Бонус за едни, за други-не?

  • 7 654
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 514
Мисли за себе си. Око те удовлетворява заплащането, си работи и без бонус.

# 31
  • Мнения: 9 050
Един въпрос. Ако не беше дала на никого, по-справедливо ли щеше да е?

# 32
  • Мнения: 6 122
Ще ви задам този въпрос, защото искам да разбера и мнението на други хора.
Шефката ни за нова година даде бонус /пари/ на едната част от колежките, а на другите не даде. Искам да направя уточнение, че те са на минимална заплата, а ние тези, които не получихме, взимаме  малко повече.
Какво мислите по въпроса? Знам, че на тях също не им е приятно да получат по-малка заплата от нас, но все пак това е празник. Не е ли редно да даде на всички, без да дели хората?
Не ми е голям проблем, не съм за тези пари, искам да разбера дали и други мислят като мен или проблема е в мен?

Разбира се, че е редно да даде на всички, особено след като става дума за празничен бонус. Как така на едни дава, на други не. Много е просташко това.

# 33
  • Мнения: 13 539
 Simple SmileКато се възмущавате за бонуса, що не се възмущавате, че другите взимат по-малка заплата от вас за една и съща работа или възмущението се дължи единствено на финансовия интерес

# 34
  • Мнения: 9 050
А дали е сигурно, че това е бонус? Може да са имали предварителна уговорка, че ще получат доплащане. Често се практикува това. БТ плаща заплата, а работодателят "доплаща".

# 35
  • Мнения: 5 288
Според мен това не е бонус, а просто е изравнила разликата в заплащането, тъй като не зависи от нея, а от споменатите програми. За еднаква работа си мисля, че е редно да плаща еднакво; мен не би ме притеснявало  Peace

# 36
  • Мнения: 4 864
Ако сте по програма то даването на бонус е малко трудно, тъй като всичко се отчита към БТ. Следят се ведомости, платежни, извлечения.Така, че е малко трудно да се дават бонуси на хора, които са по програма.

# 37
  • Мнения: 54 964
Ако сте по програма то даването на бонус е малко трудно, тъй като всичко се отчита към БТ. Следят се ведомости, платежни, извлечения.Така, че е малко трудно да се дават бонуси на хора, които са по програма.

А по програма не дават ли еднакви заплати за една и съща работа?

# 38
  • Мнения: 22 036
Каза момичето, че са по различни програми и заплащането е различно.

Разбирам, че е било неприятно, но мисля, че работодателката всъщост е искала да бъде коректна.

# 39
  • Мнения: 4 864
Ако сте по програма то даването на бонус е малко трудно, тъй като всичко се отчита към БТ. Следят се ведомости, платежни, извлечения.Така, че е малко трудно да се дават бонуси на хора, които са по програма.

А по програма не дават ли еднакви заплати за една и съща работа?

Ако са с различен стаж по специалността -да и зависи какъв е анганжимента на работодателя. Има такива, които са поели анганжимент да повишат заплатите на 30% от сужителите си, за да получат повече точки, за да бъдат одобрени да са работодател, който да работи по програма.

# 40
  • София
  • Мнения: 6 008
учудва ме това, че всеки априори очаква да получава бонус. защо? назначават те на работа, определят какво трябва да вършиш, плащат ти заплата. ако в договора ти е записано, че получаваш 13, 14, 15 заплати, ОК. ако не, това е.
бонуси се раздават при преизпълнение на поставените цели и то само, ако работодателят е регламентирал това.
в този случай, какво е дала шефката на другите няма значение.

# 41
  • София
  • Мнения: 16 203
И аз се опитах да спомена, че бонуса е между шефа и дадения.
Но - женски колектив, клюки и интриги, ще има и цупене сега.
Грешката на шефа е даването пред всички.

Ако сте по програма то даването на бонус е малко трудно, тъй като всичко се отчита към БТ. Следят се ведомости, платежни, извлечения.Така, че е малко трудно да се дават бонуси на хора, които са по програма.
Веднага мога да ти посочя 3 начина на даване без БТ да разбере - кеш, в брой и на ръка.
За целта фирмата трябва да има двойно счетоводство.
Но то се подразбира  щом собствениците имали 10 -15 фирми.

# 42
  • Мнения: 5 288
Могат да го извършат и с ваучери уж като подарък за Коледа.
На единия ваучери за 20 лева, а на другия- за двеста примерно  Simple Smile
Стига да искат, разбира се.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 25 340
Ама чакайте, хората като са наети по програма не значи, че заплатата им трябва да се ограничи в сумата, плащана от БТ! Може и двойна да е, и тройна, просто минимумът се плаща от БТ. Абсолютно неиздържана е логиката, че шефката се опитала да компенсира по-малко получаващите. Ми да беше ги компенсирала още при определянето на заплатите и да вземат всички по равно, а не така - за една и съща работа едните едни пари, другите - други. Тъпо е отвсякъде. Още по-тъпо е пред всички да дадеш бонус на някои, а на други не.
За отчитането пред БТ няма да коментирам, преди мен са го направили.

# 44
  • Мнения: 19 318

Веднага мога да ти посочя 3 начина на даване без БТ да разбере - кеш, в брой и на ръка.
За целта фирмата трябва да има двойно счетоводство.
Но то се подразбира  щом собствениците имали 10 -15 фирми.


Каква е разликата между кеш, в брой и на ръка? Струва ми се, че едно и също означават трите неща.

Общи условия

Активация на акаунт