С първите пролетни лъчи, коремчето на Августинка, започва да личи

  • 35 166
  • 757
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 490
"Смешно ли е раждането "
Ха Добро утро и от мен. Времето е страхотно, само за разходки, лошото е, че едва се сдържам да не купя я шапчица, я чорапки, пък те едни мъндзъркииии 😍 . Няма , ще се държа мъжки поне още 2 месеца.

# 721
  • София
  • Мнения: 364
Добро утро!
Днес е един прекрасен ден! Сутринта отидохме с децата да видим бебеока. 100% мъж, дори и аз видях атрибута, поне е надарен отсега  Mr. Green
Много емоционално беше - този доктор нямам думи да го нахваля, разкошен човек, толкова мило се държа с децата, те много се забавляваха - даде им мишката да очертаят главата на беб, послед коремчето, крачетата, видяха как им "маха"  Laughing
Отговаря на 17+1 с термин 01.08 дърпа юнака напред, 144 удара в минута, всичко му е перфектно, доктора каза, че няма смисъл да ходя на ФМ. Аз с кръвно 95/50  newsm78 не знам що така, качила съм 3 кг и ми каза да намаля тестеното.... ами май това е засега. Нищо не ми изписа, аз понеже нямам обилно течение и не ползвам превръзки не ми пусна и вагинален секрет. Всъщност микробиология не съм правила от 2 г., а ходя редовно на гинеколог - на 6м. Ще  си поискам следващия път за всеки случай.

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 22
smilyanka от Пловдив ли си? Къде ходиш на лекар и къде си правила ФМ? Аз съм от Пловдив и моят термин го дават 7 -ми авг, но аз си го изчислявам на 6-ти заради по-къс цикъл.

crisco Да в Пловдив съм. На женска консултация съм в Медицински Център 1 (Медлайн) при д-р Логинова. Тя ми прави и ФМ, но понеже от тази година са на нов ценоразпис, за биохимията ме пратиха във ВМИ, защото е безплатно. Все пак можеха да ми кажат цената и да не ми дадат избор. На консултация ходя и при д-р Крумов ( не работи с касата). Миналата година ми маха полип на шийката в Медлайн, и от тогава съм очарована от услугите и човешкото отношение, което не във всяка болница го има. А и в рамките на 1 година и 4ма лекари само той установи от 1вия преглед какво ми има.

Относно термина, като дойде време може и да го преизчислят според големината на бебчо, за това датата си я ползвай за ориентир Simple Smile

# 723
  • Мнения: 3 595
Терминът по принцип поне тук може да се променя според големината само първите три месеца, след това е забранено и не се смята за медицински точно. След първите месеци и гените си играят ролята, бебе на слабички родители примерно високи 160 няма да е същото като бебе на едри родители, високи примерно 180.

# 724
  • Мнения: 1 152
Терминът по принцип поне тук може да се променя според големината само първите три месеца, след това е забранено и не се смята за медицински точно. След първите месеци и гените си играят ролята, бебе на слабички родители примерно високи 160 няма да е същото като бебе на едри родители, високи примерно 180.
До колкото знам и тук би трябвало да е така, защото после няма да е коректно!
Имам познати на които бебето е вървяло с две три седмици напред в по късно седмици, но не са го вадили по рано( секцио) по тези показатели, защото това че е по едро не означава, че е доносено!

# 725
  • Мнения: 4 833
Моето бебе до 26 г.с. или изоставаше или беше на долни граници, после пък започма да расте и беше 10 дни напред. Родих си планово секцио 7 дни преди термин.Така, че Скийтър е напълно права. Иначе според изместването пренасях 3 дни 😹😹😹

# 726
  • Мнения: 17
Здравейте, момичета!  Hug
Не знам дали сте коментирали темата (поне аз не видях никъде)..но се чудех как стои въпроса с тренировките по време на бременност? Дали е ок да тренираш нещо (различно от йога), нещо по-..кардио ... да правиш някакви по-леки фитнес упражнения... вие спортувате ли нещо?  Thinking

# 727
  • Мнения: 4
Здравейте, момичета! От доста време ви следя, но все не се престрашавах да се присъединя към вашият отбор.       На 26 г. съм и живея в София. Първа бременност ми е, в момента съм в 15 г.с. Засега терминът ми е определен за 16.08.
С пожелание за усмихнат ден!  bouquet

# 728
  • Пловдив
  • Мнения: 1 310
Тук и аз трябва да се засрамя - не съм взела още олио за мазане , интимен гел не ползвам ,а ежедневните превръзки почнаха да ме дразнят и сменям като луда бикини по няколко пъти на ден.
Есенция Лимонова - прати насам файла, мислех да си я купувам.
Иначе вече почти 2 седмици без ехограф - нямам търпение след 10 дена да отида. Даже ММ ме пита снощи кога ще видим мушморока.
Не знам как е при вас ,но при мен рязко се увеличи апетита за протеин - по цял ден ям нахут , хумус ,кисело мляко пия. Поне спрях баничките :Д

П.П. Ако някой се сеща как се казваше групата за смешни случки при раждането? Търсих и нищо не открих , исках малко да се посмея с кафето  Joy
Прати ми мейл на лични Peace

# 729
  • Мнения: 222
Enche_22, аз си правя по-леки упражнения. В седнало положение с гири 3кг едната, стандартни - бицепс, трицепс, гръб, гърди , рамена. За крака пак с тях - клякания . Преди това задължителна загрявка - стандартна и малко разтягане на кръст - това невролога ми го показа , заради дископатията.

# 730
  • Пловдив
  • Мнения: 503
Здравейте, момичета!
Много се вълнувам, като ви чета, че вече си знаете пола на бебчетата. И аз си чакам прегледа следващата седмица и се надявам да го разбера. Мисля с мен да взема и баткото, за да види бебето, че до сега само на снимки го гледа.
Много се радвам и че времето взе да се оправя и това слънчице така хубаво грее. Дано да не се разваля повече, макар да идва Баба Марта с нейния темперамент.
Относно тренировките - аз нищо не тренирам, но доста ходя пеш.

# 731
  • Burgas
  • Мнения: 56
На мен док не ми дава нищо освен йога или плуване, аз исках зумба , но каза не . Аз не ползвам ежедневни засега ,нямам течение вече , нито гел. Wink

# 732
  • Мнения: 17
На мен единия лекар ми забрани, другият пък насърчи спорта..и затова се чудя какво да правя. Но явно някакви леки упражнения са ок..стига да не се натоварва корема. Simple Smile

# 733
  • Paris, France
  • Мнения: 285
Юпии, ходих до кофти-дофтурката и си прибрах резултатите от БХС. Рискът ми е 1:10000. НТ не знам дали споменах, че я измериха 1 мм.
Та тъй, радвам си се тук, на връщане открих магазин за професионални продукти за коса и се наградих с една туба, която още не съм много сигурна какво е точно, но ще се плецам - решено е! Simple Smile

# 734
  • София
  • Мнения: 2 130
Аз не спортувам сега, не за друго ми време не ми остава, но да запролети и си отивам на вилата уйкендите и там такъв фитнес си докарвам, че после никой не вярва че не ходя на фитнес  Laughing. Нямам търпение да се оправи това време и да си подхвана зеленчуковата градинка. Е тази година ще го карам по леко, но няма да се откажа.

Общи условия

Активация на акаунт