Цветята в нашия дом – тема73

  • 74 261
  • 748
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 799
Здравейте момичета.

купих си една малка коледна звезда и сега отдолу са започнали да и растат нови листа.

Миналата година вече уморих една  Sad

Какво трябва да направя сега, за да оцелее?

# 61
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Пресаждане и молитви. 😊

# 62
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 191
 
Здравейте момичета.

купих си една малка коледна звезда и сега отдолу са започнали да и растат нови листа.

Миналата година вече уморих една  Sad

Какво трябва да направя сега, за да оцелее?


ще оцелее ако е решила и твоите действия с нищо няма да променят плановете и  Peace

п.с. аз бих пропуснала пресаждането  Blush

# 63
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Точно против всякакви норми, бих я пресадила. Защото цветето е капризно и си прави каквото иска, така можем и ние.  Mr. Green

 Имам коледна звезда от декември. Жива е, още не съм я пресадила, просто ме мързи. Виждам, че има чорапче, което искам да махна. Зелените листа отдолу изпадаха, иначе си избива отгоре младички, да  я видим докога.

# 64
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 191
моята е от миналата година  Blush
чак сега започва да прилича на цвете, т.е. има няколко листа.
през повечето време беше на голи пръчки с някое и друго листенце, обикновено на върха на някоя от пръчките.
смятах да поизчакам и като се уверя, че ще я бъде да я пресадя. отложих го за лятото  Peace

# 65
  • Мнения: 1 745
Моята е от декември и май няма да я бъде. Паднаха всички листа,а вече и цвета окапа почти.  Tired
Зюмбюла ,за който питах преди време е цъфнал.  Crazy Бях го покрила да е на тъмно,но вчера като надникнах да го полея-изненадааа!  Mr. Green Красив е!  Heart Eyes Blush

# 66
  • Мнения: 206
Аз си взех вчера бяло каланхое, пресадих го и сега ще се надявам да не хване лепкавите въшки както предното ми.

Последна редакция: чт, 12 яну 2017, 20:31 от Emilia_89

# 67
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Момичета, стига ги сЪдихте тези цветя. Не за заяждане го пиша, ама не може да не правите разлика между сАдя и сЪдя.
Или пък преди няколко дни се оплака едно момиче, че цветята не ръстът. Ох!

# 68
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 22 000

Emilia_89,  много бързо го пресаждаш, трябваше да го оставиш поне седмица да се климатизира и тогава. Въшките нямат нищо общо с пресаждането.
Да ви покажа едно моите каланхоета, които цъфтят в момента.


# 69
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 191
хубавиците ми Blush



и цикламите бебета, колкото са оцелели

# 70
  • Мнения: 206
Нели, благодаря за забележката, поправих го...

Алфея, не знаех, че трябва да чакам, ще го имам предвид при следващи покупки. А на предното въшките се бяха появили доста след като го бях взела и пресадила.

# 71
  • Вестерос
  • Мнения: 38 347
Купи си от агроаптека против въшки, акари и т.н. около 3,4 лева са спрейчетата

# 72
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Нели, благодаря за забележката, поправих го...



 А аз ти благодаря за разбирането и тихата реакция. Не всеки умее да приема градивната критика. Hug Heart Eyes

 Алфея, твоето каланхое си е едно малко храстче.  Simple Smile
 Подарих преди дни на майка си оранжево каланхое, с кичести цветове, да видим дали ще оцелее. Аз спрях да ги отглеждам, дори не искам да ги завъдя отново, обаче често ми подаряват. Освен, че не цъфтят редовно, стават едни източени, клечести, ако не се чупят, боледуват, лепнат. А, мерси, такива вече не искам да отгеждам. Имам орхидеи и малко по малко ще ги увеличавам. Благодарни и непретенциозни цветя излязоха. Нищо не правя за тях, а цъфтят всяка зима, сега имам 7, които са с пъпки и взеха да разцъфтяват. Ще имам цвят до май-юни, красота!  Heart Eyes

 Доби, преди време една колежка като теб беше завъдила цикламки от семена, раздаде ни по едно коренче. Доста виря при мен, но не растеше, остана си хилавичко и накрая се предаде. И моя циклама беше направила семена, но не се постарах да правя опити за размножаване. Сега имам една саксия с грудка на неостъклена северна тераса. Почвата е като бетон и едва ли от тази грудка става нещо вече.

 Имам и незасадени луковици - лалета и няколко минзухарчета. Така си останаха в едно кашонче. Само да позволи времето и почвата да е мека, ще ги заровя, а те ще цъфнат по-късно.

 Хубав и слънчев ден ви пожелавам, пращам слънце от североизток!  Nature Sun With Face Nature Partly Sunny Nature Sun With Face

# 73
  • София
  • Мнения: 358
Здравейте, имам един жасмин в къщи, който цяла година растеше като луд. Увих го поне 7-8 пъти около една тел и стана много красив и кичест. От 1 месец му пожълтяват листата и капят. Махнах го от перваза да не е над парното, но почти остана безз листа вече.
Като последна стъпка мисля да го преместя в по-голяма саксия. Дали ще го доубия с това Simple Smile ?

# 74
  • София
  • Мнения: 22 948
Купих рядък вид фикус. След като го занесох в къщи, след около 1 м. му опадаха всички листа. Стеблото и клоните са здрави, не са изсъхнали....Съвети за оцеляването му?

Общи условия

Активация на акаунт