Испанска и латиноамериканска литература

  • 24 023
  • 78
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 346
Fariña ми беше станала любопитна, но така и не я прочетох. Трябва да я преместя по-напред в списъка. И "Погребението на Кастро" сигурно ще ми бъде интересно.

# 76
  • Мнения: 14 486
"Погребението на Кастро" я имам и я прочетох, заслужава си дори да не харесва някой документална литература.

Авторът е събрал и анализирал страшно много информация за всички сфери на обществения живот в Куба.

# 77
  • Мнения: 5 205
Никъде не сте споменали Паулу Коелю или не го харесвате?
Много харесвам "Вероника решава да умре". Имаше и филм, но книгата е по-добра.

Позволявам си да повдигна отново темата заради тази книга. Наскоро разбрах, че е свързана с лични преживявания на автора и това ми направи впечатление. Чела съм само отделни цитати от неговото творчество, както и няколко интервюта, заинтригува ме. Може би ми е време за тази книга.

# 78
  • Мнения: 10 934
"Вероника решава да умре" и "Алхимикът" са единствените смилаеми книги на този автор... поне според мен. С другите колкото и да се мъча, не става и не става. "Захир", "11 минути".. едва добутвам до 100 стр.
Да, във "Вероника решава да умре" авторът ни връща в 1991 когато беше войната в Словения. Първата война от поредицата военни конфликти в Бивша Югославия:  Словения, Хърватия, Босна и Херцеговина, Косово.  "Добрата" сръбска армия кого ли не нападна. Първо католиците, после мюсюлманите.

Общи условия

Активация на акаунт