Бонус за едни, за други-не?

  • 7 650
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 14 837
Това е лаф такъв, тип шега. Аз лично не го харесвам.  Embarassed
Дали да не го изтипосам в темата "Фраза, която мразя"?

----
Не е забранено да се дават за сметка на работодателя бонуси на хора, наети по програма. И да се отчитат съответно също не е забранено. Wink

Последна редакция: пн, 02 яну 2017, 17:56 от Магдена

# 46
  • Мнения: 2 592
Аз никъде не прочетох, че това е "коледен" бонус, така че не разбирам защо да трябва да има за всички.
Бонусът може да е свързан с работата през годината - от кой е доволна и кой според нея се е трудил най-много.
Тъпото е единствено, че го е направила пред всички.

# 47
  • Мнения: 4 864
Решението дали да даде бонус и на кого си е изцяло на работодателя. Ако служител си взема болничен всеки месец и върши два пъти по-малко работа едва ли заслужава бонус. И аз съм съгласна, че е можело да стане по  по- дискретен начин.

# 48
  • Мнения: 54 885
Ако не е Коледен бонусът, може да е различен и не на всеки.

# 49
  • Мнения: 2 442

Тъпото е единствено, че го е направила пред всички.

Давала съм бонуси по моя преценка, както за добре вършена работа през годината, така и за работа, свършена извън длъжностната характеристика.
Ако е било по банков път, персонално съм изисквала декларации от служителите, ако е било в брой - лично съм давала плика запечатан.
При мрънкане «ама какво, защо, колко и т.н. » съм предупреждавала да не се повтаря.

# 50
  • Мнения: 272

При мрънкане «ама какво, защо, колко и т.н. » съм предупреждавала да не се повтаря.

Да не се обменя информация кой колко е получил или да не се задават въпроси за размера на собствения бонус? Понеже второто е малко  Rolling Eyes странно.

# 51
  • Мнения: 2 442

При мрънкане «ама какво, защо, колко и т.н. » съм предупреждавала да не се повтаря.

Да не се обменя информация кой колко е получил или да не се задават въпроси за размера на собствения бонус? Понеже второто е малко  Rolling Eyes странно.
Естествено, че някои споделят какво са получили. Случвало се е да ме питат защо на Х има примерно 200 лева, на У - 500. Естествено, че съм преценила кой колко е работил, дали се е скатавал, дали е симулирал работа и т.н. А си е трудно - опитвала съм се да бъда максимално обективна
От една година на се занимавам вече с такива дейности и ми е много добре. В друг отдел съм, чух, че са взели бонуси, но не съм питала никого за размера. Аз лично не взех, та когато се опитаха да философстват пред мен много лесно ги отсвирих.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Какво мисля по темата ли...Ами хубаво, че е дала бонуси, ама можеше да бъде по-дискретно, да бяха предупредени да не се издават.
И коледният бонус, както и по други поводи, не е задължително да е за всички, доколкото знам.

# 53
  • Мнения: 13 499
Може да си е имала някаква цел да го направи така.
А тия неща рядко остават скрито покрито, кой какво и защо, колкото и да се старае шефа да е дискретен

Общи условия

Активация на акаунт