Мелатонин течен за 12 месечно с проблемен сън

  • 9 177
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 401
Има един такъв момент- че в каквото настроение заспи, така се буди нощем. Ако заспиването е борба, малко да се разбуди и се сеща- аха, аз нещо си плачех, дай пак да почна да плача.
...

Много помнят тез малките, брей!  Grinning
Жалко, че не съм била във форума сина като беше малък. Ей, все крив се събуждаше следобед - 1 час мрънкане докато му се подобри настроението ... и аз седя вързана през това време (щото хич нямам работа  Mr. Green ), ужас. Пък то имало разлики във фазите на съня и тем подобни. Ама карай, избутахме го.  Mr. Green

# 31
  • София
  • Мнения: 16 203
Баткото си помнеше недояденото кисело мляко/сладолед от вечеря, караше ме в 3 през нощта да ходя да му го нося от хладилника Twisted Evil. Като проходи ходеше сам до хладилника посред нощ.

# 32
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
при нощен терор, ако имаш предвид Pavor nocturnus, обикновено не дават децата да ги докосваш, не искат и да бъдат успокоявани.
само се дерат  Rolling Eyes
Е дерат се, при нас беше лека форма, но го имаше това събуждане с рев след 30-40 минути сън. Имаше и период  на силен рев и извивания. Но хванех ли го при първото размърдване, всичко се разминаваше леко.
Хватката е точно такава - да успееш да хванеш детето преди да е изпаднало в неистов рев.

# 33
  • Мнения: 129
Ина, Чудото траеше три дни Simple Smile Днес за пръв път се събуди няма и час след като е заспал, отново с плач - баща му тъкмо отива да го успокои. Но сега си е в неговия креват за първа вечер и може би от това плаче, а не стандартното врещене, защото бързо се успокои. Ще видим как ще е, ще пиша дали е продължавало буденето и през нощта. Иначе заспива много лесно, и днес пак така лесно заспа, а нищо не сме му давали. Надявам се ефектът да е дълготраен. Мисля си че може да са му се наместили циклите на съня, знам ли.

За моето дете, не мисля, че това е нощен терор. Или поне се надявам. Той като плаче дава да го носим, но не мисля че осъзнава какво става, защото въобще не си отваря очите. Как да го оставя и да не го докосвам. Той е толквоа мъничък.
Сега се сещам, че съм преживявала няколко пъти сънна парализа и не бих искала никой да ми е наоколо докато се събуждам. При парализата тялото се сковава, често все едно нещо ти стои на гърдите или гърба и не можеш да се мръднеш. Сънуваш нещо като демон, крадец, зло, което не ти дава да мърдаш. При събуждането си силно изплашен и отнема няколко минути докато се осъзнаеш. Боже, дано на дечицата не им се случват такива сънища, защото това е ужасно и се запомня, остава трайно неприятно чувство дори и през деня. После как да ти се спи. Искренно се надявам темата да е в помощ на други хора, които като нас се мъчат да спят Simple Smile редом с децата си.

# 34
  • Мнения: 12 299
Деница, мелатонинът наистина регулира съня и не води до зависимост, но се взема поне месец. На вас колко време ви казаха да давате на детето? Сетих се и още нещо. Дъщеря ми е хиперактивна и също трудно заспиваше, често спи неспокойно и сънува кошмари. Есента й предписаха Седивитакс за успокоение и подпомагане на съня. Сега заспива бързо и по-често сънят й е спокоен. Тези дни погледнах информацията - дава се на деца над 1г, представлява екстракт от пасифлора и лайка, с вкус на портокал, дават, че е без консерванти и оцветители.

Последна редакция: сб, 11 фев 2017, 02:55 от Mama Ru

# 35
  • Мнения: 129
Благодаря,ще го видим това.
Слава богу засега сънят е добре.
Нещо му стана - заспива до нас, без да го носим и няма събуждане през нощта.
Единствено много се гушка и се бута в леглото и още не можем да преминем на неговото креватче.

Благодаря за съветите.
Спряли сме мелатонина. Може би трябваше да продължим курс, но миксът от мнения ме изплаши малко.
Важното е обаче че нещата се нормализираха - с това мога да живея в момента, с това преди няма как да стане, да ходя на работа и т.н. Просто е убийствено.

# 36
  • Мнения: 14
Някой скоро пробвал ли го е? Ние имаме сериозни проблеми със съня и обмисляме да пробваме сиропа.

Общи условия

Активация на акаунт