Великолепният век Кьосем (Muhteşem Yüzyıl Kösem) №5

  • 147 357
  • 735
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 208
Така пише в резюмето на руски?!

Имах предвид, че това, което те пишат/превеждат не винаги е с 100% точност. Много пъти на турски съм чела едно, пък на руски съм го виждала преведено по съвсем различен начин. Преведено даже не е точната дума. Добавят изречения, махат изречения. В някои преводи на интервюта пропускат дори цели абзаци с въпроси - отговори. В конкретния случай, те най-вероятно са добавили свои мисли към превода на официалното резюме. Нещо, което за мен е абсолютно недопустимо, дори и при непрофесионален превод.

Съжалявам, че издребнявам толкова, но тези неща при тях ме дразнят.


Може би повече го вбеси макета свинската глава.Не можах да разбера каква беше целта с тази свинска глава?

Да го унижат, да се подиграят с него. А Фарйа е изпълнител на задачата. Без значения какви са й мотивите, тя е предател спрямо султана.

Да Зарани!Наистина е дразнещо,когато някой ,който уж се прави на преводач и ,ако не може да се справи,то на своя глава редактира оригинала в превод,както му харесва и както може.Маха ,или добавя и хоп готов.По този начин със сигурност биха се разсърдили тия,като са написали даден текст ,а пък нас ни вкарват в заблуждение, както аз се вкопчих в принаденото от преводача изречение.
,Благодаря Зарани!Приятен ден и пожелавам приятно гледане на всички , на новият епизод от филма довечера на всички! :bouquet:

# 31
  • Мнения: 1 208
Тези коментари относно принцесата ги копнах от В контакте.Да се надяваме,че ще познаят?!

Alexandra Danilovich
Мурад простит Фарью, ведь он по уши влюблен в неё❤❤

yesterday at 6:16 pm
Olga Yagunina
Кто бы сомненвался.


yesterday at 7:00 pm
Darya Tarazanova
Darya Tarazanova replied to Ekaterina
Екатерина, Синан паша видел ее, когда ей передовали голову свиньи завернутую, и наверное сообщил об этом Мураду.
yesterday at 10:45 pm

# 32
  • София
  • Мнения: 6 287
Чуждестранни журналисти на сета на "Великолепният век Кьосем". Не разбрах от кои държави са, но в статията си Али Еюбоолу беше споменал, че се очаква и от Холивуд да посетят сета на сериала.










Редакция!

Разбра се откъде са. Руснаци били, както и представители на BBC и журналистът на Ню Йорк Таймс Саймън Рийв. Самият той се включил в сериала с малка роля.

Журналистите от Русия, които посетили сета са били цели 13 на брой. Специално за тях режисьорът Чаатай Тосун, актьорите Нургюл Йешилчай, Метин Акдюлгер и Фарах Зейнеп Абдуллах, както и продуцентът Тимур Савджъ дали пресконференция.

Светът гледа "Великолепният век Кьосем" - http://www.ranini.tv/haber/21156/1/dunya-muhtesem-yuzyil-kosemi-izliyor










Две снимки от вчерашния епизод



Последна редакция: сб, 10 дек 2016, 12:18 от zarani

# 33
  • София
  • Мнения: 6 287
Великолепният век Кьосем - фрагман за 5/35 епизод

https://www.youtube.com/watch?v=8cLG52eby5k

Хасан Чавуш: Извършен е опит за убийство над Валиде Султан.
Мурад: Какво говориш, Хасан Чавуш? Веднага дай обяснение!
Гюлбахар: Сигурна съм, както в собственото си име - аз ще съм първата, която ще заподозрат.
Байазид: Какво направихте със Султанката? Къде я отведохте?
Мурад: Помилвам живота ти, Фарйа.
Фарйа: Вземи ми живота... След като взехте трона ми от ръцете ми, вземете ми и живота!
Мурад: Искали сте да изкачите Байазид на трона.
Гюлбахар: Господарю, аз никога...
Синан Паша: От години изпитвам уважение към вас. Заради трона съм готов да направя всичко за вас.
Байазид: Майко!
Мъж: Брат ви, когото обичате толкова много, един ден ще ви отнеме живота.
Корнелиус: Нямаме друг избор, освен да воюваме.
Мурад: Закъсня, драги ми Корнелиус! Сложих край на всичките ви дейности. Всички ще си тръгнете.


***

Великолепният век Кьосем - епизод 4/34

# 34
  • Мнения: 134
МОЖЕ ЛИ ДА ПРЕВЕДЕТЕ РАЗГОВОРА МЕЖДУ АТИКЕ И МУРАД

# 35
  • Мнения: 28 078
Зари, благодаря за фрагмана! bouquet



Еп. 34 с руски суб.

https://vk.com/ayturkofficial?z=video-120644984_456239336%2F31fc … l_wall_-120644984

https://vk.com/kosem_sultan?z=video-35129091_456239021%2F83ef5cf … pl_wall_-78481828




ivcheto0210, още не съм гледала епизода. А и сигурно Зари ще го преведе от турски.








Рейтинга - в спойлер


Скрит текст:





# 36
  • Мнения: 45
Сега изгледах 32 епизод... Пълна скука, никакво действие, чиста загуба на време  ooooh! Видях и рейтинга, паднал е още-повече и дори дневните сапунки са по-гледани от тази иначе скъпа продукция.Въпреки че ще спра да следя сериала, ще продължавам да следя новините около него, защото ми е доста интересно каква ще бъде съдбата му  Laughing Дали ще го прекъснат на един конкретен епизод заради ниския рейтинг в Турция, или ще го продължат заради високия интерес към него в световен мащаб?? Наистина, това е един прецедент в историята , защото обикновено сериалите без рейтинг биват спирани без никакви обяснения и дори в някои случаи без ясен финал.

# 37
  • Мнения: 14 418
Е, защо да го спират-нали вече е продадан навън? Да не би да върнат парите ,при положение ,че е харасван навън?

# 38
  • София
  • Мнения: 6 287
Нещата от няколко години много се промениха. Ако една продуцентска компания има достатъчно пари, за да докара до края даден сериал/сезон въпреки ниския му рейтинг, тя го прави. Тимс са такива, Ай Япъм е другата продуцентска компания, която е "избутвала" докарай сериал с нисък рейтинг.

Телевизиите са тези, които по принцип спират даден сериал, не продуцентите. Ако от догодина наистина има нова рейтингова система, която вече ще отчита и гледаемостта онлайн, а това включва и чуждестранните зрители, то рейтингът на "Кьосем" е много възможно да се вдигне. Пък и турците ги разбирам, изобщо не им е до сериали последните месеци.  Tired  То и без това продуцентите вече снимат предимно, за да си продадат продукциите навън.

Сериалът няма да спра да го следя, ще го избутам докрай въпреки сценария, който не съм и очаквала да е на супер високо ниво. Но ето, подбрали са добър режисьор, страхотни актьори; костюмите, бижутата, декорите - всичко е страшно красиво и гали окото, точно това ми задържа и интереса. А аз по принцип не си и падам по исторически сериали, та това в случая ми е достатъчно.  Laughing

Някъде прочетох наскоро част от интервю с Тимур Савджъ. Казваше, че плановете му включват и филмиране на историята и управлението на Ибрахим. Дано!

***

Попадна ми днес една статия, в която пишеше, че в сарая ще пристигне Фатма Султан, но не дъщерята на Кьосем, а тази на Сафийе. Щяла да се съюзи с Гюлбахар, за да тровят Кьосем.  Laughing  Mr. Green

***










***

Започвам превод на 1/31 епизод от втори сезон. Ще го публикувам тук под формата на резюме. Обаче не знам кога ще го приключа, защото реала ми е прекалено натоварен. Когато стане тогава. И така подред останалите.

Е, защо да го спират-нали вече е продадан навън? Да не би да върнат парите ,при положение ,че е харасван навън?
Laughing Laughing Laughing

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 4 518
Аз много обичам исторически сериали и чудесния каст, декори и костюми ме задържат като зрител.Големи очаквания за сценария и аз нямах, историята с Фария е като всички предишни Изабели , Фирузета и султански сестри n-брой, но така " подправят" действието и разтягат, само да не пресолят манджата излишно.

# 40
  • Мнения: 134
искам да попитам естер каква се пада на кьосем или на мурад

# 41
  • Мнения: 134
и кой е този корнелиус и защо ще воюва с мурад

# 42
  • Мнения: 28 078
Естер е ковчежничката на Кьосем, а Корнелиус е от тайната банда на римския папа, която се опитва да унищожи ОИ.

Засега тези двамата са ми фаворити.





Когато Атике отиде в тъмницата при Фарйя, тя чу от нея - "Сърцето ми е обхванато от изгарящ пламък. Това е по - лошо от смъртта... Не знаех, че сърцето ми ще бъде изгорено от този пламък". После тръгна да търси Силяхтар ага, но пристигна Мурат.
Мурат - Атике? Какво правиш тук.
Атике - Чаках ви, за да поговорим за Фарйя. Не зная какво решение ще вземете, но преди това искам да знаете нещо.
Двамата на терасата
Атике - Исках да я поставя на място заради това, че ни излъга. Обаче аз повярвах на това, което тя разказа. Изнудили са я.
Мурат - Сега не е важно какво казва тя.
Атике - Любовта също ли не е важна? Отдавна го разбрах. Но този път го видях и в очите й. Господарю, същото виждам във вашите очи. Не мога да ви моля да й простите. В края на краищата Фарйя извърши сериозно престъпление.
Мурат - Върни се в покоите си, Атике. И повече не се намесвай в чужди работи / в нещо, което не е твоя работа /.

В масовите сцени на сериала участват много актьори, но те не получават заплащане. TIMS Productions следва теорията, че "Великолепният век Кьосем" е достатъчно престижна марка и самото участие  в него носи не малко дивиденти.

# 43
  • Мнения: 14 418
Да вземем и ние да се запишем за статисти, че да ни се вдигне личния рейтинг Joy

# 44
  • София
  • Мнения: 6 287
На мен Фарйа ми харесва като герой.

Като се замисли човек, ако нямаше някоя измислена героиня около Мурад, щеше да е още по-скучно. При него май няма кой знае какви любовни истории, които да се помнят с векове.

Да вземем и ние да се запишем за статисти, че да ни се вдигне личния рейтинг Joy
Joy

***

Много нежно излъчване има тази актриса.










Великолепните костюми, корони, тюрбани, бижута... на великолепната Кьосем





Скрит текст:







































Последна редакция: пн, 12 дек 2016, 23:38 от zarani

Общи условия

Активация на акаунт