Февруари е на прага, за бебче мама да се стяга!

  • 39 490
  • 494
  •   1
Отговори
# 390
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 473
Благодаря че сподели! Сигурно си писала преди защо ще раждаш със секцио, но се чудя не можеше ли или не искаше нормално да родиш като вече си имала контракции?
Имам първо раждане,което беше секцио и съм на 39 и половина години. Общо взето нито един лекар не ме подкрепи в идеята да се пробвам нормално. Всички чертаеха едни по-скоро песимистични прогнози за нормално раждане и ме отказаха. Вероятно можех да родя нормално, но самата аз не успях да се почувствам достатъчно уверена.
Относно упойките-пробвала съм и двата вида. Пълната упойка беше по-кофти за мен. След събуждането имах страшно дразнене в гърлото,което ме караше непрекъснато да кашлям. Предполагам,че заради обдишването. Който не е имал коремна операция не знае колко е кофти да ти се кашля в такъв момент.
Честити дечица и на всички майки родили тези дни! Да са ви живи и здрави малките съкровища! bouquet

# 391
  • Мнения: 6 566
Честити рожбички на всички мами, родили наскоро bouquet
Бъдете здрави и се възстановявайте бързо Simple Smile

# 392
  • Германия
  • Мнения: 3 457
hope, честита дъщеричка! Да ви е жива и здрава и много да ви радва.

Аз съм в панически страх от секцио, най-вече категорично не искам да се стига до там, и с нервите вече съм толкова зле че само при мисълта, че предизвикването няма да мине успешно и накрая  ще се стигне до операция се разревавам като малко дете. От вчера съм така и ми е много гадно, мм не знае вече какво да прави да ме успокои...

Днес една позната сподели, че при нея са се опитвали да предизвикат раждането 6 дни! И накрая - секцио. Но пък тя е на 40 и това й е първо дете. Но на какво може да се дължи подобно нещо.. та много се отчаях.

Знам, че за глупости се притеснявам...

# 393
  • Мнения: 6 566
Не се разстройвай, всичко ще мине добре Hug
А и знаеш ли, току виж бебето тръгне преди това. Поговорете си, аз така правя понякога като съм притеснена. И имам чувството, че разбира и ме послушва Simple Smile

# 394
  • Германия
  • Мнения: 3 457
Не се разстройвай, всичко ще мине добре Hug
А и знаеш ли, току виж бебето тръгне преди това. Поговорете си, аз така правя понякога като съм притеснена. И имам чувството, че разбира и ме послушва Simple Smile

Ох, не знам какво ми става, много съм зле!

Мерси  Hug, ще опитам да си поговорим, да убедя малката че й е време вече, може и да помогне. Поне няма да навреди  Wink

# 395
  • Мнения: X
Честито на всички мами! Много щастие на новите бебоци, бързо възстановяване на всички!
Тео, твоите постове много се доближават до моите преди да родя. Беше страшен рев и нерви преди да родя, страхът ми беше огромен. Нищо не ме успокояваше, но те разбирам и да знаеш, че каквото и да се случи и както и да родиш накрая ще мине чудесно и ще си безметежно щастлива щом видиш бебчето си! Моята дама тръгна сама в деня, в който трябваше да ме индуцират. 'Помогнаха' ми с 2 банки окситоцин и аз бях тази, която искаше секцио накрая, но и в двата случая раждането е нещо чудесно и ще ти е мило и спокойно веднага щом мине. Успех и не плачи, много скоро ще си ти тази, която успокоява плачещо вързопче!

# 396
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
hope_2506 честито бебче да е живо и здраво и много да ви радва.  bouquet

# 397
  • Германия
  • Мнения: 3 457
Ниа, много ти благодаря за милите думи  Hug
Успокоявам се, че има и други като мен - тия хормони луди ни правят  Crazy

# 398
  • Мнения: 51
hope честита дъщеричка  Heart Eyes Да ви е жива и здрава и бързо възстановяване на теб  Hug

ТЕО и аз съм в същото положение като  теб, настроението ми е като влакче в луна-парк - ту се смея без причина, ту плача все едно ще ме дерат жива. Утре ми е терминът, а няма никакви индикации човекът да излиза. Аз искам нормално, но вече започнах да съжалявам, че не се реших на секцио и всичко вече да е минало  Banghead
Стискам палци на неродилите все още мами всичко да бъде наред  Hug

# 399
  • Мнения: X
Хормоните са купон и след раждането! Сълзи от щастие и смях покрай бебчето- страхотно е. В следващия момент тя плаче, че не ака а аз два пъти повече от нея. Че нея я боли, не защото аз не акам- да уточня Simple Smile

# 400
  • Мнения: 24
Здравейте, искам да попитам какви документи трябва да нося в родилното? Трябва ли ми свидетелството за брак, за да запишат бебето или само личната карта на бащата?

# 401
  • Мнения: 67
Честито бебе Hope .Да ти е много здрава и усмихната принцесата. Hug
Днес моя преглед мина....и се оказа,че съм с 5 см разкритие ,пак като предния път,само че този път чат -пат ги усещам контракциите.Докторът ми каза..идваш утре в 7:30 и най-вероятно ще има бебе до обяд baby_neutral  Честно да си кажа...малко ме е страх и се притеснявам,може би ,защото знам какво ме чака.Но се надявам всичко да мине добре и с бебчо да сме добре.Мъчно ми е и за каката,имам чувството че я изоставям,предавам....не знам и аз как да се изразя  newsm78 Стискайте палци Praynig

# 402
  • Мнения: 502
Hope, честито бебче и от мен! Пожелавам ви много щастливи мигове!

Lene, силно вярвам, че всичко ще бъде наред с теб и ти желая леко раждане!

# 403
  • Мнения: 164
Честито бебе Hope .Да ти е много здрава и усмихната принцесата. Hug
Днес моя преглед мина....и се оказа,че съм с 5 см разкритие ,пак като предния път,само че този път чат -пат ги усещам контракциите.Докторът ми каза..идваш утре в 7:30 и най-вероятно ще има бебе до обяд baby_neutral  Честно да си кажа...малко ме е страх и се притеснявам,може би ,защото знам какво ме чака.Но се надявам всичко да мине добре и с бебчо да сме добре.Мъчно ми е и за каката,имам чувството че я изоставям,предавам....не знам и аз как да се изразя  newsm78 Стискайте палци Praynig
Първо честито на всички нови мамчета Да са живи и здрави бебоците! Продължавам да ви чета и стискам палци!
LENE разбирам те напълно, аз също имам по голямо детенце на 6 и половина е и разбира всичко. Определено приема новата ситуация с ревност и забелязвам че се е променил.по изнервен е и замислен на моненти. Много се радваше преди да родя а сега сякаш съжалява. Мн ми е тежко да го усещам и всеки ден си поплаквам. Дано свикне и го преодолее, много му говоря и обяснявам , но....просто виждам как ме гледа докато държа и обгрижвам бебето

# 404
  • Германия
  • Мнения: 3 457
Мили момичета, аз съм в болницата. Както вчера бях в паника, че нямам контракции и т.н. така те тихомълком започнаха в полунощ. В 3:00 бяха на 4-5 мин., събудих мм и в 5 дойдохме в полницатс. Веднага ме приеха от тогава се мъча, но разкритието след близо 10 часа беше само 2-3 см. Сложиха ми епидурална упойка, и това не мина без драми, но сега се чувствам по-добре. И нещата напредват поне за сега задоволително.

ММ е до мен през цялото време и ми е страхотна подкрепа, не мога да си представя да лежа тук сама без него!

Общи условия

Активация на акаунт