Оправдан ли е боят в този случай?

  • 3 392
  • 80
  •   1
Отговори
# 45
  • на Север
  • Мнения: 503
РЕНИ, не трябва да забравяш, че вие сте в периода на "няма" Naughty(между 2 - и 3 години).
Габриела се научи да ходи на гърне към 1,6 месеца. На 2 години и половина започна да ми прави напук и сутрин преди да тръгнем на ясла я слагах на гърнето, но нищо не правеше. Стискаше се насила и като тръгнем към яслата се изпикаваше в гащите. Имаше перид в който се нервирах много и съм я шляпвала, но повярвяй ми толкова виновна се чувствах после, че се зарекох повече да не си изпускам нервите. Периода отмина и вашият ще отмине.  Peace

# 46
  • Мнения: 1 178
Аз практически съвет не мога да дам Wink, но много ми хареса тази статия В нея пише за гърнето, свекървите, поущренията и наказанията.

# 47
  • Мнения: 3 491
Рени, та като гледам, момиченцето ти две годинки няма още. Малка е, ще й дойде времето. Имаш и по-голяма дъщеричка, пускай малката в тоалетната с каката, в един момент ще иска да е като нея. Като започне пък да иска, ще я оставяте да се мотае по голо дупе, сама ще си намира гърнето. Лято идва! Съчувствам ти заради трайната близост с тази свекърва. И моята мърмореше и обвиняваше американските гърнета, много модерни били, пък в България имало едни такива простички, та като се заклещели децата, и не можели да станат ...   #Cussing out А на въпроса за боя в този случай - не, не е оправдан. Безобразен е.

# 48
  • Мнения: 8 917
Със свекърва ми не можем да излезем на глава по тази тема... Рая отказва да ползва гърнето. Седи си на него- не й пречи. Но не върши нищо там, когато стане от него- тогава действа. Свекърва ми казва, че трябва да я натупаме за да престане да върши тази работа в гащите/памперса- като се страхува, че ще я пляскат, тогава вече ще седне да се изпишка на гърнето. Инстинкта ми подсказва, че това не е правилният подход (имам опит, но голямата ми дъщеря не беше толкова опърничева). А не мога да я оборя и си мълча. А тя все повече настоява да напляскаме Рая (живее на долния етаж и много ни се меси). Мъжа ми се съгласява с нея. И сега не знам newsm78 Не че не съм я потупвала, но в сучая не мисля, че е правилно...

Не оправдавам никакъв бой Close Twisted Evil Close Twisted Evil Naughty още по-малко за подобни неща Close

# 49
  • Мнения: 229
Боят на децата не е оправдан е никакъв случай! Колкото и голяма беля да са направили, колкото и да са ни ядосали! Naughty
Сега и ние се учим да казваме кога ни се пишка, но резултата е никакъв. Явно си прави на инат. Още малко като се стопли времето, ще я оставя само по гащички и смятам че като поседи мокра сама ще се научи. Няма дете което да не се е научило да си казва, така че няма място за безпокойство. Всяко нещо с времето си!

# 50
  • Мнения: 3 405
Поддържам тези, които не приемат боя.
Боят не е оправдан никога!

А за гърнето е просто абсурдно.
Кажи на свекито, че не е права. Не травмирайте детенцето!!!

# 51
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ще се корегирам Peace

# 52
  • София
  • Мнения: 6 999
Разбира се, че е оправдан боят... на свекърва ти обаче го хвърли  #Cussing out

Моето скромно мнение е следното - Първо намираш някаква книга, където се обяснява подробно за вредата от насилието при приучаване към гърне или някой лекар/психолог или прочие и обработваш мъжа си, за да мине и той в твоя лагер. ПОсле скривате гърнето, а мъжът ти посочва вратата на маминка и спирате да травмирате девойката.  Peace

Ето това това бих направила аз.

# 53
  • Мнения: 1 520
В тази ситуация не ми се струва, че боят ще помогне. Какво значи - като се страхува, че ще я набият, ще ползва гърнето. Детето само ще си покаже.

Моето е на две и половина и чак това лято ще махаме памперса. По мои планове, но какво ще каже малкия -  Grinning

# 54
  • Мнения: 4 792
Разбира се, че е оправдан боят... на свекърва ти обаче го хвърли  #Cussing out


Браво момиче!

# 55
  • Мнения: 2 922
Със свекърва ми не можем да излезем на глава по тази тема... Рая отказва да ползва гърнето. Седи си на него- не й пречи. Но не върши нищо там, когато стане от него- тогава действа. Свекърва ми казва, че трябва да я натупаме за да престане да върши тази работа в гащите/памперса- като се страхува, че ще я пляскат, тогава вече ще седне да се изпишка на гърнето. Инстинкта ми подсказва, че това не е правилният подход (имам опит, но голямата ми дъщеря не беше толкова опърничева). А не мога да я оборя и си мълча. А тя все повече настоява да напляскаме Рая (живее на долния етаж и много ни се меси). Мъжа ми се съгласява с нея. И сега не знам newsm78 Не че не съм я потупвала, но в сучая не мисля, че е правилно...
Shocked ужас! я, вземете напляскайте свекървата да спре да дава подобни безумни съвети

# 56
  • Мнения: 755
Боят не помага при случаите, когато детенце се заинатява . По-скоро повече обяснения и търпение по въпроса ще са ти от полза ! А на свекървата и дай да разбере без да я обиждаш разбира се , че майката си ти и ти решаваш кое най-подходящия начин за отношение към детето! Ти го гледаш и възпитаваш значи основата дума е твоя!!! Действай си както усещаш нещата това е пътят! Peace

# 57
  • Мнения: 3 405
Разбира се, че е оправдан боят... на свекърва ти обаче го хвърли  #Cussing out

Моето скромно мнение е следното - Първо намираш някаква книга, където се обяснява подробно за вредата от насилието при приучаване към гърне или някой лекар/психолог или прочие и обработваш мъжа си, за да мине и той в твоя лагер. ПОсле скривате гърнето, а мъжът ти посочва вратата на маминка и спирате да травмирате девойката.  Peace

Ето това това бих направила аз.

 smile3501

Детето се научава да сдържа естествените си нужди, когато физиологично тялото му е готово за това, обикновено към третата година. Един, два месеца преднина само ще спестят средства за памперси Simple Smile
В никакъв случай не бива насила да се приучава детето към ходене по нужда. Това може да донесе бъдещи проблеми /запек, задържане на фекалии/, което води до здравословни проблеми.
То ще разбере /с обяснения от страна на мама и тати/, че е хубаво да си чистичък, че е по-удобно да се играе без памперс и т.н. Просто трябва да дойде момента Simple Smile

Последна редакция: нд, 30 апр 2006, 18:49 от Дяволина

# 58
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
A защо мъжа ти и свекърва ти те натискат така? Много ли е важно детето да започне да ходи на гърне вече ? За мен няма нищо по- унижващо от боя,а в случая още повече.......По- скоро пробвай да го превърнеш в забвление, отколкото в седене заради страх от набиване...........Аз мисля, че не е важно дори детето да се напишква в памперса до 5 годишно.....не бих му натрапвала волята си чак толкова

# 59
  • Мнения: 14 654
Аз мисля, че не е важно дори детето да се напишква в памперса до 5 годишно.....

наистина боя в никой случай не е за пропоръчване,но едва ли ще ти струва нормалкно ако детето ти се напикава до 5

Общи условия

Активация на акаунт