Четвърти клас - 2

  • 68 868
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 924
И ние от утре сме на училище, но с нормални часове. Дали в София има друго (освен 32-ро СУ) училище, което да не е спазило препоръката на МОН и РУО?

# 16
  • Мнения: 24 467
При моя малкия часовете са си с нормална продължителност. То няма и смисъл да не бъдат, при положение, че е топло. Пък той каза, че било.  Simple Smile
При големия син са намалени часовете, но те са на собствен котел са и ще по- студено. Затова.
Ако има смисъл - тогава са намалени.
И при нас трудно се стига до училище и до други места. Пътищата са почистени добре, но по тротоарите са големи снежища с малки пътечки, по които човек трябва да се придвижва на прибежки, като при бомбандировки. Кола не изкарвам при това време, т.к. няма къде да я паркирам после. Не ми се връзва здрав пръст.
Има- няма стотина дни, и това ще мине. Ще дойде и април! Simple Smile

# 17
  • Мнения: 6 924
Аз доколкото разбрах препоръката на МОН и РУО е не защото е студено в училище, а за да се избегне тъмната и по-студена част на деня (което е меродавно именно за по-големите, тъй като малките в София са от 8.30 или до 18.30, но големите са от 7.30 и до 19.20). Днес сутринта в София беше -20.

# 18
  • Мнения: 24 467
Не всички училища са на сменен режим, а в 8.00 ч. вече е налице пълен изгрев.
Най- студено си е сутрин.
Ако ще се бяга от студа, трябва да се стартира по- късно, а това, особено при двусменен режим, често по места не може да се получи. Би било по- благоприятно евентуално за втората смяна и то само при много студено време вечер. Иначе и без и със сняг и студ - все по едно и също време мръква през януари.
То и при нас си е - 20. И то дни наред през нощта. И сняг - дал Господ! За износ имаме. Дано не завали скоро пак, че вече няма къде да се рине и слага новият сняг.
Такива графики ме обнадеждават мен:
http://sinoptik.bg/sofia-bulgaria-100727011/10-days
Цели два дни над нулата! Такава благина!

# 19
  • Мнения: 47 963
На училище са, топло е при малкия, даже е на занималня
Намалени часове все пак, но нейсе...предполагам и много няма да отидат изобщо, около училището ( зад РПУ и търговски център е, почти в центъра на София ) НЕ беше изобщо изчистено и беше едва проходимо с кола, а пеш-абсурд
По пътя имаше няколко закъсали коли, а пък 3 снегорина си почиваха под един мост
Но все пак децата ми са доставени на училище  Grinning
Даже се радват  Laughing

# 20
  • Мнения: 9 855
Здравейте, за много години.

Ние сме ваканция, надявам се да не я удължават повече, защото вкъщи тримата само крещят, и им доскучава. А аз буквално откачам. Иначе сме здрави. Оздравяхме, по-точно Wink

Искате ли да ви споделя една смешка от нас:

Вчера Големият/4 клас/ наставлява Малкия/6 г./:
- Нали знаеш: "Когато ям, съм глух и ням!"
Последва отговора:
- Ами, щом си глух, какво ти пречи, че аз си говоря?!

Баткото се опита да каже нещо, но като цяло си бяхме изумени

 Joy Joy Joy

# 21
  • София
  • Мнения: 12 225
maria77bg при нас са си със стандартни часове и начало на училище. А имено от осем сутринта до пет. Не съм сигурна дали ще има и допълнителните занимания след това.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 451
При нас днес са намалени часовете.ДЪщеря ми  е втора смяна на училище вместо от 13.30 - от 13 ч.Шестият час свършва в 16,30 вместо в 18.Обади  ми се по  мое настояване да докладва за температурата.Каза че е топло.АМа то на нея винаги й е топло Crazy

# 23
  • Мнения: 6 924
Намаление на часовете има нужда само при училища с двусменен режим или за студени сгради (18-20 градуса). Идеята е, че в 6.30 сутринта и 8 вечерта е много студено, тъмно и заледено (а това са часовете, в които децата тръгват или се връщат от училище ако учат в СМГ, НПМГ, НЕГ и т.н., а живеят в Обеля, например). Това се избягва с намалените часове.

# 24
  • Мнения: 24 467
Преди голямата зимна  Mr. Green ваканция синът разказа, че от техния клас имало две деца, класирани на областен кръг на олимпиада по математика, въпреки, че са ходили доста деца, а тази година задачите нямаха нищо общо със задачите от предходни години.
Сега се оказало, че на всички деца се "давал шанс", като ги класирали за областен кръг.  Laughing
Скрит текст:
Преди два месеца още му бях казала, че точно това ще се случи с новите изискмвания за кандидатстване в МГ от пети клас. И определено му "помогнах" да се откаже окончателно точно от този цирк. Не съм врачка. Някак си се поприсетих какво ще се случи...  Laughing И днес малкият ми казва "Мамо, ама ти наистина позна!", като ми се смее насреща. Само че аз му обясних предварително и защо така ще стане. Просто една гимназия няма да има прием. И май нямаше да е само една. Днес само му поясних, че просто имаме повечко опит по- големките. Sunglasses

# 25
  • София
  • Мнения: 9 108
И при нас са преразгледали вече обявен на сайта на училището резултат на дете от класа с толкова, колкото трябват, за да се мине на следващ кръг. Не е честно хич. Но всеки родител си решава в какво иска да си възпитава детето  Rolling Eyes.
Те, ако не се справят тези деца, така или иначе ще проличи на следващия кръг.

# 26
  • Мнения: 47 963
При нас ги обявиха преди ваканцията, тогава нямаше изненади...

# 27
  • Мнения: 6 924
Готви се промяна на наредбата и относно приема след 4 кл. Вече задължително става не оли2 и 2 състезания, а или оли2 + 1 състезание, или 2 състезания (без оли2).

# 28
  • Мнения: 9 855
Здравейте,
и ние не сме класирани на следващия кръг на олимпиадата. От нашето училище моето дете е на 2ро място, но няма нужните точки, за да продължи. Но, ако не ме лъже паметта, още на първата родителска среща са споменали, че по отношение на олимпиадата е необходимо участие, не класиране за следващия кръг.
И затова бях спокойна.
Но, сега като ви чета, май ... Praynig

# 29
  • София
  • Мнения: 2 265
Благодаря, Бети bouquet

Общи условия

Активация на акаунт