Януарчета 2016-8

  • 41 840
  • 762
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 973
На всички явно ни омръзна това време. Ние днес ще излезем. В неделя бяхме навън, петък и събота пропуснахме. Вкъщи лудите ни хващат. Развеждам го за ръчички, насан-натам. Добре, че се пооправих.
Вчера мама го гледа 4 часа, за пръв път ходих надалеч. И преди се е случвало да се гледат. Но за максимум час. Свърших доста неща. Спомних си какво е градски транспорт, цигани без билети и кашлящи срещу теб, старци.

Не ще да се заиграва. Какво ли не предлагам. Шумящи неща, Фишер прайс кучето, нови, весели книжки, кубчета, рингчета, влакче, топки. Днес особено не ги иска. И съм му пуснала песни на компа. И те нови, че старите компилации на Бон Бон не ги иска вече.

Навън са му по-интересни по-голями дечица. Особено малки каки 4-5 годишни.

# 706
  • София
  • Мнения: 1 641
Сами на площадката се катери сам на пърлазката и аз го обръщам и придържам да се спусне, спусна се веднъж и сам, но си дрънна главата  Laughing
На въртележката също се качва, а на люлката в мен, защото е за по-големи деца.

Ходи си вече доста стабилно и лази едва в 1% от времето. Правихме и прощапулник. Беше много смешно. Отиде първо при баща си да му вземе камерата, после си хвана мижката, огледа я, пусна я и взе една жълта спортна кола. Мъж  Laughing

Той си играе и вътре, но и на вън му се излиза. Пък и започна с пакостите. Не знам какво правят с баба си, ама ей го на, тези дни започнал да бели тапетите...С мен никога не е пробвал, ама с нея все бели прави. Да се сгрява да излизат на вън, че вътре вече ги измисля страшни неща.

# 707
  • София
  • Мнения: 1 235
Кали, аз после се замислих, че сега ще иска да джапа във всяка локва, а не винаги ще мога да го пускам и сигурно ще се стига до драма. Лошото е, че панталончето му още не е изсъхнало. Но пък снощи му поръчах гумени ботуши.  Grinning Ако намеря и някакви подходящи панталони ще е супер. При нас пък е обратното, таткото само мрънка, че ходи гол и ще настине, а пък аз умишлено го оставям така.
Поръчахме му от Али-то  детски писуар.  Wink
На вън се люлее с кеф. На пързалки не много стръмни го пускам. Радва се на децата, ама още е малък и не могат да си общуват. С дърпането на играчките ще е чудо. Мен от няколко дни ме хапе и щипе и се притеснявам и на децата да не го прави.

# 708
  • Мнения: 5 112
Здравейте и от нас! Първите дни на работа бяха лудница и не можах да пиша. Днес не съм на работа, защото водихме дребния на ваксина. Сложиха му тази против морбили и рубеола. Обаче забравихме да му даваме Фенистил три дни преди това и започнах от снощи да му давам. От време на време му хърка нослето като приревава нощем или като се събуди сутрин, но няма течащ секрет или други признаци на хрема. Има ли други такива бебета?
Педиатърът ме предупреди, че към 14 ден след ваксината можело да получи обрив с или без температура и кашлица, нещо като лека шарка. Надявам се обаче да няма никакви реакции  Praynig
Напоследък спи много лошо нощем, не знам от зъби ли или изживява връщането ми на работа. Обаче ние с мъжа ми сме като пребити след по-тежките нощи. Иначе с детегледачката се оправят много добре, даже си го приспива в кошарата както и ние го приспиваме. Единствено нямаме никакъв напредък с гърнето.
Тези дни като е гадно времето не го извеждаме много, но като го извежда детегледачката и той не спи в количката, много го пуска да върви, слага го на бебешката люлка и го оставя да изследва пейките и оградата на детския кът. Единствено сега седмица преди ваксината и бях казала да го ограничи от контакт с други деца, та по-малко го беше държала на площадката.
Гери, Коко на прощапулника първо взе един рапидограф и го разгледа обстойно, после една флашка и накрая взе дебитната карта и си я задържа. Така че предполагам дебитната карта се брои. Ние го направихме с всички близки роднини и кумовете ни с децата им, само брат ми не успя да дойде. Много беше забавно.

# 709
  • София
  • Мнения: 1 235
Да ви се похваля, че моя много добра приятелка роди днес бебе Калин и съм много щастлива, защото е дълго чакан и много искан. Да е жив и здрав. Heart Eyes
purpletka, да, и аз мисля, че картата се брой, защото я е задържал при себе си. Според мен най-вероятно неспокойното спане е защото се приспособява към новостите около него. Супер, че детегледачката се справя добре.

# 710
  • Мнения: 973
Браво, Гери, честито бебенце на приятелката ти! Да е живо и здраво!
Локвите още са ни непознати, но люлките и гълъбчета са ни интересни.
Чудя се как смогваш с двечките. Явно каката ти е послушна.

Purpletka, супер, че спокойно оставяш детето с детегледачката. Споменавала съм, че много отдавна и аз съм била в нейната роля. Та и за нея е по-спокойно и добър успех разбирателството. Но децата в повечето случаи слушат другите и изпълняват. Мен много са ме слушали и обичали. Още поддържаме контакти. Та, тази професия ми е много мила.
Относно ваксината. Не смея да кажа, но минаха 3 седмици от нашата. Понесохме я добре.
Може би просто сте настинали малко, вие.

Фроузи, оправен ти е младежът. Но и ти беше много старателна и систематична, и доста по-сериозна, от мен. Аз съм голяма тръшня и по-мека Мара, когато се отнася за моето дете. Чак се ядосвам на себе си.
Много ми е приятно да чета за прощъпулници и ви се радвам.
Нашият не се очертава скоро.
Но пък дребното все повече иска да го водим за ръчички. Май най-накрая започнах да свиквам, че всички са различни. Да са ни живички и здравички!

Откакто пием и сок памперсите не ни задържат. Снощи не дадох АМ, че много се беше нальокал с течности.

Последна редакция: ср, 15 мар 2017, 07:41 от lolr

# 711
  • София
  • Мнения: 1 641
 lolr ако искаш на лични ще ти пиша, но аз да ти кажа рязка промяна в развитието на детето видях след едно мое решение различно от чисто физическите упражнения и то просто започна да наваксва с много бързи темпове както физически така и в килограми и ръст, но темата не е за тук.

Гери, да е жив и здрав Калин и много да радва родителите си!

# 712
  • Мнения: 5 112
Гери, то си е направо въпрос на зарове спането с тези деца Grinning Ей го на, две нощи подред спи по цяла нощ, но се събужда много рано - към 6:30 - 7 (а ляга към 21:30 - 22 ч). Аз преди бях сигурна, че е от зъби, защото единия предкътник се напипва, но не е пробил. Обаче стана вече много време, зъбчето не пробива, започвам да си мисля че си въобразявам че напипвам нещо. Да са ни живи и здрави, ще започнат и да си спят спокойно.
Честито ви бебенце в компанията! Да е живичко и здравичко! Калин ми е много любимо име.
Lolr, той нашият дребосък уж е много кротък и послушен за сега, естествено започна да се тръшка, но само на мен ми ги прави тези номера като не го оставям примерно да си изграе с мишката на компютъра ми. А на мен ми е толкова смешно като се тръшка, знам че изобщо не е възпитателно, но много се смея като почне.  Rolling Eyes
Не би трябвало това хъркане на нослето да е от настинка, случва се в изолирани случаи, само по време или веднага след сън, няма нито температура, нито някакво друго неудобство. През целия ден си яде и пие вода и чай, а вечер 200 мл АМ ги изпива без да пусне шишето за секунда. Ако имаше хрема сигурно нямаше да пие така течности. То и аз сутрин като се събудя имам нещо като секрет, явно ни е сух въздуха в стаята... може би ставаме множко тримата да спим в една стая. Още малко да се постопли и да свикне дребното с детегледачката и го местим в детската стая. Както все се нагласяхме да го местим, то стана време да се връщам на работа и решихме да не му идват много промени на куп.
Определено не е лесно да гледаш чуждо дете, много е отговорно и си трябва спокоен и разбран човек. От друга страна на нея това и е работата за целия ден, не я караме да ни домакинства (защото има и такива случаи), само с него да се занимава и тя през цялото време му говори, играят си, разхожда го навън или у дома, разглеждат книжки. Не се спират. Даже при нея за пръв път казал "па па па па" на патенцето. Аз като си го гледам все има и нещо друго да свърша, я чинии в мивката, я прахосмукачка, я готвене, и ако е в изследователско настроение и чопли примерно контактите трябва да го оставя в кошарата за да си свърша работата. Така че определено си му е най-хубаво ние с мъжа ми да си го гледаме по цял ден, но и с детегледачката му харесва, което мен ме радва и ми е по-спокойно така.

Тъй като Танчето  Heart Eyes не е писала, този път аз ще кажа - в четвъртък в Лидл пускат детски дрешки - анцугчета, ватирани елечета, олекотени якета и пижамки.
В този ред на мисли, за лятото какъв размер купувате на малчовците, особено мамите с бебета като нашия (11 кг - 81 см)  newsm78 Аз започнах да купувам 92 и ми изглеждат огромни, обаче 86 ми се виждат много близко до сегашния му размер и се чудя... тези 92 или ще са му добре за лятото, или ще са му големи и ще ги носи живот и здрав и догодина  Joy
Иначе от Лидл мисля да взема със сигурност пижамки и анцугчета, защото живи и здрави на есен ще тръгва на ясла и за там също ще трябват дрешки  newsm78

# 713
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Аууу, виновна! Понеже аз нищо няма да купувам този път от Лидл и пропуснах да кажа  Embarassed
Пижамите, които са цели гащеризони, не са хубави. Имам от есента, една от най-неуспешните ми покупки от Лидл. Дебели са за пролетта, разстоянието между копчетата е голямо и зяпат, свиха се от прането, а и на дребния определено не му бяха удобни. За сравнение имаме гащеризони от Н&М, които са супер удобни и меки. Мое мнение, разбира се.
В последно време нещо развалиха качеството на дрешките в Лидл като цяло, има и хубави неща, но вече гледам на място и преценявам. Преди купувах без да се замисля.
Дрехи купувам вече размер 92, включително тези от Лидл, другите са му или точно на ръкавите, а къси на кръста (блузки) или са къси крачолите.
Днес времето се пооправи, ще излезем най-накрая. Ама дребен още спи  Crazy

# 714
  • Мнения: 973
Putpletka, може би си права за носленцето. И на нас сутрин откривам по малко секретче, а през сденя нямаме. И при мен го усещам. Определено е сух въздуха щото сега все още държа вклячен конвектора.

Мерси за новините за Лидъл. И ние имаме нужда от анцукчета. Трябват ми чорапки, че почти всички ни станаха малки.

# 715
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Putpletka, може би си права за носленцето. И на нас сутрин откривам по малко секретче, а през сденя нямаме. И при мен го усещам. Определено е сух въздуха щото сега все още държа вклячен конвектора.

Мерси за новините за Лидъл. И ние имаме нужда от анцукчета. Трябват ми чорапки, че почти всички ни станаха малки.

Чорапки пускаха преди няколко седмици (и за това съм виновна, че не казах). При нас има още останали, огледай се. Бяха 7 чифта в пакет, с надпис на всеки ден от седмицата, хубави са.

# 716
  • Мнения: 5 112
Аууу, Танче, хич не си виновна! Напротив! Благодаря, че ми каза за пижамките, защото щях да купя! Аз както му пера светлото пране на 60 градуса, за две изпирания щяха да станат размер 74  Hug Значи може и да не се разкарвам, те анцугчета ще пуснат и на есен, аз заради пижамките щях да ходя сега. Той елече и яке си има.
Аз дрехи му купувам от H&M, Next и Lidl и винаги са му добре размерите, даже ги носи по няколко месеца бонус (още има неща размери 74 и 80, които си му стават, до декември носеше и някакви размер 68, a беше отдавна минал ръст 74  Crazy). От H&M му купих две пижамки гащеризончета без "чорап" размер 92, но ми изглежда много тънко трикото, най-обикновено е  newsm78 За пролет-есен може би ще е добре  newsm78 От Next пък има хубави пижамки от две части, по-плътно трико и много качествени.
Сега като се замисля до нас има магазин с български детски дрешки, повече прилича на склад, от там му бях купила хавлиена пижама, много зле изглежда  Rolling Eyes но пък е много мека и му е удобна и не се скапва от пране. Като дойде ред за ясла, може и от там да му купя пак  newsm78
Чорапки купих от H&M 7 чифта в комплект ниски като за маратонки, защото лидълските му падат от крачето.
Сега като се замислям, дребосъците влизат във възраст, в която няма да се налага през 3 месеца да им купуваме нов размер дрехи и ще ги износват по-дълго, обаче пък ще са толкова активни, че хич няма да ме оправят 6-7 бодита и още толкова гащеризончета  Joy

# 717
  • Мнения: 973
Не се бях сетила за чорапки в HM. Може и в Джъмбото да има. А, затова, че ще ги скапват дрешките от игра и скитня, особено момчетата то е ясно. Мен нали основно ме оборудваха от племенника. И си ми бяха казали-колкото по-голям става, толкова по-малко дрехи имат да ни дават. Първо не расте така буйно и второ ги съдира от бесня. Специално в нашият случай.

Танче, споко бе.  Hug Всичко е наред.

# 718
  • София
  • Мнения: 1 235
Лорл, каката на моменти я хващат лудите. Почва май ранен пубертет. Wink Нея по цял ден я няма, сутрин е на занималня, а следобед на училище до 18:30ч. Виждат се с малкия вечер и му се радва стига да не я оскубе или ощипе.
Един път като се тръшкаше се сетих за рекламата, в която майката легна на земята и започна да се тръшка и тя и му реагирах по подобен начин без да се мятам по земята и ме гледаше доста очудено.  Grinning
Мда, детегледачките имат възможност в повечето случаи да обръщат внимание повече от мама, защото нямат други задачки да вършат. Освен ако не гледат сериали по ТВ.
Ле-ле, Сами кога ли ще носи 92 ... още е на 74  Wink
Вчера в един магазин дойде майче с количка и нашия като се лепна и се закача и пипа детенцето по ръката. Оказа се девойка с един месец по- малка, но с половин глава по-висока. Извадиха я от количката и тя излезе много общителна, само му говореше и го гушкаше, а нашия се спече и даже накрая дойде при мен и искаше да го гушна.  Laughing

Последна редакция: ср, 15 мар 2017, 11:15 от GERY80

# 719
  • София
  • Мнения: 1 641
Хаха, Гери, мислила съм си и аз да го пробвам някой път Simple Smile

Да похваля Сами, че от будещо се на 2-3 часа кърмаче, прави поне една пауза от 5 часа без будене.
Ние имаме 86 и 92 блузи и панталони. Отделно 80 са му тамън та дори омаляват вече, 86 са ок, 92 му идват дълги, но като подвия малко са ок.

За лятото ще купувам лятото. Имам много къси панталонки от НМ, само тениски ще ни трябват.

Общи условия

Активация на акаунт