Февруари е на прага, за бебче мама да се стяга!

  • 39 361
  • 494
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 84
Момичета със запек съм... ПОМОЩ!! Нещо да ми препоръчате да пия, но си имайте в предвид, ще кърмя!

# 481
  • Мнения: X
Бона, страхотна находка- и аз поръчах сега!
Честит празник на всички мами!  bouquet

# 482
  • Германия
  • Мнения: 3 399
Момичета със запек съм... ПОМОЩ!! Нещо да ми препоръчате да пия, но си имайте в предвид, ще кърмя!

За медикаменти не мога да помогна, но аз се тъпча със сушени сливи и/или сушени кайсии - при мен добре действат, а и са ми много вкусни.

# 483
  • Мнения: X
Момичета със запек съм... ПОМОЩ!! Нещо да ми препоръчате да пия, но си имайте в предвид, ще кърмя!
Фрутилакс сироп- само не пий много като количество, защото болките в корема напомняха на 4 сантиметра разкритие.

# 484
  • Мнения: 9 865
Аз ползвах микроклизма Мелилакс в края на бременността, защото се беше скофтило положението, че и хемороид си произведох чак, доволна съм много от ефекта. Може да се ползва при бременност и кърмене. Другото, което профилактично ползвам е кисело мляко с овесени трици и пиене на много вода.

# 485
  • Мнения: 84
Аз ползвах микроклизма Мелилакс в края на бременността, защото се беше скофтило положението, че и хемороид си произведох чак, доволна съм много от ефекта. Може да се ползва при бременност и кърмене. Другото, което профилактично ползвам е кисело мляко с овесени трици и пиене на много вода.

И аз имам хемороиди... и не съм ходила до тоалетната седмица..

# 486
  • Мнения: X
От кърменето е това със запека. Просто кърмата дърпа цялата вода от тялото.

# 487
  • Мнения: 67
Здравейте момичета.
Що се отнася до ноктите-не режа все още.Понякога ако има някой зачекнал се-просто го откъсвам(беля).Те са много тънички все още и става лесно.
До миналата седмица бяхме само на кърма.Но при две тегления се оказс,че не наддава.Даже на едното се оказа леко спаднал.С изцеждане стигам до 30-40 мл от двете гърди.Лошото е,че малкия е поспалив и като сукне малко-заспива baby_neutralПостоянно го пощипвам,но не винаги има ефект...а така без стимулация хич не ми се увеличаваше кърмата.Накрая взехме АМ.Сега се дохранваме ....не ми се щеше,но нещо се бях шашнала и се предадох Cry И на нас ни изписаха БиоГая.И аз не виждам кой знае какъв ефект за коликите,но му
 я давам -все пак е пробиотик.Еспумизанът ми е незаменим.И при двете ми деца,той оправи положението с коликите.
В неделя го изкарах за 30-тина минутки,че беше много хубаво времето
Кажете мислите ли да правите нещо за 40 ден?Аз с каката нищо не предприех,но тпгава беше страшен студ и имаше много сняг.От друга страна не знам дали има смисъл от този обичай,при положение,че съм го извеждала вече ...а нали се прави ,за да се представи бебето пред света. newsm78

# 488
  • Германия
  • Мнения: 3 399
Аз нищо няма да правя за 40 дни - в Германия няма такава традиция, а и ние отдавна си ходим насам-натам и много хора са ни били вече на гости да видят малката.

# 489
  • Мнения: 9 865
И аз нищо няма да правя за 40 дни, вече сме излизали на разходки. Не сме представяли "пред света", но с всички роднини и приятели ще се запознава постепенно, когато има удобен случай, няма да събирам гости вкъщи.

Искате ли да си направим тема в подфорума "Родени 2017", гледам, че Януарчетата са вече там, аз бих могла да я направя?

# 490
  • Германия
  • Мнения: 3 399
Искате ли да си направим тема в подфорума "Родени 2017", гледам, че Януарчетата са вече там, аз бих могла да я направя?

Много добра идея! Ако се наемаш да я направиш, аз определено нямам нищо против!

# 491
  • Мнения: 817
Момичета със запек съм... ПОМОЩ!! Нещо да ми препоръчате да пия, но си имайте в предвид, ще кърмя!

На мен ми изписаха Relaxit, това са микро клизми.

# 492
  • Мнения: 502
С първото дете си празнувахме погачата, сега мисля и с това дете да празнуваме. За мен това са хубави поводи и си ги уважавам. Ще отида и на църква за четене на чиста/бяла молитва. Относно роднините, на първата погача не съм давала детето на никой, просто изнесох детето за ритуала, а за снимките беше в ръцете ми, после го прибрах и това беше. Не бих го дала да го гушкат толкова много хора. Самото празнуване продължи малко повече от два часа.

# 493
  • Мнения: 9 865
Момичета, заемам се да оформя новата тема, ако искате да ви включа/изключа от списъка с бебетата, пишете ми на ЛС.
Тези, които съм вписала, открих на страниците на темата, не съм давала много подробности като тегло, зодия, начин на раждане, мисля, че датите и имената на бебоците и никовете на майките са достатъчни за публичен форум.

Мисля списъкът да е оформен като календар само с имената на бебоците и никовете на майките.
Скрит текст:






За заглавие предлагам: Февруарчето е тука - плаче, смее се и гука
Ако имате други предложения, възражения или идеи, пишете ги тук или на ЛС.  bouquet

Последна редакция: пт, 10 мар 2017, 12:05 от Бона

# 494
  • Мнения: 9 865
Заповядайте в НОВАТА ТЕМА!

Общи условия

Активация на акаунт