Отдаване и наемане на имоти под наем - какво се случва реално? - 4

  • 72 696
  • 741
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 4 441
Малка е квадратурата за да върне инвестиция в имот лукс па дори и с гараж.
Структури за вграждане -не
Бели мебели -да ,но мобо или Виденов (като първите са по-качествени).Имат и много хубави полски кухни на модул от бял лак на много прилични цени.
Скрит текст:
В нито един от имотите ми нямам структура за вграждане ,но ми се е случвало да подменям моноблок защото някой изтървал шишето с одеколкон и ws-то се пукнал.
Не е вярно че не поддържат хората и не е вярно че не се почиства захабено.Това за белите мебели също е мит.Мият се като всеки друг цвят. Peace
Попадала съм на ерген маниак и на мацка изпипана отвсякъде ,а такава мърла.
Никакви вградени поръчкови  гардероби.Винаги вътре слагат и препарати ,което ги разваля подмяната им е скъпа и бавна процедура.Приличен евтин гардероб е идеален.Като се наложи сменя се плот или целия за без пари и веднага.

Сушилня -задължително,но кондензационна(повярвай знам защо) и нова не втора употреба примерно:
http://www.emag.bg/sushilnja-s-kondenzator-indesit-8-kg-16-progr … 45b/pd/E67PNBBBM/
хладилник голям:
http://www.emag.bg/hladilnik-s-frizer-samsung-290-l-klas-a-full- … -ef/pd/D8P0VYBBM/
Моите наематели са много доволни от него и е супер тих.
Климатик нов но по-мощен от стандартния за квадратурата38кв. напр 14-ка.
Имам грии 12-ки и са се държали перфектно и в студовете  Peace
Задължително печка ,а не фурна и котлони.Лесно се подменя ,има  леген за прелятото и не стават мазила в кухнята ,а и на цена 400-500лв за всичко се предлагат повече екстри ,а от моделите за вграждане няма нищо свястно(говорим за ново)
За банята.Аз бягам от поддушови корита ,защото ако се пукне (а все се случва с наемател) ти отваря работа за цяла баня.Винаги има някакво разминаване като вземеш ново и изпадаш в излишни занимавки и не само.Слагам само перваз (90-140според цвета)в цвета на пода и после оформям поддушовото пространство  и банята с гранитогрес като за всяко има отделен сифон.Слагам и стъкло (260-350 според размер и дебелина),което и придава вид и пази банята да не се мокри и  не се захабява.Не одобрявам евтини плочки.При бани 3-4кв отиват макс 20кв материал дали ще е 20 или 40лв квадрата ''икономията '' е 200-400лв,но скъпата плочка си личи и вида на банята е друг,а тя се прави веднъж на 10г.

п.п.Казвала съм го много пъти ,но пак ще го кажа.Много е важна вентилацията!В банята има едни японски вентилатори правят се у нас  Peace.В кухнята хубав мощен абсорбатор с клапа.
Всеки спестен лев от вентилация ви излиза през носа .




Последна редакция: ср, 15 фев 2017, 14:46 от mamamari

# 541
  • Мнения: 1 483
Скрит текст:
Може ли да кажеш марката на тези вентилатори? Hug

# 542
  • Мнения: 4 441
 И майсторът, и ММ бяха единодушни при избора. ММ моторс били с японски части - мощтни и безшумни.
http://www.mmotors.bg/bg/products-category/1/%D0%92%D0%95%D0%9D% … 0%A0%D0%98/2.html
важно е модела  да има обратна клапа за да ''не връща'' миризми

# 543
  • Мнения: 54 635
Изцяло съм съгласна с mamamari! bouquet

# 544
  • Мнения: 9 892
 Hug Здравейте, благодаря ви, че ми отговорихте на въпроса за регистрация на адреса. (няколко страници назад Hug bouquet bouquet bouquet)

Ако може да запитам още 3 неща:

1. Какво мислите - дали ще се отдава лесно под наем имот топ център, без гараж, 70 кв.чисто, ремонтиран и обзаведен. Близо до метро, ест. За колко . с ТЕЦ?

2. Кои имоти биха били с по-висок наем - стар, ремонтиран, прилично обзаведен. 2ст. тук отделна кухня. ИЛИ нов, холо-кухня. Ако приемем, че са на еднакви етажи, квадратури, обзавеждане и прочие. Не в топ-центъра.

Донякъде тези ми въпроси си ги задавам и заради това новото предаване по нова тв.

та.
3. На вас това предаване харесва ли ви Wink bowuu bouquet на мен-да.
 

# 545
  • Мнения: 2 681
Предаването ми е забавно.
Има и тема за него в подфорум Телевизия.
По 1 въпрос - защо да не се отдаде лесно? Може да се намерят хора без кола.
По 2 въпрос - за всичко си има наематели.
Но с отделната кухня може би ще е по-предпочитан.
Това по мои наблюдения.

# 546
  • Мнения: 4 275
Лъки, прогнозирам, че всичко ще стъпи на около 50К евро. Получихме оферта за мебелите: 5200 лева: кухня, спалня, гардероб, и още един гардероб за коридора. Като двата гардероба са около 2500 лева. Кухнята и спалнята ще са със сигурност по поръчка. Гардеробите ще се опитам да ги заменя с нещо непоръчково, заради съветите ви да не се изхвърлям със скъпи неща.

# 547
  • София
  • Мнения: 1 411
Аз обзаведох с Виденов, които ние си сглобихме. Диван разтегателен ъглов от Айко, техника нова Беко (хладилник, печка, пералня, аспиратор). Приличен нов килим, пътеки, завеси, пердета. Отдадох го за 5 дни след пускането на обявата, дано ни е на късмет  Peace Мисля да взема допълнително някакъв дребен текстил като жест към наемателите - покривка, кърпи, ей такива нещица  Simple Smile

# 548
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Аз обзаведох с Виденов, които ние си сглобихме. Диван разтегателен ъглов от Айко, техника нова Беко (хладилник, печка, пералня, аспиратор). Приличен нов килим, пътеки, завеси, пердета. Отдадох го за 5 дни след пускането на обявата, дано ни е на късмет  Peace Мисля да взема допълнително някакъв дребен текстил като жест към наемателите - покривка, кърпи, ей такива нещица  Simple Smile

Аз им купувам кошница с вино, шоколад и плодове  Mr. Green

ако ми харесат

# 549
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Лъки, прогнозирам, че всичко ще стъпи на около 50К евро. Получихме оферта за мебелите: 5200 лева: кухня, спалня, гардероб, и още един гардероб за коридора. Като двата гардероба са около 2500 лева. Кухнята и спалнята ще са със сигурност по поръчка. Гардеробите ще се опитам да ги заменя с нещо непоръчково, заради съветите ви да не се изхвърлям със скъпи неща.

А спалнята защо ще е поръчкова? Купи една евтина, приличен матрак и едно шалте по-добре.

# 550
  • Мнения: 4 275
Защото под поръчковата спалня има скрит цял гардероб  Mr. Green Мястото за багаж е високо 45 см, наполовина на стандартните

# 551
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Защото под поръчковата спалня има скрит цял гардероб  Mr. Green Мястото за багаж е високо 45 см, наполовина на стандартните

Чааак толкова не ги мисли тез квартиранти, нали ще имат два гардероба още? Така че една нормална спалня, хайде с място за съхранение под нея или чекмеджета според мен е достатъчно.

# 552
  • Мнения: 25 788
Лъки, прогнозирам, че всичко ще стъпи на около 50К евро. Получихме оферта за мебелите: 5200 лева: кухня, спалня, гардероб, и още един гардероб за коридора. Като двата гардероба са около 2500 лева. Кухнята и спалнята ще са със сигурност по поръчка. Гардеробите ще се опитам да ги заменя с нещо непоръчково, заради съветите ви да не се изхвърлям със скъпи неща.
50000€ вложени, ако взимаш 600-650лева наем е супер инвестицията. Направи го да е спретнатичко, ново модерно, но не скачай в луксове, излишно е...
Пожелавам точни и чисти наематели.

# 553
  • Мнения: X
So Lucky*, в момента под наем ли сте?
(може би Ви съпоставям с Ваша колежка)

# 554
  • Мнения: 25 788
So Lucky*, в момента под наем ли сте?
(може би Ви съпоставям с Ваша колежка)
Не, защо?

Общи условия

Активация на акаунт