Дискова херния - 15

  • 152 908
  • 754
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 105
Някой скоро попита и за новата "Американска клиника за гръбначни изкривявания" в Лозенец?! Аз бях писала в минала тема, а и "колежката" marchеva14 също! Хора не се лъжете! Супер луксозна обстановка, много мили рецепционистки, американски уж доктори... Безплатен първи преглед и задължителна снимка рентгенова(нея си я плащаш 40лв.). Говорят ти колко тежко е състоянието на гръбнака ти ( при мен нямаше нищо вярно). И как ще ти помогнат със специални методи и машинки,които ги няма никъде. Накрая цената - около 5000лв.   #Crazy Попитах:" На лизинг или кеш веднага, се плаща?". Веднага се плащало. Но в Америка, тези пари си ги взимали от здравните застраховки,а тук нямало как. Не се върнах ,разбира се ! ooooh!

# 76
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 22 216
Благодаря много за линка с упражнения. Имах си ги описани на хартия от още време оно, забутала съм ги някъде. Преди 1-2 седмици малко четох из темата и сега пак, извинявайте за намесата ми, но ще ви кажа моето мнение.
За яденето- селско чедо съм, нищо не ми е чуждо включително пачата, е пача се яде 1 най-много два пъти в годината  и то зимата. 
Хранителните добавки - пия понякога,  преди седмица свърших едни, докторката беше много любезна да ми обясни, че щели да ми облекчат сковаването, че щели да ми затоплят краката, глупости на таркалета, два месеца пих, 50 лв дадох на тоя дето духа.
На клиники и реклами не вярвам, не само заради плащането, то когато те свие ни пари ти се виждат, ни нищо.
От 30 години съм с гръбначни проблеми и полза имам от вървенето и от процедури в балнеоложки центрове. За съжаление второто постепенно отива към забравяне. Пия хапчета в краен случай, мазилата са на власт.
Съжалявам, че стана много дълъг пост.

# 77
  • София
  • Мнения: 11 758
...................... Даниел Иванов се казва. И част от препоръките му :"В продължение на 30 дни вечер преди лягане се приема по 1 малка глава чесън"; "  3 килограма целина  се вари в 3 л. вода и се пие"; " В продьлжение на 7 дни не се яде нищо"; "Правят се клизми сутрин и вечер" и т.н. до безкрай Sad  Няма да се отчайваме, търсенето продължава! Успех на всички Simple Smile
hahaha hahaha hahaha Joy Не, не се смея на теб, а на този дето ти го е изписал. Ако след седмица не се гътнеш, можеш да повториш процедурата и да му се обадиш , че ефект няма... Simple Smile Благодаря , че сподели.

Някой скоро попита и за новата "Американска клиника за гръбначни изкривявания" в Лозенец?! Аз бях писала в минала тема, а и "колежката" marchеva14 също! Хора не се лъжете! Супер луксозна обстановка, много мили рецепционистки, американски уж доктори... Безплатен първи преглед и задължителна...................
Ооооо, при теб са вдигнали цената, при мен беше само някакви 4100 лв за първите процедури, имат напредък. Видяла им съм се не напълно платежоспособна.... Като ви пиша разни неща това не означава, че си измислям , а напротив предупредих  още тогава да не се ходи там. Да си кажа честно смятах , че вече са напълно абдикирали и са си тръгнали, ама май още стоят и причакват маймуни като нас да им се хванат на клона. Маймуна бях и аз, ама то "с трици маймуни не се ловят"...Да си ходят, `щото лъжат хората.

........................
За яденето- селско чедо съм, нищо не ми е чуждо включително пачата, е пача се яде 1 най-много два пъти в годината  и то зимата. 
.............................
Имам чувството, че докторите, някои, ей така си ги плещят глупостите, колкото да кажат нещо. Пача първо не всеки яде, а и наистина колко  хора се хранят така, един - два пъти и това е. Приказки само, да си приказват..

# 78
  • На планетата земя
  • Мнения: 794
Не си давайте парите на разни шарлатани,а по-добре намерете кинезитерапевт и ходете всеки ден да ви показва правилни упражнения.Мое лично мнение.Напоследък ходя на йога,която ми се отразява много добре,някои упражнения не са много подходящи за нас,тъй като има доста усуквания,затова инструктора трябва да е обучен за работа с хора,които имат проблеми с гръбнака.Според мен ако човек е достатъчно упорит дисковата херния може да се вкара в ремисия или поне болките да са търпими.

# 79
  • Мнения: 6 161
Около мен има само някакви псевдотреньорки -фръцли  , на които нямам доверие . Това е като  да не правиш разлика  между  лакиране но нокти , пощипване за целулит и  медицински  масаж .
Ако намеря  някой със съответното образование да води някаква лечебна гимнастика , бих се записала , защото в къщи сама нищо не ми се прави  /отказва ми  мисълта направо  Embarassed/

# 80
  • Мнения: 47
Ели-фен, сякаш си писала за мен Simple Smile Аз съм пример за човек "антиспорт", който най-накрая си намери майстора и от 3 месеца настървено прави упражнения и ходи на гимнастика. Когато ме почнаха проблемите с гърба, бях наясно, че без физическа активност няма да напредна много. Обиколих трима от най-известните кинезитерапевти в София (всичките са кинезитерапевти на различни национални отбори). Резултат - нулев, и дори още по-лошо - болки, куцане, неувереност и самосъжаление. Накрая се предадох и престанах с упражненията. Естествено, влошаването продължи. В търсене на алтернативна помощ тръгнах на боуен терапия, която много ми помогна. Оказа се, че терапевтът е и отличен кинезитерапевт, който първо ми даде комплекс упражнения за вкъщи. Като се пораздвижих, започнах да ходя в студиото му на гимнастика с тренажора TRX. Смятам, че до голяма степен това с упражненията е въпрос както на професионалните умения на треньора, така и на психологическия му подход към пациента. Към днешна дата упражненията са ми приоритет в дневния ред, тялото ми зяква, махнах "любовните" дръжки, които въпреки нормалното ми тегло все си стояха за украса Simple Smile От сърце ти желая да намериш човека, който да те поведе и увлече в спортните приключения!

# 81
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Моля, момичета, помогнете да избера лечение, че вече място не си намирам от болки и нерви!
Диагнозите са няколко, защото три пъти влизах в болница, но се припокриват, са:
 1.Радикулопатия по л4-л5 дерматоми вляво.
2. Лумбалгия с медианни дискови хернии на Тх12-л1 и л4-л5. Находките стенозират предното епидурално пространство, с МРТ данни за компресия върху епидурални сак. Лявоконвексна сколиоза със запазена форма и големина на телата на прешлените. Запазени междупрешленни пространства.
3./Най-новата/ Увреждания на междупрешленните дискове в поясния и други отдели на гръбначния стълб с радикулопатия и увреждане на лумбално-сакралните коренчета, некласифицирани другаде + пак са описани нивата на дисковите хернии.

Има ли някой с такава диагноза тук?

Малко история:
Лекуваха ме в началото на 2015 първо с курс Мидокалм и милгама н - това вкъщи, след това в "Св Иван Рилски" същите лекарства + физиотерапия: елетрофореза, магнит и лазер, после в края на 2015 г Кетонал и клексан - в Пирогов, след това пробвах и криолиза пак в Пирогов. Всичко това имаше само временен ефект, лекарствата - докато ги пиеш, от физиотерапията не усетих облекчение никакво, а от криолизата - няколко месеца.  Луднах от болки в дупето, бодежи и мравучкане по задната част на бедрата, схващане и болки на мускулите на бедрата, не мога да спя, не мога да седя, само като ходя ми е що годе добре. Април миналата година правих и комплект от масажи и гимнастика при един доцент на частно, но ми свършиха парите и вече не мога да ходя там - той залагаше на укрепване на мускулния пояс. Продължих с гимнастиката вкъщи, пробвах още няколко вида гимнастика, но щом седна на стол в офиса болката все се връща. В налото на тази година отидох и в "Св.Наум" - там пак правиха вливания 5 дни с манитол и инжекции дексапетазон и след това изписаха физиотерапия - електрофореза пак и лазер. Правила съм междувременно и с магнит - все тая. Днес ми е последната процедура, но пак си ме боли. Гимнастиката ми е много лека, но я правя, иначе се обездвижвам съвсем. Загубих апетит, отслабнах страшно много и сега ям насила.
Никак не мога да плувам, а и все хващам гъбички от басейни - това е проблем за мен. Имам и още куп други оплаквания, но стана много дълго, за което се извинявам, но последно да кажа, че от цялата тая история и един стресов период в службата изпаднах в депресия и загубих надежда, че нещата ще се оправят. Едвам, едвам си изпълнявам задълженията в живота и ми е едно такова смотано, та сега и от това се лекувам - допълнително още лекарства. Последно докторката препоръча колан, но не съм го взела, имам много съмнения за него, дали ще помогне или ще ме довърши - давайте мнения. Това ли да бъде, балнолечение ли да бъде, тук четох и за инжекции DISCUS COMPOSITUM N MIT KALMIA и за протеолитични ензими?Помагайте, моля!

# 82
  • София
  • Мнения: 11 758
Ели-фен, сякаш си писала за мен Simple Smile Аз съм пример за човек "антиспорт", който най-накрая си намери майстора .................
ГлеЙ сега, тук ще влезем в спор  Wink кой повече мрази спорт... мда. Не само че го мразя , а има към него идиосинкрезия  ако знаеш тази дума какво означава, това е по-силно от  отвращение, те това съм аз.. " ..това е смесица от привързаност и отвращение... болезнена реакция  към определен човек/околна среда и т.н. в този случай към спорт, ама пусто ми се налага  да продължавам. Дай името на този отличник, моля ти се, да видим какво може и той да направи за тези пусти мускули в гърба, ако не ти представлява проблем.  Peace

Моля, момичета, помогнете да избера лечение, че вече място не си намирам от болки и нерви!
Диагнозите са няколко, защото три пъти влизах в болница, но се припокриват, са:
 1.Радикулопатия по л4-л5 дерматоми вляво.
2. Лумбалгия с медианни дискови хернии на Тх12-л1 и л4-л5. Находките стенозират предното епидурално пространство, с МРТ данни за компресия върху епидурални сак. Лявоконвексна сколиоза със запазена форма и големина на телата на прешлените. Запазени междупрешленни пространства.
3./Най-новата/ Увреждания на междупрешленните дискове в поясния и други отдели на гръбначния стълб с радикулопатия и увреждане на лумбално-сакралните коренчета, некласифицирани другаде + пак са описани нивата на дисковите хернии...................................

Има ли някой с такава диагноза тук?
..................................
Вярно, че са много нещата при теб, увредата е голяма, но важното е какво казват лекарите . Какво те съветват в крайна сметка, да продължаваш с лекарства, с бани, със спорт - гимнастика или те съветват за операция. Аз специално бих взела мнение от неврохирург, но това съм си аз, за теб не бих могла да насочвам, защото това са много сериозни неща и мнение не бих посмяла да изкажа.  Peace

# 83
  • Мнения: 6 161
Ели-фен, сякаш си писала за мен Simple Smile Аз съм пример за човек "антиспорт", който най-накрая си намери майстора .................
Хей , аз обичах /ОБОЖАВАХ/ спорта . Винаги съм тренирала нещо  /чак до лелка , когато  ми се сдуха кръста от  10-12 часово седене пред компютъра .
Даже  като получих хернията и протрузиите под и над нея ,  мятах краката по някаква схема на физиотерапевт от Медицинска академия , но после  силно се отегчих  . Сега бих се движила , ако съм в някаква група , но сама в къщи - НЕ !Ако знаете с каква омраза  гледам  пътечката , която  е в стаята  Embarassed

# 84
  • Мнения: 13
Моля Ви помагайте. Продължавам да се мъча с моите две дискови хернии на L4 L 5. Миналата седмица пробвах упражненията по книгата Без болка. Вечерта се появи болка и на следващия ден не ги правих и болката поутихна . Пробвах пак след един ден и пак същото и ги зарязах. Тази седмица започнах по книгата Библията на хората с болки в гърба и отново болки. Болката започна в бутонете и тръгва по краката, а тръпненето в крайниците си е налице , а в кръста не е много силна Sad При Вас появяват ли се така болки? Стискам зъби за нестероидни но днес ще трябва да пия май. Имам някаква аркоксия и инжекции алмирал. Според Вас кое е по- добро?

# 85
  • Мнения: 19 617
Иди на невролог, тези лекарства не са безобидни обезболяващи. Съветът ми е кадърен кинезитерапевт да ти състави комплекс упражнения, а вече ако и от тях те боли, да коригира в движение. Индивидуално трябва да се подходи.

# 86
  • Мнения: 47
ГлеЙ сега, тук ще влезем в спор  Wink кой повече мрази спорт... мда. Не само че го мразя , а има към него идиосинкрезия  ако знаеш тази дума какво означава, това е по-силно от  отвращение, те това съм аз.. " ..това е смесица от привързаност и отвращение... болезнена реакция  към определен човек/околна среда и т.н. в този случай към спорт, ама пусто ми се налага  да продължавам. Дай името на този отличник, моля ти се, да видим какво може и той да направи за тези пусти мускули в гърба, ако не ти представлява проблем.  Peace
Marchеva14, отличникът е Георги Хамамджиев, студио "Физиомед" Simple Smile С тази "идиосинкрезия" сложи в малкия си джоб и мен, и дипломата ми от Класическата гимназия Embarassed Чета постовете ти с удоволствие, ако решиш да публикуваш "диско мемоари" имаш в лицете ми фен-издател Grinning

# 87
  • Мнения: 6 161
ГлеЙ сега, тук ще влезем в спор  Wink кой повече мрази спорт... мда. Не само че го мразя , а има към него идиосинкрезия  ако знаеш тази дума какво означава, това е по-силно от  отвращение, те това съм аз.. " ..това е смесица от привързаност и отвращение... болезнена реакция  към определен човек/околна среда и т.н. в този случай към спорт, ама пусто ми се налага  да продължавам. Дай името на този отличник, моля ти се, да видим какво може и той да направи за тези пусти мускули в гърба, ако не ти представлява проблем.  Peace
Marchеva14, отличникът е Георги Хамамджиев, студио "Физиомед" Simple Smile С тази "идиосинкрезия" сложи в малкия си джоб и мен, и дипломата ми от Класическата гимназия Embarassed Чета постовете ти с удоволствие, ако решиш да публикуваш "диско мемоари" имаш в лицете ми фен-издател Grinning

 Joy hahaha И аз ще се абонирам  за "диско мемоарите" , действат ми  по-добре от инжекциите .
От вчера се опитвам да ям  желирани неща . Първата чаша ми се получи на топчета , после прочетох указанието  ,че първо се разтваря  желатина , после на водна баня и тогава се смесва . Днес си извъртях няколко чаши  със сокче /желирано/ , смесено  с кисело мляко активия . От утре ги почвам  Peace

# 88
  • София
  • Мнения: 11 758
..........................
Marchеva14, отличникът е Георги Хамамджиев, студио "Физиомед" Simple Smile С тази "идиосинкрезия" сложи в малкия си джоб и мен, и дипломата ми от Класическата гимназия Embarassed Чета постовете ти с удоволствие, ако решиш да публикуваш "диско мемоари" имаш в лицете ми фен-издател Grinning
Сега, що ми се подиграваш за думата... хм.. как да ти обясня, че то това, спорт" го мразя и щом го видя на телевизора веднага бива премахнато... Simple Smile
Благодаря за информацията. Сега  започвам при един друг много е прехвален , та ще го преценявам що за стока е, и ако не става и него го отсвирвам и ще търся този за който поисках информация.

......................

 Joy hahaha И аз ще се абонирам  за "диско мемоарите" , действат ми  по-добре от инжекциите .
От вчера се опитвам да ям  желирани неща . Първата чаша ми се получи на топчета , после прочетох указанието  ,че първо се разтваря  желатина , после на водна баня и тогава се смесва . Днес си извъртях няколко чаши  със сокче /желирано/ , смесено  с кисело мляко активия . От утре ги почвам  Peace
Не, не така. Изсипваш си в половин чаша някакъв сок, компот, може и с плодове може  и без, аз обичам с плодове, изсипваш половин пакетче желатин, този който е от кости, разбъркваш го с лъжичка и поставяш за 1 нощ в хладилник. Сутринта го изяждаш. Вкусно е, не е гадно, но е гадно ако е във вода само. Продължаваш да го поемаш за около 6 месеца. Ако стане - добре, ако не стане, нищо няма да ни навреди.

# 89
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Вярно, че са много нещата при теб, увредата е голяма, но важното е какво казват лекарите . Какво те съветват в крайна сметка, да продължаваш с лекарства, с бани, със спорт - гимнастика или те съветват за операция. Аз специално бих взела мнение от неврохирург, но това съм си аз, за теб не бих могла да насочвам, защото това са много сериозни неща и мнение не бих посмяла да изкажа.  Peace

Правила съм консултация с неврохирург два пъти /единият е Габровски баща от Пирогов/ - единодушни са, че не е за операция. Препоръчват да няма активно спорт, освен плуване, но аз обясних вече защо не мога. Някои казват колан, други физиотерапия, но физиотерапията не помогна, затова съм тук - търся спасение от болката, че животът ми се превърна в едно жалко съществуване. Натрових се от лекарствата, та търся алтернатива. Кажете вие как се справяте?

Общи условия

Активация на акаунт