Изследване на ХОРМОНИ – 14 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 72 125
  • 726
  •   1
Отговори
# 675
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 76

[/quote] Cvetii13  
По-високите стойности на ТСХ / над 2.0/ не са пречка за зачеване, но може да създадат проблем на имплантацията и износването.
Провери Пролактин, Инсулин+Глюкоза, на гладно.
[/quote]

Глюкозата ми е изследвана днес - 5.56 при реф.ст-ти 3,3 - 6,1, има ли смисъл да я изследвам пак? Утре ще отида в Бодимед за Пролактин и инсулин - датата от МЦ няма значение, нали?Тъй като утре ми е 22 ден от МЦ мисля да пусна и прогестерон, видях, че се изследва точно около тези дни. Да пускам ли и антитела или да изчакам първо резултатите от гореспоменатите? Благодаря преварително!  Hug

# 676
  • София
  • Мнения: 10 642
Щом ще пускаш инсулин, задължително пусни и кр. захар. Трябва да се видят в един и същи момент.

# 677
  • Мнения: 10 210
Може ли АМХ да се изследва на 3 ден от МЦ в един месец, а Инхибин B на 3 ден от МЦ в следващия? Дали има риск за сериозно отклонение в стойностите на АМХ от месец до месец?

# 678
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 76
Момичета,
 Не знам какво да правя- звънях в Хилклиник за час при проф. Пандев, часове има за Септември, за д -р Катя Тодорова за края на Август. Чух се лично и с д-р Лазарова (Майчин дом), стори ми се много мила и внимателна, но излиза в отпуска и ми каза да отида при нея на 21.08., каза до тогава да преустановим опитите, тъй като не трябва да забременявам с такова ТСХ. Хич не ми се чака месец. Мисля, че леко откачам.  bowuu  Бихте ли ми препоръчали друг добър специалист, защото тая надежда, че ще си намеря час за другата седмица.  Crazy

# 679
  • Мнения: 3 819
На какво може да се дължат тези нива на еритроцитите?
Скрит текст:

# 680
  • София
  • Мнения: 10 642
На какво може да се дължат тези нива на еритроцитите?
Скрит текст:

Еритроцитните индекси са важни при анемия, а ти нямаш такава

# 681
  • Мнения: 3 819
Значи просто са си такива при мен  newsm78
И преди, когато съм си пускала ПКК ми е правило впечатление, че са в горни граници и те и хемоглобина е все около 140 при същите реф. с-ти.

# 682
  • София
  • Мнения: 10 642
Хемоглобин 140 е точно по средата на референтните граници.
Не се притеснявай, всичко си е на ред

# 683
  • Мнения: 3 819
Ок, благодаря Нандин  Hug
В понеделник ми предстои хистеросалпингосонография и затова я пуснах тази ПКК.

# 684
  • Мнения: 381
Здравей, denis.
Можеш ли да погледнеш и моите изследвания? Последните два цикъла БТ в първата фаза беше малко висока и моята гинеколожка ми даде да пусна тези хормони : TSH, FSH, LH, E2, Prolactin на 3 ден от МЦ. Последните два месеца ходя на прегледи след О и засега няма задържани фоликули. На 7 ден след О ще пусна и прогестерон. Пропуснах да кажа, че съм на 37г. Това са изследванията :
TSH              1.59 uIU/ml     0.27 - 4.2     ECLIA
LH                            4.3 U/l     2,4 - 12,6     ECLIA
FSH                       6.1 U/l     3,5 - 12,5     ECLIA
Пролактин        245 mIU/l     102 - 496     ECLIA
Естрадиол        345.2 pmol/l     46 - 607     ECLIA
Тестостерон   1.25 nmol/l     0,29 - 1,67     ECLIA

Благодаря предварително Blush

# 685
  • София
  • Мнения: 35 951
Здравей, denis.
Можеш ли да погледнеш и моите изследвания? Последните два цикъла БТ в първата фаза беше малко висока и моята гинеколожка ми даде да пусна тези хормони : TSH, FSH, LH, E2, Prolactin на 3 ден от МЦ. Последните два месеца ходя на прегледи след О и засега няма задържани фоликули. На 7 ден след О ще пусна и прогестерон. Пропуснах да кажа, че съм на 37г. Това са изследванията :
TSH              1.59 uIU/ml     0.27 - 4.2     ECLIA
LH                            4.3 U/l     2,4 - 12,6     ECLIA
FSH                       6.1 U/l     3,5 - 12,5     ECLIA
Пролактин        245 mIU/l     102 - 496     ECLIA
Естрадиол        345.2 pmol/l     46 - 607     ECLIA
Тестостерон   1.25 nmol/l     0,29 - 1,67     ECLIA

Благодаря предварително Blush
Здравей!
E2 e висок, може да е имало ЗФ/Киста?!
Другите са добре, за годините

# 686
  • Мнения: 4 133
здравейте,
гинекологът ми каза да си пусна изследване на хормон FSH
вече съм 8 ден от първия ден на цикъла, а прочетох че трябва между 3 и 5 ден
дали това има значение и трябва ли изследването да се прави на гладно

# 687
  • Мнения: 381
Здравей, denis.
Можеш ли да погледнеш и моите изследвания? Последните два цикъла БТ в първата фаза беше малко висока и моята гинеколожка ми даде да пусна тези хормони : TSH, FSH, LH, E2, Prolactin на 3 ден от МЦ. Последните два месеца ходя на прегледи след О и засега няма задържани фоликули. На 7 ден след О ще пусна и прогестерон. Пропуснах да кажа, че съм на 37г. Това са изследванията :
TSH              1.59 uIU/ml     0.27 - 4.2     ECLIA
LH                            4.3 U/l     2,4 - 12,6     ECLIA
FSH                       6.1 U/l     3,5 - 12,5     ECLIA
Пролактин        245 mIU/l     102 - 496     ECLIA
Естрадиол        345.2 pmol/l     46 - 607     ECLIA
Тестостерон   1.25 nmol/l     0,29 - 1,67     ECLIA

Благодаря предварително Blush
Здравей!
E2 e висок, може да е имало ЗФ/Киста?!
Другите са добре, за годините
Благодаря ти много за бързия отговор!!! На последният преглед след О гинеколожката ми не видя да има киста, но ми каза, че май съм имала две О от двата яйчника с разлика от няколко дена. При следенето на БТ и тестове за О също ми отчете два пика.

# 688
  • София
  • Мнения: 35 951
здравейте,
гинекологът ми каза да си пусна изследване на хормон FSH
вече съм 8 ден от първия ден на цикъла, а прочетох че трябва между 3 и 5 ден
дали това има значение и трябва ли изследването да се прави на гладно
ФСХ се изследва точно на 3 ден от МЦ и е добре да се пуска заедно с ЛХ и Е2 / ако случайно е завишен, да може да се прецени каква е причината/.

Скрит текст:
Здравей, denis.
Можеш ли да погледнеш и моите изследвания? Последните два цикъла БТ в първата фаза беше малко висока и моята гинеколожка ми даде да пусна тези хормони : TSH, FSH, LH, E2, Prolactin на 3 ден от МЦ. Последните два месеца ходя на прегледи след О и засега няма задържани фоликули. На 7 ден след О ще пусна и прогестерон. Пропуснах да кажа, че съм на 37г. Това са изследванията :
TSH              1.59 uIU/ml     0.27 - 4.2     ECLIA
LH                            4.3 U/l     2,4 - 12,6     ECLIA
FSH                       6.1 U/l     3,5 - 12,5     ECLIA
Пролактин        245 mIU/l     102 - 496     ECLIA
Естрадиол        345.2 pmol/l     46 - 607     ECLIA
Тестостерон   1.25 nmol/l     0,29 - 1,67     ECLIA

Благодаря предварително Blush
Здравей!
E2 e висок, може да е имало ЗФ/Киста?!
Другите са добре, за годините
Благодаря ти много за бързия отговор!!! На последният преглед след О гинеколожката ми не видя да има киста, но ми каза, че май съм имала две О от двата яйчника с разлика от няколко дена. При следенето на БТ и тестове за О също ми отчете два пика.
Две О., може да има в интервал до 24 часа.
Ако има два пика на ЛХ - един след друг - това е за една О.
Ако има пик, след това спад и отново пик на ЛХ - това показва ПКЯ.

# 689
  • Мнения: 4 133
ФСХ се изследва точно на 3 ден от МЦ и е добре да се пуска заедно с ЛХ и Е2 / ако случайно е завишен, да може да се прецени каква е причината/.
благодаря ви
сега отново говорих с гинеколога
каза че може и сега, денят имал значение ,ако това изследване се ползва за инвитро процедура или забременяване
 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт