Февруари се задава, а МАРТенската мама все по-нетърпелива става!- тема 10

  • 43 224
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 326
Аз вчера бях на преглед и доктора ми предложи 2 дати за секцио в средата на март... аз мислех че няма да имам избор и сега съм в едно чудене коя да избера  newsm78  #Crazy 
Като гледах планираните до края на месеца половината бяха задраскани, щото са предварили , та се успокоявам че няма такова значение  ooooh!
Странно че изкараха обиколката на коремчето по- малка отколкото на ФМ преди една седмица, другите размери са увеличени и съответно теглото се изчисли само 20 грама повече. Доктора каза че най- вероятно е от различните ехографи и тяхната калибровка. Обаче съм притеснена и ще ходя другата седмица пак да ме гледа на същия апарат. На някой случвало ли му се е така????

# 16
  • Мнения: 147
Прекрасна нова тема! Благодаря, Зайче!
И моята госпожица днес е активна и недоволства. Ритници и подбутвания на неприятни места. Не и харесва полуседналата поза явно. Знаете ли какво ми се случва и не зная нормално ли е - понякога като стана и тръгна получавам силно стягане и тежест. Чак не мога да мръдна. След няколко секунди и две три крачки се оправя. Все едно се вдървявам. Случвало ли ви се е? Може ли да е от обездвижване? newsm78

# 17
  • София
  • Мнения: 246
Аз вчера бях на преглед и доктора ми предложи 2 дати за секцио в средата на март... аз мислех че няма да имам избор и сега съм в едно чудене коя да избера  newsm78  #Crazy 
Като гледах планираните до края на месеца половината бяха задраскани, щото са предварили , та се успокоявам че няма такова значение  ooooh!
Странно че изкараха обиколката на коремчето по- малка отколкото на ФМ преди една седмица, другите размери са увеличени и съответно теглото се изчисли само 20 грама повече. Доктора каза че най- вероятно е от различните ехографи и тяхната калибровка. Обаче съм притеснена и ще ходя другата седмица пак да ме гледа на същия апарат. На някой случвало ли му се е така????

Здравей! Не се притеснявай излишно, всичко е наред с бебето ти, убедена съм. Ехографите са просто едни машини и разлики като 20гр. или 2 дни са неоснователни причини за притеснение! Лекар ми е казвал, че никога не може да се измери точно. Според мен си приеми първите измервания и не се вкарвай във филми! Нека всички сме живи и здрави Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 825
Знаете ли какво ми се случва и не зная нормално ли е - понякога като стана и тръгна получавам силно стягане и тежест. Чак не мога да мръдна. След няколко секунди и две три крачки се оправя. Все едно се вдървявам. Случвало ли ви се е? Може ли да е от обездвижване? newsm78

ooo да, на мен всеки път ми се случва, особено като пия много вода. Изпадам в някаква паника, че няма да стигна за където съм тръгнала и на половината път се връщам. Но днес си казах, че не ме интересува стягане, болка, подуване и каквото ще да е - излизам! 4 часа се мотках по магазините. С бавна стъпка, и забелязах, че колкото повече се движиш, толкова по малко болка имаш. значи проблемно е заседяването.

# 19
  • Мнения: 188
Здравейте момичета, как сте ? Темата както винаги е страхотна, благодаря зайче.
Аз днес ходих до следящата ми АГ да ми издаде 45 дневния болничен. Е издаде ми го без проблеми, пусна да чуе тоновете на бебка и каза всичко е наред. Каза ми че трябва най-късно до края на другата седмица да ида до болницата в която смятам да раждам да се разбера за дата на секциото и какво ми трябва да нося.
И сега да се оплача. Като се загледах в последния болничен който бе издаден за 7 дни да не прекъсвам стария, видях че са ми сменили фамилията, но не са сменили адреса ... и утре трябва да ходя да се занимавам със смяна на болничен... А сестрата която го издава адски много ме дразни ... Надявам се да се оправя утре и да си го занеса на счетоводителката след това и да съм спокойна за сега...

Леле то не останало много време каза ми теб сигурно ще те извикат 10-тина дни по рано за секциото така че се готви за към 22-23 февруари ... но това ще се разбере другата седмица.

# 20
  • Мнения: 638
Зайче, ммного не е хубава темата!  bouquet

И мен вчера като ме гледаха на ФМ ми казаха 2100 гр., а като бях предната седмица на ЖК излизаше 2300гр.(Доктора ми каза, че това било +/- 300 гр. newsm78 ориентировъчно). Но когато бях в болницата там пак имаше голяма разлика с ЖК. Явно си е до апарат, пък и зависи доктора как ще премери. Иначе на другите мерки (бедрена кост, обиколка на главата) е порастнало.

И на мен ми се втвърдява корема след ставане, предимно вечер. Но за разходка не мога и да си помисля Cry Най-много 30 мин и става по-зле при мен. Вече направо се търкалям ooooh! от колата едвам излизам.

# 21
  • Мнения: 152
Поздравления за новата тема и от мен!  bouquet
Момичета аз пък днес паднах, много ме заболя корема и не усещах бебка няколко часа. Ходих до спешното, всичко е наред, просто се е стреснала най- вероятно. Сега си почивам, чета Ви, а тя ме подритва плахо.. Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 254
Зайче бяло, ще го анулират и  трябва издаване на нов. Правиха ми го това лятото, не е страшно, бързо става.
Аз имам проблем със счетоводителката, днес говорих разправях се и пак не го е пуснала. Утре и звъня за последно и след това на главната. Ако няма промяна подавам жалба в НОИ с копие до директора. Тя го прави нарочно. Не мога с това кръвно да се разправям и да и се моля цял ден. От 22.12 до сега не намери три минути.

# 23
  • Мнения: 557
iwelinа* и как така падна бе мамче , тцтцтцтц  ?
Аз днес излязох до магазина и едва вървях , голям страх ме хвана да не падна че голям лед е навсякъде  #Crazy #Crazy #Crazy

Аз пък да ви се оплача какво ми се случи снощи : ставам си до WC (през два часа се повтаря упражнението Simple Smile ) , и след като свърших работата се връщам в спалнята , протягам се да изгася лампата в коридора , бутам вратата на спалнята и какво да видя , някаква черна сянка пред мен - като се стреснах и почнах да крещя и рева  Sad . След малко се светва и гледам ММ станал и тръгнал към WC но чул че идвам и за да не ме стресне застанал близо до вратата в тъмното , охххххххххххххх така се изплаших че днес даже не си усещах бебо , но преди около 1 час вече е активен и си го усещам.

 

# 24
  • София
  • Мнения: 326
Dida мисля че адреса на болничния няма значение, те гледат име и ЕГН. На мен личната ми пише един адрес, АГ то друг и нямам проблеми. За всеки случай питай колежката си която се занимава с това.

За измерването с различни апарати, знам че зависи и от позата на бебето, а мойто се е настанило по дупе.  newsm78

# 25
  • Мнения: 18 558
И аз бях на преглед.И диск си имаме.Всичко е точно.Секцио няма да ме огрее обаче.Бебето е вече главично.Според прогнозите на док ще бъде около 3 кг,плюс минус(доколкото може точно да се определи с точност разбира се ).Не  върви голямо,нямам никакви индикации за секцио,фигурата ми е идеална за естествено раждане.Обясни ми за упойката- епидуралната.Препоръча ми и доктори.Каза,че тази която искам да избера е страхотен специалист.
И да не си причинявам операция на органи,които ще ми трябват по-нататък, без да има защо.Каза,че секцио по желание не прави,заради рисковете и не смята за удачно да го препоръчва.
 Иначе имало мн док.,които щели да ми го направят за пари.
Много съм доволна,жената беше искрена и ми обясни всичко.
Взех си хавлия,пеленки,шишета,биба,леглото избрахме.Розовата количка нняма да се внася вече и сега ме е мн яд и се чудя дали да не взема бежовата(аз нея много я харесах,страхотна е,ама това пусто розова,ще искам една количка от толкоз много други и точно нея пък да я няма).
За НО ШПА да ви кажа-може да се пие в слонски дози до края на бременността-това й бяха думите.Щом имате болки или контракция,без никакви притеснения.
Благодаря за темичката 😍

# 26
  • Мнения: 557
момичета снощи в групата "в очакване на новия живот" се коментираше този дезинфектант и омекотител за бебета , може да се поръча от долния линк , но не съм сигурна дали да го взема.

http://www.simplicol.bg/index.php/shop/perilni-preparati/impresa … sitiv-detail.html

# 27
  • Мнения: 63
Здравейте момичета,

Както винаги темата ни е станала прекрасна. Специални благодарности на WhiteWabbit  bouquet bouquet bouquet

 При мен всичко е нормално - даже вчера се смях със сестрата в кабинета на доки че съм почнала най-накрая да качвам кг (+3). На 31.01 ще ходя на видеозон да видим дали се е завъртяло с главата надолу. Ама като цяло моита докторка не се притеснява. Това което искам е тя да се окаже на смяна в болницата  Praynig. Предния път много ми помогна дано сега да имам този късмет.

За дрешките - имам всичко за началото (само ги чакам да пристигнат от БГ- там избора е по голям и има разнообразие от цветове, а и си харесвам БГ дрехите по качествени са специално бебешките). Иначе одеала, чаршави, обиколници имам от баткото - добре че съм харесвала по неутрални цветове - предимно жълто и зелено, само чаршавчетата са светло сини, но не мисля да ходя да търся розови сега Simple Smile.

Козметика нямам още и се чудя - Баткото сме го мазали с преварен зехтин (по поръчка на майка ми че беше тука), но сега мисля да не се занимавам, а да си купя бебешка козметика. Вие какво мислите по въпроса?

# 28
  • Мнения: 319
Темата е много свежа, вдъхва ми пролетно настроение  Grinning аз днес минах тонове и преглед и вече официално си имаме дата за секцио 10.03 на обяд 12:00-12:30 сега въпроса е да устискам до тогава че върви една седмица напред и ми е малко притеснено термина ми по принцип е 18.03, но предвид че е една седмица напред бебо термина се измества точно на датата на секциото, малко ми е рисковано да не тръгне само, искаше ми се да е първите дни на март за да ми е спокойно че няма да ме изненада когато съм сама вкъщи, но каквото такова дано устискам.
Колко грама е бебоче, на нас в 31гс 1.700 и единия казва малко, другия много. По литературни точно сме в норма. Иначе добър избор на дата Чък Норис и Ева Херцигова. Супер

Днес се водя 32 г.с. /31 г.с. + 5 дни/ измери ми го 1980 гр, преди 9 дена беше с 200 гр по-малко, явно бързо качва за малко повече от седмица 200 гр.

# 29
  • Мнения: 638
момичета снощи в групата "в очакване на новия живот" се коментираше този дезинфектант и омекотител за бебета , може да се поръча от долния линк , но не съм сигурна дали да го взема.

http://www.simplicol.bg/index.php/shop/perilni-preparati/impresa … sitiv-detail.html
Това, до колкото прочетох, е дезинфектант. Нужно ли е толкова силен препарат newsm78
А къде е тази група?

Общи условия

Активация на акаунт