Февруари е на прага, за бебче мама да се стяга!

  • 39 397
  • 494
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 56
Здравейте, мами. Аз съм с епизотомия. Доктора каза, че няма нужда да правя нищо специално, но се притеснявам да се изкъпя. Също така ме е страх да отида до тоалетна по голяма нужда. Вие колко време след епизотомия се изкъпахте и отидохте по голяма нужда. Извинявам се, ако темата е била дискутирана преди.
Напълно те разбирам, аз съм с 8 шева, 4 вън и 4 вътре, понеже малкия излезе с ръката напред, днес ми е 21 ден а още имам дискомфорт и болки. За къпането ми каза АГ че няма никакъв проблем но трябва да се мия само с вода и тетра(не прекалявайте с тетрата, че аз май получих нещо като изгаряне и сега бая щипе и сърби, ужас е). Най-лошото е че единия ми шев е точно до ректома и не мога да ви опиша за какви болки става въпрос като ходя до тоалетна. До скоро ходих само със свещички и все още ям храни, които са за разхлабване. Като ти свалят шевовете става по-поносимо и не опъва толкова, но още имам дискомфорт при ходене до тоалетна и трудно стоя седнала, а това е проблем при кърменето. Поне със зърната вече нямам проблеми, мазах се в началото обилно с крем за зърна и сега вече нямам нужда от него. А за пъпките и на моя му се появяват някакви ситни на места, но после се махат, други излизат. Моя приятелка ми каза, че така се чистили бебетата от нас и че нейната била много опъпчена но сами и минали.

# 451
  • Мнения: 108
Здравейте момичета! Тези които сте на кърма, случва ли се бебето да иска да суче на час и половина, два? Казаха ми, че в третата седмица има скок в растежа и било нормално, но все пак не спирам да се чудя, дали й стига кърмата на бебка? Моля ако някои знае нещо по въпроса да сподели.

# 452
  • Мнения: 56
Здравейте момичета! Тези които сте на кърма, случва ли се бебето да иска да суче на час и половина, два? Казаха ми, че в третата седмица има скок в растежа и било нормално, но все пак не спирам да се чудя, дали й стига кърмата на бебка? Моля ако някои знае нещо по въпроса да сподели.
При нас е същото, дори на половин час съм го кърмила. Днес например се събужда през половин час, направо няма смисъл да се обличам хах. Аз се притеснявам да не би да му затормозявам коремчето с това често хранене, но няма как да не му дам той реве с всички сили и става чак червен, а чай или вода не иска. Да имаме на впредвид че АМ се усвоява много по-бавно от кърмата, горе доло 3 часа, а кърмата е естествена и се усвоява много по-бързо, а за пика в разтежа от теб научавам, благодаря Simple Smile

# 453
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Ние сме само на кърма и понякога през 30 минути се храним. Но малката наддава, днес я теглихме и почти си е наваксала теглото. Интересно ми е колко още ще иска толкова на често да суче, аз не смея да изляза някъде с нея, че не знам дали ще намеря къде да я кърмя..

Аз знам, че от вода и чай няма смисъл - коремчето се пълни а бебето не получава никакви калории.

# 454
  • Мнения: 6 539
И аз дохранвам с АМ. Моето момче суче по 15-20 мин и заспива. Малък е още (роди се 2010 и го изписаха 2100 и не му стигат силите все още). Разбира се, първо на гърда го слагам и като се умори много чак му давам шише. Дано само да не ми намалее кърмата така, въпреки че гледам да цедя като остане време Confused Ако трябва и консултант ще търся по-нататък като позаякне ако продължат така нещата.
Когато съм хранила само с кърма се събужда през час и половина да кажем. Мисля, че е нормално.

Вие изплаквате ли устата с вода след хранене?

Ниа, тази консултантка, която е помогнала на Пънчето, от Ла Лече Лига ли е или частна? Така и не я попитах, аз също взех нейния телефон.

# 455
  • Мнения: 9 865
Вие изплаквате ли устата с вода след хранене?
Не изплаквам. Пробвах по съвет на педиатъра 2-3 пъти, но детето просто не иска нито вода, нито чай, само на гърда и това е, всичко подадено от шише се плюе и бута, освен ако не е кърма.

# 456
  • Мнения: X
Електра, частна е, но и Missence от надежденската тема ми помогна много като се бях запушила- консултантката тогава беше заета и тя ми писа надълго и широко на лични. Ако искаш ще ти пратя съветите и. Радвам се, че сте добре и вкъщи! Аз не знам какви бяха тези колики снощи, но съм спала около 3 часа Sad

# 457
  • Мнения: 6 539
Да, прати ми, моля те. Всичко ще ми е от полза.
Засега и аз не успявам много да спя, но ще се напаснем, трябва си време...

# 458
  • Мнения: 364
В моята епикриза, която получих при изписване от болницата пише, че ми се полага един безплатен преглед в рамките на 30 дни. Провери си в епикризата какво пише. Аз питах лекарят, който ме израждаше и той каза
Aз съм прочела какво пише в епикризата  .
Не питах за преглед в болницата , където сме раждали , а при лекаря , водил ЖК  - може да са различни все пак   и    относно полагащите се кръвни изследвания  - исках най-вече да видим хемоглобина  , защото след раждането спадна малко , да не се влошава .

# 459
  • Мнения: 1 522
Няма как да се влоши хемоглобина след раждането, все пак бебето го няма вече и той вървфи само нагоре

# 460
  • Мнения: X
Няма как да се влоши хемоглобина след раждането, все пак бебето го няма вече и той вървфи само нагоре
Не е така. Абсолютно може да е по-нисък, особено често се наблюдава след секцио или по-обилно кървене при и след раждането.

# 461
  • Мнения: 14
Здравейте  Hug

Искам да попитам ще се прави ли отчетна тема в Родени 2017 за нашите февруарски бебчета?  newsm30

# 462
  • Мнения: 502
Момичета, бебето е вече само на кърма, след като се консултирах с едно момиче от Ла Лече Лига. Обадих се на техния национален телефон. Информацията и съветите, който тя ми даде са доста и отговори на всичките ми въпроси. Няма да пиша подробности, но е нормално бебето да суче дълго, защото за него е доста уморително и си прави малки почивки и сладки дрямки  Heart Eyes  Кърмата се преработва между 30 - 90 минути и то от началото на кърменето. Доста неща са и зависят и от възрастта на детето.

Наистина ще е хубаво да си имаме нова тема, но аз не знам как се прави  Blush

# 463
  • Мнения: 73
Момичета ,вашите бебенца как наддават? Моят сладур се роди 3100,изписаха ни 2940 и днес е на 18 дена.Само на кърма е и снощи го притеглих на кантар ,на който не съм сигурна колко може да се има вяра ,та на него излезе 3кг. Това ме притесни ,защото очаквах да си е върнал рожденото тегло Sad

# 464
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
Нямам на какво да го премеря, а ще се видим с педиатърката в четвъртък и ще разбера. Аз се притеснявам за теглото, защото и ние сме само на кърма и не знам колко яде, а ни изписаха 2850, като се роди 2950. Предполагам, че му стига папкането, защото си спи по 2-3 часа, но яде и от двете гърди все още и то се храним по един час, защото и заспива често.

Общи условия

Активация на акаунт