Лещи за очи - 6

  • 97 809
  • 763
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 131
Много благодаря за отговора!
Май като гледам и аз няма да повторя .. а толкова ми се иска да сменя биофинитито.

# 571
  • София
  • Мнения: 13 154
Здравейте,  вечеот около 6-7 години нося очила постоянно, но ми се иска да мога да слагам лещи когато има някакъв повод. Пробвах преди време на Bausch and Lomb, но не можах да свикна с тях. Много ми пречеха на очите. Може ли да ми препоръчате някакъв тип, които са за чивствителни очи или нещо подобно.. чета, че тези с по-високо съдържание на вода са по-добри, дали е така? Благодаря предварително!

Щом ги ползваш само при повод, най-добре си вземи еднодневни лещи. Винаги ще слагаш нови, които няма да ти дразнят очите.

# 572
  • Мнения: 86
Имам въпрос - искам да се запиша на плуване, но ме спира само мисълта как ще виждам във водата. Според децата ми, вода влиза през очилата (а са на хубави марки уж). Има ли някой, който да плува с лещи? newsm78
Плувам си в солена вода с лещите (  в Гърция), промивам ги и никога не са ми били в пречка, за каквото й да е ....

# 573
  • 1st floor
  • Мнения: 9 113
Имам въпрос - искам да се запиша на плуване, но ме спира само мисълта как ще виждам във водата. Според децата ми, вода влиза през очилата (а са на хубави марки уж). Има ли някой, който да плува с лещи? newsm78
Плувам си в солена вода с лещите (  в Гърция), промивам ги и никога не са ми били в пречка, за каквото й да е ....
На морето във водата винаги съм била с лещи и не съм си топила главата от страх или съм си оставяла очилата на брега и съм ходила като слепец, защото съм с -6 диоптър. Винаги съм си мислела, че ще боли, ако си намокря очите.

# 574
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 405
Аз си вземам ежедневни лещи за морето и винаги си влизам с тях, но гледам много да не си топя главата.

# 575
  • Мнения: 6 565
Аз плувам с лещи. Ползвам очила на Спидо, малко по-висок клас (около 80-100 лева), категорично не пропускат.

# 576
  • 1st floor
  • Мнения: 9 113
Аз плувам с лещи. Ползвам очила на Спидо, малко по-висок клас (около 80-100 лева), категорично не пропускат.
Може ли да ме насочиш към модела? Децата ми плуват с Adidas и Speedo. И двамата казват, че влиза вода.

# 577
  • София
  • Мнения: 8 933
И по-евтини очила съм ползвала и не ми влиза вода. Трябва да са точен размер, добре нагласен ластика и хубаво да направи вакум на окото. Иначе и аз си се къпя с лещи. Топя си и главата, само гледам да не си отварям очите директно под вода, иначе редовно си ми влиза вода, но нямам проблем с лещите. Ползвам еднодневни на почивките.

# 578
  • Мнения: 812
Дами, имам питанка!
Диоптърът ми на очила е -7. До сега ползвах Avaira Vitality двуседмични -7.5 (такива ми дадоха в аптеката )виждам доста добре с тях - без напрежение в очите, но ми се струва, че може и да са малко по-ниски още.Искам да сменя с едномесечни Biofinity  и се двоумя дали да не пробвам с диоптър колкото на очилата -7? Тези от вас с диоптър като моя на очила какъв вземате за лещите Biofinity? Добре ли се вижда с тях?Да не би ппък да ми дойдат слаби., че ще взимам 6 бр.?

# 579
  • Мнения: 7 569
Диоптърът на лещите за късогледство стандартно лекарите го изписват по-нисък от тези на очилата. Не знам в каква оптика са ти дали лещи с по-висок диоптър и какво откровено нехайство е това, но аз в тази оптика повече не бих стъпила. И за пореден път - лещите се изписват от очен лекар, не се самоназначават.

# 580
  • София
  • Мнения: 6 219
Абсолютно подкрепям. Как така дават нещо без преглед не ми е ясно...

# 581
  • Мнения: 147
След преглед при офталмолог той ти изписва диоптър за очилата, а в самата оптика си имат таблица, по която изчисляват диоптъра за лещи. Принципно диоптъра за лещи е по-нисък понеже лещата е на самото ако, а при очилата има разстояние. Аз съм с диоптър -6,5 и -6,75 и при поръчка от сайт звъня на телефона им или им снимам рецептата и те си ги изчисляват. И аз имах подобни опасения понеже си поръчвам по 6 лещи за око. На биофинити съм и съм доволна, преди това съм ползвала авайра торик(понеже съм и с астигматизъм). Така, че те съветвам да си кажеш диоптъра и те ще си го изчислят.

# 582
  • Мнения: 11
Привет,

Търся си разтвор за лещи на сносна цена. Видях няколко нови на пазара, мултифункционални, единия беше Solunate за 22 лв и нещо за 400 мл, другия Хориен, 500 мл за 21 лв. Някой да ги е ползвал? Цените им са привлекателни та се чудя дали щадят очите и дали почистват добре лещите. Нося месечни все още.

Благодаря Simple Smile

# 583
  • Мнения: 147
Привет,

Търся си разтвор за лещи на сносна цена. Видях няколко нови на пазара, мултифункционални, единия беше Solunate за 22 лв и нещо за 400 мл, другия Хориен, 500 мл за 21 лв. Някой да ги е ползвал? Цените им са привлекателни та се чудя дали щадят очите и дали почистват добре лещите. Нося месечни все още.

Благодаря Simple Smile

Аз ползвам Oftyll MonoGreen 500 мл един за 19,90 лв , два за 39лв, три за 58лв от интернет си го поръчвам и съм доволна. Многофункционален разтвор е и е за чувствителни очи.

# 584
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 405
И аз го харесвам. Доста време го ползвам и съм доволна от него.

Общи условия

Активация на акаунт