КГБ = Клуб на Готините Баби - 175.

  • 61 684
  • 734
  •   1
Отговори
# 660
  • тук и там
  • Мнения: 312
Добро утро!
Поклон пред живота и делото на големия българин Петко Киряков!
Много маТриал за четене,но всичко изчетох и изслушах.Върнахте ме в миналото,припомних си хубави моменти.
Луси,много хубаво стихотворение,копирах си го.
Маринка,все хубави стихотворения намираш.Чета ги с удоволствие,а в предишното много вярно и простичко е казано-„на мен ми стигат простите неща”.
Арита,добре дошла в отбора.Честито пенсиониране.Здрава да си и за хубави нещица да си харчиш пенсията, и дълго да я получаваш.
Фури,честита придобивка.И ние се оглеждаме за отделен фризер.Старият е ракла,но издава вече багажа,а само с хладилния не ни стига.
Шпунци,землячке,силно те прегръщам.
За диетите съм пас.Лятото в градината свалям излишното.
За концертите,оперите,оперетите страшно ми липсват.Когато живеех в Русе не ги пропусках.Особенно през м. Март,когато започваха мартенските музикални дни,майка ми,лека й пръст, ме водеше поне на един симфоничен концерт.Хубави времена бяха.
Като споменах за майка си,а тя се казваше Добричка,не знаех,че този месец има имен ден.Сега го научавам.
Та да честитя именния ден на добрата Доби,жива и здрава да си,Доби,и все така добронамерена.
Ако има и други именици,поздравени да са и честити.
При нас сняг още много,кокичетата скоро няма да се покажат.
Чета за лек от кокичета,ще трябва да я пробвам.
Сега се залавям да готвя.ММ си иска кекс от картофи и кайма.Много го харесва.
Ето рецептат,ако ви допадне.

Скрит текст:
Необходимипродукти
около 1 кгкартофи
3-4 киселикраставички
2-3 печеничервеничушки
2 моркова
2 яйца
1 главалук
250 г кайма
кимион
галета
сирене - пожелание
сол
черенпипер
червенпипер
Начин на приготвянe
Картофите се сваряват необелени. След това се обелват и настъргват на едро ренде. Заедно със солта, черния пипер и яйцата се замесват, като по желание може да се сложи малко натрошено сирене. Морковите се сваряват и нарязват на кубчета. Нарязват се и краставичките, и чушките. В тиган се запържва лукът и се добавя каймата. Разбива се добре, добавят се червен пипер, сол и кимион. Форма за кекс се намазва с олио и се поръсва с галета. Половината от картофената смес се разстила внимателно във формата, като е добре да е леко вдлъбнато в средата, където ще се реди плънката.
В полученото улейче се слагат на един пласт киселите краставички, отгоре морковите, след това чушките. С ръка се притискат пластовете, за да се уплътнят в картофената смес, но така, че да не пробият картофите и да се допрат до формата. Отгоре се разпределя равномерно запържената кайма. Отново се уплътнява. С останалата част от картофената смес се покриват пластовете на плънката. Отгоре се намазва с масло или маргарин и се посипва хубаво с галета. Пече се до апетитна коричка.

 


Хубав дена всички!

# 661
  • Мнения: 5 367
Добър ден! Днес пак съм в "отпуск". Внукът е на ски-училище  през последните 4 дни, малката е на градина. Един ученолюбив" младеж в 4 клас се успал и не дойде в 10.30, както беше уговорката. Чакам го след малко и сега съм с вас.
Наистина Маринка намира прекрасни стихотворения. Вече си ги пействам и си ги препрочитам.
Хули, браво на теб за дървата!
Скрит текст:
Аз чакам девера да реши кога и по колко. Поръчаме наведнъж по 10 кубика, наведнъж ги режем и прибираме първо у нас, после у тях. Вероятно тази година ще стане към август.
Все още има от предишните, ама ги пестя и им помагам с въглища, за да изкарам и февруари. Март ще е климатикът.
Поклон пред Петко Войвода! "Те погребаха България " е силно актуално и сега. Ама няма  хора като него да го развеят този надпис на черно знаме.

Янче, тази госпожа с черните и белите ноти  е "голям специалист по музика" .
Скрит текст:
Иначе за "крадене" на часовете по музика , рисуване и  пр., зависи от децата в класа. Моите последни с парцалките ме изяждаха, ако  отменя  физическото. Дори един не ми даваше да правя общоразвиващи упражнения. Казваше "Ама, госпожо, стига с това строй се преброй се! Времето лети и сега ще свърши часа! Кога ще ритаме?!" Момичета и момчета-всичко риташе футбол. Сега са в 7 клас и ги гледам, пак ритат. А музика, изобразително  в нашето школо  преподават учители-специалисти и няма как да стане да се използвт часовете за други цели. Все пак не упреквам колеги, които го правят, защото материал много-часове за упражнения няма. Е, кога да се затвърди?! И аз съм си "крала" време от Часа на класния, голямо междучасие или след часовете. Или пък докато правят нещо по Домашен бит, съм викала някой  да го  препитам, обясня или да си довърши нещо. По ФВС пак така- сядам на пейката, вместо да стърча и да ги гледам как ритат и викам  един по един  я за четене, я за таблица. Не  е правилно, че им прекъсвах играта, ама кога? В края на годината се иска успех и никой не пита ритал ли е или не.
Моите кокичета едно по едно се показват изпод снега в по-слънчевия край на двора. Другите са под дебел снежен юрган.

До довечера! Приятни ви плетки, книги, манджи и  всичко, което правите! Ученикът идва. Почваме!

# 662
  • Мнения: 1 250
Привет девойки Hug
Днес е василкин ден, а и деня в който има базар наблизо, та сутринта рано рано заредих миялната, прострях една пералня, сгънах друга и изчезнах. Повъртях се из базара, накупих най различни кифли за сандвичи,пити джоб че видях че намаляха във фризера. Оставих ги в колата, влезнах в една от веригите супери, нарочно не взех уж количка че исках само масло , което се маже, но до касата едва замъкнах нещата Joy
А навън жега,да не повярваш че преди два три дни си слагахме палта. Бях с тънка трико блузка с дълдг ръкав и буквално се сварих. Няколко видях се разхождат по блузи с презрамки.
За Танитка, не знам защо но  капитан Петко войвода свързвам точно с тази песен



Българе глава дигнале- това дори ни беше сигнала със свиркане. Родители тракийци. Mr. Green И още една



Тези две песни бяха любимите на татко Simple Smile

Хаиде да бягам да спретна нещо за ядене , че още не съм решила какво, то нали "богато меню", та да избера newsm78 newsm78 newsm78 Малкия е лесен, как не му писна всеки ден иска хамбургер на баба, не купешки. Имам един тон замразени във фризера, на ребрения тиган  с майонеза и кетчуп и лист марула и сме готови, аз вече се изприщвам само да му ги приготвям,но поне яде месо, което аз съм приготвила и знам какво .
Хубав и топъл ден девойки Hug Hug Hug

# 663
  • Мнения: 7 446
                    Привет,девойки мили! Да се обадя,че май тази година не съм успяла да пиша.Попрочитам по някой ред и за повече няма време..
                    Да са живи и здрави всички,които са имали повод за черпене - РД,ИД,пенсиониране и каквото още е повод за празник!
                    Фло,прочетох,че съм заседнала в някоя пряспа  Twisted Evil Със сигурност не е пряспа,а тръстика целоднавна,разни домашни животинки и .... времето не ми стига ,ама хич!Почвам да чета и очите ми се затварят -така и не стигам до писане!
                     В петък отвисях в бившия културен дом Лиляна Димитрова /май така беше/ на конкурс с Неда и от 11 ч първо изпълнение на Неда в 17.15,второ-19.10 ч.Детето се изтормози , ние -също.Чак се чудя какъв боец е след като изтърпя ,а отгоре на всичкото беше последна по ред в групата си.При това в устата и има нова шина поставена преди 4-5 дни.Горната е фиксирана и свалихме само долната шина , че Ран се смее,че говори като Сид Ленивеца.При хилядите несгоди /баща и забравил тоалетите за песните/ завоюва 3 място.
                     Сега отново съм по цял ден на тръстиката и докато спят /все пак успях да приспя всички/ надникнах при вас!Не съм чела всичко,а само по диагонал от тук от там! Embarassed
                      Приятен ден и....дано намеря повече време,че да попрочета пропуска. Embarassed
 

# 664
  • Мнения: 2 017
Мили дружки-учителки,далеч съм от мисълта да държа сметка кой кат обучава или е обучавал децата ни.
В крайна сметка е било за тяхно добро.
А двете ни щерки бяха в някакви експериментални паралелки с изучаване на англ.език от първи клас и може би за това са изучавали и нотите.
След приключване на началното образование ги разпръснаха по паралелки и се оказа,че са изучавали неща,които другите деца тепърва започват newsm78
Не че ще им стане повече ако и да повторят наученото,но се обезмисля експеримента.
Какво да се прави-образователна система.
Доволна съм,че учителите бяха на ниво!
Винаги към се отнасяла с уважение към учителската професия и винаги съм казвала,че от мен учител не става hahaha
Днес няма да готвя.Сложих тиква да се пече.За десерт.Вечеря-обери храдилник.

Мими-и при нас много сняг има още.
От вчеря усилено се топи.Снощи за първи път от един месец температурите останаха положителни.Точно бяхме поизчистили из двора и разни мини лавини от покривите пак затрупаха.
Но да не мрънкам-пролет се е задала Laughing

# 665
  • Мнения: 1 558
За кокиченца говорите - заповядайте от мен /това е пред нас/

Скрит текст:

Танита, мерси че ни припомни за Капитан Петко войвода!
Почит пред делото на този Велик българин  Flowers Rose Flowers Rose

Снощи попаднах на един документален филм от 2006- Новото робство
Много теми за размисъл дава

Мими, мерси за рецептата, интересна е - утре ще е това, но без каймата

Дидия, честито на Неда!

# 666
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 320
 Доби, няма как да покажа какво е пък пред нас -преспи сняг и лед hahaha

 Танче, поклон и от мен пред делото и живота на този велик българин!  Неговата потомка Пенка Чакалова-Генева  предлага девизът на легендарния Капитан Петко Войвода „Да не се делим ни в лошо, ни в благатко време“ да се изпише на вратата на Народното събрание.

Аз до сега бях с три деца: две комшийчета бяха у нас - Даниел и Аника. Анжела - дървен философ, Дани - обръща всичко на майтап, а Ани се смее с такива камбанки в гласа, че и на мен ми става смешно! С Анжела си имаме няколко "бебешки" израза за определени моменти. Та поглеждам навън, виждам капки по прозореца и казвам: Мънка дъжка пръска! Дани: Какво, какво? Анжела "превежда": На вън пръска дъжд. И добавя: Ама така е, като не разбираш бАбешки! А Дани: Ами като спя с дядо, а той само кашля и пръцка, ама няма такива думи.... Joy А Аника се залива от смях! Аз - също! Впрочем Дани няма баба от страна на майка си - тя почина преди да се роди. А живеят при дядо му \ демек - със заврян зет! \.
Абе, няма такова удоволствие! Имам пред вид трите деца!

 Диде, браво на Неда! Няма ли видео?

 Е, не поехте моята инициатива от сутринта с вицовете, но ....и утре е ден!

Последна редакция: вт, 07 фев 2017, 18:06 от Янче-то

# 667
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 22 066
Здравейте, момичета!
Днес не ми е добре.
Бяхме на погребение на първи братовчед на ММ, освен това двамата бяхме колеги - 13 години сме работили в един участък, в една смяна.
Преди два месеца разбрахме, че не е добре и ММ  се обади на жена му с молба да идем да го видим. Тя отказа с мотива че нямал нужда от гледане.  Днес пред хората ми се оправдава, че не сме я били разбрали. Защо? Двамата с мъжа ми са на две сестри деца, израснали заедно в едно село.
Защо със всеки изминал ден все повече  се превръщаме в злобни същества?


Извинявайте, че ви натоварвам с моите глупости!
Лека нощ! Прегръщам ви!

# 668
  • София
  • Мнения: 8 436
Добра вечер красавици. Днес яко потръстичих, утре и в четвъртък - пак същото ме чака. Постопли се времето и наборите тръгнаха зъби да правят. Запълваме дупки всякакви, вадим корени и кръгли, и квадратни  hahaha tooth

Изчетох ви, но ми се спи и не ми се коментира.
Поздравления за Неда и баба ДИДИА bouquet
МИМИ, струва ми се, че ще е вкусно това картофено кексче. Ако го изпробвам, ще споделя.
Момичета, прегръщам ви Hug

Аз виц няма да пиша, но тези дни попаднах на следното: НАДЕНИЧКИ С ВИАГРА Joy

В-к Мирър писа, че в супермаркетите на Велокобритания са пуснали наденички с естествена виагра. Състоят се от свинско месо и естествени стимулиращи съставки, като китайски и сибирски червен женшен. Целта на създателя на наденичките Мат О'Конър е да привлече общественото внимание в/у проблемите на мъжете с еректилна дисфункция-желание за самоубийство и самонараняване, депресия и нисък тестостерон. Колбасите се предлагат под марката SOS-Save Our Sausages. В превод: Спасете нашите наденици. Авторът смята, че този вид наденички ще дадат повод за размисъл на обществото и ще помогнат на засегнатите мъже да разбият стената на мълчанието около тези проблеми.

От мен лека нощ, коментарите оставям на вас Simple Smile

ПП. АЛФЕЯ, Бог да прости вашия роднина Flowers Rose Flowers Rose Помнете си го такъв, какъвто е бил преди да се разболее. Сигурно имате много и хубави спомени. В такива ситуации хората реагират различно, понякога доста неадекватно.

# 669
  • Мнения: 18 734
Не са глупости ,Алфея.Но  понякога самият болен не иска да го виждат такъв,а   и тя е прекалила.Имах такова  нещо ,идва братовчедка на мъжа ми  и то й си приказва с тоягата със съседа ,не иска да влезе при тях да се видят. Срам ме беше,че дошли с добро и  едва го накарах,ама какво да го гледали.И тя си отиде горката ,не искаше посещения ,едва се набутах  и  все пак ме прие. Дълг ми беше да се простим.
Прости ...не  е лесно с такъв човек,да го окуражаваш ,да лъжеш  и се усмихваш,да ревеш скрито.Със сигурност страда повече от когото и  да е  жената.

# 670
  • Мнения: 2 099
Всяко зло за добро!
ЗЛОТО в случая: не успявам да прочета цели 3-4 страници.
ДОБРОТО: тепърва имам да чета.

Девойки, поради нечетене ви моля за помощ: припомнете ми кой на какво би искал да отиде - мюзикъла, на Дон Домат в петък.
И като така - аз какво имам да правя. С удоволствие ще купя както билети за желаещите, така и ваучери за дон Домат. Аз май ще прежаля 20 кинта на "Булевардът на залеза".
 И отивам да се тръшвам, че нещо нищо не ме държи - ни кръст, ни колена, ни пети.  newsm27

# 671
  • Мнения: 2 099
Момичета, който може и иска - нека ми пише нещичко за Шпунци на ЛС. Последно от нея прочетох едно отчаяние ...  Sad

# 672
  • в малка спретната къщурка
  • Мнения: 1 152
Добро утро!
Нещо се изгубих по трасето.Добре съм, просто задачки по-вече. май сама си ги създавам.

# 673
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 320

 Добро утрооо!
Сервирам кафе, докато не е изстинало:

             

# 674
  • Мнения: 1 334
Добро утро ! Хубав ден и от мен


Янче , благодарско за кафето и палачинките  Hug

Фурийче , твоето “Научи се да продължаваш напред....” напоследък си го повтарям и се самовъзпитавам , но не винаги ми се получава /Това май е от летаргията в която съм изпаднала. Просто се надявам , че като дойде пролетта , ще ми се влеят силиците и ще щукна – по градината , пък и по поляни . Онзи ден споделих с ММ , че ако съм сред природа , на полянка полегнала  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes, ще се освестя веднага. Не , не съм “изпаднала” , просто нищо почти не ми е интересно /Обичам разнообразието , еднообразието ме дразни/

Общи условия

Активация на акаунт