Дискова херния - 15

  • 152 063
  • 754
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 920
Можете ли да ме насочите какъв матрак е подходящ. Мемори пяна....? Нашия беше много скъп и хубав, но е вече на 14-15 години и може би от него трябва да започна.

Аз съм чувала, че мемори пяната не е най-подходящото решение за хора с гръбначни проблеми. По-скоро търси ортопедичен матрак, като конкретен модел ще подбереш, в зависимост от бюджета, с който разполагаш. За себе си стигнах до заключението, че мога да понеса спането върху много, ама много твърд матрак, че даже ми е и супер удобно. Проблемът е, че след продължително обикаляне на почти всички възможни борси за матраци в София, така и не успях да намеря достатъчно твърд матрак, който да угоди на очакванията ми. Като компромисно решение взехме "Галена" на "Brava" - харесва ми, доста удобен е, бюджетен, твърдичък, но сякаш би могло и още... Аз, обаче, явно съм някакво изключение, защото повечето хора, които познавам, предпочитат да спят на по-мекичко. Simple Smile

# 61
  • Мнения: 20 216
Така ще направя.  Още в понеделник ще се свържа с добър невролог.
+1 Отиде ли, какво стана?

Понеже спомена личната, та се сетих....Отивам при личната за направление на физиотерапия. Оказа се, че отсъства, но имаше заместник, друга лекарка. Обясних и случая, вадя си ямр-то и и казвам - така и така, нямам дискова херния, за която се съмняваше неврохирурга, но препоръчаха физиотерапия. Жената погледна какво са писали специалистите по образна диагностика за ямр-то, и каза - О, протрузия, ами ето, значи имате дискова херния.... Laughing

aYnaT, с вас какво стана?

# 62
  • Мнения: 6 161
Можете ли да ме насочите какъв матрак е подходящ. Мемори пяна....? Нашия беше много скъп и хубав, но е вече на 14-15 години и може би от него трябва да започна.

Аз съм чувала, че мемори пяната не е най-подходящото решение за хора с гръбначни проблеми. По-скоро търси ортопедичен матрак, като конкретен модел ще подбереш, в зависимост от бюджета, с който разполагаш. За себе си стигнах до заключението, че мога да понеса спането върху много, ама много твърд матрак, че даже ми е и супер удобно. Проблемът е, че след продължително обикаляне на почти всички възможни борси за матраци в София, така и не успях да намеря достатъчно твърд матрак, който да угоди на очакванията ми. Като компромисно решение взехме "Галена" на "Brava" - харесва ми, доста удобен е, бюджетен, твърдичък, но сякаш би могло и още... Аз, обаче, явно съм някакво изключение, защото повечето хора, които познавам, предпочитат да спят на по-мекичко. Simple Smile
Аз вече няколко пъти  по този въпрос писах и  препоръчах  латексовия матрак - стабилен , плътен и е  доста тежък , не е като тези , които рекламират - рулце , което носиш под мишница и после се  напомпва .
Поръчах го и ми го доставиха с куриер .

https://ekon.bg/latex/?gclid=CKPP9vzJ2NECFSsq0wodUHUGBw

# 63
  • София
  • Мнения: 672
При нас новините не са добри. ММ има компренсационна фрактура за 11 и 12 прешлен. Според докторите фрактурата не е опасна и има два варианта - да се носи корсет или да му поставят цимент. Консултирахме се с още двама доктори - всички препоръчват корсета. Днес ще ходим да го закупим.. Никой не казва дали трябва да се пият някакви лекарства, колаген?,  да се маже нещо? За сега той пие Милгама и Мидокалм по своя инициатива.
Ако някой е преминал през това моля да ме насочи и посъветва! Успех на всички и внимавайте по тези заледени пътища!

# 64
  • София
  • Мнения: 39
Ели-фен, благодаря за препоръката за матрак.
Тези дни ще го решим, след като пробваме.

При мен болката през деня стихна. Пия Мидокалм, Бриека и нещо за стомаха.
Но сутрин при ставане .......

# 65
  • София
  • Мнения: 11 739
При нас новините не са добри. ММ има компренсационна фрактура за 11 и 12 прешлен. Според докторите фрактурата не е опасна и има два варианта - да се носи корсет или да му поставят цимент. Консултирахме се с още двама доктори - всички препоръчват ......................
Ако някой е преминал през това моля да ме насочи и посъветва! Успех на всички и внимавайте по тези заледени пътища!
Не съм преминала през такова счупване и слава Богу..Но през такова подобно счупване мина на ММ сестра му, на мен ми се пада.... как ми се пада.. не знам, защото ние с нея си говорим само на имена. Приятелка ми е. Падна жената на едни стълби, жестоко се потроши, но при нея беше в лумбалната област и веднага по спешност в Пирогов ѝ се направи операция с цимент. Много е добре, вече една година е в пълна кондиция. Забрави за този отвратителен момент.  Няма значение това което написах, беше само като един случай, за да ти кажа, че не са толкова зле нещата, след като лекарите веднага не са го поставили на операционната маса, а препоръчват корсет, което означава, че ще зарасне без операция, пък което означава, че това е най-доброто решение за вас. Не се панирай, казвам го  с най-добрите си чувства. Какво да пие, да ти кажа честно на нищо не вярвам от добавките, и все си мисля, че това си е един вид фармацевтична реклама, това си е мое мнение, въпреки че и аз гълтам нещо, BONGEN - колаген в течно състояние с вкус на портокал. Ампулки, пластмасови и се пие на гладно, сутрин. Колко има ефект - не зная, но продължавам да ги пия, `щото са ми вкусни. Докторката каза "голям ефект имат...." хм. Другото нещо което сама си изрових и тук съм го споделяла е, че всяка вечер в половин чаша от сок, компот с плодове или не, изсипвам по половин пакетче свински желатин. Оставям го в хладилника за 1 нощ и сутрин го изяждам за закуска. Вкусно е, не е гадно. Това дали ще спомогне за добавяне на колаген в организма през стомаха, не ми е ясно, но някъде го прочетох и ... го правя. Във всеки случай няма да се отровя. Това е. Спокойно!!!!! Simple Smile

# 66
  • Мнения: 14 362
При нас новините не са добри. ММ има компренсационна фрактура за 11 и 12 прешлен. Според докторите фрактурата не е опасна и има два варианта - да се носи корсет или да му поставят цимент. Консултирахме се с още двама доктори - всички препоръчват корсета. Днес ще ходим да го закупим.. Никой не казва дали трябва да се пият някакви лекарства, колаген?,  да се маже нещо? За сега той пие Милгама и Мидокалм по своя инициатива.
Ако някой е преминал през това моля да ме насочи и посъветва! Успех на всички и внимавайте по тези заледени пътища!

Мой близък преди години се сдоби с подобна травма. И той с корсет оправи нещата, не го оперираха. Процес си е, но сега е добре. Няма страшно, ще се оправите!

# 67
  • Мнения: 6 161
...на нищо не вярвам от добавките, и все си мисля, че това си е един вид фармацевтична реклама, това си е мое мнение, въпреки че и аз гълтам нещо, BONGEN - колаген в течно състояние с вкус на портокал. Ампулки, пластмасови и се пие на гладно, сутрин. Колко има ефект - не зная, но продължавам да ги пия, `щото са ми вкусни. Докторката каза "голям ефект имат...." хм. Другото нещо което сама си изрових и тук съм го споделяла е, че всяка вечер в половин чаша от сок, компот с плодове или не, изсипвам по половин пакетче свински желатин.....
Вече  чета за бонген-а /трябва  първо да му поварвам  Grinning /, какво представлява и откъде се купува този свински желатин ? Аз съм виждала  само някакви пакетчета  за разни сладки  десерти  newsm78

# 68
  • София
  • Мнения: 11 739
..................
Вече  чета за бонген-а /трябва  първо да му поварвам  Grinning /, какво представлява и откъде се купува този свински желатин ? Аз съм виждала  само някакви пакетчета  за разни сладки  десерти  newsm78
Разбира се, че е този който е за сладкиши, на Йоткер. Пише - свински желатин, бял,  фино  смлян. Има и един друг който не е от свински желатин, гледай. По принцип  на човеците за да са им здрави костните  връзките и да имат колаген силно се препоръчва храна желатинова, напр. супа от свински крачищат.е. пача. Е, по голяма гадория  от това за мен няма.  Sick  Няма как да го ям. Затова минах на разни добавки. Ако можеш да ядеш такова нещо, може да го прави често. Това за гадната пача  го каза един доктор от Пирогов , ортопед, и наистина в него има.. истина. Но е невъзможно да го преглътна на супа , миришеща и аз не знам на какво..... Sick Sick

# 69
  • София
  • Мнения: 672
Това за пачата ме развесели Simple Smile ММ много обича и утре ще ходя да му купувам и варя.
Вече купихме корсет и от вчера го носи - сваля го вечер докато спи. Днес си разсъждавах над съветите на различните доктори - единия ни каза да носи корсета 6 месеца - другия 2-3. Та последно не ми е ясно колко трябва да се носи, постоянно ли или докато лежи напр. Може да го по разхлабва поне.. Но същата ситуация беше и след операцията на дисковата херния - никой нищо не ти обяснява за възстановяването и сам четеш и решаваш.

# 70
  • Мнения: 6 161

...силно се препоръчва храна желатинова, напр. супа от свински крачищат.е. пача. Е, по голяма гадория  от това за мен няма.  Sick  ...
А-у-у-у  ,това беше  брутално  smile3511 smile3514  и сигурно с чесънче  341uu
Аз май само пилешка супа обичам  newsm78 , явно  ще наваксвам с добавки .

# 71
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 22 032
Влизам тук да ви попитам някой може ли да ми каже откъде да си намеря упражнения  ЛФК за  раздвижване при дискова херния + спондилолистеза и се шашнах от свинските крачета. Нещо не мога да си го обясня как като ям пача желатина ще иде в гръбнака?  newsm78

# 72
  • София
  • Мнения: 11 739

...силно се препоръчва храна желатинова, напр. супа от свински крачищат.е. пача. ................
А-у-у-у  ,това беше  брутално  smile3511 smile3514  и сигурно с чесънче  341uu
Аз май само пилешка супа обичам  newsm78 , явно  ще наваксвам с добавки .
А, точната дума намери "брутално"... Joy Joy Хиля си се сама... hahaha

Влизам тук да ви попитам някой може ли да ми каже откъде да си намеря упражнения  ЛФК за  раздвижване при дискова херния + спондилолистеза и се шашнах от свинските крачета. Нещо не мога да си го обясня как като ям пача желатина ще иде в гръбнака?  newsm78
Назад някъде има пуснат линк с упражненията, но можеш и сама да ги извадиш от нета, като напишеш : упражнения...." и т.н.
Ами как да си го обясниш, така както и хранителните добавки минават през стомаха и си отиват там където им е мястото, то друго обяснение - няма.  Но в интерес на истината, тези които се хранят с подобна храна имат много по-малко проблеми, така както едно време са се хранили основно по селата. Сега правим диетки, лишаваме се от много неща за да не ни се увеличи една задна част, не ядем тлъсто щото ни е гадно, ама то си трЕбе...така излиза... мда. Не се храня с риба, защото в София била гадна и замразена, не се храня с месо, защото не го обичам, храня се основно със суха храна `щото пък я обичам , колбаси не хапвам, `щото били вредни,.... и още и още...а и пиле отхвърлям `щото и то било гадно и вредно и пълно с не знам си какво...Желатин, и желатин, там е истината за костите и сега рупам желатин на  прах.   Mr. Green

# 73
  • На планетата земя
  • Мнения: 772
Влизам тук да ви попитам някой може ли да ми каже откъде да си намеря упражнения  ЛФК за  раздвижване при дискова херния + спондилолистеза и се шашнах от свинските крачета. Нещо не мога да си го обясня как като ям пача желатина ще иде в гръбнака?  newsm78

http://lubomirivanov.com/1383/

# 74
  • Мнения: 105
Защо на лични  Crossing Arms , дайте го този мърляч тук !
Едва ли  са му в ред всички  регистрации и данъчни задължения , за да се оплаква  Naughty
И аз умирам от срам Embarassed  , че като получих  първата сериозна криза  не отидох на свестен невролог /всъщност бях ходила при една кокона , която  съвсем безучастно  и набързо ми предписа  да се мажа с някакъв гел/, а  ме откараха при един  масажист-магьосник , който нещо ме поосука , изтегли и съвсем се  приклещих .
После  на консултациите при неврохирурга ме беше срам да си призная  Embarassed Embarassed

С препоръки бях при това "гуру на акупунктурата" за дискова херния! Човекът може да е помогнал на много хора,но държанието му към мен и всички глупости,които ми наговори, ужасно ме разочароваха Sad  За който се интересуваше- Даниел Иванов се казва. И част от препоръките му :"В продължение на 30 дни вечер преди лягане се приема по 1 малка глава чесън"; "  3 килограма целина  се вари в 3 л. вода и се пие"; " В продьлжение на 7 дни не се яде нищо"; "Правят се клизми сутрин и вечер" и т.н. до безкрай Sad  Няма да се отчайваме, търсенето продължава! Успех на всички Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт