Екзотични почивки /Тема 2/

  • 65 846
  • 527
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 350
Здравейте,
Предстои ни поредната почивка на Малдивите. До момента сме пътували само с турските авиолинии, но този път взехме билети на Катар - през Доха. Имам следния въпрос - престоя на Доха и в двете посоки ни е 8-9 часа. Преди доста време четох, че летището било близко до града и можело да се направи кратка екскурзия. Някой правил ли го е и може ли да сподели?

Доха ми хареса. С такси се отива лесно до центъра. А тук има повече подробности:   http://diana-cacaotours.blogspot.bg - последната публикация от 2017 г. Nature Sun With Face

# 256
  • Мнения: 9 905
Ние направихме един бърз Виетнам - Сайгон, Да Нанг и Хой Ан, ако някой се интересува.

# 257
  • Sofia
  • Мнения: 4 720
В Доха питайте предварително за цената на таксито, защото са по- големи мошеници от нашите “бакшиши”. Иначе е много близко и приятно за разходка.

# 258
  • Мнения: 435
Ние направихме нощна разходка из Доха. Наехме такси от зелените, които чакат отпред - те са им легалните таксита. Казахме, че искаме да ни разходи из града за около 3 часа. Питахме колко ще ни излезе и да фиксираме точна сума, той ни каза ориентировъчно, но трябвало да пусне апарата и колкото покаже - толкова /не можело без апарат да ни вози/. Разходи ни и ни показа забележителностите, спираше, където искахме и където беше възможно, той ни изчакваше и продължавахме. Цялата разходка продължи 2 часа и половина и ни излезе 60 долара. Още в началото питахме дали приема долари. Останахме много доволни от видяното. Имахме още доста време до следващия полет, но просто през нощта нямаше какво друго да правим из Доха. Ако беше денем щяхме да оползотворим цялото време.

# 259
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 997
Здравейте, да питам някой в Малави и Замбия ходил ли е? Simple Smile

# 260
  • Мнения: 274
Здравейте, и аз имам питане...скоро някой в Кения да е бил? Обмисляме почивка през февруари...Ако имате актуална информация моля споделете.

# 261
  • Мнения: 64
Здравейте, планирах да резервирам почивка на о.Мавриций за началото на април, но информацията за въздържане от пътешествие към Коморските острови, Етиопия, Кения, Мавриций, Мозамбик, остров Реюнион, Сейшелските острови, Южна Африка и Танзания ме притесни.

Бихте ли споделели кои екзотични места са най-удачни за посещение в периода 25 март - 10 април и по възможност да има минимално насекоми, защото изпитвам ужас от хлебарки. Всякакви гущери, змии и други подобни не ме притесняват, но от хлебарки умирам Scream

Досега сме ходили само в Сингапур и Малайзия.

# 262
  • Мнения: 306
Малдивите!!

# 263
  • Мнения: 2 652
Абе защо пишете глупости бе хора. Какви мошеници в Доха? !? Това е най - сигурната държава в света. Знаете ли как се наказва мошеничеството?
Летището е много близо до града . За 7, 8 часа може да се види почти целия град. Най -близко е Сукът, това е главна пешеходна улица с кафета и сергии в традиционен стил. Ако имате време посетете и изкуствения остров Перлата. Направен е в модерен западен стил. Перлата е малко далеч, около 40 мин от летището. Иначе може да посетите и Museum of Islamic Art, който е много близко до Сука, и на 10-15 мин от летището.

# 264
  • Sofia
  • Мнения: 4 720
Абе защо пишете глупости бе хора. Какви мошеници в Доха? !? Това е най - сигурната държава в света. Знаете ли как се наказва мошеничеството? 

Аз лично нямам време да ходя да се оплаквам незнамкъдеси .Така или иначе не излиза скъпо, повече от $20 никога не сме плащали, но лъжат.  И ако мошеници не е точната дума, ок , но за 3 слизания в Доха , всичките с нощувки в града и ползване на таксита, точно два пъти включиха апарата, като единия път ни развозваха  половин час, а реално пътя е 10 минути. В един от хотелите, когато помолихме за такси, извикаха някакъв екземпляр, който дори не беше такси.

# 265
  • Мнения: 306
Ясно, ще се внимава все пак.
Има ли смисъл обаче да се ходи из Доха вечерта? Единия ни престой е от 19 до 24 часа. Другия ни е от 24 до 06 (тоест през нощта).

# 266
  • Мнения: 435
За мен лично имаше смисъл - Доха е много красива, окъпана в светлини. Не я пропускайте. Сигурно и денем е хубава, но нощем е впечатляващо. А и какво ще правите на летището толкова време.
За да сте спокойни, хващайте зелените таксита, които чакат в колона отпред.

# 267
  • Sofia
  • Мнения: 4 720
Ясно, ще се внимава все пак.
Има ли смисъл обаче да се ходи из Доха вечерта? Единия ни престой е от 19 до 24 часа. Другия ни е от 24 до 06 (тоест през нощта).

На мен вечер ми харесва дори повече. А и през деня е много топло (зависи от сезона, де).

# 268
  • Мнения: 2 652
Суковете работят до съм 24 ч. В сутрешните часове може да се разгледа Перлата.
Ако ще се договаряте с такси при НЕ включен таксиметров апарат: 20 мин пробягано разстояние = 30 QAR. Това са редовните цени. Дори да ви иска повече, спокойно може да НЕ му платите.
Някои таксита на Карва тръгващи от летището по принцип са си по-скъпи, което се отчита и на таксиметъра. Всички други таксита извън града са както споменах

# 269
  • Мнения: 126
Здравейте, някой посещавал ли е Аруба ? (ако да кажете хубав хотел AI, с хубав плаж с палми ). Също така някой да е бил в Playa del Carmen/Mexico, пак със същите въпроси + там има ли силен вятър, както в Канкун?
По принцип търсим курорти с хотели тип къщички, да са AI и с добър плаж, ако се сетите предлагайте, но предпочитаме да е на Кариби/ Били сме в Доминикана, Ямайка, Бахами, Куба, Малдиви/

Общи условия

Активация на акаунт