Прахосмукачка робот - 11

  • 147 459
  • 745
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 12
Здравейте, предстои ми закупуване на прахосмукачка робот, искам да попитам има ли притежател на такъв тип прахосмукачка с тъмен паркет. Прочетох в сайта на I robot, че е възможно да не работи ефективно, при тъмен под. Ще се радвам ако някой сподели мнение.
  нашият ламинат е тъмен, имам и кафяв килим, но Lg 8600 се справя без проблем.
Здравей ,
И аз имам LG 8600 , ти виждаш ли някаква промяна когато робота се качи на килима ... Движенията вече въобще не са Зиг заг....Слезе ли на ламината пак всичко е наред Wink Мисля че нещо турбото ли го бърка незнам ...

# 691
  • София
  • Мнения: 204
Здравейте, предстои ми закупуване на прахосмукачка робот, искам да попитам има ли притежател на такъв тип прахосмукачка с тъмен паркет. Прочетох в сайта на I robot, че е възможно да не работи ефективно, при тъмен под. Ще се радвам ако някой сподели мнение.
  нашият ламинат е тъмен, имам и кафяв килим, но Lg 8600 се справя без проблем.
Здравей ,
И аз имам LG 8600 , ти виждаш ли някаква промяна когато робота се качи на килима ... Движенията вече въобще не са Зиг заг....Слезе ли на ламината пак всичко е наред Wink Мисля че нещо турбото ли го бърка незнам ...
на всички килими се пуска автоматично на турбо режим и се справя много добре. Имай съмнение за един рип шаги, но се справя. Дори топчета засъхнал пластелин събира.

# 692
  • Мнения: 643
На някой да са му заменяли робот от myrobotcenter.eu? Току що ми пратиха имейл, че на 17.03 са заменили моя и са ми го изпратили. Това заменяне как да го разбирам? С нов ли е заменен? Simple Smile

# 693
  • Мнения: 624
Ели_дечкин, благодарности за съвета за Брава. Поръчах от Амазон, неоригинални батерии, две в комплект. Сменя се за минута, работи перфектно, държи повече от оригиналната!! И много по-евтино.

Последна редакция: ср, 22 мар 2017, 09:21 от Или.

# 694
# 695
  • Мнения: 4 202
Здравейте!

Някой може ли да ми даде контакти на надежден сервиз на Irobot  за София?

# 696
  • Мнения: 643
На някой да са му заменяли робот от myrobotcenter.eu? Току що ми пратиха имейл, че на 17.03 са заменили моя и са ми го изпратили. Това заменяне как да го разбирам? С нов ли е заменен? Simple Smile
Да си самоотговоря и да похваля myrobotcenter.eu. Току що ми доставиха чисто новичкия Neato Botvac 85D. Умирам си от кеф, нямам търпение да се зареди и да почне да чисти.

# 697
  • Мнения: 113
Здравейте на всички Дами и тук таме Татковци. Както всички тук в тази тема и ние се вълнуваме от темата с прахосмукачката робот. В къщи си имаме две прекрасни дечица който естествено цапат и разхвърлят порядъчно и аз реших да изненадам нашата мама като и улесня живота, за целта реших да проуча въпроса и да открия кой е най-подходящият робот за нас. Така попаднах и на темата тук, по прочетох назад темите събрах и анализира резултата за себе си, изводите са горе долу ясни на всички хубавото струва скъпо. Съответно ще трябва да избера между Irobot Roomba 980, Neato Botvac Connected и LG VR9647PS, разбира се ме блазни по ниската цена на Neato, но някак си като че ли се колебая повече между Irobot и LG. Irobot са добре представени на пазара със дългогодишна история и изобилие от лесно намираеми консумативи, доказала се фирма, от друга страна LG е също надеждна фирма с много положителни отзиви но все още този модел е нов и няма много сравнения с него. И трите робота са от премиум сегмента и са представителна извадка за Най-доброто което може да се намери, притежавайки всички най-нови технологии. Разбира се и аз като всички гледам дали бих могъл да намеря по добра цена или да хвана някое намаление, от известно време наблюдавам myrobotcenter.eu и amazon. Бих искал да ви попитам тъй като вие сте по запознати кога са по големите намаления, дали за Великден ще има такива. Благодаря на всички предварително, ако някой забележи някъде някаква акция на тези модели ще съм благодарен ако я сподели. Дано по скоро се похваля с чудесен подарък за моята дама, който да улесни ежедневието ни.

# 698
  • Мнения: 146
Здравейте,

Темата за прахосмукачките-роботи ме занимава от години и следях този форум с интерес, но едва наскоро реших, че технологиите са достатъчно напреднали и от няколко дни съм щастлив собственик на Xiaomi Mija. Накратко: отлична покупка, може би най-добрата такава машина в момента. Цялото семейство е изключително доволно.

По-подробно: Машинката чисти със силна тяга, навигацията е наистина интелигентна. Не се блъска в мебелите и даже разпознава много тънки крака и заобикаля висящи листа на растения.Не засмуква кабели. При обхождане на помещенията си съставя карта, която допълва постоянно (в движение сканира препятствията от различни ъгли и научава повече за терена). Това ми е първия такъв робот и не мога да сравня силата на звука с други модели - не е много тиха, но голямата прахосмукачка е по-шумна.
Пуснахме робота без да сме минали предварително с голямата прахосмукачка и събра всичкия видим боклук и доста невидим Simple Smile - като обем  токова, колкото изважда и човек-чистач. Нямам високи килими, на плочки, паркет, пътеки и нисък килим почисти отлично. Батерията стига за почистване на целия апартамент (около 60м2 чиста площ без мебелите) и повторно пускане, когато вече се изтощи по време на чистенето. Роботът сам си намира базата, ако тръгне от нея. Когато го поставихме ръчно на балкона, почисти, потърси базата и след като не я намери, любезно помоли да го сложим близо до нея. Прочее, говори само на китайски. Съобщава кога започва или продължава да чисти, кога му е пълен контейнера и т.н.

Почиставнето на четките е лесно с приложения инструмент, хепа-филтъра е достъпен и едв ли ще е труден за смяна. Четката не бе събрала косми (в гнездото й има малки четчици, които я предпазват от оплитане), но имаше омотана връвчица. За такива случаи инструментът за почистване има вградено малко ножче.

Апликацията е само на китайски, но роботът отлично работи и без нея (ако не държите да настройвате график на почистването или да го следите през интернет). Качих я само за проба, работи добре, но просто не ни трябва, а иска страшно много информация от телефона - контакти, SMS, акаунти, история и т.н. След тестването я деинсталирах.
Продавачът приложи превод на упътването на английски, кратко и информативно.

Тестове за машината можете да видите на тези линкове: https://m.youtube.com/watch?v=R9kyuV24N70 - разопаковане и маневри на сложен терен
https://m.youtube.com/watch?v=4ISsTV4E33E - почистване на различни повърхности
https://m.youtube.com/watch?v=Gs48LtyMuBg - сравнение с флагмана на Roomba.

В момента на поръчката цената на Aliexpress беше 336 евро с включена доставка по DHL. Разбира се, дължи се и мито (около 3%) и ДДС. Въпреки това, роботчето струва наполовина на марковите машини. Консумативи и батерии се продават в Gearbest, Aliexpress и поне още 3-4 добри китайски онлайн магазина.

Моделът е нов и не знам някой да е опирал до ползването на едногодишната гаранция от производителя (която по принцип изисква изпращане на машината до Китай). Преобладават отзивите за отлична изработка и безпроблемна работа, в т.ч. има и филмчета, на които разглобяват робота и гледат компонентите и качеството на сглобяване. До момента моите впечатления са същите.

# 699
  • Мнения: X
Като за първи пост във форум, добра реклама му спретнахте, направо ще реши човек че сте им дистрибутор за България.

За 336 евро, аз лично бих предпочела най-евтината Румба, пред нещо, за което все още няма достатъчно ползващи и отзиви.

# 700
  • Мнения: 146
Точно този модел не се продава официално извън Китай, така че няма как да съм дистрибутор Simple Smile Освен това и без мен китайците са си устроили отлично интернет търговията и за това има десетки теми в BG-Mamma.

Не приемам, че един продукт е второкласен само защото не ни е известен или поради произхода му. По силата на подобни предразсъдъци и българите ни гледат като второкласни, дори когато изнасяме мозъци...  

Така че давам  информация, което мисля е целта на дискусията. Всеки може сам да реши колко пари да отдели за данък "марка" или за сервиз.

За да не влизаме във flame wars, оттук нататък ще отговарям само на въпроси по същество.

# 701
  • Мнения: 18 580
На мен също ми се виждат много 800+ лв. за уред без традиция на производителя, без сервиз и гаранция (защото ако стане нещо с батерия не можеш да я изпратиш по Български пощи).

# 702
  • София
  • Мнения: 452
Alipazar, страхотно написано подробно ревю на робота на Xiaomi! След дълго мислене и аз се спрях на него. И аз го взех от AliExpres. Имам го само от около седмица, но съм във възторг от машинката.

Не съм ползвала друг робот за да правя сравнения, но за незапознатите с марката, мога да кажа, че като качество и използвани технологии се води на нивото на по-познатите тук американски модели Румба 980 и Botvac Connected, като по някои показатели изпреварва тези модели (инфо от тестове от нета от реномирани блогъри). Xiaomi са много иновативна млада компания, която стана известна първо с висококачествените си телефони, но от известно време изгражда имидж на фирма създаваща разнородни смарт продукти, свързани в една екосистема. Колебанията ми дали да го купя бяха заради липсата на сервиз и приложението, което е на китайски. Чета от руските форуми, че руснаците са го превели и масово слагат някакъв плъгин за да работи на руски. Както и да е, реших да рискувам. Надявам се дълго да ми служи.

За разлика от теб, аз използвам приложението им - от него си пускам робота и се забавлявам да гледам на екрана как се придвижва и чертае карта в реално време Simple Smile Страх ме е да му задавам предварително график и да го оставям сам, защото все си представям как се заплита в някой кабел и събаря лампи и лаптопи. Може би ще стане по-нататък, когато посвикна повече с него.

Един въпрос - постоянно ли го оставяш да седи на включена към контакта база? Някак ми е притеснено като знам че е непрекъснато включен, въпреки че с този тип батерия май не би трябвало да е проблем.

Almond eyes, фирмата за съжаление не предлага продуктите си в България, така че тук няма дистрибутор и не се нуждае от реклама. Ако ги предлагаше, дистрибуторите на iRobot щяха сериозно да се притеснят.

# 703
  • Мнения: 146
Един въпрос - постоянно ли го оставяш да седи на включена към контакта база? Някак ми е притеснено като знам че е непрекъснато включен, въпреки че с този тип батерия май не би трябвало да е проблем.

Значи ставаме двама ентусиасти Grinning .
Държа го на включена база. В упътването пише, че се препоръчва да стои постоянно на базата,  но след приключване на зареждането заспива, за да намали консумацията на ток. Има и указания за по-продължително изклачване, но твоя случай май не е такъв.

Последна редакция: сб, 25 мар 2017, 11:07 от Alipazar

# 704
  • Мнения: X
Medy, знам че не е дистрибутор, просто постът звучи в подобен тон.
Alipazar, с никого не влизам във Flame wars, просто споделям, че аз, както и една не малка част от потребителките в Бг сме "по-консервативни", т.е. залагаме на вече известното, изпробвано, с добри отзиви от ползване на нашия пазар и подсигурено също с утъпкан път за снабдяване с консумативи и използване на гаранция. Не казвам, че Xiaomi изключва всички изброени неща. Напротив, ето като закупят още хора този робот, доволни са, обяснят подробно и да кажем в следващите няколко години стане популярен и тук, благодарение на вече използващите го и останали доволни от него, то тогава бих си купила и аз примерно, дотогава ми е рано. Иначе постът ти е подробен и изчерпателен, срещу което никой не мисля че има нещо против.

Общи условия

Активация на акаунт