Екзотични почивки /Тема 2/

  • 65 723
  • 527
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 4 323
Войдокилия, Елафониси... Пълно е с плажове в Гърция. Малдивите са по-интересни под водата.

# 466
  • Мнения: 356
И аз мислих , че ще ми е скука на някакъв си плаж , но последния ден не исках да си тръгваме. За мен Малдиви е магия .

# 467
  • Мнения: 2 957
И на мен ми хареса Сингапур и Сентоса - там откарахме цял ден. Една нощувка в Марина Бей компесирахме с един новичък Holiday Inn. Първо бяхме в Камбоджа, след това  Тайланд и накрая оставихме Сингапур, но  Камбоджа най ме впечатли...

# 468
  • Мнения: 1 123
Харесват ми Малдивите от разказите на Манфред , моите Малдиви са вила на брега и пясък като коприна , шума на палмите и океана , тишината , аромата във въздуха , усещането че си сам на острова , усещане че времето е спряло и малко тъга че ще свърши . На плажа сме аз и една голяма дългокрака  птица


Не мога да сравня Малдивите с Гърция , те нямат допирателни .
Не бих ги сравнила и с Мавриций , различни са , аз не бих повторила Мавриций но с желание се връщам отново и отново на Малдивите . Всеки който се е докоснал до Малдивите е оставил място в сърцето си за тях и желание да се върне отново .


Последна редакция: вт, 15 мар 2022, 21:26 от nkv_sz

# 469
  • Мнения: 1 631
И аз не смятам, че Малдиви може  да се сравнява с Гърция. А пък с Мавриций - хич!
Да, малки островчета са и да си вземеш кола под наем няма как да се случи. Най-много някой велосипед, ама и това не си заслужава Joy
Но това, което е ОКОЛО островчетата, под водата, го няма другаде. Да не говорим за климата.
Дъжд на Малдиви е супер емоция. Дъжд на Мавриций е изпитание за нервите. Дъжд в Гърция е съсипана отпуска.

# 470
  • Мнения: 2 645
Харесват ми Малдивите от разказите на Манфред , моите Малдиви са вила на брега и пясък като коприна , шума на палмите и океана , тишината , аромата във въздуха , усещането че си сам на острова , усещане че времето е спряло и малко тъга че ще свърши . На плажа сме аз и една голяма дългокрака  птица


Не мога да сравня Малдивите с Гърция , те нямат допирателни .
Не бих ги сравнила и с Мавриций , различни са , аз не бих повторила Мавриций но с желание се връщам отново и отново на Малдивите . Всеки който се е докоснал до Малдивите е оставил място в сърцето си за тях и желание да се върне отново .




Колко бюджет изискват Малдивите извън самолетния билет до Мале? Чрез агенция ли ходите или самоинициативно? Ние с мъжа ми не се гмуркаме.  Но въпреки това мисля, че си струва. Дори 4 дни ще са ми достатъчни. По-рано бях чела, че има недостиг на храна в хотелите. Т.е. има някакво семпло меню и всичко останало се плаща на безбожни цени. Дори бутилка вода струвала състояние.
Нека ходилите там споделят дали си струва средствата, при положение, че няма да се гмуркам. Не че имам средства де Grinning , но като се опарича това е дестинация номер 1 в чакащия ми списък. А до тогава, добрата стара Анталия Joy там поне няма да остана гладна.
Споделете също дали сте посетили по-голямата част от Европа преди покорите изтока и юга? Ние напоследък все към ЕС сме ориентирани.

# 471
  • София
  • Мнения: 11 568
Има тема за Малдивите, там можеш повече да се ориентираш. Бюджетът е много разтеглив, има хора, които ходят на хотел, има и в ризорти. В ризортите с храната зависи от самото място на какъв тип изхранване ще сте и какво ще включва. В нашия например беше включено всичко в олинклузива - неограничена храна, сладоледи, минибарове, алкохол, коктейли, както и други екстри. Не гледайте само цена, а и какво включва, в много ризорти имате включен масаж, джет, разходки с корабчета по залез и тн.

Ние също не сме гмуркачи, за пръв път шнорхелувах там, беше страхотно и не изисква дори човек да може да плува, за да види големи красоти, ако има достъпен риф близо до плажа. Неповторими спомени са това с морското дъно, да видиш костенурка отблизо и всякакви шарени рибки.

# 472
  • Мнения: 9 176
Скрит текст:

Относно гмуркането , за мен най-уникалната храна за очите, беше в Белиз - на бариерния риф, атолите и синята дупка.
За феновете ако не сте били това е мястото.

# 473
  • Мнения: 1 631
Дори 4 дни ще са ми достатъчни. По-рано бях чела, че има недостиг на храна в хотелите. Т.е. има някакво семпло меню и всичко останало се плаща на безбожни цени. Дори бутилка вода струвала състояние.
 

Факт, че бутилка вода /вече са стъклени, за да се намалят пластмасовите отпадъци в океана/ струва 5 - 8 долара, колкото и бутилка безалкохолно или бира.
Но там няма сладка вода и доставката ѝ е от континента. Виждала съм да товарят стекове с "течности" в хидропланите. А това си е скъпа доставка.
Недостиг на храна в хотелите не съм виждала. Може да няма кой знае какво разнообразие, но количество винаги е имало. А това с доплащането е в зависимост от вида изхранване, което сте си платили.
А 4 дена не стигат... Докато се размажете и ще трябва да тръгвате Joy

# 474
  • София
  • Мнения: 11 568
Полетът е твърде дълъг за 4 дни, често се губи последният или първият, а може и двата, ако островът е далеч от столицата.
За водата, не знам цени, при нас имаше само олинклузив за всички почиващи, така че цени по менютата имаше само за неща от рода на Дом Периньон. На други места пък си има оферти и само със закуска/Half board, All ѝ трябва да си сметнете кое ще ви изеле най-изгодно спрямо вашата консумация.

За шнорхелуването, ние бяхме с жилетки, така че си бяхме над повърхността на домашния риф и човек можеше да стъпва с краката, не беше дълбоко. Без и с гмуркане беше на екскурзиите с инструкторите.

Нашият ризорт не беше с най-богатия риф, но като за първи път беше добре, за следващ вече ще търся по-богат.

# 475
  • Мнения: 1 631
Цените се виждат на листата от мини бара.

# 476
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
За съжаление ММТ вече не работи от Европа. Дано е временно. Имаха страхотни оферти за Малдиви - ризорти и местни. Цените им биеха всичко останало.
И да, нямат еквивалент по-близо до БГ. За подводния свят - и Египет има какво да предложи, а е на една ръка разстояние. Smile

# 477
  • Мнения: 2 645
Шарм Ел Шейх са Египетските Малдиви Simple Smile 😀 Едва ли на друго място имат рифове, които си струват да се видят. Turkish Air летят до там. Не съм чувала чак толкова големи отзиви. А имам поне няколко познати, които ходиха. Единия специално за гмуркане. За лежане на плажа силно се съмнявам да струва

# 478
  • Мнения: 3 293
Върнахме се от Иран. Дали си струва, определено да. 99% от познатите ми се чудеха как така ще ходя там и защо.
 В момента има само 2-3 държави, където хората да се държат по подобен начин.

# 479
  • Мнения: 2 645
По какъв начин са се държали хората там????
Купихте ли си шафран? Колко струва грама?

Общи условия

Активация на акаунт