Боледуване на децата ни - тема 48

  • 39 097
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 212
Херп ангината мина при синът ми за три дни без антибиотик, но с Изопринозин. Общо взето с по-малкото зло. Също така с витамин ц, калциев клюконат и Джуниър ангин сироп. Вирусно е и според мен не бива да се бърза а антибиотика, но само ако се потвърди, че е херп ангина. Аз се заразих от него и при мен мина без антибиотик. Ако се потвърди, че е херп ангина може да давате охлаждащи напитки, много облекчават. Бързо оправяне

# 46
  • Варна
  • Мнения: 212
+ 1 за Нурофена, пропуснах го.

# 47
  • Мнения: 943


Мутафова...как разбра,че сте с вирус,като нама Т newsm78

 Laughing Ами к'во да е?  Задна хрема, кашлица, гъгне... А и доктора каза, че кара нещо. Каза "ако вдигне температура, се обадете". Демек и той чака такова развитие. При нас обикновено започват нещата рязко, но последната ангина беше предшествана от същото като сегашното. Тогава го заведох на лекар чаак на четвърти ден, а на петия бяхме вече с температура и налеп. Сега пак съм на тръни, въпреки че започахме някакво лечение. Целуваме се постоянно, голяма любов... /за да хвана навреме, ако се затопли/

# 48
  • Мнения: 68 570
Кашшлюкате значи...а дано го изкара на крак и бързо да го утепате.

# 49
  • Мнения: 943
Кашшлюкате значи...а дано го изкара на крак и бързо да го утепате.

Благодаря! Надеждата умира последна  Hug

# 50
  • Мнения: 3 785
Някой беше ползвал марсианци имунофорте.Доволни ли сте от него?

# 51
  • варна
  • Мнения: 1 228
Ние херпангините по принцип си ги караме пълна програма ,афти ,гърло и Т.
Сега много я боли ,казва ,че я боли повече от вчера ,не яде ,не пие ,снощи и повръща както казах.
Дори и да е вирусно ,много бързо може да стане бактериално ,а 3-4 часа вече вдига Т. Погледнах гърлото ,зад сливиците ми се видя гной ,не че много разбирам.
Още 12 часа го дадох АБ ,не мога да я мъкна по доктори ,защото няма кои да гледа малкия .
Още вчера докторката е казала ,ако много вземе да вдига Т да взимам АБ.

# 52
  • Мнения: 68 570
Мименцето, и аз точно не разбрах нашето какво беше тогава с този силен гърлобол. Гърлото беше умерено червено, не е било много зачервено. Хрема нямаше. Само с Т започна и после болките при преглъщане. На педи й беше трудно да определи само от прегледа дали е за АБ или не и затова ни прати на кръвни. При нея отидохме чак на третия или четвъртия ден.
За първи път го болеше толкова, плачеше със сълзи. А е карал гнойна ангина без грам болки. Не знам...странно беше като цяло.
Само да кажа отново, че болките при преглъщане може да се дължат и на възпаление горе, не непременно сливиците и долното гърло. При възпалени меки тъкани около мъдреца ми, а знаете къде горе са зъбите, мен ме болеше много при преглъщане точно от тази страна. Едвам преглъщах....

# 53
  • варна
  • Мнения: 1 228
Точно на небцето са тези червени точки, които вчера ги нямаше ,но док е лазала че дъгите и мъждеца са силно зачервени.
Седя и се моля само малкия да не прихване ,че днес отново беше на ясла, след месец и половина отсъствие. А преди това бвше ходил 2 дни по 1 час...с две думи всичко от начало.

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Някой беше ползвал марсианци имунофорте.Доволни ли сте от него?
Аз ползвам. Доволна съм. Но аз давам и други неща, та не знам дали е само от марсианците. От декември сме на разширена имунопрофилактика.  Mr. Green

# 55
  • Мнения: 613
Моят мъник е хванал някакъв вирус  Confused Вчера ми се обадиха от яслата, че е вдигнал температура.
И днес продължаваше. Само температура, без други симптоми. Не е много висока, между 37 - 38.2 ама на 2 пъти хич не му беше добре и давах нурофен.

 Ей сега в 5 часа вдигна последно 37.9 . Беше му зле , легна, ръцете и краката студени. Дадох му панадол.
На ММ му дойде гениалната идея за леген с топла вода. Детето като го видя му светнаха очите. Пошляпа 5-6 мин. с краченца и ръчички, постопли се, после се погушкахме и почна да пада температурата.

Преди малко го сложих да си легне и нямаше. Дано поспим спокойно тая нощ  Praynig

# 56
  • Мнения: 19 289
И аз ползвам Марсианците и съм доволна що-годе (на фона на всичко останало, което съм давала).
Вкъщи пък таткото се разболя, а по принцип е най-държелив.

# 57
  • shumen
  • Мнения: 17 989
Да се оправят всички болни.
Мименцето,според мен щом вдига Т и днеска и е зле по добре,че си дала АБ.
Мутафова,дано е някой хилав вирус вашето и да го утрепете бързо.
Дъждец,дано не се зарази и малката.
У нас брат ми и баща ми и те са болни и яко кашлят,но на лекар не знам дали ще отидат.Бащата уж каза,че утре ще ходи,а брата се влачи вече 2 седмица и се прави на доктор,ама не ще и да чуе да отиде.Аз само се моля да не лепне пак и малкия нещо,че вече ще ми дойде в повече.

# 58
  • Мнения: 1 874
Да се оправят болните ! Ние за сега сме добре, 4 ти ден училище.

Дани, с двама болни покрай малкият...си е голяма вероятността...дано не се зарази все пак!

# 59
  • варна
  • Мнения: 1 228
Направо ми иде да се гръмна, при нас най вероятно е някакв вирус с които е с гъбички незнам какво е в устата.Вчера езика беше мн бял, днес е на половина ,казва че не я боли гърло, по тялото июа някакви петна.И друг път сме карали подобно нещо.
Яд ме много на мъжа ми ,че избързах с АБ,казах му да не ми се бърка повече.Било вирус лоши удложнения, незнам си какво, той и др път ме е натискал за АБ по бързо да минава.
Снощи последно в 2 имаше Т,дано да не вдига повече,а подобрението на дали е от един прием на Аб...много ме е яд.

Общи условия

Активация на акаунт