Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-14

  • 90 455
  • 746
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 25 811
Мои приятели например си купиха апартамент с ипотека, роди им се дете, след 2 години на съпруга му предложиха много по добре платена работа на друго място, тогава си блъскаха главите защо не бяха останали под наем за по дълго...
Всичко е въпрос на личен избор, приоритети и финансова култура. Peace

Може ли да поясниш ролята на финансовата култура в случая? Понеже са му предложили добра работа другаде е станал с ниска такава, но ако не му бяха предложили е щял да бъде с висока?
Или имаше нещо друго предвид?
Финансовата култура като цяло, а не за конкретния човек...той си е много добре, него може да не го мислим, скоро ще купи имот в UK.
За финансова култура по нашите ширини говоря, пример ако дохода ти е 1500лв и си чул че на Гинчо и на него му е толкова и изплаща заем от 600 лева, и да се хвърлиш и ти в кредит, щото нали. Знаеш за какво говоря. Wink

# 466
  • Мнения: 41
Тези хора, с това мислене, не са в моето обкръжение. Старая се да ги избягвам и ... успявам.

# 467
  • Мнения: 96
Здравейте!

Допадна ми един апартамент, който виси в имот.бг поне от септември. В южните квартали е. Според мен, след като не са го продали за половин година, цената му е надценена с поне 10%. Според брокерката ми трябва да настояваме за по-малка отстъпка от цената. Вие какво мислите?

# 468
  • Мнения: 4 188
Здравейте!

Допадна ми един апартамент, който виси в имот.бг поне от септември. В южните квартали е. Според мен, след като не са го продали за половин година, цената му е надценена с поне 10%. Според брокерката ми трябва да настояваме за по-малка отстъпка от цената. Вие какво мислите?
Дай да го видим.

# 469
  • Мнения: 14 450
Здравейте!

Допадна ми един апартамент, който виси в имот.бг поне от септември. В южните квартали е. Според мен, след като не са го продали за половин година, цената му е надценена с поне 10%. Според брокерката ми трябва да настояваме за по-малка отстъпка от цената. Вие какво мислите?
По смело! Пробвайте ,може само да спечелите !

# 470
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 715
Здравейте!

Допадна ми един апартамент, който виси в имот.бг поне от септември. В южните квартали е. Според мен, след като не са го продали за половин година, цената му е надценена с поне 10%. Според брокерката ми трябва да настояваме за по-малка отстъпка от цената. Вие какво мислите?

Винаги е по-важното не колко, а как ще си "поискаш".  Мотивацията на продавача също играе голямо значение. Аз бих се доверила на боркерката си. Щом сте я избрали значи е добра.... в преговорите понякога нещата просто се усещат. Има една граница, която не бива да се преминава, защото разговорите се блокират и няма никаква чуваемост. За всеки имот е различно.

Миналата седмица за един имот 55000Е едвам 500Е смъкнахме, а за друг от 68 000Е на 62 000Е и за двата се получиха добри сделки, но за втория гъдела е по-голям.

# 471
  • Троян
  • Мнения: 68
Здравейте!
Искам да попитам дали за имот на публична продан, преди да е почнало времетраенето на търга (едномесечния), може да се направи сделка за имота? Разбира се след договаряне с длъжника, на който е имота, и с ЧСИ

# 472
  • Мнения: 594
Здравейте!
Искам да попитам дали за имот на публична продан, преди да е почнало времетраенето на търга (едномесечния), може да се направи сделка за имота? Разбира се след договаряне с длъжника, на който е имота, и с ЧСИ
Доколкото ми е известно- не.

# 473
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 715
Здравейте!
Искам да попитам дали за имот на публична продан, преди да е почнало времетраенето на търга (едномесечния), може да се направи сделка за имота? Разбира се след договаряне с длъжника, на който е имота, и с ЧСИ
Може! С договаряне с кредитора и длъжника! Преди няколко години купихме 1 седмица преди самия търг...не се спомням детайли обаче.

# 474
  • Троян
  • Мнения: 68
Здравейте!
Искам да попитам дали за имот на публична продан, преди да е почнало времетраенето на търга (едномесечния), може да се направи сделка за имота? Разбира се след договаряне с длъжника, на който е имота, и с ЧСИ
Може! С договаряне с кредитора и длъжника! Преди няколко години купихме 1 седмица преди самия търг...не се спомням детайли обаче.
Обаче предполагам, че сумата отново не трябва да е по-малка от тази, която е обявена на публичната продан.

# 475
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 715
Здравейте!
Искам да попитам дали за имот на публична продан, преди да е почнало времетраенето на търга (едномесечния), може да се направи сделка за имота? Разбира се след договаряне с длъжника, на който е имота, и с ЧСИ
Може! С договаряне с кредитора и длъжника! Преди няколко години купихме 1 седмица преди самия търг...не се спомням детайли обаче.
Обаче предполагам, че сумата отново не трябва да е по-малка от тази, която е обявена на публичната продан.
Това зависи от кредитора. Често са склони да намалят сумата...редуцират наложените лихви. Миналата година кредитор ни даде писмо ангажимент...ако пратим до 2 седмици намаляват с Х%, ако платят до 30 дни...с по-малко...и така имаше схема.

# 476
  • София
  • Мнения: 4 192
Мисля, че не трябва да е започнал съществения търг, т.е. едномесечния срок за огледи и вкарване на наддавателни предложения  Wink

# 477
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 715
Мисля, че не трябва да е започнал съществения търг, т.е. едномесечния срок за огледи и вкарване на наддавателни предложения  Wink

Аз не знам, т.е. не съм сигурна...до колко се спазват правила и закони. По логиката, че кредитора "командва" ЧСИ-то, би трябвало да може да изтегли един имот от публична продан...
По-добре е да се говори с кредитора.

# 478
  • Троян
  • Мнения: 68
Благодаря ви много  bouquet

# 479
  • Мнения: 5 037
Вики, теоретично е възможно, ако имотът е обявен на близка до пазарната цена и ще покрие кредита. Ако обаче не е така, шансът длъжникът да се съгласи на нещо, което е очевидно в негов ущърб, е минимален, да не кажа никакъв.

Ако началната цена е ниска, очаква се цената да се качи при явното наддаване, има реален шанс при търга длъжника да си покрие целия дълг - от какъв зор да се съгласява? То не е и етично, според мен, да се прави нещо такова, да ритаме падналия човек и да му вземем и малкото, което му е останало.

Общи условия

Активация на акаунт