Ски сезон в Пампорово 2017/2018

  • 30 557
  • 144
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 23 788
Сега искам хотел който да е на самата писта. За предпочитане на Студенец, за да може да се купят ски карти и т.н.
Аз бих предложила да погледнеш "Стената". Аз го харесвам. Излизаш и си на пистата, директно. За ски училища обаче нямам идея, защото моите деца ги обучавам основно аз.

# 46
  • Белгия
  • Мнения: 306


Ама пеша, от Камелия, до Студенец, с дете, може ли да се стигне , пеш. Да не е катерене или по натоварената писта?

Моите деца бяха на три години миналата зима, по веднъж на ден отивахме на разходка до началото на пистата, където са заведенията. Около 200 метра са и се върви по асфалтиран път.

Много добри неща съм чувала за хотел "Ива и Елена", който е непосредствено до пистите. Но за семейства с малки деца, където не карат всички ски, Камелия има повече удобства.

Последна редакция: ср, 04 яну 2017, 00:09 от mik123

# 47
  • София
  • Мнения: 6 022
Абе супер сте, знаех че ще помогнете. Ще проверя всички хотели които казахте. Ще питам за цени и условия, но този Ива и Елена май е най - добре. Решена съм тази година да преодолея мъжкия скептицизъм и да понаучим каката на ските, малкото на шейната, такото да кисне в хотела и за малко да излиза по кафетата или както си реши, без да ни извозва напред назад. Най - добре ще е за всички Grinning Grinning

Пък като легне малкото да спи следобяда и мама може да покара по леките писти. Истината е, че ходим предимно на Банско последните години. Но аз обичам Пампорово. Там съм се учила да карам ски , там ходих с години и въобще Родопите за мен са най - хубавата бълграска планина. Naughty Naughty

# 48
  • Мнения: 2
Здравейте,

Някой знае ли защо са отворени само 9 от 18 писти в Пампорово? Имаме резервация в хотел Камелия и мислех да се пускаме по писта 7 до автогарата, но не е отворена.
Благодаря ви!

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 23 788
Че аз някои от тях не съм ги виждала отворени последните 3-4-5 години. Изобщо не ги отварят, никога.

# 50
  • Мнения: X
Ако питате за ученическата ваканция - в Камелия, Стената и Ива и Елена няма места.
В момента сме в Грийн лайф. Той е до "Касъл нещо си" на 200 м. под Камелия близо до главния път. До пистите е 10-тина минути по пътчето над Камелия. Общо взето след гореизброените и Манастира, тези двата  са най-близо до Студенец.

Но не го препоръчвам. Спират парното между 9 и 15 ч. И са дали по една духалка на помещение. Сърфиса е потресващ. Лелята на рецепция ни посрещна с думите "вие за какво сте, че много работа се насъбра".  hahaha Вчера чистачките с надежда в гласа ми обясняваха за какво се използва табелата "не ме безпокойте".  Mr. Green Лелята на рецепцията се опита да ни настани в студио пред прозорците на което има стълби и грам светлина няма. А бяхме резервирали апартамент. На партерен етаж, който явно се използва за склад защото имаше счупени столове и друго обзавеждане. Явно ме видя колко съм натопорчена, защото не се колеба дълго за да ни смени апартамента. Очевидна обаче е разликата в отношението българи/руснаци (основен контингент). Апартаментите стават, но са средна работа все пак.

# 51
  • София
  • Мнения: 6 022
Ние слава богу ще ходим след ученическата ваканция, поне 10 тина дни по - късно. За сега сравнявам Ива и Елена, Манастира и Камелия. Дори в последния имало места за нашите дати. Има да преговарям и обмислям между локация - цени и условия. Бих резервирала Ива и Елена, но пък Камелия с детски кът, голям ресторант с опция за HB , по - добра цена за апартамент , пък и  басейн, малко ме блазни.
Но пък 200 метра драпане по снега под лифта до Студенец  newsm78 newsm78 newsm78 Ще обмислям още.   Thinking Thinking

# 52
  • Мнения: X
Ние слава богу ще ходим след ученическата ваканция, поне 10 тина дни по - късно. За сега сравнявам Ива и Елена, Манастира и Камелия. Дори в последния имало места за нашите дати. Има да преговарям и обмислям между локация - цени и условия. Бих резервирала Ива и Елена, но пък Камелия с детски кът, голям ресторант с опция за HB , по - добра цена за апартамент , пък и  басейн, малко ме блазни.
Но пък 200 метра драпане по снега под лифта до Студенец  newsm78 newsm78 newsm78 Ще обмислям още.   Thinking Thinking

Ти сериозни ли се колебаеш заради 200 м.? Това е несериозно. Практически за мен лично няма никаква разлика между Камелия и Ива и Елена. И не драпаш под лифта, а по пътче. Изкачването е минимално.

Ето ти ги и двата хотела https://www.google.bg/maps/dir/41.6449456,24.6923492/Boutique+Ho … 6434433!3e2?hl=bg

# 53
  • София
  • Мнения: 6 022
Ние слава богу ще ходим след ученическата ваканция, поне 10 тина дни по - късно. За сега сравнявам Ива и Елена, Манастира и Камелия. Дори в последния имало места за нашите дати. Има да преговарям и обмислям между локация - цени и условия. Бих резервирала Ива и Елена, но пък Камелия с детски кът, голям ресторант с опция за HB , по - добра цена за апартамент , пък и  басейн, малко ме блазни.
Но пък 200 метра драпане по снега под лифта до Студенец  newsm78 newsm78 newsm78 Ще обмислям още.   Thinking Thinking

Ти сериозни ли се колебаеш заради 200 м.? Това е несериозно. Практически за мен лично няма никаква разлика между Камелия и Ива и Елена. И не драпаш под лифта, а по пътче. Изкачването е минимално.

Ето ти ги и двата хотела https://www.google.bg/maps/dir/41.6449456,24.6923492/Boutique+Ho … 6434433!3e2?hl=bg

Ами да, колебая се. Горе обясних надълго и широко защо. Да не отегчавам хората пак да се повтарям. Сложен случай сме Simple Smile. Точно заради 200 -те метра се чудя...... 
Ще видим явно и като цени как е положението.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 10 612
В Ива и Елена детския кът беше една малка стая и ми се видя полу празна.
Мисля, че и аниматор нямаше.
Но, моето дете е голямо за детски кът и не съм влизала в стаята.
Това са ми впечатленията минавайки покрай нея.

# 55
  • Мнения: X
Ние слава богу ще ходим след ученическата ваканция, поне 10 тина дни по - късно. За сега сравнявам Ива и Елена, Манастира и Камелия. Дори в последния имало места за нашите дати. Има да преговарям и обмислям между локация - цени и условия. Бих резервирала Ива и Елена, но пък Камелия с детски кът, голям ресторант с опция за HB , по - добра цена за апартамент , пък и  басейн, малко ме блазни.
Но пък 200 метра драпане по снега под лифта до Студенец  newsm78 newsm78 newsm78 Ще обмислям още.   Thinking Thinking

Ти сериозни ли се колебаеш заради 200 м.? Това е несериозно. Практически за мен лично няма никаква разлика между Камелия и Ива и Елена. И не драпаш под лифта, а по пътче. Изкачването е минимално.

Ето ти ги и двата хотела https://www.google.bg/maps/dir/41.6449456,24.6923492/Boutique+Ho … 6434433!3e2?hl=bg

Ами да, колебая се. Горе обясних надълго и широко защо. Да не отегчавам хората пак да се повтарям. Сложен случай сме Simple Smile. Точно заради 200 -те метра се чудя...... 
Ще видим явно и като цени как е положението.

Ами аз много внимателно те прочетох. И за това, че до сега на Банско сте карали. Не виждам при условие, че до сега си чакала на опашките в Банско, сега ще ти е проблем да повървиш 100 метра повече. Не са 200. И всъщност е без значение. Няма разлика между двата хотела по отношение местоположението за мен. Пренебрежима е разликата до лифта и всички чайни и ски училища. Има разлика в условията по настаняване и цените. Ива и Елена си е чист хотел и доста по-скъп, докато Камелия е апартаменти.

# 56
  • Мнения: 2
Че аз някои от тях не съм ги виждала отворени последните 3-4-5 години. Изобщо не ги отварят, никога.

Значи от Камелия ще е трудно да се пусне човек по писта 7 до автогарата? newsm78

# 57
  • Варна
  • Мнения: 10 612
Че аз някои от тях не съм ги виждала отворени последните 3-4-5 години. Изобщо не ги отварят, никога.

Значи от Камелия ще е трудно да се пусне човек по писта 7 до автогарата? newsm78
Синът ми каза, че миналата година е била затворена,
Защото не са правили изкуствен сняг на нея.
Не знам, ако има естествен дали е отворена.

# 58
  • Белгия
  • Мнения: 306

Но пък 200 метра драпане по снега под лифта до Студенец  newsm78 newsm78 newsm78 Ще обмислям още.   Thinking Thinking

Пътят е хоризонтален и асфалтиран, сняг няма, защото минават коли, а и го чистят. Тези 200 метра, които написах, са от входа на Камелия до станцията на лифта. Половината са заобикаляне около хотела, който е доста дълъг. Не е трудно за деца, освен ако не си носите ските с вас.
Иначе може и под лифта да се издрапа, тогава са 30-40 метра вървене нагоре.

Все пак, ако непосредствената близост до пистите ви е най-важният критерий, Ива и Елена са по-добър избор.

# 59
  • Мнения: 1 454
Преди време, беше 2014 и 2015 г резервирах апартамент със закуска в Евридика Хилс, през Букинг. Нямаше нужда от капаро, пристигаш и те настаняват.На 200 метра е от Студенец, отиваш пеша , като разходка е, рентваш ски, сноуборд, учител и каквото искаш.Орлица, станцията на МС е на пешеходно разстояние, хубава и евтина кухня, като за министри  Simple SmileОтделно, че от където живееш можеш да си донесеш хубави мезета и вино, има кухня ,имаше и камина в апартамента.Сауната и парната баня, бяха безплатни, малки, но от сърце.Дано не са развалили хубавия апартхотел.

Общи условия

Активация на акаунт