С първите пролетни лъчи, коремчето на Августинка, започва да личи

  • 35 204
  • 757
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 91
И аз ползвам pregnancy+. В момента съм 13+5, значи да очаквам след два дни да ме изключат Wink
Сигурно има мн безплатни, бях инсталирала още един апп, но оставих този.

# 691
  • Мнения: 1 488
И аз си ползвам pregnancy+, вече съм в 17-та +, въпреки че статиите са заключени, продължава да ти брои дните от бременността. Не е лошо приложение. Аз ползвам още Ovia, тя не е заключена поне за сега и what to expect, също безплатно.

# 692
  • Мнения: 1 152
На мен хич не ми харесват тези календари. Аз съм с късна овулация и има разминаване.  За термин си считам датата, която ми казаха на ФМ.  Има ли приложение, където мога да въведа различна продължителност на цикъла от 28 дни?



На повечето приложение има опция какво да въведеш термин или ПРМ.

Аз се ръководя от данните от първите ехографи, защото Ц ми е нередовен и има разминаване, макар че този път разминаването е много малко и можеше да си ползвам ПРМ Simple Smile

# 693
  • Burgas
  • Мнения: 56
Pregnancy Calendar поне за андоид е мн хубаво. Много неща има , на английски е . Показва ти също и каква големина е в коя седмица и на какво прилича. В момента моето е като авокадо Simple Smile

# 694
  • Мнения: 394
Добавям към списъка с приложенията за iphone - BabyCenter.
Безплатно е и освен стандартните размер на бебето, какво да очакваме всяка седмица и тн има също много полезни статии и клипчета на всякаква тематика.

# 695
  • Пловдив
  • Мнения: 503
Здравейте, момичета. От сряда съм без нет, а вие сте изписали над 20 страници. Не мога да наваксам с четенето – от вчера ви чета.
Мел, честито! Занапред ти желая много спокойна и щастлива бременност!
Дива, това, че децата ти много се обичат и си споделят нещата, е много хубаво. И аз това искам да се получи с моите. От сега подготвям баткото, че трябва да споделя, защото сега не обича много да го прави. Прави ми впечатление, че от сега дава от яденето си на мен, за да храни бебчо. Много се надявам това да продължи и като се роди бебето.
Добре дошли на новите момичета!
Девия, аз по гърдите сърбеж нямам, вече спряха и да ме болят ( в началото беше кошмар – 4 месеца не можех да ги докосна). Но при мен откакто забременях много ме сърби гърбът, и то все в една област. Коремът от време на време ме присърбява по малко.
И аз нямам търпение да узная пола на бебето, но то не остана. На 2 март съм на преглед и се надявам док да може да каже.
Клиър, и аз нямам голям апетит в момента. Първите три месеца бях като вълк – постоянно гладна и все тъпчех нещо в устата. След това гладът отмина, не ми става лошо, като огладнея и не ми се яде особено много. Ям сутрин, обед и вечер нормално, дори някога по-малко. Надявам се това да не е проблем за мен и бебето. За сега се чувствам ОК така.
За TSH – на мен преди 1 година ми откриха заболяване на щитовидната жлеза, започнах да пия Л тироксин и ме предупредиха за Б да внимавам, че нивата се вдигат. Моят АГ каза да си го следя на 2 месеца. В началото на Б беше 2.5, сега го мерих преди седмица – 1.55.
Бети Лети, повярвай ми, мъжкият атрибут не може да се сбърка, вероятно докторката ти е права.
Лоренн, аз ползвам интимните гелове на Ейвън и съм доволна. Откакто забременях реших да не ползвам ежедневни превръзки, за да не си докарам някакво възпаление или гъбички.

# 696
  • Мнения: 1 488
Как успявате да НЕ ползвате ежедневни превръзки Rolling Eyes Аз не мога без. Може би и заради утрогестана и все изтича нещо..  newsm78 имах гъбички, слагах си свещички миналата седмица и след това контролата беше чиста, но продължавам да си имам течение.. Без превръзки не бих се справила. 🙈

# 697
  • Paris, France
  • Мнения: 285
Аз от на Себамед интимния гел съм много доволна, но тук не го намирам и ако не се сетя да си взема от България, си ходя мръсна цяла година Mr. Green

Ходих на зъболекар днес, не мога да си намеря място от радост, за пръв път ми се случи зъболекар да ме прегледа и да ме отпрати, защото нищо ми няма. Банкет ще вдигам! Оказа се, че болката ми е била заради възпалени синуси, както си и мислех де, особено щом изчезна, като се излекувах...

Днес ми се стори, че усетих плода - лимон ли е, манго ли е - ама като че да ме подритна. Сега ще се ослушвам за още ритници, не че много напирам, но Шушката по това време горе-долу я усетих за пръв път.

Не мога да се включа особено адекватно по другите дискОсии, но като видя някоя манджа за наръсване с мерудия, ще се обадя  smile3534




# 698
  • Мнения: 1 488
Браво, Фешънмама, че нямаш нищо за правене!
Така да е и занапред. И аз посетих зъболекар в 7-ма седмица, когато ми се счупи зъб.. Уж нямах кариеси, дано така изкарам до края.
Реших да ходим с ММ на плуване утре или в четвъртък. Мислите ли, че ще ми е много натоварващо? Аз не съм голям плувец, но мисля да си плувам жабешката за раздвижване по час веднъж седмично Joy Нали не е вредно? Док каза , че мога да спортувам след 20-та седмица, но не се сдържам вече.. Дали плуването ще ми е ок? Как мислите? Абстрахирах се от гъбичките и ще се моля да нямам проблеми Praynig Joy

# 699
  • Мнения: 209
Здравейте момичета ,днес бях на преглед май чакаме момиче ,но не е напълно сигирна доки .Всичко е наред с бебчо .Утре ме приемат за серклаж .Стискайте палци 😂🤗🤗

# 700
  • Мнения: 394
Вики, плуването и разходките са  единственото нещо което моя док ми дава, всичко друго ми е забранено, така че явно това е най-щадящо. Но аз пък с мисълта за гъбичките не мога да се справя и няма да влезна в басейн, за мен е отреден дивана явно  Mr. Green
По темата за превръзките - и аз не мога без, но наскоро ми свършиха и за няколко дни докато се наканя да си купя, си слагах кърпички (от тия дето са WC хартия за в диспенсър) и установих че ми е по-добре с тях та за сега се запасих с няколко пакета  Joy

# 701
  • Мнения: 4 891
Здравейте момичета ,днес бях на преглед май чакаме момиче ,но не е напълно сигирна доки .Всичко е наред с бебчо .Утре ме приемат за серклаж .Стискайте палци 😂🤗🤗
А защо серклаж?

# 702
  • Мнения: 209
Здравейте момичета ,днес бях на преглед май чакаме момиче ,но не е напълно сигирна доки .Всичко е наред с бебчо .Утре ме приемат за серклаж .Стискайте палци 😂🤗🤗
А защо серклаж?
Имам конизация на маточната шийка при професор Горчев .Беше ми казано ,че задължително ако забременея трябва да ме зашият .Тей като операцията е LEd  с лазар  сегашната ми лекарка каза че не е нужно ,но въобще нямам намерение да рискувам.Минах през много неща и искам да ми е мирно на главата

# 703
  • Мнения: 1 488
Didka, честити розови панделки неофициално! Браво за добрите новини от прегледа! Ще стискаме палци утре за серклажа, дано мине бързо. Не разбирам много от това, което си написала, но дано е лека процедура и после да си оки.
Деялия, и аз съм го правила този номер със салфетките като ми свършат превръзките  Laughing
И мен ме е страх от гъбички, но ще видя как е в Холидей Инн хотела, че ми е близо, надявам се да е чисто и да нямам проблеми.

# 704
  • Пловдив
  • Мнения: 22
Привет на всички мами и от мен Simple Smile Аз също трудно ви наваксвам.
Накратко, първа бременност с термин 07.08.2017. Основните симптоми при мен са хронична умора и сън Simple Smile, но тези дни забелязвам, че започнаха да ми се връщат силите. Предполагам, защото съм с ниско кръвно и спрях кафето. И мен ме сърбят гърдите, напоследък и корема влиза в това число. Пия само фолиева киселина, преди това взимах Утрогестан орално до 10та седмица. Понеже някои вече споделят - не пропускайте да минете през зъболекар. Това, което ми липсва е физическата активност. Преди ходех на аеробика на мини батути (силно препоръчвам) и народни танци. Сега като ми дойдат силите отново, ще възстановя танците  и трябва да намеря нещо по-леко до раждането.

Относно скрининга: на ранния - биохимичен за ДАУН 1:1300, комбиниран за ДАУН 1:290; на късния - биохимичен 1:5200, възрастов 1:1000, интегриран(ранен и късен) 1:880. Хубаво е да не се шашкате, защото изследването не е диагноза, а оценка на риска, и зависи много и от акушер-гинеколога дали правилно ще вземе мерките на малката душичка. За това като си взимате резултата (поне в Пловдив е така) ви го дават след консултация какво означава от специалист по генетика , също така преди вземането на кръв разпитват за фамилна обремененост, работни фактори и т.н. Ако имате притеснения за резултата се консултирайте с лекар, а не тук, защото входящите данни за всяка мама са различни.

Относно ежедневните превръзки, аз ползвам гино певарил, но се мъча без превръзки. Преди имах проблем от ароматизирана или оцветена тоалетна хартия - голям зор беше докато установя причината. Така че ви препоръчвам да позлвате памучни и без всякакви аромати, може и да се почувствате по-добре.

Относно приложенията, от няколко години ползвам P tracker за цикъла, има и следене на бременноста по седмици с кратка и ясна информация. Също ползвам и pregnancy+, където има доста съвети. Общо взето ако се зачудя дали нещо е от бременноста до няколко дена приложението ме успокоява  Grinning Платих си го - първото приложение, за които не ми се досвидяха 6лв или нещо такова. Не за друго, информация има много, но мисля че и прекаленото четене е излишно.


 

Общи условия

Активация на акаунт