Отдаване и наемане на имоти под наем - какво се случва реално? - 4

  • 72 654
  • 741
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 4 192
So Lucky*, в момента под наем ли сте?
(може би Ви съпоставям с Ваша колежка)
Тя си е един от арендаторите на форума и пътеводната светлина на всички наемодателки тук  Sunglasses

# 556
  • Мнения: 25 750
So Lucky*, в момента под наем ли сте?
(може би Ви съпоставям с Ваша колежка)
Тя си е един от арендаторите на форума и пътеводната светлина на всички наемодателки тук  Sunglasses
Party
Не съм била под наем никога, може би не разбирам гледната точка на наемателите, но пък винаги съм им влизала в положение.

# 557
  • София
  • Мнения: 4 192
Така е  bouquet
Още не се бях регистрирала, когато четях за перипетиите при покупката на втория ти инвестиционен апартамент.  Peace

# 558
  • София
  • Мнения: 1 742
Мишелин като направите ремонта,ако може да качите снимки, защото ми е интересно как сте усвоили пространството.

# 559
  • Мнения: 2 681
Мишелин като направите ремонта,ако може да качите снимки, защото ми е интересно как сте усвоили пространството.

Аз също моля за снимки преди и след.

# 560
  • Мнения: 4 275
Ще кача снимки Simple Smile

Вчера сглобих един ПАКС от Икеа, но с най-евтините врати. Пестя 1300 лева, но се притеснявам, че вратите може да са зле. Ще ида да ги видя днес. Готовите мебели не ми пасват на концепцията за цветове Sad

# 561
  • Мнения: 9 876
Мишелин, много се радвам, че си толкова всеотдайна. Надявам се да попаднеш на свестен наемател, който да оцени вложеното, и да се задържи дълго. Имам опит с отдаване под наем, но в провинцията. Тук са от прасета нагоре. Едните се изнесоха без да си платят наема и консумативите, като отмъкнаха дори ключовете на лампите. В другото място пък, имахме един заключен гардероб с черги, одеала - такива неща. С уговорката, че той ще си стои там, а те получиха отстъпка от наема. Е, след като ги поизгонихме се оказа, че хубостниците са изместили гардероба, разглобили са отзад гърба, и са взели одеалата. Отпред изглежда като непипван.

В провинцията е така. за в столицата се надявам да не е точно така.
Но, все пак - като първи наем за теб, и аз бих те посъветвала да действаш по-икономично. За да получиш усещане какво трябва да правиш, без да се набуташ с много пари.

А с Икея аз мисля, че не можеш да сбъркаш. Всичко там ми харесва, дори и евтините врати. Hug
 
Успех!

# 562
  • Мнения: 2 681
Румка, същите боклуци има  и в София.
Нали от провинцията идват тук преди да се омъглят в чужбина.
Няма как да са други.
Рядко се разбира при договарянето какви са.

# 563
  • София
  • Мнения: 1 742
Така преди години едни наематели по същия начин бяха преместили гардероб до тавана и бяха откраднали чисто нови одеяла.На следващата година бяха дошли ведна съседка с нашите одеяла.Големи нахалници.

# 564
  • Мнения: 845
Пиша си аз в договора, като се подписва, отдолу с химикал, какво оставям - дали има одеяла, чаршафи и пр, забравя се иначе.
И никак не обичам набързо да ми върнат ключовете и да нямам време да огледам хубаво.

# 565
  • София
  • Мнения: 1 742
Има и свестни наематели,но има и калпави.Брат ми дава стаи по морето. При него имаше наематели,които бяха срязали завивките на две, за да могат да си направят постилки за краката.

# 566
  • Мнения: 4 275
rumka833, всеотдайна съм, защото за щастие в момента разполагам с време Grinning Иначе сигурно щях да взема нещо набързо и наготово Grinning

Да си споделя набързо каква ми е идеята: Първо избирам ламинат - почти съм се спряла на цвят. След това, ще се опитам да намеря плот за кухнята в същия цвят. Подът на банята искам също да е максимално близо като цвят до ламината. В банята планирам светъл фаянс, с гранитогрес с дивесен ефект. Кухня, спалня и гардероби са решени с бяло. ПДЧ частта от гардеробите също планирам да е в цвета на ламината  Crazy

Секцията е показаната по-назад от ИКЕА, изцяло бяла. До нея мисля да сложа бял хланилник, като височината му ще е на височината на секцията. Като цветове ще си паснат. Остава само като недостатък, че хладилникът е дълбок 60 см, а секцията 45 см, но еднавия цвят и височина се надявам да ги слеят в едно някакси.

Банята няма да се получи много стилно, защото ще трябва да вкарам пералнята там. Искаше ми се да има само душ кабина, мивка и тоалетна, но за съжалние няма къде другаде да се сложи пералнята. Което може да доведе до слагането на завеса, за да не изяде от мястото един неподвижен параван. Ще гледам, ако е завеса, поне да е нещо красиво  Laughing Това ми е фаворит: https://www.amazon.de/gp/product/B01K9H0KQM/ref=ox_sc_act_title_ … id=A3RQ5A24CGLB4B. Или нещо такова: https://www.amazon.de/gp/product/B00Y0DQ020/ref=ox_sc_act_title_ … id=A3JWKAKR8XB7XF
https://www.amazon.de/gp/product/B002Y6F3H8/ref=ox_sc_act_title_ … id=A3JWKAKR8XB7XF

Ще потърся малка холна масичка на колелца, за да може да се мести лесно насам натам. Трапезна маса, възможно най-малката, но разтегателна.

В спалнята ще сложа нещо като бюрце, което да служи за гримиране или да си сложиш лаптопа и да поцъкаш малко. Телевизор няма да слагам, с цел пестене на пари

Тази цветова концепция не мога да я постигна с готови мебели, защото напасването на дървения десен е почти невъзможно. Остава вариант за готови спалня, гардероб и кухня в бяло, но пък все още не се прегладат толкова изчистени модели при евтините производители. Все има и някакъв дървен детайл. А там, където има бели модели, то цената им излиза горе-долу, колкото на поръчковите. Все още се оглеждам де.

И накрая, за да разнообразя малко бялото и дървото, разни аксесоари, пердета, дивани ще бъдат в по-живи цветове. Това е като идея, ще видим какво ще се получи като реализация и като цена накрая. Ще споделям

# 567
  • София
  • Мнения: 1 742
Ако ще слагате пералнята в банята вдигнете е на фундамент.А няма ли място за нея в коридора.

# 568
  • Мнения: 386
Търся мнение каква е според вас цената, на която би могъл да бъде отдаден в момента в София, на Славянска, двустаен, светъл, 3 ет без асансьор с ползване на паркинг в 70% от времето, т.е. когато има места. Мястото е много комуникативно и се чудя от необзаведен до обзавеждане спрямо нуждите на наемателя? Ремонтиран е преди 4 години и ще бъде освежен

Последна редакция: пт, 17 фев 2017, 13:38 от malinka in love

# 569
  • Мнения: 4 275
Защо е неодходимо да се вдига? За да не стига вода долу ли?

Иначе това е нагледно разположението. Наслагала съм кое къде ще бъде. Не обръщайте внимание на цветовете. Исках само да видя при що-годе реални размери, кое до къде стига. Пералнята може да се сложи и в коридора, но не ми се иска да отнемам от мястото на гардероба. Тя ще е комбинирана със сушилня и мебелистите казаха, че не трябва да се вгражда, заради влагата и топлината. mamamari беше писала, че сушилнята трябва да е кондензационна, но тя ще е комбинирана с пералнята. Не знам дали това има отношение към вграждането и дали има комбинирани кондензационни. Не съм наясно какво точно значи това  Blush

http://media.snimka.bg/s1/5781/037805216.jpg

Извинете за отклонението, май вече излизам извън обхвата на темата. Ако ви е интересно, ще се замисля дали да пускам тема за обсъждане  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт