Ето, февруари стана, коя ли ще е първата ни МАРТенска мама?- тема 11

  • 38 202
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 254
За прането ще почна като стигнем 2,500 очаквам това да се случи другата седмица Blush, ако беба не е голяма лакомница. Искам да дооправим някои неща по леглото. Парти най-вероятно няма да има, погача също. С каката не съм правила, само прощапулник. Тези партита малко ангажираш хората да ти купят нещо...така ми звучи.
Утре съм на консултация, трески ме тресат, пак ще ми крещи кръвно, килограми, а вагиналния преглед направо ме ужасява. Напълно съм съгласна със скреч, нашите лекари не са научени с какво е това информирано съгласие, за тях това е само формалност за да си получат парите по здравна каса. Два пъти са ме преглеждали за разкритие. Боли и първия път ми падна тапата точно в осми месец. Втория път кървях в девети. Не знам как ще се разберем с аг-то, направо страх ме хващй😠  нагледала съм се на такива чудесии и от некомпетентност, и от безхаберие и от немърливост, че от доктори най ме страх. Не виждам защо, ако ти вземат проба без спекулум и тн няма да е валидна. Не знам, но качат ли те на магарето иди обясни че не искаш преглед за разкритие.  Praynig моля се всичко да е наред и да няма утре хвърчащи тапи.
Гърдите не ги пипам, че ми почват контракции. Купила съм си крем за зърна, ако се разранят. Ако се получи с кърменето ок, ако не не, без драми. При секцио по-трудно става с кърменето, но става. Ще купя една кутия АМ да имам, няма да рискувам да стои гладно детето.  baby_neutral ако пък остане, ще и намеря приложение в някои сладкиш  Blush

# 61
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Аз днес пера 4та пералня. И имам поне още две с новите неща. Вече нямам търпение Wink

Момичета, поръчах 6 шишета на томи пипи, но са ми на изгодна цена и ако някой иска да си ги разделим като дойдат? 260мл са, прозрачни, без цвят. Ще видя като дойдат каква ще е крайната цена, но по груби сметки, едното ще е около 6-8лв макс.

Бяло зайче, явно днес и двете сме на автопилот. Аз такова чудо като снощи не съм изпитвала ... От 2-4 съм таласъмствала ... После изпих един квамател и съм поспала малко.

# 62
  • Мнения: 18 573
А аз да ви кажа, че снощи си кукувах до 5 и 30 с един сериал  Joy
На сутринта ме обявиха за луда. Ама то интересен, а и все до тоалетната, ритници мощни, не спират...и така си откарах с петлите   Mr. Green

# 63
  • Мнения: 63
Да споделя за Baby shower party -  На мен ми го организираха приятелки и познати без да ми казват. Като цяло и аз не харесвам тази идея, но те явно са решили и го направиха без да ме питат. Наистина беше приятна изненада, всеки беше занесъл по нещо ( бяха ме извикали на кафе Simple Smile ), имаше торта розова нали е момиче, балони и накрая подаръци за всички (кутия с малки бонбонки). Но пак казвам цялата организация беше скрита от мен. Накрая ми дадоха един плик с пари да си взема каквото искам за беба и аз си купих количка с тях. Но това го направиха още през декември преди да почна голямото пазаруване  Simple Smile.

За спането и кисилините - Зайче същата съм на 2ч ставам до тоалетна или да си взема хапче за киселини. Ужасно е.......  #Crazy Но аз си знам ние ще имаме буйна коса съдеики по баткото с каква коса и нокти се роди  Sick.
 

# 64
  • Мнения: 6 559
За спането - и аз не спах тази нощ. Събудих се в 3 и позадрямах към 6 Crazy

# 65
  • Мнения: 114
Случвало ли ви се е при прием на шоколад или нещо друго сладко, бебчовците да станат много активни.От няколко дни при мен като хапна нещо сладко и те полудяват не се спират. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 66
  • Мнения: 6 559
Разбира се, в шоколада има кофеин.

# 67
  • Мнения: 1 825
 Joy май всички не сме спали. Аз не съм мигнала цяла нощ.

Вие освен бодита, ританки и блузки купували ли сте други дрехи, като дънки, панталонки, ризки. Аз днес купих по два чифта дънки за новоридено, два панталона, две жилетки, тип суитчер. То верно, че в началото само ще спи, но след първия месец да има нящо различно от бодита.

# 68
  • Мнения: 557
Не само от шоколада а от всичко сладко , а да не ви казвам как се разбунтуват с натурален сок - аз в малките месеци половин час преди преглед си пийвах натурално сокче и малкия ставаше доста активен  Joy Joy Joy

На една ФМ ей в чудо се видях бебо спи и лекарката три пъти ме връщаше да се разходя и да хапна нещо защото малкия не мърдаше , та после сестра ми каза да пия сокчета преди преглед  Grinning .

На прегледа при кардиолога няма да забравя беше толкова активен и риташе че д-р Маринов каза отивайте и нахранете този младеж и му купете топка че ще става футболист  Joy Joy Joy , също каза че много рядко вижда такива активни бебета (тайната на мама "натурално СОКЧЕ"  Peace )

# 69
  • Мнения: 366
Аз съм на тема "кърмене" и ми се иска да споделя с вас следния линк, който ми се струва полезен:

https://www.youtube.com/watch?v=Yu40q2oxYuU

# 70
  • Германия
  • Мнения: 3 445
Joy май всички не сме спали. Аз не съм мигнала цяла нощ.

Вие освен бодита, ританки и блузки купували ли сте други дрехи, като дънки, панталонки, ризки. Аз днес купих по два чифта дънки за новоридено, два панталона, две жилетки, тип суитчер. То верно, че в началото само ще спи, но след първия месец да има нящо различно от бодита.

Не, не съм купувала нито дънки нито рокли за новородено, струват ми се безкрайно непрактични, а дънките даже и неудобни. Имам много клинчета и панталончета, но всички са мекички и надявам се удобни. За други дрехи има време като поотрастнат малко

# 71
  • Мнения: 18 573
Момичета в ДМ има ли бебшки прахове? Че то май само аз не съм изпрала, и мисля, е крайно време. Да взема да поръчам на мъжо да ми купи?
Дънки и др.дрехи за новордено не виждам смисъл,че даже ми е и смешно, да ме прощавате Grinning
 аз лично такива дрехи смятам да обличам след 6 месец, по-рано дънка,не. Панталончета и блузки, роклички-да.

# 72
  • Мнения: 557
Аз съм на тема "кърмене" и ми се иска да споделя с вас следния линк, който ми се струва полезен:

https://www.youtube.com/watch?v=Yu40q2oxYuU

супер полезен линк  Peace

# 73
  • Мнения: 164
Записвам се и аз. Ще се пере, ще се глади тези дни- дано не боядисам нещо...
Почвам да разчиствам скрина от моите неща, че да има къде да редя Нейните.

# 74
  • Мнения: 557
Записвам се и аз. Ще се пере, ще се глади тези дни- дано не боядисам нещо...
Почвам да разчиствам скрина от моите неща, че да има къде да редя Нейните.

И аз освободих скрина за бебето и като изпрах и подредих дрешките се оказа че няма повече място за нищо друго  Sad

Общи условия

Активация на акаунт