Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 12

  • 60 364
  • 755
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Благодаря  bouquet
При нас проблем е и че бебето почти постоянно спи. Слагам го на гърдата, засуква струва ми се правилно, защото усещам болка в началото, но не и по време на сукане и почти не виждам ареол, обаче суче няколко секунди и спира, буквално заспива, но и не пуска. Тръскам малко ръка и пак почва да суче. Така десетина минути после плюе зърното, примлясква и заспива напълно. Аз го местя на другата гърда и сцената се повтаря.
Да го слагам ли по-често и когато спи или да чакам да огладнее?
Абсолютно нормално за бебе на няколко дни след секцио. Защо тогава изобщо дохранвате - предположих, че е постоянно плачещо щом давате и АМ след кърмене?
Следите и слагате преди да се е събудило, когато започне да огладнява обикновено се размърдва, търка бузки в чаршафчето, промрънква леко. Първите дни може да спи доста, ако няма признаци, че огладнява може да опитвате на около 3 часа да го поставяте. Не се оплаквайте от спящо бебе Laughing

# 16
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
Благодаря  bouquet
При нас проблем е и че бебето почти постоянно спи. Слагам го на гърдата, засуква струва ми се правилно, защото усещам болка в началото, но не и по време на сукане и почти не виждам ареол, обаче суче няколко секунди и спира, буквално заспива, но и не пуска. Тръскам малко ръка и пак почва да суче. Така десетина минути после плюе зърното, примлясква и заспива напълно. Аз го местя на другата гърда и сцената се повтаря.
Да го слагам ли по-често и когато спи или да чакам да огладнее?
Аз не виждам проблем Rolling Eyes Всичко си звучи в рамките на нормалното. Слагайте го на гърда при всяко търсене - въртене на главичка, хапане на юмручета, плачът е късен сигнал. Ако спи повече от 3 часа и малко (десетина минути), предложете, ако е в леката фаза, може и без да будите. Ако спи дълбоко, едно преобуване ще оправи нещата.  Grinning Може да има жълтеница, от която да се оспива, та за това...

# 17
  • Мнения: 3 638
Давам АМ след като е бил и на двете гърди, достраша ме да не спадне на тегло повече от нормата и да го оставят в болницата по-дълго. Той първия ден отказва АМ, втория обаче след гърда изпиваше всичко. Днес спи ли спи и на гърда не можах да го сложа спи си човека не помръдва. Четох блога, който ми препоръчахте и почнах да го слагам в тази поза люлка, но още не мога да го поставя така, че брадата да опира гърдата, а носа не. Моите гърди са с много добре оформени зърна, но са малки, както се казва едвам я хващам, камоли да я подам, гледам като отвори уста да му бутна главата напред, като в същото време се нареждам и аз да не изтърва голямата уста.

# 18
  • Мнения: X
На този етап повдигай беб, вместо да се навеждаш - по-лек и мобилен е, наместваш се удобно и после наместваш него. Аз съм със секцио, в болницата спеше през цялото време. Веднъж само се разрева и изпаднах в паника - ама кой да се сети, че това бебе от време на време трябва и да се кърми  Embarassed ако и ти забравиш да нахраниш човека 4-5 часа, най-вероятно също ще огласи отделението  Laughing Не съм го будила, при размърдване го слагах (след случая с плача), АМ веднъж само ми набутаха в родилното. По някое време след изписването на около 3 часа започна да промрънква и до края на първия месец качи над килограм и половина. Бъди спокойна и се води по детето - предлагай на някакви интервали, "голямата уста" ще захапе, когато огладнее.

# 19
  • Мнения: 4 399
Давам АМ след като е бил и на двете гърди, достраша ме да не спадне на тегло повече от нормата и да го оставят в болницата по-дълго. Той първия ден отказва АМ, втория обаче след гърда изпиваше всичко. Днес спи ли спи и на гърда не можах да го сложа спи си човека не помръдва. Четох блога, който ми препоръчахте и почнах да го слагам в тази поза люлка, но още не мога да го поставя така, че брадата да опира гърдата, а носа не. Моите гърди са с много добре оформени зърна, но са малки, както се казва едвам я хващам, камоли да я подам, гледам като отвори уста да му бутна главата напред, като в същото време се нареждам и аз да не изтърва голямата уста.

Защо не опиташ да не даваш АМ. То е много калорично и мъниците много се наяждат и спят. По скоро яде колкото яде на гърда, заспива, след час ако не се е събудило от глад, предлагаш пак. Нахранено бебе трудно ще ти направи стимулация. Също така на мен в родилното ми казаха че повече раздвижване след секциото помага кърмата да слезе по-бързо. Не знам колко е вярно, но не вреди. За наместването на бебето може да гледаш някое клипче, може да помогне.

# 20
  • Мнения: 3 638
 bouquet
Вече сме у дома и получих първите безумни съвети от педиатър - да не го глезя да го кърмя нощно време, а да го наливам с вода и чай и ако плаче да му запуша устата с биба  ooooh!

Въпросът ми е да ставам ли да го кърмя по час ако не се събуди сам или нощно време само на поискване?

# 21
  • Мнения: X
bouquet
Вече сме у дома и получих първите безумни съвети от педиатър - да не го глезя да го кърмя нощно време, а да го наливам с вода и чай и ако плаче да му запуша устата с биба  ooooh!

Въпросът ми е да ставам ли да го кърмя по час ако не се събуди сам или нощно време само на поискване?
На поискване нощем е по-добре, защото може да започне да проспива поне едното хранене и да си почиваш. Дали ще навиваш аларма зависи колко дълбоко спиш -  ще успяваш ли да го чуваш нощем ако се размрънка, преди да заплаче наистина и да се нагълта с въздух. Но виж първо как ще ти минат първите няколко нощи на поискване, ако се налага да си по час, да знаеш дали интервалът е същия като през деня.

# 22
  • Мнения: 4 399
При толкова малки бебета е добре да предлагаш нощем, защото може от жълтеницата да е много заспало и да не се буди само за кърмене. Също така нощните кърмения най-добре стимулират. Може нощем да не е на 2 часа, ами ако бебето проспи времето на 3-3:30 часа.
Със сигурност бибата, водата и чая не са добри идеи, но е педиатрите май се чувстват длъжни да си кажат.
Моето дете ядеше нощем до година и малко...
Успех и дано кърмата вече се е увеличила.

# 23
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
bouquet
Вече сме у дома и получих първите безумни съвети от педиатър - да не го глезя да го кърмя нощно време, а да го наливам с вода и чай и ако плаче да му запуша устата с биба  ooooh!

Въпросът ми е да ставам ли да го кърмя по час ако не се събуди сам или нощно време само на поискване?
Ако не се събуди за 3-4 часа, предложете.
Ако има кой да помага с хамалогии по преобуване, оригване, миене на помпа след помпане, възползвайте се. Минете в режим на бебето и използвайте всяка минута, несвързана със санитар-/екзистенсминимум, за почивка и сън.

# 24
  • Мнения: 712
Въпрос към кърмещите по-големи бебчета. Моето момче е на 9 месеца, захранен е, но е основно на кърма. Знам, че кърменето е най-естественото нещо, наистина го знам и когато беше по-малък, съм го кърмила навсякъде. Но сега се усещам, че се притеснявам да кърмя къде да е, защото е по-големичък. Вие как правите? Знам, че ми е глупав въпросът- естествено, че няма да държим децата гладни, но ми е интересно дали имате такива притеснения.

# 25
  • Мнения: X
Аз много ограничих кърменията навън след година и няколко месеца, когато започна да пие вода (преди това повече от 1-2 глътки не искаше). 9 месеца си е още малък и изглежда като бебе, няма защо да се притеснявате - нито ходи, нито говори, не прилича на първолак   Laughing. Когато е достатъчно голям да приема друга храна и течности навън, тогава може спокойно да изчака. След прохождане май давах само когато падне, удари се лошо и не се успокоява по друг начин, и при дълги пътувания с кола. Обикновено навън кърмех на по-отдалечена пейка с гръб към публиката. Но например на плажа (а и в морето Grinning) съм давала и когато беше над 3 - там изкушението е на показ.

# 26
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
Не ми пука особено кой се дивИ и кой - не. Ако е въпрос на половин час до дома, го моля да изчака, ако сме далеко - намирам къде да седна встрани от мегдана и давам, какво като е на година и почти 10 месеца... сега зимата ми е малко студенко, пък и той придоби навика да прави див пинг-понг, но все пак не сме всеки ден в парка, преживява се. Последния път кърмих седнала в шейната  Crazy
А деветмесечните са си направо бебета Stuck Out Tongue Не се впечатлявайте от хорските предразсъдъци, ако искате кърмете, ако не искате - недейте. Демокрация сме  Laughing Пък и съм сигурна, че много по-малко хора, от колкото си мислим, забелязват процеса.  Whistling

# 27
  • Мнения: 4 399
И аз не виждам проблем в кърменето на 9 месечко навън, дори е по-удобно че може да седне в скута с лице към мама и разкрачени крачета, съвсем не личи така какво се случва. Моя приятелка кърмеше така и според мен не се забелязваше. Иначе аз не съм кърмила навън по различни от притеснението причини. Моето дете много повръщаше, много се въртеше, не можеше да се съсредоточи и все бързах да се прибирам за хранене, което беше много неудобно
Ако пък искаш да разсейваш детето за малко докато се приберете мое да вземеш някаква пееща играчка и да я даваш само, когато се размрънка, за да му е интересна всеки път.

# 28
  • София
  • Мнения: 30 142
Тази нощ сука без прекъсване. ooooh! Скок ли е, какво е, не знам, но не съм мърдала цяла нощ. Не дава и не дава. Нормално ли е това?

# 29
  • Мнения: 4 399
Случва се, но нито едно такова състояние не е за дълго, така че спокойно. Може и зъбки да са, може просто да е било нервно. И това ще мине както се казва Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт