С вълшебства пълен е света - тупкат юлски сърчица!

  • 31 340
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 628
Моли и аз вече съм в 13. На 28ми ми беше часа в Надежда - гледаха бебчето на ехограф и измериха всичко. Докторката беше много мила и обясняваше много подробно, впечатлена съм от нея. Още след прегледа изчисли на базата на измерванията какъв е риска за синдромите. После веднага ми взеха кръв и днес се обади да каже, че и там всичко е наред.

# 676
  • Мнения: 7 988
"Дано и от генетиците да имам добри новини"
Cherryto, а тук какво имаш превдид?

# 677
  • Мнения: 1 265
Черито,радвам се за добрите резултати.Всъщност за Бхс 90процента е важна феталната,ако там няма проблем всичко е ок.Не мисли за амнио,няма да се наложи.
Аз както изглежда ще си пускам изследванията на частно,тук няма жк,ще помоля лекарката в детката градината да ми мери кръвното редовно.

# 678
  • Мнения: X
Цветето, да и аз за същия говоря. Много е гадно  Sad Благодаря  Hug
Досега се рових в мненията си назад. 18-та седмица са ми казали пола, а първото побутване съм усетила в 22-ра седмица, малко преди да вляза в 6-ти  Joy така че простете моите невярвания за пол и усещания отсега, явно имам горчив опит  Joy Надявам се този път да е по-рано всичко  Heart Eyes

# 679
  • Мнения: 11
Моли и аз вече съм в 13. На 28ми ми беше часа в Надежда -  гледаха бебчето на ехограф и измериха всичко. Докторката беше много мила и обясняваше много подробно, впечатлена съм от нея. Още след прегледа изчисли на базата на измерванията какъв е риска за синдромите. После веднага ми взеха кръв и днес се обади да каже, че и там всичко е наред.
Ясно,предполагам значи,че това ще се случи и с мен на 4ти.Дано да продължавате все така с изследванията Simple Smile

# 680
  • Мнения: 1 782
Аз съм със себорея.
Проблемът е автоимунен и разбира се - хроничен Sad
Има моменти на покой и после пак.
Та сега и при мен се появява.
Аз ползвам от години Себомакс лосион на Биотрейд - страшно съм доволна.
Две измивания и проблемът е забравен за доста дълго време.
За лице - Тридерм гел, точно две нощи преспивам с него около носа и между веждите - аз там се беля - и половин година нищо никъде не се появява.

Не знам обаче при бременност как стоят нещата ... За Тридерм си пише, да не се употребява, затова сега като започне пак - се мия с катранен сапун. Доволна съм. Мия няколко дни и е ок кожата. Има и шампоани с катран, но не съм ползвала.  Peace

# 681
  • София
  • Мнения: 628
celika след миналата неуспешна бременност пусках всякакви изследвания + генотип за себе си и партньора. При него излезе перицентрична инверсия в 9та хромозома - вариант на норма. Консултирах се с генетиците на МД, които казаха, че процента за спонтанен аборт в първите седмици се увеличава. Сега записах час при генетиците на Надежда и ще видим какво ще кажат. Тези от МД казаха, че ако изследванията от БХС и ФМ са добри мога да си я спестя, но от Надежда искат да имаме черно на бяло становище по въпроса.   Sad

# 682
  • Мнения: 7 988
Мхм, а ти миналия път не беше ли правила БХС?

# 683
  • София
  • Мнения: 628
Миналия път в 10 г.с. като отидох на преглед видяхме, че върчицето е спряло.  Док тукмо ми обясняваше за БХС и рязко спря  Sad

# 684
  • Мнения: 7 988
Ясно, значи сега всичко е наред Simple Smile

# 685
  • София
  • Мнения: 628
Дай боже този път всичко да е наред до финал!  Praynig Пък на 09.01 ще видим каква ще е присъдата на генетиците.  #Crazy

# 686
  • София
  • Мнения: 27
На мен пък от няколко дни, предимно вечер ми се явяват ужасни киселини  Cry   Има ли някои от Вас такъв проблем ?  newsm78

# 687
  • Мнения: 101
Девойки, помня, че някой казваше, че има себорея на главата. Моето не знам дали е точно такова, още от преди да забременея едни люспи едно чудо. Пробвала съм всичко на пазара, от евтино до много скъпо и засега единственото, което ми помага е Селсон + един лосион на Евтерпа. Та въпросът ми е дали могат да се използват по време на бременност, защото знам, че са с някакви по-сериозни химии. Спра ли да се мия с него веднага пак всичко става в люспи, ужасно е.  Иначе знам, че съм си за кожен лекар и след нова година ще вървя..
Аз лично мога да ти препоръчам Vichi шампоан против пърхут - има за мазна, за нормална и суха коса - в зависимост твоята каква е. 6 седмици употреба и после доста дълго време нямаш проблеми. Както и по-евтиния вариант - SYOSS против пърхут. Не смятам, че използването на какъвто е да е шампоан или лосион за коса може да увреди по някакъв начин бебето - все пак ти не го гълташ, нали?

# 688
  • Мнения: 241
GERRY_92, аз имах такъв период с много киселини през целия ден, но беше около 5-7 седмица.

# 689
  • София
  • Мнения: 27
GERRY_92, аз имах такъв период с много киселини през целия ден, но беше около 5-7 седмица.

Пиеше ли нещо ?

Общи условия

Активация на акаунт