Мамите от ИБ елхите вече украсихме и подаръците за децата под тях наредихме

  • 30 744
  • 748
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 23 162
ми май хич не е безобиден тоя ериус  Rolling Eyes
защо при всяко посещение при лекар се излиза с два листа рецепта  ooooh!

# 736
  • София
  • Мнения: 4 122
Моме,Мравето ти е казала най-правилно.С практиката идва увереността.Не се шашкай,все ще се отчупиш и ще свикнеш да караш и сама с децата.Аз така и не изкарах курсовете и не взех книжка,но сега това ми е голям минус.
Арвенче,стискаме палци.Дано този път няма проблем с ходенето на градина Насето.
Кокосче,и аз чух за сибирския студ,но сега гледах в синоптика и поне при нас го дават 2-3 дни и после пак да е от -5 до 2-3 градуса през деня.
Ние днеска минахме през алерголожката.Според нея тези разболявания при Дени са от 3 сливица.Направи му и тест за алергии с надраскване и излезе,че няма алергии към нищо.Изписа му Лимфомиозот,Ериус и Ефира и след 3 месеца иска да се видим пак.Питах я и нея за нещо за имунната система и каза,че може да му давам Бронховаксом 20 дни и 10 да почива за 3 месеца.

Според мен това с надраскването не е ОК. По скоро кръвен тест по точно и ясно би дало инфо дали има или няма алергии.
За бронховаксом-а и рибомунил-а знам, че са най ефикасни ако се започнат - юли/август и се дават в процес на 3 месеца с почивки. Сега и да започнеш не знам колко ще даде някакъв ефект.
Вижте и направете консултация и с пулмолог.

# 737
  • shumen
  • Мнения: 18 005
Алексче,в града ни няма детски пулмолог и сега съм в процес на издирване на такъв във Варна.Аз утре ще ходя и при педи за бележка за градината и ще говоря и с нея.За сега съм взела другите лекарства само,а него още не съм точно за това.
Бамбе,и аз това се чудя?

# 738
  • София
  • Мнения: 4 122
Алексче,в града ни няма детски пулмолог и сега съм в процес на издирване на такъв във Варна.Аз утре ще ходя и при педи за бележка за градината и ще говоря и с нея.За сега съм взела другите лекарства само,а него още не съм точно за това.
Бамбе,и аз това се чудя?

А относно Ериус-а. Доста по силен е от всички други противоалергични. Не знам след като нямате алергии за какво са Ви го изписали, а и доста често и аз се чудя защо за щяло и нещяло се изписват противоалергични.

# 739
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
ми май хич не е безобиден тоя ериус  Rolling Eyes
Не е, той не трябва да се приема дълго, тъй като избива чревната микрофлора и оттам имунитета се скапва ..

според вас, ако ида за тобрекс без рецепта, дали ще ми се запънат в аптеката?! конюнктивита на Здравко си е все така кофти и вече сериозно се чудя дали да не му ъпгрейдна лечението ..

# 740
  • Мнения: 2 022
Дани,  Бронховаксом-а /както е написала Алекс/ се почва най-късно септември. Та като дойдат студовете да има изграден имунитет. Сега не знам дали има смисъл. А схемата не е ли за 10 дни и 20 почивка?
За сибирския студ все ми се иска да не е много вярно....ама каквото дойде.
Сигме, къде прочете Весето? Отдавна и изгубих дирята, а ми е много скъпа.... като лежах в болницата тя ми беше голяма подкрепа.

Меци, знам че Тобрадекс-а е по-хубав...аз съм го вземала и без рецепта.

# 741
  • Мнения: 4 087
Ако имате Марешки, ще ти дадат, без проблем, това им е негласна практика. Въпроса е да си сигурна , че това е антибиотика, за да не стане по-лошо

# 742
  • Мнения: 39 283
Това, че стана въпроа кое е детето беше супер некоректно.
Принцесо, има фейсбук група. Ако имаш желание може да те присъедини някоя от нас там.

# 743
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Принцес тобрадекса е с кортикостероид и не става за очи ..
Пуфе аз мисля да го използвам като допълнителна терапия към фузидовата киселина .. но утре ще се обадя и ще видя какво ще каже доки .. благодаря Hug

# 744
  • Варна
  • Мнения: 909
Дани, детски пулмолог във Варна, д-р Стела Грънчарова, GSM +359 886 388 160, намира се в МЦ ”Св. Стилиян” ООД гр. Варна ул. " Чаталджа ” № 20, e-mail grancharova@dir.bg, работи по здравна каса, водя детето при нея, доволна съм  Peace

# 745
  • Мнения: 4 087
Наистина внимавай с антибиотика, че е малък, а мен още ме държи какъв пансинуит направих от сгрешен антибиотик/не нарочно, но стана беля, защото трябваше да почна някакъв, докато излезе посявката и от едни сополи....стана мазало/, само при мисълта за болката ме притриса и от тогава още повече внимавам да давам антибиотик, за който съм сигурна , че гадината не е резистентна.

# 746
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Утре ще чуя доки и ше решавам като чуя какво има тя да ми каже .. мерси, отново Simple Smile

# 747
  • shumen
  • Мнения: 18 005
Либре,благодаря.Ще звънна още утре и ще запиша първия възможен час.А може и по имейла да и пиша и да се разберем.
Принцес,аз затова не го купих сега,защото искам да говоря с педи и евентуално с алерголожката и тогава да вземам нещо за имунитета.
Меци,ще ти го дадат без рецепта според мен.
Прахче,при нас точно пък в Марешки не дават лекарства без рецепта.Затова и спрях да вземам лекарства от тях,ако нямам такава.
Това моето е решило да ми прави някакъв бойкот на съня.Днеска не спа на обяд,понеже уж легна,но до 15 часа скача по мен,бори ме,после се прехвърли при вуйчо си и пак така и накрая се ядосах и го вдигнах.Сега още скача по мен,бори се и няма и намерение да спи,а аз си мислех,че ще заспи по-рано като не е спал на обяд.
Алексче,и аз не знам защо са ни го изписали,но сега ще го давам,а после ще го спра на своя глава най-вероятно.Но 3 месеца в никакъв случай няма да го давам.

# 748
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
НОВАТА ТЕМА
 Напълнете я само с хубави новини и оплаквания колко са ви палави децата. Дано всички са по-здрави от тук нататък.
Аз отивам да спя,че тия почивни дни ми идват в повече вече. Децата са безобразно лигави заради присъствието на баща си. Слав решихме на рождения му ден да го пуснем в градината с тайната надежда да ги задържим здрави дотогава. Лека нощ
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт