Добре дошли бъдещи мамчета! Август 2017

  • 40 110
  • 761
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 79
С малко закъснение - Честита Коледа и от мен момичета! Бъдете здрави и благословени и ви желая  на всички лека и безпроблемна бременност.
При мен напоследък гаденето е нон-стоп, най-вече - вечер....И страшни болки в корема и пак - вечер. Ама ще го преживея някак. Вече ми става лошо само като погледна храна. Гледам как ММ си хапва сладко сладко, а мен ме е страх да хапвам, че почти веднага започва да ми се гади.  Laughing Laughing Аз - човекът, който не може без сладко - сега не мога да погледна. Яде ми се по-киселичко. Има ли някоя друга мама с такива желания  Laughing Laughing

# 721
  • Мнения: 43
Здравейте пак и от мен. След като на Коледа бях при доки, той каза, че имаме пулс, добре е закрепено, но пия една шепа хапчета за какво ли не, а с първата бременност дори витамини не пиех... и аз се моля всеки ден всичко да е наред. Доки е оптимист, щом имам едно износено без проблем, че и това трябва да е така. Гади ми се доста, болят ме гърдите, от време на време и корема, но аз се друсам с много но шпа по предпусание, та... и аз нз. Като си помисля че навлизаме в трети месец и ми е едно плашещо...

# 722
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 694
и аз усешам яйчниците и матката ми понякога , но мисля , че е нормално , и също ме е страх да ходя да пишкам , макар , че не съм имала зацапване тази бременност (моля се и да нямам ), гади ми само на празен стомах ,даже много , чак лошо ми става , гърдите бяха спрели да ме болят , но сега пак започнаха ,все едно като кърмех - едни тежки и болезнени ги чувствам .. преглед номер 2 ще е чак след нова година , моля се всичко да е ок и да има пулс  Heart Eyes

# 723
  • София
  • Мнения: 148
Момичета,аз от 24.12 само лежа,вече почти нямам кафяво зацапване,но пък имам тъпа болка в яйчниците и кръста ме боли.И аз с предишната бременност нямах проблеми.Да изпишем тази тема,и в новата само добри новини!

# 724
  • Мнения: 348
Момичета, знам какво е да ви е страх, но така не си помагате изобщо нито на вас, нито на мъничето.. Трудно е така да се каже, стига си се притеснявала, но опитайте да мислите позитивно и си представяйте как светлина обгръща бебчо и му помага да расте здраво и силно!  Hug
Иначе за симптоми - освен ужасното гадене и повръщане (за тях сега пия Вомитусхил капки и Антиметил - джинджифилови хапчета, не знам дали от тях, но съм една идея по-добре на моменти, след това пак зле..), по малко ме боли и коремът, но е нормално от разтягането на матката и не се притеснявам, пак така и кръстът като при цикъл, но мнооого ми тежат гърдите - сутрин като ставам от леглото и съм без сутиен и ги поддържам, че и без това са големички, сега ги чувствам като гюлета.. Grinning мъжът ми се радва, ама пък и зърната са толкова чувствителни, че сме на принципа основно гледане  Joy (това ми беше и най-първият симптом - още на една седмица някъде след ову-то започнаха да са чувствителни).

# 725
  • Тук и сега
  • Мнения: 466
BadBluEeyes предложи интересно заглавие за новата тема, на мен ми се иска да помогна но сякаш не мога да се концентрирам и да измисля друго, а и не знам създателката на тази тема на какво мнение...
Думичките които ми се въртят за заглавие са : благословени, коледно чудо, август, късмет, любов, укрилени, с божията милост, ангели закрилници, сърчица, магия....
П.С. Знаете ли какво се сетих, гледах снощи предаването "Мама готви по-добре" и участваха Иван и Андрей, та те съобщиха че има инициатива за хора, които са заченали през 2016г и ще родят през 2017г и могат да участват със снимка на теста за бременност или със снимка от първия видеозон (ох че ми изкочи как се казваше инициативата) та подпомагаш по този начин с един лев кауза за хора с репродуктивни проблеми и в същото време имаш шанс да бъдеш избран за едно голямо масово кръщене направено лично от патриарха... ( В този ред се сещам, че ние с мъжа ми нямаме брак, а и не сме кръщавани)

# 726
  • Мнения: 3 595
В една от другите теми, в които пиша, се избягват религиозни референции като благословии, божия милост и т.н, защото не всеки е религиозен или не всеки има същата вяра. Коледа си е християнски празник, но нея по изключение я споменавахме в заглавията. Само вметвам, после да няма някой обиден или да се чувства изключен ако се окаже и тук нещо подобно.

От мен предложение за име на темата: Августовска мама от радост място не намира, в корема и едно малко сърчице пулсира.

# 727
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 694
майката и кръстницата трябва да се кръщавани , даже за майката не съм сигурна , поня че приснимахме кръщелното единствено на кръстницата , нито брак трябва нито нищо ..  Peace

# 728
  • Мнения: 381
Щастлива,все едно за себе си чета и моето зацапване е вечер,и аз усещам странно корема си.само разликата е,че на два пъти ми тече кръв

# 729
  • Тук и сега
  • Мнения: 466
Щастлива,все едно за себе си чета и моето зацапване е вечер,и аз усещам странно корема си.само разликата е,че на два пъти ми тече кръв
По принцип знам, че тези течения са обезпокоителни и искрено се моля да прескочим трапа...Аз съм един месец домашен болничен и вече девети ден лежа, ставам да хапна и до банята и пак в леглото.
Отначалото на първия преглед доцента ми каза, знаеш ли колко бебета съм изродил на жени, като теб със зацапвания...Тези думи ми действат малко като мехлем за душата, а и имам приятелка, която износи и роди две дечица с пълно лежане, защото и тя имаше прокървяване и контракции...
Важното е, че бебчето ти е живо и се развива, много искам и при мен да е така...

Последна редакция: вт, 27 дек 2016, 12:39 от Щастлива1

# 730
  • Мнения: 2 935
Аз не съм фен на религиозните препратки в заглавията, но ако на мнозинството им харесва, не ми е проблем.
И аз да подкрепя думите на BadBlueEyes, че няма нищо нормално в зацапванията по време на Б, звънете си на лекарите по всяко време без притеснение, няма празници, няма почивни дни, това им е работата.
Момичетата с неразположения да почивате много, дивана и леглото да са ви най-добрите приятели Wink
На мен ми е доста отмаляло, като стана ми причернява и ми се вие свят. Започва да ми се гади, но и по-зле ми е било с предната Б, та дано не се засилва. Тъкмо обядвах кисело зеле, само това ми се яде  Laughing Crazy Но за съжаление стомаха ми тъкмо започна да се бунтува отново  Tired
Относно новата тема, вече съм си вкъщи и щях да се заема с нея, но по-скоро на тоя етап не се наемам аз да я правя, защото още не съм си чула сърчицето.
Прегледът ми е в петък и нямам търпение вече.

# 731
  • Мнения: 381
Щастлива,все едно за себе си чета и моето зацапване е вечер,и аз усещам странно корема си.само разликата е,че на два пъти ми тече кръв
По принцип знам, че тези течения са обезпокоителни и искрено се моля да прескочим трапа...Аз съм един месец домашен болничен и вече девети ден лежа, ставам да хапна и до банята и пак в леглото.
Отначалото на първия преглед доцента ми каза, знаеш ли колко бебета съм изродил на жени, като теб със зацапвания...Тези думи ми действат малко като мехлем за душата, а и имам приятелка, която износи и роди две дечица с пълно лежане, защото и тя имаше прокървяване и контракции...
Важното е, че бебчето ти е живо и се развива, много искам и при мен да е така...
сутринта пак бях и всичко е наред,чухме пулса през корема,само това зацапване да спре

# 732
  • Мнения: 5
Здравейте ! Наскоро разбрах ,че съм бременна с 2-ро бебче. Терминът ми е на 27 август Simple Smile  Дъщеря ми е на 1.5 м. .      Тааа . .. Ще се радвам да обменяме информация и да обсъждаме теми Heart

# 733
  • Мнения: 37
 Здравейте момичета!
Наистина наближаваме края на първата си темичка, която бе изпълнена с много положителни емоции, но и с много отрицателни. Пожелавам новата ни темичка да бъде претъпкана само с радостни вести мили бъдещи и настоящи майчета.  Hug Аз не умея да създавам теми и ще се радвам някой друг да се заеме с тази задача. Между другото заглавието на Skeeter "Августовска мама от радост място не намира, в корема и едно малко сърчице пулсира" много ми допадна.
Да ви се оплача - днес съм със разтройство Embarassed Сега си направих чайче и го пия със сладко от дренки, а преди това си направих оризче, за да ме позапече малко.
Моят следващ преглед е на 11.01 и тогава ще се разберем с доктора на коя дата да отида да направим биохимичният скрининг.

# 734
  • Перник
  • Мнения: 751
Добре дошли на новите мами!  bouquet

Аз сега се връщам от първи преглед, всичко е нормално за момента, дано и за напред да е така. Не чух сърчице, защото е още рано (закъснява ми 12 дни).
Дано за напред темата да е изпълнена само с хубави новини!

Общи условия

Активация на акаунт