Чист доход за член от семейството за добър стандарт на живот - ориентири?

  • 38 842
  • 623
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 54 975
Мамасита има богат мъж.
Първият и той май е бил богат.

Сирената ако смятам правилно е около 32-33 годишна 2-3 години трудов стаж....
малко-малко като за специалист който света чака с нетърпение да се върне

Поне 35 е вече.
Тя на 32 роди второто.

# 601
  • Мнения: 30 802
Чак пък богати мъже...просто нормално платени. С първия ми мъж горе-долу бяхме с равни доходи.

И сега не съм му виснала на врата без доходи, както вече казах- в майчинство съм и това е съвсем друго нещо.

# 602
  • Мнения: 2 617
4 години. След това 2 и половина години между майчинствата, като в това време завърших и магистратура. Разбира се, в тия първи 4 години нещата бяха на пълен форсаж: 10-часови работни дни, конкурси, стипендии, обучения, на два пъти си удвоих доходите.

Така че е много относително колко години е работил човек. Зависи от фирмата, от позицията. Може и 10 години да си лапал мухи, а някои хора за година-две дръпват още повече. Обратно, многогодишни корпоративни пчелички ги виждам, че са толкова закостенели, та не могат да мръднат и да си представят нещо различно.

Изобщо, не мисля за годините заетост по линеен начин, защото може и 10 години да си вършил тривиални технически неща, с които не си се развил въобще.

Пак си противоречиш. Нали каза преди няколко страници, че си работила не особено добре заплатена работа точно след раждането на първото дете.
Сега изскачат разни ненормирани 10 часа работно време, което означава, че си се "продавала" за малко.
От друга страна, писа, че тази работа е била след раждането на първото дете - как подкрепя тезата ти, че 24-годишните са по-склонни на компромиси от тези с деца?!


Мамасита има богат мъж.
Първият и той май е бил богат.

Сирената ако смятам правилно е около 32-33 годишна 2-3 години трудов стаж....
малко-малко като за специалист който света чака с нетърпение да се върне

Поне 35 е вече.
Тя на 32 роди второто.
Мда, бил е на 40 и е описвала, че тя го била мотивирала да си увеличи доходите, като са дошли в София на квартира.
Със сегашния богат мъж живеят в дом на изплащане на негово име.
Съжалявам, за мен това е далеч от критерий за материално богати мъже.

# 603
  • Мнения: 1 261
35....сериозна възраст
на нейно място бих започнала да работя нещо на 1/2 ден, или от къщи, за да си имам нещо свое като децата тръгнат на градина и училище

то хубаво че е богат, но какво става ако реши, че иска по-млада невеста?
Сирената трудно ще си намери нов богат мъж с 3 деца.....

# 604
  • Мнения: 54 975
Така е.
Особено след като първият я върна на мама без нищо. Имотите си бяха негови.
Вторият и той ще е собственик на жилище, тя не, дори и брак няма с него.

# 605
  • Пловдив
  • Мнения: 23 935
то хубаво че е богат, но какво става ако реши, че иска по-млада невеста?
Сирената трудно ще си намери нов богат мъж с 3 деца.....
Трите деца ли пречат? Замислих се за перспективите си Joy

# 606
  • Мнения: 30 802
Да, СЛЕД първото майчинство известно време работих нископлатена работа. Но нали питахте за ПРЕДИ раждането на първото дете- обясних какви са били нещата.

Въртим-сучем, пак стигнахме до напускането. Не се бойте, ще се справя. Нали тук говорим за личностни качества и стаж, не за това как да си цакаме мъжа имотно. Аз разчитам на него само временно и съм наясно, че с годините възможностите за работа стават съвсем различни.

И кой е казал, че имам точно НУЛА на свое име и оставам на улицата и на сух хляб?

Хайде моля ви се да коментираме намирането на работа, претенциите и какви са всъщност критериите, няма смисъл да коментираме хипотетично ще ме напуснат ли за по-млада и дали децата ще паднат на моите ръце.

# 607
  • Мнения: 1 261
то хубаво че е богат, но какво става ако реши, че иска по-млада невеста?
Сирената трудно ще си намери нов богат мъж с 3 деца.....
Трите деца ли пречат? Замислих се за перспективите си Joy

три деца не пречат  Simple Smile
три деца е супер, 3 за щастие  Heart Eyes

а като перспективи......не знам, не знам....
ако един мъж те обича ще те иска и с 5 деца, така мисля, но моя опит с тия неща не е особено голям

# 608
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Важното е че въпреки всичко е останала с високо самочувствие Simple Smile.
Това в кръга на шегата.И аз имам една приятелка във всичко е по-по-най.От някакво селце дошла в големия град(някой сега да не се обиди),намерила си да не кажа богат,но добре заплатен мъж.И самочувствието и е до небето.Най-добрата във всичко,със супер възможности за работа(два пъти я вземаха и я изтрайваха по два месеца),най-много знае,най-много може, и детето и на 1 год.редеше пъзел от 2000 елемента Laughing.
Но иначе си е добрячка Sunglasses.

# 609
  • Сф
  • Мнения: 10 781
Днес ми е лошо и си лежа .Станах само да хапна, но Сирената пак бе тук! Мисля си че  в момента т. е.днес, дори не си гледа децата,(дано да е така!) Не е възможно все да си в нета от 7 30.Ни ги изведе тия деца, ни ги нахрани, ни нищо; вчера вика тиквеник печа, щуротии все.Взела ни е за балами тука  Laughing

# 610
  • Мнения: 30 802
Аз не казвам, че съм най. Но като чета тази тема и като познавам работния пазар в България- в моята си паралелна вселена- не съм на нулата или под нулата.

Кой извежда деца в това отвратително време?

# 611
  • София
  • Мнения: 12 026

"Не си безработна?! Искаш да кажеш, че работодател ти пази място, за да се върнеш?! "

Да, точно така. Преди около месец си говорих с тях, казаха ми, че имат място за мен, защото съм добра.


И да не си добра, пак трябва да имат място за теб, ако си била техен служител и по времето, преди 45-те дни преди раждането.
Но от тези думи става ясно, че не е така.
А пък това говори много за уменията ти за писане.  Mr. Green
Умирам от смях в тази тема.

# 612
  • Пловдив
  • Мнения: 23 935
Кой извежда деца в това отвратително време?
Аз?

# 613
  • Мнения: 30 802
Змия, някои фирми си изменят дейността, за мен е съвсем нормално и коректно като науча това, да отида, да им кажа Здрасти! и да питам как да се впиша, защото времето изтича доста бързо. Нищо автоматично няма, нещата са динамични, нали се разбрахме вече- това не ти е Работническо Дело с работа доживот.

Но във ФЖМК сигурно сте различно велики, не знам, дори като журналист не съм срещала много, завършили точно ФЖМК- обикновено си имаха и друга специалност. Работиш ли като журналист изобщо или само си учила на теория как става таз работа?

Аз не излизам, когато не ме кефи времето.

# 614
  • София
  • Мнения: 17 404
Екстра си е Сирената, много ме забавлява в тези студени дни  Laughing Heart Eyes

Имаше обаче един пост преди ем-найсе страници (наваксвам със закъснение), който беше много смислен: за баланса и дисбаланса. Много точен. Иска ми се да го извадя и да го цитирам, защото смятам, че това постоянно търсене на баланс може да ни изяде главите на нас, работещите майки. Има си в живота време за всичко.


Това с баланса е клише. Ако искаш да се движиш в някаква посока, не ти трябва уравнение, а неравенство. Трябва някакъв дисбаланс, за да натежи везната, да се получи движение. Защото ако няма в един момент някакъв дисбаланс в посока работа, то това въобще не може да се нарече "кариера".

Защото точно ако се опитваш да балансираш, в някои моменти е на практика невъзможно. Примерно в младите ти години е тъпо да си кажеш- аз сега само бачкам, трябва ми баланс, ще бачкам по-малко. Напротив, точно тогава даваш форсаж, за да може после да отпуснеш.

Общи условия

Активация на акаунт