Изследване на ХОРМОНИ – 14 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 72 128
  • 726
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 77
Здравейте, бих била благодарна да коментирате хормоните ми... Нещо не е наред..
TSH (Thyreotropin)
0.38
µUI/mL                                                                                                    0.27 - 4.2   
 
FT4 (Thyroxin free)
10.92
pmol/L                                                                                                    12 - 22   

ТАТ Тиреоглобулинови антитела
426.2
UI/mL                                                                                                     <=115


МАТ все още не е излязъл... :/

# 691
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 76
Момичета, искам да споделя, че повече в Цибалаб няма да отида хаха. Днес направих ТСХ, фт3, фт4, ТАТ, МАТ в Бодимед - http://prikachi.com/images.php?images/491/9147491f.jpg
Всичко ми се вижда ОК, вие какво ще кажете Blush

# 692
  • Мнения: 10 210
Момичета, искам да споделя, че повече в Цибалаб няма да отида хаха. Днес направих ТСХ, фт3, фт4, ТАТ, МАТ в Бодимед - http://prikachi.com/images.php?images/491/9147491f.jpg
Всичко ми се вижда ОК, вие какво ще кажете Blush

И при мен от лаборатория до лаборатория имаше двойна разлика в получените резултати. Rolling Eyes Само че как преценяваме на кои резултати да вярваме - на по-добрите или на по-лошите? Сигурно като отидем в трета лаборатория. Head Band

# 693
  • Мнения: 680
И аз съм си задавала този въпрос за лабораториите и това е много съществено, защото лечение базирано на грешни резултати звучи плашещо. Ако някой е запознат, нека пише. Ще е изключително полезно.

# 694
  • София
  • Мнения: 10 642
Мога да ви кажа, че качествения контрол на Цибалаб се прави както трябва.
Това, че резултатите от едно лаборатория повече ни харесват не означава, че те са истинските (не означава и обратното естествено)

# 695
  • Мнения: 4 133
Излезе ми резултата от хормон FSH 5.23/референтни за фоликулярна 3.5-12.5 /направен в 8 ден от цикъла
Нормален е резултата,нали?

# 696
  • Мнения: 10 210
Ако трябва да сравнявам лабораториите поименно, на мен Цибалаб винаги ми дава по-добри резултати от другите лаборатории (Кандиларов, Рамус, Бодимед и др.). Което не ме успокоява. А имам една случка, която дори ме изуми. Отивам при лекаря с резултати и той ми казва "отиди пак дай кръв там (няма да посочвам за коя лаборатория става дума), аз ги познавам, ще им кажа сега да направят броенето по друга методика и резултатът ще е в норма". Astonished Е, това как го разбирате?!? И понеже питам какво става и той ми казва "ами медицината не е математика, тук 1+1 не е 2"... Защо??? Нали кръвта не лъже.

# 697
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 76
Относно резултатите, това, което аз знам е,че е изключително важно дали си правиш теста в централна лаборатория, където на място се изследват пробите или в такава, където пробите се транспортират до друго място. Знам, че в Цибалаб (и конкретно тази в която отидох) пробите се транспортират до друго място, което е предпоставка за грешки. Имам няколко познати с базедова и Хашимото, всички ми казаха,че имат забрана от ендокринолозите си да пускат изследване в Цибалаб, защото конкретно за хормони не е ОК.
Съжалявам, че имах цялата тази информация, и въпреки това импулсивно реших да пусна ТСХ, тъй като придружавах други хора на изследване в Цибалаб, причиних си излишен стрес.

# 698
  • София
  • Мнения: 10 642
Няма как за 2-3 часа ТСХ да се промени в серума. Особено пък да се повиши стойноста от "преседяване" на серума. А и си има начини за съхранение и транпортиране на материалите

# 699
  • Мнения: 1 472
Здравейте, ежемесечно си следя овулацията при док. - има (доказано) такава....доминантен фоликул, пука се, жълто тяло....лигавицата в някои месеци е с добра дебелина, понякога е по-тънка, но като краен резултат бременност няма....
Въпросът ми е - не би ли трябвало да изследвам някакви хормони (повече от година док. не ми е назначавал никакви изследвания), да не пропускам нещо, което да е от значение и да оказва влияние и въпреки, че си имам ову да препятства по-нататъшното развитие на нещата?

# 700
  • Мнения: 481
Мога да ви кажа, че качествения контрол на Цибалаб се прави както трябва.
Това, че резултатите от едно лаборатория повече ни харесват не означава, че те са истинските (не означава и обратното естествено)
Подкрепям +1
Правих АМХ в Цибалаб, смятам че резултатите са достоверни.

# 701
  • Мнения: 343
Здравейте и от мен   Heart Eyes

Моля да коментирате хормоните ми, правени на 2 ден от мц.

FSH- 4.76

LH -  5,54

ESTRADIOL- 48.06

TSH- 2.87

Мерсии  bouquet

# 702
  • Пловдив
  • Мнения: 57
Денис, как ти се струват резултатите сравнени миналият и този месец. След месец DHEA  и други добавки реших да пусна контрола.

                          на 3ти ден този цикъл                 на 2ри ден предният цикъл
FSH -             12,36   mlU/ml  реф.  ( 3,85 - 8,78 )                        14,74
LH    -          8,16     IU/L        реф.  (2,12 - 10,89)                     12,46
Естрадиол-        206.0  pmol/l      реф.  ( 77 - 921 )                         112.0
тестостерон-         0,61 mg/ml   реф. (0.00- 0.75)                       0,79
DHEA-S              290.8  µg/dl    реф. (23 -266)                           291,1


Останалите резултати от миналият месец са без референтни стойности. Имам ги като  стойност в епикризата. Този месец замених DHEA със 7-кето , и ще се отчета с контрола на следващият цикъл. (резултатите от този месец са в същите мерни еденици и референтни граници)

# 703
  • София
  • Мнения: 35 951
Здравейте и от мен   Heart Eyes
Моля да коментирате хормоните ми, правени на 2 ден от мц.
FSH- 4.76
LH -  5,54
ESTRADIOL- 48.06
TSH- 2.87
Мерсии  bouquet
Здравей!
ЛХ е висок, може да показва ПКЯ.
ТСХ е висок, при опити за бебе е желателно да е под 2.0.
Добре е да провериш Пролактин и Андростендион, Инсулин+Глюкоза на гладно.


Денис, как ти се струват резултатите сравнени миналият и този месец. След месец DHEA  и други добавки реших да пусна контрола.

                          на 3ти ден този цикъл                 на 2ри ден предният цикъл
FSH -             12,36   mlU/ml  реф.  ( 3,85 - 8,78 )                        14,74
LH    -          8,16     IU/L        реф.  (2,12 - 10,89)                     12,46
Естрадиол-        206.0  pmol/l      реф.  ( 77 - 921 )                         112.0
тестостерон-         0,61 mg/ml   реф. (0.00- 0.75)                       0,79
DHEA-S              290.8  µg/dl    реф. (23 -266)                           291,1

Останалите резултати от миналият месец са без референтни стойности. Имам ги като  стойност в епикризата. Този месец замених DHEA със 7-кето , и ще се отчета с контрола на следващият цикъл. (резултатите от този месец са в същите мерни еденици и референтни граници)
Сега хормоните са по-добре, тестостерона е паднал - браво. Peace
Дано по-бързо и другите да се нормализират. Не се притеснявай, просто трябва физиологично време.

Последна редакция: чт, 20 юли 2017, 17:33 от denis.

# 704
  • Мнения: 10 210
Денис, би ли ми помогнала с разбирането на LH? При Elinorche86 за стойност 5,54 пишеш, че е висок, а референтните стойности са 2,12 - 10,89. Питам, защото и аз следя моя LH и да знам към какво се стремя. Или се гледа спрямо FSH, трябва да са 1:1?

Общи условия

Активация на акаунт