Августинската дружина премина първата третина

  • 29 274
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 152
И аз действай като Дива с децата, по малко внимание на бебето и повече на баткото Simple Smile
Не е имало някаква драматична ревност, но на моменти забелязвам, че има .
Малкия и той ревнува понякога, като целувам или прегръщам единия, веднага се нарежда и другия, но са много сладки така.

# 691
  • Мнения: 33
Vanessка, Emmmma, името е Жана. Толкова ли е ужасно??
 
Skeeter, Мила е прекрасно име, но сестрата на ММ го иска някой ден Simple Smile))

Не знам защо родителите тооолкова много държат да изкажат мнение, все пак те са направили своя избор, сега е наш ред. И разбира се на един му харесва едно, на друг друго. Не нужно толкова да се драматизира. Свекърва ми чак ми е предлагала варианти  като  например Любов ... другите даже не ги помня.

# 692
  • Мнения: 116
Здравейте,бъдещи мамчета Simple Smile Добре дошла на Стаси Simple Smile
Веси и аз ще ходя на 13.02 за ФМ и комбинирано с ежемесечната жк. Аз съм избрала д-р Мария Ангелова,защото спечели доверието ми още преди Б. Има нужната апаратура.Според мен е добър специалист,но има много хора и обикновено  с час закъснение ни се движат часовете..Та понеделник уж съм за 16:45,но когато тогава,само всичко да е наред.
За ревността...Много ме е страх от реакцията на баткото,защото е страшно привързан към мен..Буквално не признава никой друг,само мама. Спинка още при мен,защото е страшно страхлив и е спокоен само когато ме държи като маймунче за косата. Не смея да го притискам да се отделя от мен,защото е много емоционален и до скоро се борихме с тик(след посещение на офталмолог и психолог). Преди две години се роди племеника,комшии сме и сме непрекъснато заедно.В началото много се радваше после като видя ,че не е играчка ,с която да си играе и се отдръпна. Не иска да си играе с него или по-лошото в повечето ситуации го поступва. Очаквам подобна реакция и с нашето бебче. Вчера ми се кара,че му омръзнало да чака вече бебето, много бавно идвало Simple Smile Чакал го поне 20 дена вече Simple Smile

# 693
  • София
  • Мнения: 364
Хахаха, Деси  - сладурче сладко си имаш. Ако не го приобщиш към таткото преди появата на бебето, май ще трябва да спинкате тримца на спалнята и тати не е между тях  Laughing
Аз като напреднах  - към седми месец от втората бременност с тати changing places - той се прехвърли в спалнята с големия, аз сама в хола, после аз с бебето в хола. Така докато дреб стана на три годинки и започна да спи непробудно по цяла нощ. Всъщност все още вечерното заспиване е ритуал - гушвам се при малкия, чета приказка, големия чака малчо да заспи, после се прехвърлям при големия и го гушвам доката заспи. По някое време се събуждам и се местя при тати.  Laughing
След появата на бебето пак ще сме по двойки - тати ще е с кучето, а аз с бебето  Laughing

# 694
  • Мнения: 3 595
Аз затова Мила вече я уча да заспива сама. През деня заспива сама, вечер вече сме стигнали до 5-10 минути да стоим на нашето легло (кошарата и е в нашата стая) и после излизаме и тя си заспива в един момент сама. Сега пробвахме няколко вечери да спим в хола - не изглежда да я интересува в стаята ли сме или не. А и тя отказа нощното кърмене (ядене) много рано сама и се буди само покрай зъби, скоци в растежа или ако си изгуби биберона и не може да го намери сама. Следващата стъпка ще е да я преместим в нейна стая, щяхме да я оправяме около Коледа, но не се организирахме и за пролетта остана. И бебето ще е при нас в последствие, тя в стаята си (която после ще делят). Но Мила от първия си ден си спи в леглото, от части, защото ужасно много ме беше страх от синдрома на внезапната детска смърт и и купихме бебефон със сензори за дишане, които се слагат под матрака. Но в последствие съм доволна честно казано, че от началото така си свикна, даже не иска да спи при нас.

Иначе ме замислихте наистина, че в началото бебето предимно спи и вероятно е по-добре голямото дете да е център на внимание. Ще има да чета по темата, че и Мила е много свикнала с мама, не показва още ревност, но не е и била в ситуация да ме дели нон-стоп с някой...

# 695
  • Мнения: 92
Здравейте,бъдещи мамчета Simple Smile Добре дошла на Стаси Simple Smile
Веси и аз ще ходя на 13.02 за ФМ и комбинирано с ежемесечната жк. Аз съм избрала д-р Мария Ангелова,защото спечели доверието ми още преди Б. Има нужната апаратура.Според мен е добър специалист,но има много хора и обикновено  с час закъснение ни се движат часовете..Та понеделник уж съм за 16:45,но когато тогава,само всичко да е наред.
За ревността...Много ме е страх от реакцията на баткото,защото е страшно привързан към мен..Буквално не признава никой друг,само мама. Спинка още при мен,защото е страшно страхлив и е спокоен само когато ме държи като маймунче за косата. Не смея да го притискам да се отделя от мен,защото е много емоционален и до скоро се борихме с тик(след посещение на офталмолог и психолог). Преди две години се роди племеника,комшии сме и сме непрекъснато заедно.В началото много се радваше после като видя ,че не е играчка ,с която да си играе и се отдръпна. Не иска да си играе с него или по-лошото в повечето ситуации го поступва. Очаквам подобна реакция и с нашето бебче. Вчера ми се кара,че му омръзнало да чака вече бебето, много бавно идвало Simple Smile Чакал го поне 20 дена вече Simple Smile
На Ангелова каква й е цената за преглед, че не откривам в сайта..? Да си направя съпоставка дали са сходни навсякъде цените, че още нямам здравни осигуровки, и няма как по ЗК.

# 696
  • Мнения: 4 749
Слънчогледка отдавна заспива сама, беше на 9-10 м, когато реших, че ѝ е време за Фърбър.
Пролетта ще я преместим в отделна стая, защото сега покрай последните зъби не спи особено спокойно.

Не ме притеснява ревността, аз май не обичам да мисля за тези неща предварително, като дойде ще видя как ще реагирам, според ситуацията и поведението на Александра. Нямам нагласи, за да не бъда разочарована или пък прекалено стресирана, каквото дойде, ще намеря решение.

Вени, на мен Жана ми харесва и значението е много хубаво. Силно име е и на някои хора може би им звучи леко грубо, но аз лично много харесвам такива имена.

Последна редакция: вт, 07 фев 2017, 17:52 от BaDBluEeYeS

# 697
  • Мнения: 33
Аз също няма да мисля от сега. Смятам, че като дойде времето ще се нагласят някак нещата. Но определено в началото докато бебето изисква по-малко внимание повече игри с каката ще са полезни. 
Сега да видим как ще са нещата с яслата. Дано да свикне бързо. 
Синеочке, вие сте напреднали явно със зъбите. Ние имаме само 7, май ще караме колики и зъби едновременно  #Crazy

# 698
  • Мнения: 4 749
Вени, ще даваш Стефи на ясла ли?
Аз смятам от септември, както го планувах и преди за забременея.

Иначе на моята гУспоИца съм ѝ казала до бебето да е извадила всички зъби, че да не я мисля. 😹😹😹 Остават само още 4..
Тя кътниците и кучешките ги извади наведнъж, което хем беше ужасно, хем пък си викам..да минава.. Та..така.

# 699
  • Мнения: 33
Вени, ще даваш Стефи на ясла ли?
Аз смятам от септември, както го планувах и преди за забременея.

Иначе на моята гУспоИца съм ѝ казала до бебето да е извадила всички зъби, че да не я мисля. 😹😹😹 Остават само още 4..
Тя кътниците и кучешките ги извади наведнъж, което хем беше ужасно, хем пък си викам..да минава.. Та..така.

Браво на Вас за зъбките. Не ви е останало. Ние мноооого  бавно ги вадим, но за сега не толкова мъчително. Да, мисля да я пробвам от април, че сега е доста дружелюбна към всички познати и непознати лица, не настоява да е постоянно при мама.  А и да не прави лоши асоциации с появата на бебето и да ползваме по-приятното време де.
Ако не се получава и даде зор ще го отложа, не смятам да я мъча.

# 700
  • Мнения: 116
Веси ,не знам колко струва прегледа При нея.Аз си отидох с направлението директно.Видях ,че  за ФМ взима 10лв повече от Бузалов,от там по пътя на логиката си мисля ,че и прегледа ще е повече. Но пак ти казвам-не съм видяла друго освен ФМ, за да знам горе долу кви пори да си взимам с мене.

# 701
  • Paris, France
  • Мнения: 285
Ура! Ходих на ФМ, бременна съм! Simple Smile Най-накрая видяхме бебето, сигурно ще прозвучи странно, ама сякаш едва сега го осъзнах напълно и го повярвах. Как са живели едно време без ехографи - не знам.
Всичко му е наред, правеше кълбета извътре, запушваше си ушите с ръце, всички замервания в норма, но чак утре ще ги получа на хартия.
Пита дали искаме да знаем пола, казахме, че може да го каже само на ММ след като свърши прегледът. И сега сме така - той знае, аз - не. Съответно той много се радва, а никога не е имал предпочитания.
Иначе, колкото повече време минава, толкова по-добре се чувствам от това решение. Скоро си говорих с едно момче, което е вярващо и то ми обясняваше, че постите са измислени освен за пречистване на организма, и за каляване на волята. Аз не съм религиозна и не постя и се замислих по какъв друг начин може човек да си кали волята. И това с незнаенето на пола ми се стори чудесна възможност Simple Smile Освен това, има една приятна тръпка, чак се чудя как не съм се сетила с предните бременности (или поне с втората) да го изпробвам.

# 702
  • Мнения: 33
хехе поздравления, Фешън за добрите новини.
И наистина си е каляване на волята!! 
Аз като видяхме двете чертички също предложих на ММ полът да бъде изненада, но той не се съгласи. Не съм настоявала.  А за вариант само той да знае даже не съм си помисляла, не бих издържала Simple Smile

# 703
# 704
  • Мнения: 222
Браво , Фешънче! Много хубави новини! За пола кажи на ТМ да мине от тук и тайничко да каже на някоя от нас Wink
Волята е изключително важна. За да бъде успешна човек трябва психически да е подготвен ! Аз не постя, но всяка година си правя пречистващ режим на Л.К. - 3 ябълки 3 чая на ден , най-дългия ми период е 18 дни !!! Трябва воля и нагласа! В един момент волята ми е толкова голяма, че нищо и никой не може да ме изкуши с храна! Сега ми е много по-лесно и с други неща. Пуши ми се цигара - днес решавам и пуша 3, след това 6 месеца не пипвам - без никакъв проблем , много са примерите, но най-доволна съм , че по този начин продължавам да откривам нови и нови неща за себе си, да самонадграждам и усъвършенствам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт