Боледуване на децата ни - тема 48

  • 39 115
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 7 277
Миме, може и да е скарлатина, и да си е баш за АБ. Я го заведи по-добре на док или пусни гърлен на своя глава, ако не ти се виси пред кабинет на ЛЛ.

Месечинке
, аз съм на принципа: "Каквото майката реши", за да няма конфликти и излишни спорове Naughty  Hug

# 31
  • Варна
  • Мнения: 25 236
И аз за скарлатина си помислих, ама там няма ли и на езика?

# 32
  • Мнения: 1 874
Мименцето,  аз за Скаралтина си помислих също, съдейки от нашият опит.Може да пуснеш секрет и кръвни !
На езика няма, после става малинов!

# 33
  • Мнения: 1 961
Аз ви питах и преди за този обрив какъв е в устата...при нашата скарлатина устата вътре беше цялата бяла, език, венци...и обрив по лицето, червени уши
Нали и при херпангината имало обрив като балончета

# 34
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Теди, а детето яде по малко, но качествена храна, или се храни с нездравословна храна? това също има значение. моята също е злояда (122 см, 16 кг, на 5 г. е), хапва малко, но гледам да са плодове, зеленчуци, печено месо, кисело мляко.
иначе аз бях доволно от пчелното млечице за апетита, започна да похапва, но беше краткотрайно, после и с него, и без него - все тая. като седне на масата и като почне да се присеща всякакви неща само и само да стане и да не яде, и пощурявам. а като благовори да яде и ме гледа все едно ми прави услуга. вече не я гоня с лъжицата, да яде ако ще. храна има, от глад няма да умре, ако ѝ се яде. просто не мога повече.

Sylviana, хем минимално яде като количество,хем некачествена и нездравословна храна без млечни,плод и зеленчук,готвеното също е табу, 100см 15кг ,броят му се ребрата  ooooh! Crazy Confused

кара на принцеси с кашкавал,кюфте или кебапче,луканка или салам и киндер барове и кроасани Sick

Същото е и при моя син. Като ти гледам лентичката, е малко по-малък от твоя, с 2-3 месеца. Само че няма и 13 кила... На ръст са еднакви. Моят харесва същите неща абсолютно, само че и от тях хапва по 1 хапка със зор.

Мименцето, аз не мога да дам съвет. Дано се оправи каката!

# 35
  • варна
  • Мнения: 1 228
Притеснява ме че мн я боли като преглъща.Мъжа ми настоява за АБ, страх го е от усложнения.

# 36
  • Мнения: 68 630
При нас нурофена облекчаваше болката при преглъщане. Ангин джуниър за смучене ни изписаха, но са слаба работа според мен. Отказваше даже вода да пие заради болката.
Може и вирусно да е било при нас,но пихме АБ. Левкоцити 12. Т сомо първите 2-3 дни имаше, но болките ги имаше и след това.

# 37
  • София
  • Мнения: 11 482
При нас при болки в гърлото добре действа Салвигол Педиатрик. И аз го тествах, облекчава като че ли.

# 38
  • Мнения: 1 874
И при нас Нурофенчето  осезаемо облекчаваше гърлобола.

# 39
  • Мнения: 2 532
Аз бих завела да видят тея точки направо. Ако сега се появяват, това е нов симптом и е редно лекарят да го види и да съобрази лечението с него. Точки имаше и в устата на сина ми при тромбоцитопенията даже..та явно варианти си има.
Днес при нас има осезаемо подобрение. Обривът доста е поизбледнял и намаляме дозата на кортикостероида с цел спиране след утре.

# 40
  • Мнения: 943
Миме, най-сигурно е с изследвания - ПКК с диференциално броене поне и едно ЦРП, ако вземат от пръстчето. Но задължително с маска в лабораторията, ако ходите.
Ние сега сме с вирус някакъв, но без температура. Ако вдигне си знам, че сме за АБ.  ooooh! Доктора и той вече ни научи. Температура = налеп.

# 41
  • Мнения: 6 549
Теди, ясно, доста е свил менюто.  Laughing
Скрит текст:
принцесите с кашкавал не са лоша идея, нищо вредно няма, пробвай да му ги украсиш с очички, устички, коса от разни лентички от зелечуци. моята като по-малка много се кефеше, правех чудовища, усмихнати личица. може да заменяш кашкавала с моцарела, или пък да ги смесваш. може и смес с малко обезсолено сиренце.
супи започна да яде като започнах да правя само крем супи и ги слагах в една много смешна чаша с навита на спирала сламка, стори ѝ се голям кеф и пиеше.
кюфтенцата и кебапчетата също не е зле, стига каймата да е качествена. моята телешко и свинско яде само на кайма, никакъв друг начин да я накарам. може да сменяш месото, да си приготвиш пилешка кайма. ако му е само за това как изглежда храната опитай да го прилъжеш. аз в каймата наситнявам и лукче, маслинки, чушчица. и две хапки да мушне, пак е нещо. днес сутринта ѝ правих домашни кроасани, хапна 1 и съм много доволна. правя по повече сурови и ги замразявам, за да са ми под ръка.
също така, моята много се кефеше на готовите боклучки заради опаковката. и започнах да ѝ опаковам домашни бисквитки, мъфинчета, кроасанчета, в малки книжни пликчета с панделки (купувах ги от книжарницата), в някои мушвах вътре и по някоя дребна играчка (стики, шопкинс и т.н.).
на някой може да му изглежда голямо разглезване, но който не се е борил с наистина злоядо хлапе, просто не знае за какво става дума  Mr. Green
при нас ефизол помага за гърлото. нурофен не съм давала специално за гърло, не мога да кажа дали има ефект, но би трябвало, все пак е противовъзпалително.

# 42
  • Мнения: 68 630
Има,има...нурофена. Успокоява болката доста..направо не се чувства болката. Съдя по детето и по мен при зъбоболите ми. Забравяш за няколко часа че те боли. Смукалки ме отпускат само за половин час,не повече. Няма смисъл от тях...а и при болки детето не винаги може да смучи.
Ефизола няма май обезболяваща съставка.
Мутафова...как разбра,че сте с вирус,като нама Т newsm78

# 43
  • София
  • Мнения: 11 482
А кой нурофен? Този, който е за температурата ли?  Embarassed

# 44
  • Мнения: 68 630
Аха....същият.

Общи условия

Активация на акаунт