Изследване на ХОРМОНИ – 14 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 71 973
  • 726
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 35 817

Може ли коментар (на 3ти ден от Ц. са пуснати), на пръв поглед всичко е в референтните граници, но знам, че се гледа и някакво съотношение между
хормоните, което не ми е много ясно..... Благодаря!

LH   11.87mlU/ml         /фоликулярна:1,5 - 12,6, лутеална-1,00 - 11,4: менопауза- 7,7 - 58,5/
FSH   7.95   mlU/ml         /фоликулярна: 3,5 - 12;5 лутеална:1,7 - 7,7; менопауза:25,8 -134,8/
Estradiol   24pg/ml         /фоликулярна:14.0 - 160; лутеална: 38 - 260; менопауза: 5 - 54/
ЛХ е висок и показва ПКЯ.
Добре е да те видят на УЗ и да ти се назначат изследвания, които ще покажат къде е проблема.

# 721
  • Мнения: 1 472

ЛХ е висок и показва ПКЯ.
Добре е да те видят на УЗ и да ти се назначат изследвания, които ще покажат къде е проблема.
[/quote]

ами да, този месец бях с малка киста и бях на оргаметрил, за да ми дойде - възможно ли е да е от това...
планувам след цикъла да отида на преглед или трябва да е по-рано?! - дали има какво да се направи, за да си имам този месец нормална овулация или няма да се получат нещата?!

# 722
  • София
  • Мнения: 35 817
........
ами да, този месец бях с малка киста и бях на оргаметрил, за да ми дойде - възможно ли е да е от това...
планувам след цикъла да отида на преглед или трябва да е по-рано?! - дали има какво да се направи, за да си имам този месец нормална овулация или няма да се получат нещата?!
Може Оргаметрилът да е подпомогнал обратното развитие на кистата, но изследванията отново показват ПКЯ.
Трябва да те видят на УЗ - дали кистата е изчезнала - на 10-12 ден от МЦ, така ще може да се види, ако има и доминантен фоликул.
Ако има киста, шансът да има О., е по-малък.

# 723
  • Мнения: 1 472

Може Оргаметрилът да е подпомогнал обратното развитие на кистата, но изследванията отново показват ПКЯ.
Трябва да те видят на УЗ - дали кистата е изчезнала - на 10-12 ден от МЦ, така ще може да се види, ако има и доминантен фоликул.
Ако има киста, шансът да има О., е по-малък.
[/quote]

Благодаря Денис, ще отида задължително да ме видят ...
а Естрадиолът (тъй като гледам, че е в долната граница) и принципно много често ме диагностицират и с тънка лигавица - в него ли е проблемът (преди ми изписваха Естрофем, но сега не взимам нищо)...някакъв съвет за тази лигавица (за сега съм си самоназначила едни билкови чайове -червена детелина до ОВУ...но предполагам е слаба работа)....?!

# 724
  • София
  • Мнения: 35 817
Благодаря Денис, ще отида задължително да ме видят ...
а Естрадиолът (тъй като гледам, че е в долната граница) и принципно много често ме диагностицират и с тънка лигавица - в него ли е проблемът (преди ми изписваха Естрофем, но сега не взимам нищо)...някакъв съвет за тази лигавица (за сега съм си самоназначила едни билкови чайове -червена детелина до ОВУ...но предполагам е слаба работа)....?!
E2 e добре, той трябва да е на долна граница.
При по-тънка МЛ, добре действат / най-общо/:
Аргинин
Масло от вечерна иглика
Омега 7, Омега 3
Вит.Е, Вит. А, вит. група В     
Астаксантин

# 725
  • Мнения: 1 472

[/quote]
E2 e добре, той трябва да е на долна граница.
При по-тънка МЛ, добре действат / най-общо/:
Аргинин
Масло от вечерна иглика
Омега 7, Омега 3
Вит.Е, Вит. А, вит. група В     
Астаксантин

Благодаря много Денис - аз пия геритамин (пак до ОВУ)
сега ще разгледам предложените от теб добавки и още утре ще се снабдя и ги започвам.

# 726

Общи условия

Активация на акаунт