С първите пролетни лъчи, коремчето на Августинка, започва да личи

  • 35 166
  • 757
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 5
Момичета, каква интимна козметика ползвате? Имам неприятен сърбеж само отвън, не е постоянно, но когато го има е жестоко. Нямам за първи път от мнооогоо години течение. Мислех си, че съм завъдила някакви гъби. Пуснаха ми микробиология-изненадах се, че няма нищо. Взех си лактацид с лосион последно. С какъв лосион се мажете след това? Ползвам и ежедневни превръзки дискрийт, явно и тях трябва да сменям. Докторката каза да пробвам марки, докато си намеря тази, от която ми е добре. newsm78

Аз откакто разбрах, че съм бременна ползвам Lavilin -био интимен гел. Иначе преди това и аз бях с Лактацид.

# 706
  • Мнения: 132
Благодаря момичета за споделения опит. Гери Канестена с рецепта ли е? Взех нова тоалетна хартия, утре нови превръзки.... АГ каза, че не съм наддала и ме праща на ендокринолог, за да сме по-спокойни. Казах и, че през първата качих 11кг. Явно съм и отслабнала през миналата Б, защото след раждането бях 46кг, а почнах 53кг. Пусна ми някакъв молекулярен скрининг ще ровя из нета да видя в 15+5 какво се пуска newsm78 За Майчин дом ги пратиха. След 7 дни ще видя резултата. В понеделник съм при друг АГ дано повече обеснява.
Успех Дидка! Всичко ще е наред.

# 707
  • Мнения: 209
Още нещо се сетих 😆😆казаха ми че тежи 92 грама не е ли много за седмица 13+4 .

# 708
  • Мнения: 2 515
Още нещо се сетих казаха ми че тежи 92 грама не е ли много за седмица 13+4 .
Не, супер са си грамчетата. А и то теглото се изчисляват на база мерките на бебчо, та я тежи толкова, я не, трудно може да се каже с точност Simple Smile

Аз ползвам интимния гел на Билка, и течение имам (чиста МБ за сега), та и аз не мога без ежедневни. По две на ден сменям :/

# 709
  • Мнения: 3 595
На мен ежедневните ужасно ми спарват и преди от тях съм получавала гъбички. Но ходя с тесни дънки, това допринася за спарването. Имам леко течение сега, чиста МБ, но се търпи положението и без превръзки. По-късно като започне бебето да ми притиска всички вътрешности се мъча с тях поне като излизам, че кихна ли се изтървам винаги  Blush

# 710
  • София
  • Мнения: 158
Аз ползвам Ovia Pregnancy. Има си всичко и няма заключени работи.
Минала съм през доста интимни гелове, ноот Билка съм най-доволна.

# 711
  • Paris, France
  • Мнения: 285
Виктория, според мен, хотелските басейни са с по-стегнат контрол. Аз си ходя по веднъж през уикенда, и аз не съм голямата плувкиня, но ми действа зареждащо. Правя към 40 минути дължини и ми стига. Пропускам само, ако съм болна.

# 712
  • Мнения: 35
Върнах се отново да ви чета, че вчера ми беше доста зле - много гадене, а уж беше намаляло. Чета, че и други вчера са се оплаквали, явно нещо има из въздуха  Confused
За течението - нормално е да го има през бременността - така се подготвят каналите за раждането. Аз използвам един френски интеман гел - Cattier (органична козметика). А за превръзките и тоалетната хартия някой вече го беше казал - Никога ароматизирани или с оцветяване по тях. Да не ви подлъгват думи като cotton extract, алое, лайка и ала.бала. Все химикали са. Голям зор беше преди години докато си намеря удобни, тънки ежедневни изцяло бели и без аромати и екстракти. Ползвам descreet no perfume. Всеки път, когато съм правила изключение, започва сърбеж.
Днес бях на преглед и док каза, че и това ще е момче. Нали си имам син, искаше ми се сега едно момиченце.. питах дали е сигурно, а той ми казва, че както и да се върти му вижда атрибута, но за да съм имала надежди, щял да ми потвърди следващият път  Simple Smile Не си го бях навила толкова на пръста това девойче, така че каквото такова. Ако се престраша 3-ти път - тогава.
Лоренн и аз отслабнах миналата бременност (след раждането бях на минус 6 кг), това да не те плаши, особено ако се движиш достатъчно и от неразположение ядеш по-малко или избягваш някои храни, нормално е да се получи.
smilyanka от Пловдив ли си? Къде ходиш на лекар и къде си правила ФМ? Аз съм от Пловдив и моят термин го дават 7 -ми авг, но аз си го изчислявам на 6-ти заради по-къс цикъл.

# 713
  • Мнения: 1 239
За превръзките - ползвам ежедневни ежедневно, няма как я Утрогестана текнал, я от мен. Не търся конретна марка - гледам да са "изглеждат" хубави, в кутия, без аромати.
За интимен гел като ви чета ме хвана срам обаче. Рядко съм ползвала, ама съм чела най-добре с вода по време на душ, без никакви пяни и прочие, дори интимни, ако няма конкретен проблем. И не знам, но за толкова години не съм имала никога сърбежи или гъбички.

# 714
  • Мнения: 1 152
Аз ползвам лактацид душ гел и нямам проблеми сега. Но предната Б  що сърбежи, течения, подсичане дори, направо в чудо се бях видяла, а МБ все чиста излизаше. Лекувах с глобули защото всички симптоми бяха като за гъбички и то не веднъж, като родих и всичко мина от раз.

Ежедневни не ползвам, че ми дразнят.

Шоколадче щом ти е добре така  не виждам проблем само с вода да е, даже по добре според мен.
Леля ми и тя така и не признава нищо друго,но аз не мога.

# 715
  • Мнения: 3 595
Аз при душ изпозлвам Multi-Gyn Femiwash, той предпазва както и лекува уж сърбежи, както и става за пяна за бръснене. Но неведнъж съм "рекламирала" продуктите на серията, та ще се спра до тук, че ставам досадна, но от тази пяна съм много доволна.

# 716
  • Мнения: 35
Да се похваля и аз с изследванията за Даун рисковета са много малки.
Да попитам как се справяте със дърбежа по гърдите и корема, при мен на моменти е нетърпимо

# 717
  • Пловдив
  • Мнения: 1 310
На мен сърбежите ми намаляха откакто се мажа с олиото на Веледа п/в стрии, което редувам с кокосово масло.

ММ ми намери хакната версия на Pregnancy+. Ако някой иска мога да пратя файла.

# 718
  • Мнения: 35
А някои ползвал ли е олио против стрии Re- Gen

# 719
  • Мнения: 973
Тук и аз трябва да се засрамя - не съм взела още олио за мазане , интимен гел не ползвам ,а ежедневните превръзки почнаха да ме дразнят и сменям като луда бикини по няколко пъти на ден.
Есенция Лимонова - прати насам файла, мислех да си я купувам.
Иначе вече почти 2 седмици без ехограф - нямам търпение след 10 дена да отида. Даже ММ ме пита снощи кога ще видим мушморока.
Не знам как е при вас ,но при мен рязко се увеличи апетита за протеин - по цял ден ям нахут , хумус ,кисело мляко пия. Поне спрях баничките :Д

П.П. Ако някой се сеща как се казваше групата за смешни случки при раждането? Търсих и нищо не открих , исках малко да се посмея с кафето  Joy

Общи условия

Активация на акаунт