Прахосмукачка робот - 11

  • 147 458
  • 745
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 146
Medy, знам че не е дистрибутор, просто постът звучи в подобен тон.
Alipazar, с никого не влизам във Flame wars

Разбирам, че ентусиазмът на нов собственик може да е и прекален на моменти Simple Smile

Колкото за останалите аргументи,  аз също дълго не купувах точно заради тях. Но напоследък светът стана едно глобално село и ми се струва, че местната дистрибуция е с намалявщо значение. Бъдещето ще покаже дали с Medy сме били прави да скочим в студената вода. Поне е сигурно, че не сме купили стока с по-ниско качество "като за Източна Европа".

# 706
  • София
  • Мнения: 452
Alipazar, той си стои на базата, аз имах предвид дали самата база трябва непрекъснато да е включена към контакта. Но май че това имаше предвид в отговора си. Иначе забелязах, че понякога статуса в приложението е Sleep, който се сменя на Ready to go докато си стои на включената база. Може би по-късно отново връща на Sleep, ама аз го изключих страхливо. Логически би трябвало да е обратното и още не съм установила кога сменя статусите и как точно това влияе на консумацията и по-важното на амортизацията.

От инструкциите видях, че имало сигнализация за препълнено кошче, но не разбрах как точно сигнализира. На мен ще ми е от полза, защото съм с малък апартамент и не e необходимо да хвърлям кошче след всяко почистване, а само когато се напълни. Ако е само чрез нотификация от апа, няма да ми свърши работа, защото още не съм с преведен апликейшън. Иначе пък много сладко ми говори на мандарин Simple Smile

Между другото, забелязах фрапираща разлика при миенето с роботчето ми Braava 240 още след първото минаване с Xiaomi-то. Досега по мопа винаги се събираха един куп вълма прах и косми, колкото и добре да бях измела преди да пусна миячката. Сега направо нищо не остава за нея! Не че се оплаквам, де.

# 707
  • Мнения: 146
Да, това имах предвид - базата е включена и роботът стои на нея. Не бях обърнал внимание на сигнализацията за сън, но диодът около бутона за включване/GoHome мига при зареждане и свети постоянно при зарддена батерия (той си сменя и цвета, жълто=иска зареждане).

Отлична новина за намалената потребност от влажно почистване, мисля като му изтече срока за диспути да пробвам дали няма да стане и по-универсален смучещо-миещ робот с тази рецепта:
https://m.youtube.com/watch?v=Dug5za9B4sU , 6'32"

Последна редакция: сб, 25 мар 2017, 11:55 от Alipazar

# 708
  • София
  • Мнения: 452
Хич не съм фен на такива подобрения. Малко ми изглежда като да сложиш газова уредба на Ферари. Руснаците си умират по такива неща, но обикновено го правят на разни евтинджоси. Това им е останало от комунистическо време, когато нищо си нямаха, целия соц блок ги снабдяваше с нискокачествени стоки и за тях починът Направи си сам беше основополагащ.

Според мен робота ни е много изпипан и не бих подобрявала.

# 709
  • Мнения: 146
Хич не съм фен на такива подобрения.

Може и да си права. Няма да се учудя във версия 2 да му сложат и фабричен моп за радост на купуващите след нас Simple Smile

Колкото до сигнализацията за пълен контейнер, при мен каза нещо по време на чистенето, но не спря веднага. Беше на  открито и без препятствия, така че реших да проверя дали не е пълен. В онзи момент още не беше свързан с апликацията и не знам дали би сигнализирал оттам. След като го изпразних, продължи да си чисти по план.

# 710
  • Мнения: 643
Аз лично не бих дала толкова пари за робот с една година гаранция. Затова заложих на такъв с 5г. Ето моя се развали точно след 1г и няколко дни ползване.
По въпроса на господина за един от трите робота. Нямам преки впечатления от никой, но имам следните аргументи.
Бих избрала ЛГ.(въпреки, че имам Неато Ботвак 85Д). Първо и много важно както разбрахме имат международна гаранция, второ, изключително Тихи( почти не се чуват) и трето не чисти хаотично, а като Неатото.
За Румбата само мога на кажа, че е доста шумна и нямам нерви да я чакам
Да чисти 2-3часа един етаж.
Аз съм или за Неато или ЛГ. Както казах предимствата на ЛГ са, че е много по-тих и гаранцията.

# 711
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
Аз съм писала, че съм горд собственик на ЛГ и за миг не съжалявам за покупката.Няма да се повтарям.Факт е че преди да поръчам с ММ доста подробно четохме тези теми във форума и редица чужди ревюта и клипове.
Ако знаех за робота на Xiaomi обаче, бих се замислила за него.Дори наскоро като се споменаваше писах, че ми се иска някой да сподели лични впечатления и благодаря на Alipazar.
Той за разлика от други не повтаря през две изречения точно от коя (пловдивска) фирма го е купил  Wink
Имах няколко телефона на Xiaomi и съм супер доволна от марката, затова предполагам, че роботът им ще е качествен.Първоначално и аз гледах тъпо "ама как китайски телефон", но и сега съм с такъв далеч по-мощен от нечии компютри.Факт е, че на техния пазар има и висок клас продукт.
Гаранцията наистина е малко обаче и това, че "говори" само на китайски не ме кефи.
Ако ЛГ-то сдаде багажа след гаранцията може и да пробвам този.

# 712
  • София
  • Мнения: 452
Съответно ще трябва да избера между Irobot Roomba 980, Neato Botvac Connected и LG VR9647PS, разбира се ме блазни по ниската цена на Neato, но някак си като че ли се колебая повече между Irobot и LG.

Presledvach, От трите изброени аз бих се спряла на Neato. След доста изгледани тестове от интернет излиза, че като ефикасност и краен резултат е изравнен с Irobot, но е по-евтин и се справял по-добре с косми. За модела на LG почти нищо не намерих, освен че хем се хвалят, че има интелигентна навигация (без да стане ясно дали е лазер като при Neato или оптика като Irobot), хем пишат за някакви режими на работа, което е безмислено ако наистина имаше интелигентна навигация, на която работата й е сама да определя режима.

Както писа Villy1, гаранцията е важно нещо. Обикновено роботите са с не повече от 1 година фабрична гаранция, просто защото това е стока, която е претъпкана с деликатна техника, при която вероятността за повреда е много голяма. Фабричната гаранция е много добър ориентир, защото всеки производител си знае колко ще му изкара продукта и предварително е калкулирал бъдещи разходи за рекламирана стока. Предлаганите от търговци по-дълги гаранции от обявената от производителя, са обичаен търговски трик за зарибяване на клиенти. Така де, това са просто интернет търговци, непрекъснато се появяват нови сайтове и се закриват стари. Ако интернет магазина набере скорост и успее да се задържи на пазара повече време, би могъл да си спази обещанието и да спази гаранцията. И все пак, не бих заложила на това.

pantera666, и аз минах през няколко телефона на Xiaomi. Наистина е жалко, че политиката на компанията е само за продажби на азиатския пазар. Страхотни са им нещата, а като се налага да ги купуваме през Алиекспрес губим не само гаранция, а и плащаме огромни надценки заради нерегламентираната продажба на техниката извън Китай.

# 713
  • Мнения: 146
 Pantera666, докато ти изтече гаранцията и аз вече ще имам повече впечатления от роботчето. Като цяло мисля, че Xiaomi е един вид рекламното лице на Китай, с което демонстрират умение да произвеждат качествено и създават имидж. Качеството на робота сега изглежда страхотно, ще го видим при по-дълга употреба. А и няма вечно приложението да е на китайски. Ето едно клипче с неофициален превод: https://m.youtube.com/watch?v=L194Hezyoo4. Собствениците на други марки могат да кажат как е в сравнение с приложенията за техните машинки. От коментарите се вижда, че апликацията се мени много динамично. Предполагам в един момент ще я стабилизират и преведат.

Medy, преди малко погледнах робота и видях, че светодиодният пръстен свети много слабо; отворих кошчето за боклука и диодът светна ярко. Май  слабото светене е индикаторът кога спи


За който има домашни любимци Simple Smile : https://m.youtube.com/watch?v=zQP-jcQF2nM и https://m.youtube.com/watch?v=UXLlgqhXgHA

Последна редакция: нд, 26 мар 2017, 06:18 от Alipazar

# 714
  • Пловдив
  • Мнения: 3 631
Medy,не знам къде си търсила за LG.Само тук в темите е писано и обяснявано стотици пъти.Навигация и режим на работа са доста различни неща.
Alipazar,какъв е смисъла на всички тези екстри на машинката ,ако не ги ползваш?Имам предвид че след като това не ти е нужно и не го ползваш защо се спираш на модел който има тези ектри.Може и да не съм разбрала правилно ,но останах с убеждение ,че роботът може да се контролира с телефон.
Ако е така машинката е наполовина от цената на 12 серия на ЛГ и може би си струва.
Искрено се надявам да не се разваля,защото с бг пощи мисля, че не можете да я върнете,заради батерията.
Лично мен би ме притеснило това,както и малката гаранция.Разгледах хепа филтъра-сравнение с ЛГ не може да става.Ако сложите тази маска ,тя наистина ще пази филтъра,но ще намали мощността.При ЛГ това е предвидено.

# 715
  • Мнения: 146
renydent, мерси за коментарите,  това с батериите не го знаех. Маска не мисля да му слагам, идеята ми беше да пробвам трика с мопа, който показват накрая  на филмчето. Какво имаш предвид за сравнението на филтрите? Как да определя качеството им?

Избрах този робот, защото е мощен, прост за ползване дори и от възрастни хора и много интелигентен - при това всичките тези неща на отлична цена. В момента чисти с едно натискане на бутона, тъй като у дома сега винаги има хора и не се налага друго. Ако пък ми потрябва, някой ден ще си го управлявам дистанционно с приложението - то впрочем е много впечатляващо,  както отбеляза и Medy; освен това се интересувам от софтуер и ми е любопитно да го следя как се подобрява. Накратко: имам избор.

Последна редакция: сб, 25 мар 2017, 19:32 от Alipazar

# 716
  • София
  • Мнения: 452
Medy,не знам къде си търсила за LG.Само тук в темите е писано и обяснявано стотици пъти.Навигация и режим на работа са доста различни неща.
Може би си пропуснала част от разговора.
Не коментирам марката, а конкретен модел LG VR9647PS, от който се интересува presledvach.
Смарт навигацията не предполага потребителят да избира режими на чистене от предложен списък. Те се използват при модели, които не разполагат със смарт навигация и тогава потребителят може да избира дали машинката да се движи на зиг-заг или спираловидно примерно. При умната навигация, която може да бъде с лазер (Botvak Connected, Xiaomi), или с камера (Irobot), се прави първо сканиране на помещението и след това чистене по предварително зададен записан алгоритъм.

# 717
  • Пловдив
  • Мнения: 3 631
От повече от година има проблем с батериите/заради атентатите/.До ЕС не е толтова голям проблема ,но и там го има.
За филтрите мога да коментирам само този на ЛГ-другите не ги познавам.Първо контейнера е по-голям и масивен и филтъра е предпазен от дунапренова лента.Самият хилтър е в 2 касети-една гумена-залепена за него и една пластмасова-доста по-здраво ми изглежда.Но това което показват с маската е точно този дунапрен при ЛГ.
Факт е обаче ,че такъв модел на ЛГ е 1100 евро.
https://www.amazon.es/LG-VSR9640PS-Hombot-Square-Turbo/dp/B01M9F … eywords=LG+Hombot
Другото ,което забелязвам ,че е само с една странична четка.Няма режими на работа.Ако искам да събера трохите под масата само ,няма как да се случи.
 Medy,това наистина съм го пропуснала /конкретния модел/.Просто не успявам да ги следя всичките.Виждам ,че имат режимите ,дали се управляват от телефона не съм разучавала.Впечатли ме това че могат да се ползват за видеонаблюдение на дома,но все още такава цена не ми се дава.

Последна редакция: сб, 25 мар 2017, 20:23 от renydent

# 718
  • София
  • Мнения: 452
Renident, всъщност робота може да работи и на малко пространство 1.5м на 1.5м. Не знам защо реши, че няма как да се случи да почисти трохите под масата. И да, няма режими за работа, защото няма нужда просто.

Две четки инженерно е преценено, че не са необходими. Аз не съм инженер и лично не мога да преценя защо някои слагат 2 или дори 4. Не е като да чистят два и четири пъти по-бързо или два или четири пъти по-добре. Моя колежка си купи роботче с 4 четки и казва, че не чисти добре на гладка повърхност. Казваше се някакъв дявол или от сорта.

Батерии (ограничено количество 1 бр) могат да се изпращат с DHL. Силно се надявам да не ми се налага да пращам каквото и да било обратно.

Контейнерчето за боклук наистина е малко и ако се чисти голяма площ ще се налага прекъсване на процеса, което би било досадно. При моя малък апартамент това няма как да се случи.

Сравнението на филтрите и аз не го разбрах. Може би са различни типове. Моят филтър е HEPA немиещ, само се изтупва и след определено време се сменя с нов. Дунапренът при твоя за какво служи - за уплътнение ли е или е част от филтриращата система?

# 719
  • Пловдив
  • Мнения: 3 631
Според мен/и аз не съм инженер/ Двете четки определено почистват по-добре ,а има значение и за скоростта на почистване.Ако коментираш dirt devil ,то той е без средна четка и няма как да чисти добре.Но може би е една добра метла.
Всеки преценява избора според неговите изисквания.Чистя с два робота над 300 кв. ,и контейнерите ги чистя на няколко дни.Роботите работят всеки ден.Но нямам кучета/поне влизат рядко/ вкъщи.
Филтъра го прахосмуквай с обикновена прахосмукачка.Аз го издухвам с компресор.Дунапрена е част от системата.

Общи условия

Активация на акаунт