Отдаване и наемане на имоти под наем - какво се случва реално? - 4

  • 72 668
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 4 424
Doris  за всичко подкрепям ,само за климатиците да кажа.
Без значение каква е марката от един ценови клас са с близки показатели. С уточнението че говорим за нови, което за мен е най-добрия вариант.
Вече при по скъпите (два или три пъти цената на нормален евтин инвертор) възникват и разлики, но те не са за наематели, защото има голям риск да бъдат съсипани преди да са се изплатили и да ви вкарат в загуба.
Втората ръка също не е вариант. Имат си дефекти  и малка и частична гаранция .Главното твърде голям риск срещу прекалено малка разлика в цената за чисто нов без екстри .
Скрит текст:
Последно купувах Грии  12  инвертор за по 700 лв с безплатен монтаж 2,5г гаранция и са се държали много добре в студовете.А все ме забравят с комисионната  Laughing
Мишелин кого имаш в предвид?
Чудя се защо някои потребители се притесняват да говорят с цифри..... Така че няма смисъл да ги говорим без цифри  Peace
Не всичко е само цифри. Комплексно е локация, етаж , изложение, екстри и  това какъв е пазара в момента за това което предлагаш. Много е важно да прецениш в коя пазарна ниша попада притежавания от теб имот и да го ''спретнеш'' възможно най-точно към конкретния таргет наематели.
Всяко надценяване или подценяване на имота ти струва пари.
Ако си го надценил и си го направи твърде луксозен за това което е (другите му характеристики) се принуждаваш да го отдаваш на загуба или излизаш от играта и въртиш ключа.Ако имота е с перфектни други най-общо казано показатели, ама си се поувлякъл в ''пестенето'' и евтиното като обзавеждане пак не можеш да му вземеш максимума. Има хора които съзнателно отдават много под пазарната стойност на имота си, но и те си имат своите аргументи и така.

Последна редакция: пт, 10 мар 2017, 16:06 от mamamari

# 706
  • Мнения: 14 429
Да допълня ,че например някакви малки,и естествено не скъпи ,детайли придават уют и се харесват на потенциалните наечатели.
За какво се сещам на първо време-гардероб с огладала на вратите-е на мен не ми е много по вкуса ,но е много "вървежен" Wink

# 707
  • Мнения: 54 509
Нашият опит като наемодатели сочи, че състояние и обзавеждане имат значение, но основният фактор за лесно отдаване под наем си остава локацията на имота и прилежащата към нея инфраструктура.

И да е чисто. Peace
Наемателите дори избягват лукса, защото ако се повреди/похаби нещо, ще дължат сериозни суми.

# 708
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Doris  за всичко подкрепям ,само за климатиците да кажа.
Без значение каква е марката от един ценови клас са с близки показатели. С уточнението че говорим за нови, което за мен е най-добрия вариант.
Вече при по скъпите (два или три пъти цената на нормален евтин инвертор) възникват и разлики, но те не са за наематели, защото има голям риск да бъдат съсипани преди да са се изплатили и да ви вкарат в загуба.
Втората ръка също не е вариант. Имат си дефекти  и малка и частична гаранция .Главното твърде голям риск срещу прекалено малка разлика в цената за чисто нов без екстри .
Скрит текст:
Последно купувах Грии  12  инвертор за по 700 лв с безплатен монтаж 2,5г гаранция и са се държали много добре в студовете.А все ме забравят с комисионната  Laughing
Мишелин кого имаш в предвид?
Чудя се защо някои потребители се притесняват да говорят с цифри..... Така че няма смисъл да ги говорим без цифри  Peace
Не всичко е само цифри. Комплексно е локация, етаж , изложение, екстри и  това какъв е пазара в момента за това което предлагаш.

Аз съм си ги отбелязала за Грии  Laughing, имах предвид, че поне по реклама скъпите инвертори са много икономични, честно признавам още не съм сравнявала колко е консумацията на единия или другия.

# 709
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Темата ви ми е много интересна, не мога да споделя личен опит засега, но от известно време сериозно обмисляме закупуване на имот с цел отдаване под наем. Та, нещата, които обсъждате, са ми важни.

Конкретно по последния повдигнат въпрос: преди две седмици за пръв път посетих апартамента на близки във Варна, където живеят отскоро под наем. Жилището е непосредствено до централния пазар, нагоре от катедралата. Районът има доста недостатъци - шумно, мръсно, субекти разни - това е по думите на моите хора. Лично ми направи впечатление, че входната врата на блока не се заключваше, стълбищното осветление не работеше, а на етажа разни разпределителни кутии за комуникации висяха изтръгнати и едва-едва държащи се на по един кабел.
Самият апартамент идва напълно обзаведен, но честно казано много далеч от вкус и стил. И кухнята, и секцията, и меката мебел - все неща, които са били в масово продавани през 2004-2005 да речем, но и вече поувехтели, амортизирани. Настилката в холната част беше паркет. Телевизорът беше нов и силно ме впечатли - у дома не гледаме телевизия, та където и да отида и телевизорът работи, се впечатлявам. В случая беше явно от по-новите модели, на голяма стенна стойка в средата на стаята, та да се върти, на където искаш. И понеже хората си гледат телевизия и това им е важно, го отчитат като плюс. Банята за жалост имаше онзи неприятен дъх на мухъл, който говори за натрупвана с години влага. Апартаментът има още спалня и преходна на дневната детска стая. Вътрешните врати всичките са ПВЦ.
За това жилище плащат наем 400 лв.
И аз си мислех, че въпреки многото стаи и наличие на обзавеждане, заради локацията от една страна и заради собствените му качества - от друга - едва ли може повече да му се вземе. А пък е в широкия център на Варна.

# 710
  • София
  • Мнения: 4 192

 Мишелин кого имаш в предвид?
Чудя се защо някои потребители се притесняват да говорят с цифри..... Така че няма смисъл да ги говорим без цифри  Peace

Същото за което и аз повдигнах два пъти въпроса за изстрелването на "значително по-ниска сума от 12 000", но после се въртеше, пък отговор няма.

# 711
  • Мнения: 25 766
Скрит текст:
Темата ви ми е много интересна, не мога да споделя личен опит засега, но от известно време сериозно обмисляме закупуване на имот с цел отдаване под наем. Та, нещата, които обсъждате, са ми важни.

Конкретно по последния повдигнат въпрос: преди две седмици за пръв път посетих апартамента на близки във Варна, където живеят отскоро под наем. Жилището е непосредствено до централния пазар, нагоре от катедралата. Районът има доста недостатъци - шумно, мръсно, субекти разни - това е по думите на моите хора. Лично ми направи впечатление, че входната врата на блока не се заключваше, стълбищното осветление не работеше, а на етажа разни разпределителни кутии за комуникации висяха изтръгнати и едва-едва държащи се на по един кабел.
Самият апартамент идва напълно обзаведен, но честно казано много далеч от вкус и стил. И кухнята, и секцията, и меката мебел - все неща, които са били в масово продавани през 2004-2005 да речем, но и вече поувехтели, амортизирани. Настилката в холната част беше паркет. Телевизорът беше нов и силно ме впечатли - у дома не гледаме телевизия, та където и да отида и телевизорът работи, се впечатлявам. В случая беше явно от по-новите модели, на голяма стенна стойка в средата на стаята, та да се върти, на където искаш. И понеже хората си гледат телевизия и това им е важно, го отчитат като плюс. Банята за жалост имаше онзи неприятен дъх на мухъл, който говори за натрупвана с години влага. Апартаментът има още спалня и преходна на дневната детска стая. Вътрешните врати всичките са ПВЦ.
За това жилище плащат наем 400 лв.
И аз си мислех, че въпреки многото стаи и наличие на обзавеждане, заради локацията от една страна и заради собствените му качества - от друга - едва ли може повече да му се вземе. А пък е в широкия център на Варна.
Tакива са наемите, за описания имот може да се искат 450-500лв, предвид че е 3стаен, но дали някой ще ги даде е друг въпрос.
Колхозния пазар не е най доброто място за инвестиция, цигани разширяват кръга...

Последна редакция: пт, 10 мар 2017, 17:34 от So Lucky*

# 712
  • Мнения: 845
 Във Варна, ако ще супер лукс да го направиш, не можеш да му вземеш парите. Просто няма клиенти за наеми над 550 лева. Ако в този район наемодателите го подобрят твоите приятели биха ли платили повече? Едва ли. Тук се съобразяваме с бюджета на наемателите, (за съжаление такъв е пазара), а търсенето е масово 350 - 400. А имота трябва да има възвращаемост, затова не можем да си позволим да инвестираме много големи суми за мебели. Затворен кръг се получава, но за сега Варна си остава село. Казвам го със съжаление, от Варна съм и имам доста имоти тук, които давам под наем.

# 713
  • Мнения: 4 275

 Мишелин кого имаш в предвид?
Чудя се защо някои потребители се притесняват да говорят с цифри..... Така че няма смисъл да ги говорим без цифри  Peace

Същото за което и аз повдигнах два пъти въпроса за изстрелването на "значително по-ниска сума от 12 000", но после се въртеше, пък отговор няма.

Да, точно. Да се каже обзаведохме го за 12 000 лева, не носи никаква полезна информация. Може да си взел скъп климатик, диван и секция, но да не си сложил телевизор, скин в спалнята и трапезна маса, да речем. По-полезно ми се струва мнение от сорта на: мебели - Виденов (включва това и това), техника - нисък/среден/висок клас, наем - еди колко си. За тези цифри говорех, mamamari

Редакция: добавям скриншот на екселския файл с прогнозните ми сметки, за който обещах, че ще го кача, но със снимка ми се видя по-лесно. Оцветените в зелено редове са нещата, които са закупени вече
http://prikachi.com/images.php?images/804/9062804x.jpg

Последна редакция: пт, 10 мар 2017, 19:59 от Мишелин

# 714
  • Мнения: 54 509
Какво е скин?

# 715
  • София
  • Мнения: 16 070
Предполагам скрин.

# 716
  • София
  • Мнения: 4 192


Редакция: добавям скриншот на екселския файл с прогнозните ми сметки, за който обещах, че ще го кача, но със снимка ми се видя по-лесно. Оцветените в зелено редове са нещата, които са закупени вече
http://prikachi.com/images.php?images/804/9062804x.jpg
Браво, много полезно!  bouquet
Микровълнова слагате ли по принцип?

# 717
  • Мнения: 2 614
предполагамам визирате мен, нямам време да седна да напиша всичко. Просто знам с какви средства разполагаме и затова казах че ми се вижда много. Комплект спален със скрин и гардерб 1000лв, климатим смевзеши 1 от 1200 лв. Плочките са бг на Каи 15лв има и фризове в банята. Банята/с тоалетна ведно е малка. Комплексът е нов, стаите мебелите, няма соц мебели и аромат на влага. Може би от рано купувахме нещата, когато бяха на супер намаления. Апартамента е на хубаво място, сигурно 100 човека зеъннаха да го гледат и се капарир веднага. При нас се получи фоста уютно и приятно. Няма тв, но така или иначе бяхме набелязали от 350лв. Това е за сега за този имот Simple Smile
За следващия, живот и здраве,ще записвам всичко и аз в таблица и ще снимам.

# 718
  • Мнения: 4 275


Редакция: добавям скриншот на екселския файл с прогнозните ми сметки, за който обещах, че ще го кача, но със снимка ми се видя по-лесно. Оцветените в зелено редове са нещата, които са закупени вече
http://prikachi.com/images.php?images/804/9062804x.jpg
Браво, много полезно!  bouquet
Микровълнова слагате ли по принцип?

Микровълнова - не. Може би, защото аз самата не съм свикнала да ползвам такъв уред  Laughing
За една част от нещата имам и линкове към съответните неща, които съм набелязала, но няма да е тази вечер  Blush

Изяла съм едно "р" в "скрин"  Embarassed

# 719
  • София
  • Мнения: 4 192
предполагамам визирате мен, нямам време да седна да напиша всичко. Просто знам с какви средства разполагаме и затова казах че ми се вижда много. Комплект спален със скрин и гардерб 1000лв, климатим смевзеши 1 от 1200 лв. Плочките са бг на Каи 15лв има и фризове в банята. Банята/с тоалетна ведно е малка. Комплексът е нов, стаите мебелите, няма соц мебели и аромат на влага. Може би от рано купувахме нещата, когато бяха на супер намаления. Апартамента е на хубаво място, сигурно 100 човека зеъннаха да го гледат и се капарир веднага. При нас се получи фоста уютно и приятно. Няма тв, но така или иначе бяхме набелязали от 350лв. Това е за сега за този имот Simple Smile
За следващия, живот и здраве,ще записвам всичко и аз в таблица и ще снимам.
Дотук имате:
спалня обзавеждане 1000
Климатик 1200
Баня плочки (минимум е 3.6м2 по БДС) - 600 лева със слагането
Пералня 400
Остава да дадете цени на шпакловка, боядисване, настилки, лампи, кухня, уреди, диван, маси, антре и да видим до колко ще набъбне сумата  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт