Януарчета 2016-8

  • 41 844
  • 762
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 337
Здравейте не съм писала отдавна,  но така се получи. Ще наваксам с четенето тия дни. Весел уикенд! 

# 736
  • София
  • Мнения: 1 235
... Снощи се опитваше да наднича зад Иво (онзи от прогнозата за времето, че му забравих фамилията), защото му скриваше един надпис  Joy
Joy Joy  Представям си колко е бил сладък.  Simple Smile
И аз се дразня когато без да искам почват непознати хора да ми дават съвет. Ама не трябва да им се връзваме, няма смисъл да се нервираме излишно.

Днес ходихме за малко на гости при баба ми и със Сами се разбират доста добре. Тя му пя песнички и много му се радва.  Heart Eyes

# 737
  • Мнения: 85
Отдавна не съм влизала , затова се извинявам, ако вече е коментирано....ние все още се приспиваме с цицка, има ли идруги катонас, защото отвсякъде ми мърморят, че вече е трябвало да отбивам и съм закъсняла много, щяло да бъде много по трудно отказването с времето. И за приорикса , заморбили да питам, сложихте ли го , как го понесоха децата? Не съм от антиваксърите, но някакси ми е гнило изв3днъж такава паника да се всява newsm78

# 738
  • София
  • Мнения: 1 641
Ние се приспиваме така и не мисля да променям нещата. Т.е. ще се кърмим до самоотбиване на малкия. ММ е за, от там на татък никой друг не ме бърка.
Мама първо се учуди на решението ми, сега му се радва, като се прибера и ссе лепне за мене и му казва Крали Марко  Laughing
Та, ако си ок с дългото кърмене кърми и никак не се притеснявай  Hug
За отбиването, по принцип, преди годинката е по-лесно, защото не разбират много и ако хванеш някоя кърмаческа стачка става лесно. След годинката са доста осъзнати и да, определено по твоя инициатива сега ще има поне няколко дена рев и тръшкане.
После след година и половина, вече може да измислите нещо и да те разбере детето - млякото се е развалило, подарявате го на друго бебе, цицата нещо е болна - слагаш лепенка и така в този дух.

За морбилито - еми в Румъния не шумят толкова за него, колкото в България, та и според мене просто яхват вълната заради поотложените ваксини през грипния сезон да стреснат мамите и да се забързат със слагането. Дори май в Румъния по официална статистика няма толкова починали, колтото се пише тук.
Също предстой да се въведе ваксина срещу варицелата, та се подготвя терена. Мога да се хвана на бас, че до няколко години ще я направят задължителна.

# 739
  • Мнения: 5 112
Аз не мисля, че има паника, но както стана ясно вече има случай на морбили в България. Съмнявам се да са си измислили броя смъртни случаи в Румъния. Според мен повече антиваксърите създават паника, че според тях се създава паника.
Обаче не е за пренебрегване и това, че идва Великден и по това време по българското черноморие се пълни с румънци.
Ваксина срещу варицела има в много държави, така че не виждам нещо толкова страшно да я въведат и тук. Все пак тя е срещу варицела зостер вируса...

# 740
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Айде най-после да се похваля, че Марти проходи. Само в къщи за сега, навън го е страх, но и това ще стане.
Майка ми вчера го видя да прави 4-5 крачки и почна да мели за прощъпулник. Отсвирих я. Ще изчакам поне седмица, за да стане стабилен. Не виждам смисъл от бързане.
Днес излизахме сутринта и следобед, утре ще сме цял ден навън, имам работа в центъра и съм решила пеша с количката да отида.
Марти сменя и дневния режим, вече два дни спи по веднъж през деня, а не по два пъти. Съответно започна и да ляга по-рано, снощи заспа в 22. Ще ми трябва малко време, но ще се настроя и аз.
Ние сме в петък на ваксина. Той прави реакции от всички до сега, да я слагаме и тази и да приключваме, че аман.

# 741
  • Пловдив
  • Мнения: 271
И ние сме от тези дето се приспиват на цица. Относно ваксините аз мисля, че вече прекаляват за всичко да ги ваксинират, повечето болести се прекарват без усложнения ние в момента сме с варицела. Да не забравяме че и след ваксина Ева на Ивкелина изкара морбили.

# 742
  • София
  • Мнения: 1 641
Танче какви реакции прави и докладва ли ги личната ви? Моята си направи пас на реакцията на Хексацима, а предвид, че тя е още под наблюдение и е пусната на пазара след едва 5000 опита, дози, за мен не е коректно да не се обявяват страничните реакции, защота те са базата за описаниета им в листовката.
Ами мен не ме е страх нито от варицелата, нито от морбилите. Не се и шашкам от възможнастта Сами да ги изкара. Дори предпочитам да е сега, когато е малък.

# 743
  • Мнения: 5 112
lilini, как така Ева е изкарала морбили? Морбили е остро инфекциозно и много заразно заболяване, затова ги изолират под карантина в инфекциозните болници.
Танче, Марти вдига температура след ваксиниране, нали?
krasvet, около годинката на моето дете започна рязко да се шуми за ваксината срещу морбили и нещата направо клоняха към агитация против. Тогава говорих директно с двама различни педиатри и индиректно с още един. И тримата бяха категорични, че разликата с другите ваксини е че евентуални реакции обикновено не се наблюдават в рамките на 2-3 дни от ваксината, а след 14-20 дни и може да включват състояние подобно на лека шарка. Т.е. заостриха ни вниманието да наблюдаваме за обриви и т.н. В следствие на което, ние с мъжа ми решихме 20 дни след ваксината да не му даваме нови храни, защото ако получи обрив няма да знаем от кое е. Другото, за което ме посъветва единия педиатър, беше седмица преди поставянето на ваксината да не го събираме с други деца, особено в затворени помещения (детски кътове и т.н.), защото винаги може някое да е болно от шарка. И последно - 3 дни преди и 3 дни след ваксината да му давам Фенистил.
Затова те съветвам ако четеш онлайн да е само проверени източници, с посочен автор реално лице и библиография с медицинска документация. Отваряла съм един от най-популярните български антивакс сайтове да видя какво пишат и не видях под нито една "статия" да пише кой я е списвал. Тъй като онлайн е трудно да си сигурна в информацията е още по-добре ако вярваш на педиатъра на детето и се консултираш с него, споделиш притесненията си и поискаш повече информация. Аз така правя всяки път и всеки път ми обясняват подробно всичко което ме интересува. Ако педиатърът обаче не ти вдъхва достатъчно доверие - потърси друг.
Frozy, не знам от къде ти е тази информация за Синфлорикс, но законите за пускане на нов медикамент на пазара са много тежки и изобщо не е лесно. Освен това 8-годишното дете на приятелката ми има поставен Синфлорикс, така че не е някаква новост точно тази ваксина.

# 744
  • София
  • Мнения: 1 641
Ех значи, писах писах и се затвори браузърът.

Не Синфлорикс, Хексацима е под наблюдение - http://www.bda.bg/index.php?option=com_content&view=article& … d=118&lang=bg
За мен, когато един лекарствен продукт е под наблюдение, а още повече е пуснат в употреба след толкова малка тестова група е важно да се докладва всяка реакция, тъй като на база на тази статистика се изготвя и пълната листовка на продукта.

Повечето лл в България не смятат леките странични реакции от продукта като нежелани странични реакции - така се описват в листовката, а като нормални и не ги докладват. За вече описани продукти като Пентаксим, Синфлорикс и прочее, така или иначе не е необходимо да се докладват, но при продукт под наблюдение това си е важна статистика. Друг е въпросът, че по листовка това са нежелани, макар и чести странични реакции.

Относно морбили след ваксина. Ами при ваксиниране с отслабен жив вирус - вирусите са обработени с антибиотик и в състава на ваксината има такъв - неомицин сулфат http://www.zdrave.bg/drugs/LP/22355s.pdf и при странични реакции покриващи изцяло клиничната картина картина на морбили, макар и да се води морбили синдром, за мен си е живо морбили Simple Smile Ако искаш ще се поровя и за случаите преди няколко години, когато дете след ваксинация с живата ваксина заразява други деца и мисля имаше два смъртни случая?

Сега, колко са страшни морбилите и дали усложненията се дължат на тях, или на дисбалансирането на вит. А и С, срива в имунната система - морбили се развива в лимфните възли и от там заразяването с второ заболяване, е друг въпрос, както и колко точно от заразените стигат до усложнения. В случая наличните случаи с морбили в България са сред деца от контингента, които вярвам не се хранят балансирано и са със занижена лична хигиена.

Понеже бившето ни лл ме набеди, че ми е интересно да чета, можеш ли да споделиш кой сайт четеш - може и на лични за да не му правим реклама. Мога да ти изпратя един, в който под статиите има използваните медицински журнали, трудове и цитираните лекари, пак на лични ако искаш да не правя и аз реклама. Иначе и в тези сайтове залитат малко в израсзните средства, което малко олекотява написаното, но явно им е болна темата. Обикновенно ги списват хора, който са преживяли лична трагедия та са се зачели след това в сериозните медицински журнали.

И, за да се чета правилно, не агитирам никого нито да поставя, нито да не поставя ваксини. Макар и уреден от Законът въпросът с имунизациите, все пак Конституцията осигурява неприкосновеност на тялото ни и в този дух това решение е лично, както и последиците от него са си за нас и децата ни.
Моята препоръка е винаги да си четете листовките на ваксините и да проверявате произхода и срока на годност на субстанциите.  Мен още ме е яд, че бях офца и не обърнах внимание, че ваксинират Сами с турския Пентаксим.

# 745
  • Мнения: 573
Отдавна не съм влизала, сега наваксвам Simple Smile

По повод ваксините, не знам къде е истината, но съм решила да не слагаме тази против шарките. Просто рискът странични реакции от ваксината срещу странични реакции при евентуално разболяване, за мен накланя везните към това да я избегнем. Иначе другите ще му ги сложим. Педиатърката проведе голяма агитация да бием всичко, всичко щяло да бъде наред, ама да сме решавали бързо, гонели я с някакви глоби за забавяния, трябвало да сме я били сега, ако ще тръгва на ясла, голяма продажбена агитация дръпна.

От около месец си ходи за ръчичка, вече е много задобрял, отвреме навреме даже тича, но не се пуска. Правим разходки из парка и по главната улица, из градинките, върви си с нашето темпо, понякога хванат за пръстче на баща си и за мое, понякога само за един от двама ни и си щъка доста добре, но не се пуска...Ако усети, че не е хванат за нещо, след 2-3 секунди се свлича надолу Grinning Не знам защо така.

Ние не бих казала, че точно се приспиваме на гърда, по-скоро му давам преди двата съня (дневния и нощния) за хидратация, попълване на хранителни нужди, ако има такива + успокояващо. Но си заспива после сам в леглото. Смятам да кърмя, докато се отбие или до двегодишна възраст. Тогава ще преразгледам дали ще продължаваме. Но засега не ми пречи по никакъв начин, даже ми е удобно. Сутрин като станем двамата и го накърмя, имам време да приготвя закуска, която омита веднага, но иначе трудно би могъл да дочака. Като сме навън не се сеща да суче. Вкъщи рядко посуква през деня, общо взето сученето му е преди лягане и след ставане. Нощем не се буди, така че нямам никакъв проблем с кърменето. Яде доста твърда храна и по-скоро ми е трудно да осигурявам постоянно някакво ядене, но съм решила до двегодишен да му готвя изцяло. Бих се радвала на някоя баба за помощ (евентуално пазаруване, готвене и миене на чинии, детето мога да си го гледам Grinning) или пък да го забавлява и води на разходки, но сред роднините не мога да разчитам на нещо подобно, а с втора година майчинство, въпреки допълнителния, но  нерегулярен доход от фриленс, няма как да наемем жена. Така че стискам зъби и не се оплаквам, поне съм си с детето по цял ден и се наспивам.

И честита пролет на всички  bouquet След тази ужасна зима, й се радвам повече от всякога!

# 746
  • Мнения: 5 112
Frozy, децата с поставени ваксини не са заразоносители и не могат да заразят друг човек. В листовката на Приорикс никъде не пише, че може да причини "морбили синдром". Това за теб дали морбили синдром е живо морбили и дали наистина е така са две диаметрално различни неща. Педиатърът на нас ни каза, че може да има състояние подобно на лека рубеола, но не и на морбили.
След като заболяване причинява дисбалансиране на витамин А и С, в следствие на което се стига до тежко състояние, това си е усложнение на първичното заболяване. Освен това усложненията при морбили включват и нарушения на ЦНС и т.н., които са много сериозни и животозастрашаващи състояния. Заболяват основно представители на "контингента", защото те са масово неваксинирани. За много неща те имат по-добър имунитет и от нас. Няма значение как се храниш и каква ти е хигиената, като на вътреклетъчно ниво ти се скапе обмяната на вещества, колко и витамин А и С да поемаш ще го изхвърлиш без да го усвоиш.
"Турският" Пентаксим, всъщност е оригинален френски такъв, който е предоставен от Турция, нали така. Той не е произвеждан в Турция, не е менте.
Сами как е направил реакция към Хексацим, а са му слагали от "турския" Пентаксим? Наи се слага или едната или другата ваксина?
В интернет нямам конкретен сайт, от който чета. Ако ме интересува нещо конкретно, отварям и чета. Гледам основно Американската педиатрична асоциация, докато бях бременна четях от сайта на Британския кралски колеж по акушерство и гинекология, СЗО и т.н. Общо взето гледам само медицински източници. Има един български блог на лекар преподавател по инфекциозни болести, там също съм чела доста добри неща.
Основно и приоритетно, обаче, питам лекари. По стечение на обстоятелствата 70% от обкръжението ми са хора от медицинските среди. Имам щастието двама от най-близките ми хора изобщо, направо членове на семейството, да са млади изключително начетени практикуващи и постоянно развиващи се лекари, които на всичкото отгоре имат в момента бебе и минават през същите неща с нас. Всяко нещо го коментираме с тях, включително и ваксините. Между другото на нашият син поставяха Хексацим, а на тяхното бебе тъй като е при друг педиатър - "турски" Пентаксим. Единият педиатър, при когото водим дребния, е един от най-добрите специалисти в града (била е и шеф на педиатричното отделение) и ми е била на мен лекар като съм била бебе. Та когато отидем винаги отделя време да ни обяснява подробно и изчерпателно и преглежда много щателно.
Отностно МПР ваксината, тъй като заради пропуск на училищната мед. сестра, аз не съм реимунизирана, възнамерявам да си пусна изследване на титри специално за рубеола и ако се окаже че заради пропуска не съм развила траен имунитет, да си направя сега реимунизация. Това заболяване може да минава леко и да няма тежки усложнения, но е абсолютно противопоказно при бременни. Когато вече имаме едно дете и покрай него постоянно ще сме в контакт с други деца, които може и да не са имунизирани, предпочитам да взема мерки, защото се надявам да бременея пак.
И тъй като постоянно чета колко са некадърни лекарите или как имало случаи на ваксинирани деца, които въпреки това след години прекарват някое заболяване. За всяка ваксина си има процент трайно имунизирани деца (за ваксините които съм проверявала беше около 90%), ясно е че заради особеностите на човешкия имунитет при едни се създава траен имунитет, при друга много малка част е нетраен, но ако се разболеят изкарват по-леко самото заболяване. Затова има и реимунизации.
А знаете ли, че всички лекари (тези, които "работят с кръв" със сигурност) биват задължително реимунизирани срещу хепатит на всеки 5 години. Никой няма да отиде да ражда при лекар, който не е реимунизиран, нали? Това го казвам по повод на всякакви конспирации, че ваксините са измислица и "лекарите ни използват за опитни мишки", защото напоследък и такива неща чета... И последно, не познавам лекар, който не си ваксинира децата. Щом антиваксърите намират начини да освободят или само по картон да ваксинират децата си, мислите ли че лекарите не могат?

И аз не искам да ме разбирате грешно, нито се заяждам, нито агитирам. Просто споделям. Напоследък темата с ваксините пак е набрала инерция и се начетох на какво ли не в интернет. Обаче хората, които реално има и знаят какво да кажат, не пишат по форуми...

По темата с ваксините възнамерявам това да ми е последното включване... Моля да ме извините за дългия пост  Hug

Последна редакция: вт, 21 мар 2017, 13:49 от purpletka

# 747
  • Мнения: 337
Ха прочетох ви.  За ваксините няма да пиша,  аз съм за слагането им. Особено на семейства често пътуващи. Мишо си ходи,  даже тича. Скука му е в къщи,  но времето не става за излизане. Вече цяла седмица вали примерно. Няма да го вземат на ясла,  няма места.  Ще чакаме другия март. Както си заспивам сам,  от седмица не иска. Ако аз го оправям з алягане иска да го нося на ръце и пея,  ако е с баща си - лягат двамата и заспива след 20-30 мин. Обаче от мен очаква люшкане. Притеснявам се, че не расте толкова много. 77 см е, и 10 кила.  Яде почти всичко ако е в настроение ,  днес даже ягода му дадох. Обаче не е ли - имам стрес.  С дни не яде нищо освен попара,  хляб и кашкавал. Вода смуче, като бегония  Mr. Green сок се опитах да дам портокал и ябълка - тц не го хареса.  Все още спи по два пъти.

# 748
  • София
  • Мнения: 1 235
Честити ходещи крачета!  Simple Smile
Честита пролет!  Grinning
Ние заради вирусче, не можахме да сложим ваксината за шарките и сега леко му хрипти нослето и ще изчакам.
Сами също заспива с кърмене. За моя радост когато е изморен започна да заспива и в количката на вън. По принцип спи по два пъти на ден, въпреки, че понякога когато не сме в къщи пропуска съня преди обед.
Днес, времето е разкошно и напровихме хубава разходка.  Simple Smile
Според мен циганчетата всичките са ваксинирани, защото иначе няма да им изплащат помощите.

# 749
  • Мнения: 973
Честито ходещо, Марти, на мама Таня!

Ние днес изкарахме цял ден в парка. Без крака останах, но пък Мати се кефеше много на разните му пързалки и паркови забележителности. Имаше доста деца на неговата възраст и му беше интересно и забавно.

И аз няма да коментирам ваксините. Но все пак ще кажа, че всеки има право да си мисли и прави каквото иска. Също съм-за. И смятам, че ако не са били измислени- епидемиите от миналият век още щяха да ни тресат. Но пък измислят други болести, с които да ни морят. И така- колелото се върти. Но като чуя за тежки последствия, разбира се, че се притеснявам. Все пак предпазените деца са доста, доста в повече от евентуално реагиралите не добре на ваксините.

Ние понесохме добре морбилската ваксина. Мина почти месец, и вече мога да отдъхна.

Да са ни живи и здрави дечицата!

Общи условия

Активация на акаунт