Нетърпими съседи

  • 30 742
  • 196
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 4 192
Ще трябва. Ще ви питат за имената още като подавате сигнала Иначе си е в рамките на доносничеството.

# 136
  • Мнения: 4 708
Питат само за вашите имена по телефона. После само трябва да осигурите достъп, ако входа се заключва, и не е нужно да присъствате или да пишете каквото и да е. Обаждала съм се не веднъж и знам със сигурност.

# 137
  • София
  • Мнения: 520
Здравейте, наскоро се оплаках от шумните съседи над нас, които посред нощ влачат маси, столове и други мебели по теракота, сутрин по тъмни зори пренареждат отново ooooh! Вече ми иде да им купя по един килим за всяка стая, нито ние, нито детето сме видели 1 спокойна нощ, откакто сме се нанесли- вече близо година. А тапите за уши скоро няма да ми помогнат, тъй като чакаме и бебе и не ми се мисли как ще я караме.

От няколко дни проблемът е друг и вече съм на ръба #2gunfire
Забелязах, че някой от съседите на по-горните етажи е изхвърлил мусака Sick от прозореца си, която така хубаво е залепнала по парапета и решетките ми, че няма чистене. Залепих една много гневна бележка долу на входа, отправена към съседа, мятащ храна по прозорците, с молба да престане. Е, днес, няколко часа по-късно, гледам целите ми решетки и прозорец в храна, обелки от ябълки, някаква манджа, а долу филии стар хляб и още куп боклуци #2gunfire Ох, вярвате ли ми, че съм на ръба на нервна криза, просто не издържам вече Cry Не ми стигат шумните селяни отгоре, но сега и това. Разгледах съседите над нас и допускам, че това са или въпросните шумни хубавци над нас или тези над тях. Ние сме на 1ви етаж.
Дайте ми съвет как да постъпя в тази ситуация, как да разбера кой от двата апартамента е и как да спра това безумие, защото в момента, съвсем честно, ми иде да се кача и да ги подпаля #2gunfire

# 138
  • Мнения: 4 708
Жалба при кварталният със снимки за доказателствен материал. Тези наистина са за убиване  #2gunfire

# 139
  • Sofia
  • Мнения: 4 094
При нас правят ремонти и по цял ден къртят с бормашини - не се спират и през уикенда - ужасно е просто.

# 140
  • Мнения: 4 458
.....  как да разбера кой от двата апартамента е и как да спра това безумие, защото в момента, съвсем честно, ми иде да се кача и да ги подпаля #2gunfire
Kамери Thinking
Кой квартал това?

# 141
  • София
  • Мнения: 520
.....  как да разбера кой от двата апартамента е и как да спра това безумие, защото в момента, съвсем честно, ми иде да се кача и да ги подпаля #2gunfire
Kамери Thinking
Кой квартал това?


Люлин ooooh!
Явно типичните съседи тук са именно тези. Как пък се забихме точно тук ooooh! Сега говорих с домоуправителката и от нея разбрах, че целият вход е пропищял от съседката над нас. Изхвърлянето на манджи и всякакви помии, включително собствената й урина, която щателно събирала Sick било редовен номер #Crazy
Сега какво- да отида в районното още утре сутрин и да подам жалба ли newsm78 А след поредното й изпълнение, да започна да викам полиция за шума, който създава посред нощ Rolling Eyes

# 142
  • Мнения: X
.....  как да разбера кой от двата апартамента е и как да спра това безумие, защото в момента, съвсем честно, ми иде да се кача и да ги подпаля #2gunfire
Kамери Thinking
Кой квартал това?


Люлин ooooh!
Явно типичните съседи тук са именно тези. Как пък се забихме точно тук ooooh! Сега говорих с домоуправителката и от нея разбрах, че целият вход е пропищял от съседката над нас. Изхвърлянето на манджи и всякакви помии, включително собствената й урина, която щателно събирала Sick било редовен номер #Crazy
Сега какво- да отида в районното още утре сутрин и да подам жалба ли newsm78 А след поредното й изпълнение, да започна да викам полиция за шума, който създава посред нощ Rolling Eyes


И двете - и жалба в районното, в която подробно описваш какво се случва и полиция когато се налага. Щом целия вход е пропищял значи има голям шанс да постигнеш ефект. Говори със съседите и най - добре да пуснете колективна жалба. Може да свикате и събрание също така, на което да обсъдите проблема.

Думи нямам  Sick

# 143
  • Мнения: 4 214
Новият министър на МВР е разпоредил на всеки вход да има залепена бележка с координатите на мл. полицейския инспектор, който отговаря за района. В нашия вход е една миниатюрна бележчица, но във входа на майка ми е на лист формат А4. При вас няма ли?
Та, в тази бележка пише да му звъним при всякакви поводи, за които преценим, че имаме нужда.
Звънете!
Освен това, по закона за етажната собственост можете да извадите собственик от жилището му, ако има съгласие на съседите. Дори процента не беше 100%. Действайте!

# 144
  • Мнения: 4 458
Люлин ooooh!
Явно типичните съседи тук са именно тези. Как пък се забихме точно тук ooooh!
Поне дишате може би най-чистия въздух в столицата.Другото е поправимо...по един или друг начин #2gunfire.
Не се отказвайте!

# 145
  • София
  • Мнения: 520
Репортажа за кварталните полицаи гледах по тв наскоро, но именно въпросната съседка има навика да къса бележки къде що види Peace Всичко на таблото е скъсала, заедно с бележката, в която я молехме да престане с кочината #Crazy
В крайна сметка намерих някакъв телефон и ми казаха жалба в районното, но освен да я привикат да даде обяснения, друго не могат да направят. Предупредиха ме, че може и да откаже да се яви, както и да отрече, та с две думи- нищо не се постигало ooooh! Само бой за такива като нея, другото е вятър работа #2gunfire

Ще се разровя и в закона за етажната собственост, ако може с някаква подписка да се изсели, най-малкото да я стреснем, не ми се вярва да се изнесе #Cussing out Вярвате ли ми, че в момента се моля само да не започне и с лайна да ни замеря, че тогава вече няма чистене ooooh!

# 146
  • София
  • Мнения: 1 744
В нашия блок от 12апартамента 11се разписахме и махнахме един съсед където правеше проблем.

# 147
  • Мнения: X
Интересно ми стана това с изселването. Какво точно означава и как се случва ако човекът е собственик на жилището? Как може да му се забрани да си ползва собствения имот, има ли го някъде написано?

# 148
  • Мнения: X
kici, няма ли вариант за глоба? Как така само обяснения?

За боя съм абсолютно съгласна, такива индивиди друго не ги оправя. С нейните камъни по нейната глава. Ако може да измислите да й правите нещо мръсно и вие...жалко е ама с подобна селения друг начин няма  Tired

# 149
  • Мнения: 46 580
И според мен колективната жалба е най-доброто решение Peace

Скрит текст:
Това с храната е кошмарно. Случвало ми се е (в "престижен" квартал) и няма такава гадост. При нас нямаше решетки, но падаше в саксиите с цветя, всеки ден ги чистехме и пак смърдеше. Гадината не само храна мяташе, а и сополи! Прането закривахме с найлон или чаршаф, който после перяхме пак. Съседът отгоре (видяхме, че е той в момента, в който изсипваше остатъците, събрани в кофичка от кисело мляко), не отваряше вратата като отидохме да говорим с него. Добре че бяхме под наем и се изнесохме.

В офиса ни пък, който е в центъра, имаше период, в който някой си изхвърляше торбичката от прахосмукачката през прозореца  Shocked и това на оживен булевард, долу магазини, спирка, пълно с хора. Първия път като видях гняста на перваза помислих, че е плъх  hahaha
Писахме бележки и спряха, да не повярва човек.

На море където ходим, в центъра на Варна, една баба мяташе риба на котките долу. Ние на 1 етаж, като те лъхне, свят ти се завие  Joy и имат навика да плискат вода, с легени направо, както си седиш на балкона, няма няма и те изкъпят. Собствениците говориха с Домоуправителя и рибата спря, обаче водата не, поне е чиста, надявам се  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт