Бонус за едни, за други-не?

  • 7 641
  • 53
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 249
Ще ви задам този въпрос, защото искам да разбера и мнението на други хора.
Шефката ни за нова година даде бонус /пари/ на едната част от колежките, а на другите не даде. Искам да направя уточнение, че те са на минимална заплата, а ние тези, които не получихме, взимаме  малко повече.
Какво мислите по въпроса? Знам, че на тях също не им е приятно да получат по-малка заплата от нас, но все пак това е празник. Не е ли редно да даде на всички, без да дели хората?
Не ми е голям проблем, не съм за тези пари, искам да разбера дали и други мислят като мен или проблема е в мен?

# 1
  • Мнения: 827
Казваш да не дели хората, но може би възможността й е такава, че поне на празника да се опита да ги уеднакви във финансово отношение. Подкрепила е по-слабите, и е направила добре.
При нас нямаше никакви бонуси, а дори и да е имало за избрани, старая се да гледам в собствената си паница.

# 2
  • Мнения: 22 036
Зависи защо получават по-малко пари. Ако вършат същата работа като вас, а взимат по-малко пари е ок. Ако работят по-малко би било добре всички да вземете бонус, макар и по-малко.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 249
Почти всички сме по програми от БТ, тоест не дава никакви пари за заплати. Съответно има два вида програми, за това е разликата в заплатите. Отделно пък имат 10-15 фирми, не мисля, че нямат възможност. Живи и здрави да сме  Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 38 704
Ами ти си си отговорила без да искаш. Тя заплати не дава, ти бонуси искаш.
Замазала е очите на най-бедните и това е.
Кофти работодател просто, като хиляди в БГ.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 249
Права си, за жалост е така.

# 6
  • Мнения: 8 933
Смятам, че е редно да получат всички, но размерът на бонуса може да е различен и съобразен с индивидуалния принос и работа на служителя  Peace

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 14 687
Ами не е приятно, но жената се е опитала да бъде справедлива, според както тя вижда справедливостта. Не е защото иска да ви каже, че не работите добре, или защото иска вас да ви ощети. Може толкова да са парите, с които разполага, а не да и се свиди.
Малко като бонусите на пенсионерите става - обективно не може да се направи така, че всички да са доволни.
П.П. Видях, че си писала, че според теб има с какво да плати. Може да е така, може и да не е. И тук е малко като има ли възможност шефът да плаща повече, трябва ли да плаща повече и пр. Пак да кажа, разбирам, че не е приятно, но поне не е лично.

# 8
  • София
  • Мнения: 16 111
Авторката, а ти от къде знаеш кой каква заплата и бонус получава?
При започване на работа не подписвате ли, че няма да си коментирате заплащането?
Сигурна съм, че ако бяха дали на всички щеше да започне мърморене  коя  работи повече, коя се скатава?
Какво значение има броя на фирмите на шефа? Явно са семейни далавераджии, прехвърлят от едната в другата да спестят нещо от данъци, акцизи и ДДС.
Клюките и интригите сега са по службите.
Аз не съм взела бонус. За колегите не знам - парите се превеждат по банков път.
И да е имало, никой не е черпил по повода.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 14 687
Заплатите по програмите (вътре в една програма) са еднакви и се знае кой по коя програма е назначен, предполагам.

# 10
  • Мнения: 11 405
Наистина е неприятно едни да получат бонус, а други не.  Rolling Eyes

Също така съм си задавала въпроса бонуса дали е добре да е 50% от заплатата. Коледата не е ли еднаква за всички? Не е ли достатъчно, че през годината вземат по-големи заплати, че и на Коледа премията да е по-голяма. 

# 11
  • Варна
  • Мнения: 249
Авторката, а ти от къде знаеш кой каква заплата и бонус получава?
При започване на работа не подписвате ли, че няма да си коментирате заплащането?
Сигурна съм, че ако бяха дали на всички щеше да започне мърморене  коя  работи повече, коя се скатава?
Какво значение има броя на фирмите на шефа? Явно са семейни далавераджии, прехвърлят от едната в другата да спестят нещо от данъци, акцизи и ДДС.
Клюките и интригите сега са по службите.
Аз не съм взела бонус. За колегите не знам - парите се превеждат по банков път.
И да е имало, никой не е черпил по повода.


Знам кой по каква програма е назначен и оттам им знам заплатите. А за бонусите как да не знам, като всичко стана пред очите ми. Шефката мина, даде на двете колежки и си тръгна.

# 12
  • Мнения: 15 960
Предвид факта, че е новогодишен бонус, може би щеше да е по-приемливо да има за всички, но в по-малък размер, или малко по-големи за тези с ниската заплата, щом шефовете са искали да ги компенсират.

# 13
  • Мнения: 15 265
Едно време в края на годината даваха бонуси/премии пропорционално на получаваната заплата. Сега делят бонусите по длъжности/йерархия. Винаги има доволни, недоволни, ощетени и възнаградени без причина.

# 14
  • Мнения: 22 036
Тъпо се е получило, но май вършите еднаква работа, а те взимат по-ниска заплата. Може да се е опитала да компенсира с това, но не е трябвало да го прави явно.

Пожелавам ти по-хубава нова работа.

Общи условия

Активация на акаунт