Януарчета 2016-8

  • 41 841
  • 762
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 973
Гери, аз направих номера с рекламата у майка ми веднъж, на племенника. Проработи. И доста го хвана срам от тръшните му. Но имаше гости и предварително им дадох знак да не припаднт от действието ми. Но и те зяпаха онемели.

# 721
  • Мнения: 180
Да ви попитам, какви обувчици взимате? Криси сега е с буйките на КК, много са и удобни, ама не ми се струват подходящи за навън, а всичко други ми изглеждат страшно твърди. А цените като видя  #Crazy от 70 франка нагоре.
Моята девойка засега не се е тръшкала,явно зъба като тръгне да избива и тогава се започват цирковете, но и аз и се смея, хем знам че не трябва, хем ми е смешно на моменти това малко човече така да се джаска за едното нищо.

# 722
  • София
  • Мнения: 1 641
Интересно ми е на каква възраст е било детето Лорл?

Гледах един татко, как се предаде пред цирковете на дъщеря си за едни лепенки, при това дори не бяха детски, просто си хвана нещо и страшно тръшкане.

Все си мисля, че аз няма да се поддам и дано не, ама знае ли човек  Crazy

# 723
  • Мнения: 5 112
Frozy, зависи от честотата и интензитета на тръшканията  Joy Предполагам, че всяка една от нас в даден момент ще изпадне в ситуация да се предаде само и само да има мир, колкото и сега да се заканваме че ще сме железни. Въпросът е на каква възраст ще е детето, за какво ще се предадем и когато това се случи, да не подкопае авторитета ни, така че всеки път детето да очаква че ще се предадем.
Затова от сега се старая да си изградя навик да обяснявам, въпреки че е малък и не разбира. Просто искам да ми стане автоматизъм. Забелязала съм, че при някои деца (естествено не може да е при всички), обясняването работи много добре. Явно има деца, които държат повече на това да им обърнеш внимание като ги залееш с думи и доводи, които може и да не разбират, отколкото на това да получат нещото за което се тръшкат. Може би това ги кара да се чувстват повече като възрастни. На наши много близки приятели децата са така, което е ужасно изтощаващо за родителите, но съм била свидетел как детето се тршка зверски, бащата го хвана настрани, сложи го в него да седне и започна да му говори, детето кимна и се върна кротко и доволно. Бащата нищо не му даде и не му обеща, просто отдели време да му обясни защо не може нещо си сега и т.н. Надявам се да ги науча тези номера и аз  Twisted Evil
Иначе и аз си преценявам битките - ако е нещо, което мога да му дам е ок, но ако е нещо крайно нередно (например да чопли контактите) - казвам категорично "не", премествам го от контакта, ако пак отиде там го местя в кошарата докато се освободя и мога да вървя след него и а го дърпам от контактите. Естествено настава голяма драма, че е затворен в кошарата, но вече съм го научила кога наистина му е мъчно че е там и има нужда да го извадя и гушна, и кога е на инат. Във вторият случай ужасно бързо спира да имитира рев и се захваща с играчките в кошарата.

# 724
  • Мнения: 457
Момичета,  bouquet
Все по-рядко намирам време да седна да пиша, но гледам поне да ви чета редовно. И това често ме сеща за Катето, че милата от много време не е наминавала в темата, ама как да е на работа и с три деца в къщи.
Гери, да жив и здрав малкия Калин за радост на всички около него. Страшно ме радват такива добри новини!
Ние днес направихме хубава разходка да си вземем кухнята, ама да ви кажа колко съм разсеяна... забравих да сменя памперса преди да излезем и като се върнахме беше цялата мокра до колената. Много ме е яд на мен си, все още детето със сополи и аз това да му причиня. Cry  Толкова съм смотана.

За дрешките ние още носим 80 размер, а вечер слагам за сън и някои бодита на Лидл 86-92. Идват малко увиснали на дупето, но дължината на ръкавчето е добре.
Моника почна с тръшкането и основно на мен го прави. Пада на колене и почва да дере. Преди две седмици го направи за първи път на детската площадка. Като отидохме там люлката беше заета и се почна с тръшкането. Веднага гледах да я разсея като я заведох на пързалката, ама не ми се мисли какво ме чака. Купих книгата Най-щастливото дете и трябва спешно да я изям с кориците.  Laughing

# 725
  • Мнения: 973
Нашите обувки са Понки. 49 лв ест. кожа. Много са добри. Преди време ги обсъждахме.

Фроузи, на 3 годинки е племенникът ми.

# 726
  • София
  • Мнения: 1 235
Лорл, направо си представям физиономията на детето.  Grinning  А ако и другите бяха взели участие щеше да е още по-впечатляващо.  Laughing Племенника е лигльо и с удоволствие бих му направила този номер, ама родителите няма да ме разберат ....
Да, и аз тези дни си мислех за Катето. Да драсне два реда, че са добре.
Ани, много са гадни тези тръшкания на вън .... в къщи по се преживява.
purpletka, евала на таткото.
Малко са тези, които имат търпение да обясняват, повечето лесно се предават мир да има.
Ани, не се притеснявай нищо й няма. Нали е била в количката не я е вяло вятър.

Последна редакция: ср, 15 мар 2017, 17:23 от GERY80

# 727
  • Мнения: 180
Съжалявам,че попитах, пропуснала съм ,когато в била актуална темата

# 728
  • Мнения: 973
Кали-Гали, мила, не можем всичко да следим. Не се извинявай. Чак ми стана гадно.
Аз много се чудих какви обувки да взема, тъй като първите са ни Колев и Колев, меки за прохождане, като буйки. Но не ми се виждаха най-доброто. И се чудих и маех. Бях се спряла на Кларкс. Обаче се сетих за едно магазинче на Солунска, посока площад Славейков. И там се оказа , че са главно за обувки Понки. Добро качество на достъпни цени. Има ги и в други градове. Виж им сайта. И тук като споделих- няколко момичета се включиха с добри отзиви.

Нашите тръшкания са за детски предавания или за песнички. Има претенции човекът. Прави драми ако не е нещо любимо. Има си и омразни. И се нерви щото мисли, че аз мога да променя детското по тв. Айде песните мога на компа. Но по телевизията...

# 729
  • София
  • Мнения: 905
Моето е като запленено от тото-то. Като почнат да размесват топките, зяпа в тв и не диша дажe почти Simple Smile

# 730
  • София
  • Мнения: 1 641
Хахах и ние сме така с Националната лотария.
 Кали, аз даже не съм видяла, кога си питала  Embarassed Да кажа, ние също имахме буйки КК, но преди да проходи ни омаляха, после си проходи бос у дома, сега има за вътре пантофи с мека подметка и задигната гума на пръстите и петата. За на вън е с маратонки Адидас и Понки.
Обаче ще му взема кожени стелки на КК.

Лорл, това май си е метод като за по-големи дечица, да те разбере. Трябвало е някой да ви запише за спомен  Hug

# 731
  • Мнения: 683
Да, това с показното е метод за по-големи и не знам колко е ефикасен. Не обръщането на внимание на тръшкането е по-важно даже, когато сме навън (за наш ужас). Защото пред публика се правят най-големите циркове. От прочетеното до тук забелязвам, че голяма част от децата в момента на истерията не търпят да ги прегръщат или да се опитват да ги усмиряват. Важно е след тръшкането да се поговори и да се назове чувството предизвикало недоволството, да се обесни на детето, че има и други начини да покаже негативна емоция. Но е важно да не се смеем, защото така все едно не приемаме чувствата на децата за важни. Също да не почне да се угажда само и само да млъкне. Съвсем спокойно и не емоционално да се изчака да се натръшка и после комуникация. На теория лесно, да видим как ще сме на практика.  Laughing

Между другото, сегашното тръшкане май е нищо с това, което предстои около 2 г, когато е бебешкият пубертет. Отделно всяко дете е с различен характер. Четох, че на сегашната им възраст трябва да има до 5 категорични забрани, основно животозастрашаващи. Останалото обкръжение е добре да се обезопаси от родителя. Обаче моето отроче яко се прави, че не разбира думата не. И като си науми нещо "не" сякаш я мотивира на всяка цена да направи каквото е наумила. Гледа ме очите отива и го върши. За мой ужас почна да ни имитира като й правим забележки с по-остър тон. И ми размахва малкото пръстче. Не че сме правили така, но бързо попива. Само веднъж като вилнееше баща й каза шшшшт и сложи пръста и тя после реши, че е игра. После като гледахме детски песни има едно клипче където бащата така прави с пръста на детето и тя още повече го заучи  Laughing

За обувките - сега сме с обувки за прохождане на Беко бейби. Но вече почти омаляха и ше вземам Понки.

Пижамите от Лидл на мен не ми харесаха предният път като ги пускаха. Чудех се дали да купувам като гащеризон или две части и взех второто. Не са маркови, но много хубав мек памук.

Преди време коментирахме как пият вода. Много бързо се научи да пие от шишето със сламка. И първите дни й беше много интересно и буквално се наливаше с вода. Но ползваме не само него. В кухнята като се храни ползваме с твърдия накрайник и естествено много разлива с него. Понякога иска от обикновена чаша. Отделно още ползва шишето с мекия накрайник. Само с биберон не давам, тъй като вечер не пие вода, а е на кърма. Напоследък за ден пие средно 150 мл вода или повече.

Извинявайте за протяжния пост Simple Smile

# 732
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Марти най-обича движещите се надписи на телевизора. Ходи да ги пипа и ги гони по екрана. Снощи се опитваше да наднича зад Иво (онзи от прогнозата за времето, че му забравих фамилията), защото му скриваше един надпис  Joy
Не е започнал да се тръшка още, но съм се подготвила психически за този момент. Но пък за сметка на това не мога да мръдна на повече от една крачка от количката и започва неистов рев. Вече не мога и да пазарувам. Днес в кварталния плод-зеленчук не беше рев, сълзи, сополи,хълцане, страшна работа. И веднага се намериха трима човека да ми дават акъл какво трябва да направя, че детето да не реве. Опитах се да им обясня, че ако спрат да му говорят и обръщат внимание, ще спре, ама те повече разбират как се гледа моето дете от мен, естествено. Супер много се изнервих.  Cry
Какво ще го правя не знам, от ден на ден е все по-залепен за мен. Започвам да се притеснявам.
Жасмина не беше така. Беше и супер послушна, не се е тръшнала, не е ревала от чужди хора. Сега ще ми се връща тъпкано  Crazy

# 733
  • Мнения: 5 112
Здравейте, момичета!
Танче, и Коко има такива моменти, в които а съм мръднала, а е ревнал като за края на света. Обаче сега покрай детегледачката, горкото, няма избор, сутрин като го оставам много плаче и не ме пуска, чувствам се ужасно. Аз се изнизвам уж тихо да не ме усети, но той винаги се усеща и ме гледа с едни големи тъжни очи, плаче и протяга ръчички към мен. Направо ми къса сърцето всяка сутрин.
Днес водихме дребния на уролог, оказа се че тестиса му не е слязал заради леко вродено хидроцеле или малка херния и това му пречи и няма шанс да слезе сам. За съжаление операцията не му мърда. Та, живи и здрави на есен, сигурно преди да тръгне на ясла, ще трябва да го оперират. Мъчно ми е, че така се получава, но поне сега ни разясниха причината и имаме повече яснота.

# 734
  • Мнения: 180
Благодаря ви за отзивите,момичета  bouquet  Определено ще изчакам да се приберем и да ги видя Понки.Времето май се върти, сега при нас баш за събота и неделя го дават дъжд, какво ще правим по цял ден вкъщи не знам.  Embarassed 
Как се изнизват тези седмици направо не ги усещам.

Общи условия

Активация на акаунт