Как се държат 8-годишните?

  • 18 763
  • 148
  •   1
Отговори
# 90
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Страхуват ли вашите деца от нещо?
Разбира се, че се страхуват, като всички хора. Моите се страхуват от тъмно, ама много. Спят на намалена лампа. Единият до скоро брат му го водеше до тоалетна, защото в коридора трябва да направи 2-3 крачки в тъмното докато стигне ключа на лампата.  Joy От паяци и всякакви буболечки също. За лампата не настоявам да я гасим. Нямам очи просто да искам такова нещо - аз съм на 40 и когато мъжът ми е нощна смяна спя на лампа и не ми е приятно да ходя сама в тъмен коридор.  Mr. Green
А, също ги е страх да не се загубят. Наскоро на един паркинг на хипермаркет за секунди ме загубиха от поглед между колите (аз ги виждах, но те мен не) - е няма такъв рев.  Joy За това вероятно аз съм виновна. Понеже мен от както са се родили ужасно ме е страх да не ги загубя и да не ги откраднат, вероятно съм им го предала неволно.
Най ме е яд, че не ги е страх от коли. На 9 ще станат скоро, още пресичат като 2-годишни, изобщо не се оглеждат.  ooooh!

# 91
  • София
  • Мнения: 39 796
Моя изпада в ужас от паяци Tired
Същото и при моя син. Предполагам че е под давление на кака си, която пищи винаги когато види паяк. До преди 1-2 години не го беше страх. Явно писъците на кака му му влияят зле.
Спи на светната лампа, но може и на тъмно. Зависи от настроението му. Без проблем се движи в тъмното. Само в неговата стая спи на светло.

На моменти се лигави повече от допустимото, т.е. повече за моите възприятия. На моменти му казвам, че изобщо не прилича на 8годишен мъж.
Иначе обича да се гушка. И целувки обича да получава и раздава.

# 92
  • Варна
  • Мнения: 10 493

Същото и при моя син. Предполагам че е под давление на кака си, която пищи винаги когато види паяк. До преди 1-2 години не го беше страх. Явно писъците на кака му му влияят зле.
Спи на светната лампа, но може и на тъмно. Зависи от настроението му. Без проблем се движи в тъмното. Само в неговата стая спи на светло.

Едва ли каката е виновна.Четох някъде,че е естествен и доста срещан страх.Моя няма от къде да види.Дори заради него,въпреки че ме е гнус ги ловя и ги оставям да ми лазят по ръцете,за да види,че не са опасни.Но въпреки това онзи ден на село викна,скочи,заряза и лаптоп и всичко.

# 93
  • София
  • Мнения: 39 796
Според мен при нас каката има основна роля за страха му.
Не приемат никакви аргументи за това, че "не са страшни".

Представям си след години как ще плаче на жена си "ела да убиеш паячето" Simple Smile Ами ако се паднат двама страхливи? Simple Smile

# 94
  • Варна
  • Мнения: 10 493


Представям си след години как ще плаче на жена си "ела да убиеш паячето" Simple Smile Ами ако се паднат двама страхливи? Simple Smile

 Joy
Ееее стига де,надявам се да го превъзмогнат до тогава Simple Smile

# 95
  • Мнения: 1 488
Аз познавам такъв мъж!  ooooh! Laughing

# 96
  • Мнения: 1 629
Запис да следя темата. Имам си 8-годишен, който има разни настроения, но общо взето в рамките на нормалното. Много  е бавен, разсеян, не е особено самостоятелен и всичко прави с  напомняния, приканвания и ръчкане от наша страна, но поне се държи уважително и се ползваме с авторитет. Струва ми се обаче, че трябва да поработим по отговорностите и задълженията. Примерно за зъбите и аз напомням, така и не успях да му изградя навик. Много говорим, зъболекарката ни и тя му говори постоянно, разбира уж иска да ги мие, като му кажа измий ги не се противи, но ако аз не го подканя изобщо забравя. Същото е и с разни др дейности, даже някой път забравя да яде...как не огладнява и аз не знам, като се залиса в някакво занимание и изключва направо.

А какви са задълженията на вашите 8 годишни?

Последна редакция: ср, 08 фев 2017, 13:09 от беба28

# 97
  • Мнения: 1 488
Да си подрежда дрехите, при преобличане.
Да си мие зъбите 2 пъти на ден.
Да си подрежда стаята преди да си легне.
Къпе се сама.
Молила съм я да раздели светлите от тъмните дрехи за пране.
Някой път помага за слагането на масата.
Дрехи е сгъвала. Своите прибира като я помоля.
Чак задължения не са. Задължение е да се ходи на училище, да си пише домашните, да поддържа добра хигиена. С другите неща съм по полека.когато имам нужда от помощ я моля да помогне.

# 98
  • Мнения: 3 228

Чак задължения не са. Задължение е да се ходи на училище, да си пише домашните, да поддържа добра хигиена. С другите неща съм по полека.когато имам нужда от помощ я моля да помогне.

И аз съм така. Но пък имам едно много отговорно и сговорчиво осем годишно момиче, което се опитва да мисли за доста неща, особено свързани с нейните и ангажименти. Подрежда си раницата, винаги е разбрала какво е домашното и ходи с голямо желание на училище.
Е, понякога си има нейните криви моменти, но кой от нас няма Wink В тези моменти се опитваме да сме по - търпеливи с нея и да говорим повече и моментът лесно отминава.
Винаги се разбира, когато кажа, че нещо не може/няма смисъл да се купува. Отдавна сме обяснили, че човек не може/а и не трябва/ да има всичко, което пожелае, още по - малко това да става веднага

# 99
  • Мнения: 4 307
От два дена имам чувството, че някой ми смени момичето!
На 8 г, почти на 9 е.
От снощи е крива, сърди се, пуфти, мята се и ляга по земята, прави едни сцени...
Говорихме, не откривам конкретна причина защо го прави.
Тази сутрин откакто е станала е в лошо настроение, аха да ревне за всяко нещо, блузата, която беше приготвила - не й била удобна, казах да я смени, взе друга -пуфтене, сръдни.
Отговаря неуважително и днес се опита да ми държи тон.
Наказа я баща й без телефон тази седмица.
Лошото е, че в някакъв момент и аз ескалирам и не успявам да се сдържа. Но всъщност трябва ли? Не мисля, че е редно да го понасям. Буквално ни тероризира два дни всичките.

# 100
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Задълженията на моите са да си подреждат стаята, да си оправят леглата и да си слагат мръсните  дрехите за пране. Освен това единият помага винаги, когато го помоля в  зареждане на пералня и сушилня, готвене (каквото може), ходи до магазина (залепен е до входа) за дребни поръчки, сгъва пране (не много успешно, но пък с желание  Mr. Green). Другият хич не му се занимава с такива неща. Водим по 30 мин преговори и напомням по 10 пъти, докато си прибере играчките.  ooooh!

# 101
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Задълженията на моите са да си подреждат стаята, да си оправят леглата и да си слагат мръсните  дрехите за пране. Освен това единият помага винаги, когато го помоля в  зареждане на пералня и сушилня, готвене (каквото може), ходи до магазина (залепен е до входа) за дребни поръчки, сгъва пране (не много успешно, но пък с желание  Mr. Green). Другият хич не му се занимава с такива неща. Водим по 30 мин преговори и напомням по 10 пъти, докато си прибере играчките.  ooooh!

хахахах, да питам ли кой не прибира и на кого напомняш по 10 пъти.

Моите са на 7 г още, но си има задължения. От години почти не съм прибирала играчки, мнооооого рядко го правя, не подреждам стаи/бюра, бършат праха вече, сгъват си дрехи редовно от около 1,5 може би (единия с доста условности), от лятото като им направихме новите стаи, си ги пореждат и по местата, както и доста от нашите дрехи.

# 102
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
При моята 8 годишна май също се започна с "настроенията". Доста често взе да реве без причина и обяснението й е - нещо ми е много нервно, не знам защо Shocked. По спомени с голямата - тия изпълнения започнаха чак към 10 г. възраст. От класа на малката вече има момиченца с косми под мишницата.

# 103
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
На детето на съседката цикълът дойде на 8,5 год.  Shocked Педиатърът беше казал, че в днешно време е нормално.  ooooh!
Я кажете (малко встрани от темата, но нали си говорим за 8 годишните) - колко ядат вашите 8-годишни? Основно момчетата ме интересуват, момичетата предполагам ядат доста по-малко. Все ми се струва, че моите ядат повече отколкото трябва. Не мога да им насмогна вече и все са гладни.  ooooh! Ми в пубертета какво ще правим не знам...  newsm78

# 104
  • Мнения: X
На детето на съседката цикълът дойде на 8,5 год.  Shocked Педиатърът беше казал, че в днешно време е нормално.  ooooh!
Я кажете (малко встрани от темата, но нали си говорим за 8 годишните) - колко ядат вашите 8-годишни? Основно момчетата ме интересуват, момичетата предполагам ядат доста по-малко. Все ми се струва, че моите ядат повече отколкото трябва. Не мога да им насмогна вече и все са гладни.  ooooh! Ми в пубертета какво ще правим не знам...  newsm78
Ако нямат наднормено тегло и не ядат боклуци, няма проблем. Синът ми е 190 см, между 80-85 кг, а  яде като разпран. След като погълне 12 (дванадесет!) пълнени чушки, е готов да обядва/вечеря. Чушките му били за предястие. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт