Ето, февруари стана, коя ли ще е първата ни МАРТенска мама?- тема 11

  • 38 241
  • 739
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 899
аз вече трета пералня пуснах и имам още една доде приключа и втория пакет чаршафи... направо не знам какво е това чудо... пък имам ощеее суумаси дрехи и одеяла...

# 76
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Аз имам меки панталонки, не ританки, и блузки. Отделно памучни цели костюмчета и няколко по-плътни. Тези костюмчета бързо се израстват, затова наблегнах на панталонки и блузи.

# 77
  • Мнения: 786
Добре че сте коментирали вагиналния секрет, защото бях забравила, че още миналия понеделник ми взеха, а аз забравих да се обадя за резултата. В крайна сметка е чист.
Ние пак сме във филма- тати и детето са с някакъв вирус, особено дребния го кара тежко с температура, която с нищо не пада под 39 градуса. Вече се изприщвам, като видя висока температура. За трети път този сезон вдига 40 градуса.
При мен първия път нямаше общо косата и киселините.
Ще чистя, както първия път с вода и оцет. А ще пера с Тео бебе на 60 градуса и ще гладя докато започне да пълзи. Нашите дрехи и чаршафи също ще пера с Тео бебе. Ще стерилизирам до 3-я месец на всяко хранене( ако ползваме шише), и постепенно ще разреждане, докато пропълзи и спирам.

# 78
  • Мнения: 296
Днес много си поревах на това клипче. Прекрасно е, вижте го.
https://youtu.be/3F4I5oJzBH4
И докато съм на темата- никой да не излиза преди 36 седмица!  Naughty

 bouquet Hug Heart Eyes

# 79
  • Мнения: 899
оххх менннн постоянно ми се спи... върнах се като в първите 2 месеца... спя по 7часа нощем и от следобед към 4ч ме наляга една сънливост ама се държа до колкот мога.... тцтц... сега днес пак от 4ч едва си държа очите отворени....2пъти ве успях ииии към 5 заспивах будех се чак в 9.. и в 12 до 7 пак спах...

# 80
  • Германия
  • Мнения: 3 469
оххх менннн постоянно ми се спи... върнах се като в първите 2 месеца... спя по 7часа нощем и от следобед към 4ч ме наляга една сънливост ама се държа до колкот мога.... тцтц... сега днес пак от 4ч едва си държа очите отворени....2пъти ве успях ииии към 5 заспивах будех се чак в 9.. и в 12 до 7 пак спах...

Спи си, сега ти е паднало, после за сън само ще си мечтаем  Shocked

И аз някои дни ги прекарвам на дивана и нищо не правя по цял ден, освен да ям през 1-2 часа. Ама то не ми и остана много време..

# 81
  • София
  • Мнения: 1 420
Момичета, приключих с гладенето и прибирането на всичкооо!!! Мислех си, че ще ми отнеме 3 часа, амааа си останах само с мисленето  Joy Та след 7 часа труд приключих. #Crazy И сега нещо взе да ме наболява кръста и да ме стяга корема... Дано не е повод за притеснение, че официално ще изперкам..

# 82
  • София
  • Мнения: 2 348
Бебешки купони не правя. Аз дори за рождения си ден забравям. Изглежда забавно, но не ми се занимава с такива работи. Пък и това парти е свързано с набиране на вещи за посрещане на бебето, а ние самите нямаме представа още от какво ще имаме нужда.

 За подготовката на гърдите - ако имате предвид онова с обтриването с гъба или хавлия... дано се намери  някой, който да обясни как аджиба това помага на кърменето Simple Smile Едно на ръка, че предизвиква контракции. Ефектът от такова нещо е изсушаване и травмиране на кожата, защото зърното е покрито със защитен слой, който вие ще избършете с триенето. "Да загрубеят", че да не ви боли... за да не ви боли, трябва да са максимално меки и еластични, точно обратното на загрубяване. Освен това, ако бебето не засуква добре, тогава боли, защото зърното се жули някъде, където не трябва. Грубостта на зърната няма да спаси това положение.
 Подготовката би могла да бъде такава, че ако например кожата на гърдите е много суха, да се маже редовно, за да се омазнява и да не се дехидратира. Или ако зърната са много чувствителни от постоянно "криене" в сутиен, да се оставят свободни на въздух. Или с контрастни душове, за да се подобри кръвообращението.

# 83
  • Мнения: 509
Имах много чувствителни зърна в началото при кърмене. Обяснявам си го с това, че кожата е много нежна и не е свикнала да бъде дърпана и навлажнявана постоянно (стояха като опръхнали и нацепени). Мазах се с разни скъпи кремчета, намазването с кърма помага. Според мен протекторите за зърна са голяма глупост и загуба на пари. Пласмасовите контейнерчета на Медела ми бяха много полезни. Слагах ги в сутиена и така кожата дишаше, а зърната не се допираха до дрехите, за да се дразнят допълнително. Само, че ако си почукам гърдите бях като с броня Laughing Истината за мен е, че дори и да има болка и чувствителност в началото просто трябва да се изтърпи, до седмица кожата привиква и всичко отминава. Този дисконфорт не трябва да ви отказва от кърменето Wink

# 84
  • Мнения: 18 589
За това бебешко парти също си мислех, че така едва ли не задължавам приятелките ми да ми купуват сума ти неща за бебето-както се прави на Запад, едва ли не всичко да ти се набави,което също ми се струва нетактично, неудачно и дори нахално.При положение, че така и така после се прави погача. Да не говорим, че бебто още не се е появило,а му се прави парти, супер нелепо и странно ми е,противно на всякаква логика.Аз като цало много, много не съм по тия неща.  Simple Smile
Мъжо ми донесе РЕКС прах за бебе, само такъв имало. Ще пера утре, да видим,доволна ли ще остана.

# 85
  • Мнения: 730
Изпрах всичко с нашия прах, Персил

# 86
  • Мнения: 254
Аз имах проблем в началото, кърмата течеше трудно и малката ме беше направила в рани. Тръпки ме побиват като се сетя, но бързо се пригодихме. А другият случай беше като заспах по корем и затиснах едната гърда, леле като стана на камък, огромна и гореща, от помпата вия от болка. Добре че беше бебка да помага Party
Аз да ви се оплача съм бясна, ама бясна направо.... #Cussing out от гадната шефка на ММ. Праща го в командировка точно като съм в деветия, а при нас нещата са много сложни. Матката е шита много, до родова дейност не трябва да се стига, че не се знае тия шевове ще издържат ли, абе много си е опасно. А и с каката на главата сме чудна картинка. Майка вкъщи не мога да понеса, а и тя най-много да ми докара преждевременно раждане, нито кола, нито книжка има. При техните на ММ не искам, искам да съм си вкъщи. След всичко, което изтърпях ми е писна тотално #2gunfire и наглата и природа се смяла по телефона и казала еми така е... Shocked Гади ми се от такива, дето си мислят, че работниците им са феодални селяни.... #2gunfire Ама утре ще дойдат тъпите и представители да презентират лекарства, ама аз хубавичко ще ги презентирам пред всички доктори, с които съм приятелче, че им знам всичките кирливи ризи #Cussing out Ама и ММ е за.....мълчи си съгласен с всичко, аз му казах родя ли докато те няма и после да те няма.  Naughty Писна ми година и косур съм болнични, кълцане, рязане, лежане, болки, лесно ли е да нямаш цяла стена на матката, да я зашиеш послойно и след това да я разтегнеш 500 пъти и да не те боли, е как става тая....то да не е сантиметър шито. И аз си оставих и докторантурата и конкурса за асистент, че и шефа ме изхвърли като мръсно коте с репликата, че не може да ме гледа.
Ей това не могат да разберат, че само с пари уважение и приобщеност към работата няма, който и да дойде няма да се чувства длъжен и при първа възможност, ще си спести задълженията. Аз съм имала такива шефове, които и сега да ми звъннат в два през нощта с каквато мога ще помогна и без да ми плащат и без да работя при тях. Ама тука си играем на дребно-капиталистически мениджъмнт, с тая разлика че България е прекалено малка и всичко е шуро-баджанащина, а и за заплатите които дават претенциите са големи. Извинявам се цялата тирада, ама ще експлоадирам.

# 87
  • Мнения: 98
Вчера бях на преглед, в 34г.с съм вече. Тежим 2.300кг и  бебка още е седалищно и имало 30% шанс да се обърне, но за всеки случай да се разбера с моята докторка за секцио. Та ако е такова в коя седмица се разбира и вярно ли е че секциото е първата седмица от влизането в 9 месец?

Последна редакция: ср, 01 фев 2017, 23:37 от Elisaveta Deleva

# 88
  • Мнения: 254
Вчера бях на преглед, в 34г.с съм вече. Тежим 2.300кг и  бебка още е седалищно и имало 30% шанс да се обърне, но за всеки случай да се разбера с моята докторка за секцио. Та ако е такова в коя седмица се разбира и вярно, ли е че секциото е първата седмица от влизането в 9 месец?
Бебо може да се обърне по всяко време, дори и по време на раждане. Моят племенник се е обърнал докато са готвели сестра ми за секцио.
Секцио се насрочва за 10 дни преди термин, ако всичко друго е наред и не се налага да го вадят по-рано.
Мамите писаха някъде за пози за обръщане, ама не помня какво беше.

# 89
  • Мнения: 98
Вчера бях на преглед, в 34г.с съм вече. Тежим 2.300кг и  бебка още е седалищно и имало 30% шанс да се обърне, но за всеки случай да се разбера с моята докторка за секцио. Та ако е такова в коя седмица се разбира и вярно, ли е че секциото е първата седмица от влизането в 9 месец?

Мамите писаха някъде за пози за обръщане, ама не помня какво беше.
Да, четох, че спането на дясната страна помагало, но май не. От 2 седмиси спя само така, но резултат 0.

Общи условия

Активация на акаунт