Коледно джудже в юнката расте- тема 5

  • 32 649
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 39
Добро утро момичета, благодаря за темата. Не мога да запомня кой какво пита ,но ще се опитам да се включа с мнение.
За цитото знам ,че не е хубаво и на мен няма да ми взимат и двамата лекари които ме гледат са единодушни ,че не е препоръчително. За усещане на подуто в ляво или дясно е нормално. При мен е в ляво и тъй лато аз усещам движения от време на време все са ми от ляво. Вчера бях на АГ и тя каза ,че наистина бебока е в ляво. При мен с този пол е голям смях , имам си едно момиченце и ми се иска да ги нашаря ,но каквото доиде. Първо казаха момче, после абе май е момиченце и вчера пак ,не е сигурно ама може и момче да си е ,това е от двама различни доктора. Голям смях ми е ,но важното ,е че сме добре и си расте нормално пък ще го видим какво е . Добре че вариантите са два иначе не знам колко предположения щях да чуя  Laughing За вагинозата е по добре да я лекуваш ,вярно е че на повечето лекарства пише противопоказност ,но понякога е по добрия вариант да се лекува. За витамини аз пия сега омега 3 . На мен Сигридов ми изписа и аспирин протек заради високо налягане на кръвоносните съдове на матката , както и минах на кардиолог тъй като съм с пролапс на сърцето и съм предразположена към преекламсия ,която направих и с първата бременност. Усмихнат посшеден работен ден на всички и весели празници.

# 61
  • Мнения: 95
Devilment , и аз още не я усещам бебка, понякога си седя с ръце на карема, за да видя дали няма да усетя нещо, рядко имам някакви потръпвания ако мога да ги нарека, но не съм сигурна, че е тя...

# 62
  • Мнения: 89
Karjala, аз имам също подутина и втвърдяване, но вляво.   

# 63
  • Мнения: 135
трябва да има пари и за циганите  #Cussing out

момичета да ви питам нещо - повечето вече знаем пола на бебето и нали казват , че ако е момиченце кожата на майката се разваляла.

Как е при вас ?

На мен в началото ми беше чиста, но последните няколко дни ми изби едно упорито акне по долната част на лицето и много ме дразни.


По-красива не съм се чувствала  Simple Smile Кожата ми сияе , и като  цяло грея от щастие  Wink Wink Живот и здраве, чакаме момиченце  Wink

# 64
  • Мнения: 135
Да и аз забелязах, че имаше повече постове. Странна работа. Да не е станала някаква грешка в форума?
Момичета, като лежа и гледам корема и ми се струва че матката не е по центъра, а сместена надясно. Все едно има подутина. А и усещам от дясно е потвърдо и нещо ми натиска десния яичник. При вас как е?

И при мен е по същия начин, когато съм в легнало положение, забелязах го преди доста време.

# 65
  • Мнения: 89
Целите ми бузи са в пъпки от вчера

# 66
  • Мнения: 64
Добро утро bouquet
Вчера писах на модератора- постовете, които са изтрити не отговарят на правилата:
Спамът, флудът и "чатът" са забранени.
Затова са изтрити.
Усмихнат ден на всички Hug

# 67
  • София
  • Мнения: 16
Момичетаа, преди малко се върнах от лекаря и ще си имаме момиченце  Heart Eyes

Всичко ни е наред, отговаря си на седмицата, каза че плацентата ми е предна което не знам какво означава. Също така ми изписа някакъв крем който се слага един път месечно вагинално, още не съм го купувала.

Ядосах се много на едно нещо, тъй като попитах за цитонамазка и последва един ожесточен поучителен разговор, но много се усамних в това нещо, тъй като ми е първа бременност и не ми се е случвало досега.
Та казуса е следния каза че по време на бременност не е желателно да ми се взима материал за цитонамазка, защото се бъркало някъде чак до тапата която предпазва бебето, и че ако съм искала да бъда модерна като по форумите да съм намерила кой да ми направи цитонамазка, а аз просто му казах че съм видяла че по ЗК се полага и попитах трябва ли да правим  ooooh! , е съжалих.
Та ако може да изкажете мнение тъй като на мен лично не ми е ясно, а след последния път когато ме излъга за направлението за кръвна група което ми се полага по ЗК, някак си му нямам пълно доверие  #Crazy #Crazy

За цитонамазката.....моя доктор ми предложи да я пропусна за да не дразним шийката.Имам му пълно доверие.Като се замислих,то и да излезе не хубава група -няма какво да се предприеме.Аз 7-8 месеца преди бременността бях 3а група и проведохме лечение с медикаменти,но преди пак да пусна контрола видях двете чертички.За себе си не съжалявам,че не пуснах и послушах доктора.Но ако ти държиш-няма право да ти откаже...полага ти се  bouquet

Аз също видях,че ми се полага цитонамазка по ЗК и питах доктора да ми направи тъй като съм с ЧПВ. Док ми обясни същото като при Cvetno_cvete не е нужно да ми дразни шийката....  предната ми цито е правена преди 6 месеца и ми обясни че за такъв период нямало да има съществена разлика в групата.

# 68
  • Мнения: 80
Не помня кой питаше Магнезия няма да навреди по никакъв начин.
Относно външния вид.... за 3 месеца съм се гримирала 2 3 пъти, просто нещо ми става като си сложа грим и очите ме болят, нямам и желание да се гримирам честно казано. А кожата на лицето ми е ужасна просто... имам толкова малки ситни пъпчици бели подкожни приличащи на черни точки като консистенция. Аз имам момченце така,че незнам доколко е вярно това за момиченцето и вземането на красотата, аз се чувствам много грозна.
За болежките в корема и крампите, момичета аз открих че упражненията много помагат. От седмица ходя на гимнастика за бременни и вкъщи правя по някое др упражнение и много по-добре се чувствам. Купете си една топка за гимнастика ( може и без)  пускайте някой видео от нета и дано и при вас се получи магията. А и е доказано, че ако тренирате по-време на бременността така повечко кислород отива за бебо, и е полезно не само за вас и фигурата ви но най вече за малкия човек.

# 69
  • Мнения: 1 501
При нас също бебето е най-вероятно момиченце, това ми "предрече" Сигридов, но пък от кожа не мога да се оплача, изчистила се е, перфектна е, много съм доволна. Тъй, че явно това са митове с момичето и кожата. А относно вагинозата, аз взех решение в крайна сметка и започнах лечението с тези вагинални глобули, защото трябва да го излекувам това нещо. Аз усещам от доста рано бебокито, може би защото имах обърната матка, и ми казаха че и това има значение, както и висока задна плацента. Относно цитонамазката, на мен ми правиха преди 5 месеца, и сега мисля да пропусна, дори да ме карат мисля да откажа, въпреки че досега не са. Бях първа група и не виждам смисъл, прекалено опасно ми се струва. Ние сме пак на преглед първата седмица на януари и тогава ще съм в 16 г.с., надявам се тогава да ми кажат още по-сигурно мнение за пола на бебето.

# 70
  • Мнения: 405
Момичета слагате ли още Утрогестан вагинално?Аз от началото съм на 3х1,всеки път като ида питам док да го спирам ли...той все ми вика не ама ми писна по цял ден хапчета и да ми е мазно отдолу и да тече бяло #Crazy та си ги разредих на своя глава,четох че не е хубаво да се спира изведнъж за това слагах 1 седмица по 2 а вече само по едно вечер и всичко си ми е ок Simple Smile

# 71
  • Мнения: 1 501
А пропуснах да коментирам за фолиевата киселина. Аз съм в 14 г.с. и гинеколожката ми каза да я спирам. Започнах да я пия около 2 месеца преди да правим опити за забременяване, може би през юли или август. На вас как ви се струва много ли е рано ?

# 72
  • Мнения: 891
Момичета слагате ли още Утрогестан вагинално?Аз от началото съм на 3х1,всеки път като ида питам док да го спирам ли...той все ми вика не ама ми писна по цял ден хапчета и да ми е мазно отдолу и да тече бяло #Crazy та си ги разредих на своя глава,четох че не е хубаво да се спира изведнъж за това слагах 1 седмица по 2 а вече само по едно вечер и всичко си ми е ок Simple Smile

Аз съм на утрогестан.Слагам вечер по 2 и сутрин трябва по 2(но аз сутрин слагам само 1).Щяхме да го спираме,но аз усещам някакви леки болки...то не е и болка,съвсем лекичко като менструално неразположение и доктора препоръча да го продължа.Сега съм 17 г.с. предполагам още две седмици поне ще го слагам.Иначе е гадно да тече и лепка.Не е приятно.

# 73
  • Мнения: 95
Момичета слагате ли още Утрогестан вагинално?Аз от началото съм на 3х1,всеки път като ида питам док да го спирам ли...той все ми вика не ама ми писна по цял ден хапчета и да ми е мазно отдолу и да тече бяло #Crazy та си ги разредих на своя глава,четох че не е хубаво да се спира изведнъж за това слагах 1 седмица по 2 а вече само по едно вечер и всичко си ми е ок Simple Smile

Аз го пих от 6 г.с. до към 12 г.с. - първо Утрогестан, после продължихме с Дуфастон, 2 х1. При мен АГ каза, че като спре кървенето, още 10 дни да го пия и да няма кървене и тогава да го спра, така и направих. И двете ми действаха гадно - от Утрогестана ми ставаше си мисля още по-лошо, а и от двете като, че ли бях в депресия, нисък тонус и постоянно лошо настроение.

# 74
  • София
  • Мнения: 515
А пропуснах да коментирам за фолиевата киселина. Аз съм в 14 г.с. и гинеколожката ми каза да я спирам. Започнах да я пия около 2 месеца преди да правим опити за забременяване, може би през юли или август. На вас как ви се струва много ли е рано ?
И на мен тогава ми казаха да я спра, даже в 13-та ходих аз и той каза до края на седмицата я пий и я спри..

Общи условия

Активация на акаунт