Търсене на имот

  • 8 350
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3
Здравейте всички,
не прекарвам никакво време в бг интернет пространството и след малко разучаване стигнах до заключението, че това е най-рентабилният форум. От месеци търся апартамент в столицата, по-точно вътрешната южна дъга на околовръстното с ясното съзнание, че трябва да съм готов на компромиси: инфраструктура, транспорт и магазини. Но за сметка на това няма да гледам соц-блоковете, които след крайният индивидуализъм на тези, които си ги санират на парчета, са заприличали на мухлясали плодови торти. Ходих на над 30 огледа, направих си бот, който да ми праща съобщения по viber като се появи нова обява(и да ги игнорира, като публикуват стара на ново). Втрещен съм и от брокери, и от строители, и от архитекти. Истината е, че има около 40 имота в продажба в 5-6 квартала, в които гледам. Като архитектура и строителство ситуацията е трагична. Единият брокер изцепи нещо от рода на "еми трябва да има компромиси, няма как". Дам, съгласен съм, но при 1000+ евро за квадрат да ми твърдиш, че скосен ъгъл, чиято най-висока част е 140см, всъщност е стая и да ми го слагаш в квадратурата е наглост. Нищо против нямам скосявания, но знам и закона, че всичко под 150см не се включва в квадратурата. Демек от 80 квадрата получавам 65 на цена 1400 евро квадрата. Да не говорим, че ми трябват две стаи + хол. Без коментар оставям факта, че имам връзки и знам коя сграда има акт 16 и коя не само с едно обаждане. Там също лъжат безогледно. От глупостите, които видях, мога да напиша роман вече и няма да се впускам повече. Сега целта ми е да не стигам до психиатър след всичко това, нищо, че и там имам връзки.

Стигнах до заключението, че с обяви по интернет нямам шанс да намеря каквото и да било. Къде за бога се търсят жилища в град, който се е превърнал в огромна строителна площадка.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 192
Към момента всичко читаво с Акт 16 струва много пари. Хубавите апартаменти се разграбват още на фаза проект и изкоп. Остават северни, ателиета, и всякакви такива. Моят съвет е, ако може да чакате да се купите от добрите фирми на зелено.
Другият вариант е да работите с проверен брокер, който да набавя предложения, още преди да са излезнали на пазара.  Wink

# 2
  • Мнения: 1 541
Всеки с малко акъл и елементарни познания за строителството изпада в твоята ситуация. Преди 10 години и на мен ми казваха същото - брокерката и тя си била купила кутийка вместо спалня и аз какво съм искала...
Моят съвет - зарежи брокерите, търси директно строителните фирми. Аз просто тръгнах из квартала, който бях харесала и видях нашата фирма на строителната табела. Мога да препоръчам Торин и също Филто - на фона на всичко останало са доста читави.

# 3
  • Мнения: 9 702
И аз бих посъветвала да се купи нещо на зелено от утвърден строител. Брокерите не се справят добре главно защото просто няма какво да предложат. В момента всичко се разграбва още на зелено и готови хубави апартаменти изпадат много рядко, предимно от вторичен пазар. Не е като София да е затрупана от хубави имоти, но брокерите видиш ли не ги предлагат. Другото хубаво е, че на зелено е по-евтино. Виж по сайтовете на добрите стоители кои са предстоящите сгради и действай. Според мен в каквато и ситуация да си - семеен/несемеен, с деца, без деца, винаги си заслужава да изчакаш 2 години, отколкото да се набуташ в някоя дупка, в която да живееш цял живот. Освен ако не си ок с това след време да купуваш друго жилище, когато изпадне по-добра оферта.

# 4
  • Мнения: 3
Дам, забравих да вметна - сам съм, нямам деца, но уви нямам как да си позволя лукса да чакам години нещо да построят - ситуацията е меко казано сложна.

# 5
  • Мнения: 2 499
Какъвто и имот да търсиш,това ще ти отнеме време-факт,проверен от практиката.Просто,продължавай да търсиш.
Не знам защо си решил,че помещение със скосявания трябва да ти го подарят.На всеки блок последните 2-3 етажа са със скосявания.Може би ,имаш някакви впечатления от други страни.Навсякъде има система на определяне на квадратура и др.подробности,които отличават местния пазар.

# 6
  • Мнения: 9 702
ОК, не знам каква е ситуацията, но съдя от ника и от първия ти пост, че си в ИТ бранша. Освен това нямаш все още тежести - семейство и деца  Laughing Тези неща са голямо предимство в случая! Ако си намериш нещо в строяща се сграда може да остават и по-малко от 2 години до завършването.. Въпреки че и това в момента е много трудно. Имай предвид, че и това да чакаш да изпадне нещо готово добро също отнема доста време, сигурно поне половин година. В този случай трябва и да си намериш брокер, който работи само за теб. Не че понякога няма хубави апартаменти и в интернет, но голяма част се продават още преди да се публикуват. Просто брокерите ги предлагат първо на техните си клиенти, които ако ги отхвърлят, вече се пуликуват в интернет. Е, не за всички имоти има готови клиенти и не всички се отхвърлят, защото са кофти, тъй че и до интернет стига нещо  Laughing И все пак пак да вметна, една сграда не се строи хилядолетия, изключвам тези, които се строят от разни пишман предприемачи и закъсват

# 7
  • Мнения: 2 499
Е,да,де ама не знаеш твоят прехвален строител от кои ще се окаже.

# 8
  • Мнения: 46 567
Брокерът предлага онова, което е на пазара. Няма как да ти построи желаното, за тази цел трябва да си купиш парцел, да си намериш строител и да му поръчаш точно какво иска.
Където и да е по света рядко можеш да намериш точно желаното, вече готово и на исканата цена. Затова са ти обяснили, че с някое от нещата се прави компромис. Такъв не е нужно да има единствено, ако си с реалистични очаквания, но това няма как да стане, когато купуваш все ще ти е скъпо, а когато продаваш - евтино  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 9 702
Смятам, че има няколко известни и реномирани строителя, които по мое мнение има много малък шанс да закъсат и да не си довършат сградите и да си вземат акт 16

# 10
  • Мнения: 2 499
Най-известният строител отпреди 20 години фалира и се самоуби,съответно клиентите ,които си бяха платили 100% жилищата,след това ги завършваха по стопански начин.
Блок на фирма на известна банкерка беше забавен три години ,защото беше заложен за да се кредитира банката,която пък си увеличаваше капитала.Бедна ти е фантазията какви са схемите.Секторът е силно проблематичен,пък всеки да си мисли каквото иска.

# 11
  • Мнения: 46 567
Не става дума за строителя, а че на него не му харесва онова, което се предлага.

# 12
  • Мнения: 3
Както казах, въпреки липсата на тежести като партньор, семейство, деца и т.н., ситуацията е доста сложна(отново семейна но от друго естество). Преведено, това означава че до март-април трябва да съм намерил нещо, за да може след месец-два ремонт и оправяне да вляза вътре. Лошото е, че вече четвърти месец обикалям като луд и резултата е нулев. Както казах, по неведоми пътища мога да проверя всяка сграда в столицата и да разбера кога и какви разрешителни е получила и дали въобще ги има. Смятам събота и неделя за пореден път да подпаля кракомобила и да запиша телефоните по строежите, но надеждата ми почва да се губи. И не, нямам извънземни изисквания,  но истината е, че съм живял и на райски места, и в пълни дупки. И едно нещо съм научил - няма значение дали си в къщи по цял ден или се прибираш за 2 часа да похъркаш(и двете са ми в стила) - важно е да се чувстваш у дома си. Предпочитам да съм на високо, предпочитам голяма тераса пред голяма стая и съм склонен да ми отнема повече от час да стигна до работа, ако вечерно време ми е кеф да се прибера. А и ще ми е нужна втора спалня, най-малкото, защото често ще съм приют за приятели от трите държави в които съм живял, както е и в момента и единият ми гардероб е пълен с надуваеми легла(3 на брой).

Какъвто и имот да търсиш,това ще ти отнеме време-факт,проверен от практиката.Просто,продължавай да търсиш.
Не знам защо си решил,че помещение със скосявания трябва да ти го подарят.На всеки блок последните 2-3 етажа са със скосявания.Може би ,имаш някакви впечатления от други страни.Навсякъде има система на определяне на квадратура и др.подробности,които отличават местния пазар.

Имам опити с няколко държави, факт. Не това е проблема. И до колкото има значение, харесвам скосявания и бих предпочел нещо, в което има такива. Но е безумно някой да ми твърди, че има втори етаж, при положение, че на него дори и Дани Девито не може да се побере, да не говорим аз с мойте метър и 90.

# 13
  • Мнения: 4 445
...  но истината е, че съм живял и на райски места, и в пълни дупки. И едно нещо съм научил - няма значение дали си в къщи по цял ден или се прибираш за 2 часа да похъркаш(и двете са ми в стила) - важно е да се чувстваш у дома си. Предпочитам да съм на високо, предпочитам голяма тераса пред голяма стая и съм склонен да ми отнема повече от час да стигна до работа, ако вечерно време ми е кеф да се прибера. А и ще ми е нужна втора спалня, най-малкото, защото често ще съм приют за приятели ...
Когато се умориш да обикаляш и да ти предлагат всичко друго но не и дом, помисли си да купиш място и да построиш своя  дом!Знам ,че няма да се вместиш във времето, но хубавите неща не стават бързо, а в един момент човек спира да се надява нещо да изскочи ей така.

# 14
  • Мнения: 1 483
Ами ако си притиснат от времето, предполагам, че все с нещо трябва да направиш компромис - я с район, я с по-стара сграда... Имай предвид, че ако вземеш съвсем гол апартамент и разчиташ за месец да му оправиш настилки, баня, кухня и поне една спалня, голям зор ще видиш.

# 15
  • Мнения: 1 354
Ето как аз намирам, но преди Акт 16 - в моя район си обикалям пеша. За желания от мен район има буквално 5-6 строящи се сгради с буквално по 2-3 свободни апартамента НС. Всичко друго е соц, панелки и тн, което нямам против, но не ми харесва разположението в апартамента.
Та като обикалям взимам контакти на информ.табела(тя е задължителна по закон) и се свързвам директно със строителя. Случвало се е технически без уговорка да ми показва жилище.

НО с Акт 16 и нещо, което ми харесва не съм намерила  Naughty

# 16
  • Мнения: 1
 Здравейте,

Искам да попитам поради спешна нужда от склад за багаж, дали можете да ми препоръчите такъв във Варна?
И да е евтин Peace

             Незнам къде да питам затова питам тук Embarassed

# 17
  • Мнения: 594
Вижте по сайтовете на банките също - публикуват техни имоти на добри цени по някога. Някои от обявите се публикуват после от брокери на по високи цени.

# 18
  • Мнения: 9 487
Вижте по сайтовете на банките също - публикуват техни имоти на добри цени по някога. Някои от обявите се публикуват после от брокери на по високи цени.

И ЧСИ...обаче не знам там дали няма някакви уловки  Rolling Eyes

devnull
, извини ме, че се намесвам в темата ти Blush (и аз търся, та така попаднах на твоята тема, макар че не търся в София)..но бихме могли да сме си полезни с инфо кое как се случва, и от къде да очакваме подводни камъни.. Rolling Eyes
Не знам из ФБ няма ли групи за директна продажба??

# 19
  • Мнения: 308
Моля ви, помогнете. Търся си апартамент, не много голям, но не и много малък - абе средна работа. Да има тераса, асансьор. За предпочитане е ново строителство. Някой знае ли къде и какво се продава? На какви цени...как стои въпроса с теглене на кредит?

# 20
  • Мнения: 2 047
Моля ви, помогнете. Търся си апартамент, не много голям, но не и много малък - абе средна работа.
Да има тераса, асансьор.
За предпочитане е ново строителство.
Някой знае ли къде и какво се продава?
На какви цени...как стои въпроса с теглене на кредит?


това са поне 5 непрочетени теми:
от къде си, що си, ТЕЦ, цени, районче, кредитче, едни таксички  Thinking

Какво значи "Някой знае ли къде и какво се продава?"
Всички, които четем редовно тук и се ограмотяваме знаем!

# 21
  • Мнения: 1 483
Моля ви, помогнете. Търся си апартамент, не много голям, но не и много малък - абе средна работа. Да има тераса, асансьор. За предпочитане е ново строителство. Някой знае ли къде и какво се продава? На какви цени...как стои въпроса с теглене на кредит?
Жилища всякакви и навсякъде се продават. По-скоро ти трябва да кажеш какво те интересува. За кредит по-скоро питай в банка.
Ето тема за четене: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=972904;topicrefid=19

# 22
  • Мнения: 308
Моля ви, помогнете. Търся си апартамент, не много голям, но не и много малък - абе средна работа.
Да има тераса, асансьор.
За предпочитане е ново строителство.
Някой знае ли къде и какво се продава?
На какви цени...как стои въпроса с теглене на кредит?


това са поне 5 непрочетени теми:
от къде си, що си, ТЕЦ, цени, районче, кредитче, едни таксички  Thinking

Какво значи "Някой знае ли къде и какво се продава?"
Всички, които четем редовно тук и се ограмотяваме знаем!


Извинявам се, просто реших, че някой би ме насочил и би ми помогнал.

# 23
  • Мнения: 1 045
 Жилища мила Summersunsum се продават в магазин за бои и химикали. Има ги в пакети или на килограм. Извинявай , но въпросът ти ме остави Rolling Eyes #Crazy

# 24
  • Мнения: 1 483
Е, не се подигравайте. Може да е от град, където новите блокове се броят на пръсти Wink
Но при всички случаи, за да можем да помогнем, трябват по-конкретни критерии за търсене.

# 25
  • Мнения: 1 045
  А, не моля. Кой тук се подиграва. Въпроса  е зададен така, че с него може да се гласува за Нобелова награда за квантова физика.

# 26
  • Мнения: 308
Прекрасно е, че извадихте такъв сарказъм, силно се зарадвах. Желанието ми е да си закупя жилище, но да не е в периферията на София, тъй като цял живот съм далече от идеалния център. Искам не много голям апартамент, защото в момента жилището ми е огромно и не успявам да го почивствам редовно. Между 80 и 120 квадрата търся, бих се съгласила и на 70. Залагам на ново строителство, да има гараж и асансьор. И най-важното е - да има тераса. Предпочитам кварталите Изток и Изгрев, защото имат добра комуникация, а в същото време уличките са тихи и спокойни.

# 27
# 28
  • Мнения: 4 445
Прекрасно е, че извадихте такъв сарказъм, силно се зарадвах.....
Hug
Добре сте дошла!
Имате два варианта:
1,Отделяте много време за четене и обикаляне .
2,Наемате си човек да го направи вместо вас.
И в двата случая ще имате нужда от много късмет.
В първия да откриете подходящото и да няма скрити капани ,във втория да не попаднете на некадърник или мошеник. Късмет! Grinning

# 29
  • Мнения: 308
Много ви благодаря за отзивчивостта и помощта. Разпитвам ви, тъй като точно, защото не искам да се опаря от мошеници, търся хора, които продават жилища или познават точни и стабилни брокери, на които да се доверя. Досега не ми се е налагало да търся подобни услуги.

# 30
  • Мнения: 4 445
 Не е до липса на отзивчивост .
Всеки търси нещо с определени параметри. Вашите са много различни.
Подводни камъни всякакви и във всичко. Форума може да даде много, но трябва да пожертвате от времето си и да четете.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=969599;topicrefid=19
На първа страница има линк към старите теми Peace
Има и теми за брокери.
Съветвам ви накрая да ползвате и професионални услуги поне на строител и юрист.

# 31
  • Мнения: 1 483
И това обяснение пак не дава много информация - колко стаи ви трябват, отделна кухня или не, с дете ли сте или не, какво отопление предпочитате, какъв е реалистичния ви диапазон на цена?

# 32
  • Мнения: 308
Не е до липса на отзивчивост .
Всеки търси нещо с определени параметри. Вашите са много различни.
Подводни камъни всякакви и във всичко. Форума може да даде много, но трябва да пожертвате от времето си и да четете.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=969599;topicrefid=19
На първа страница има линк към старите теми Peace
Има и теми за брокери.
Съветвам ви накрая да ползвате и професионални услуги поне на строител и юрист.

Много ви благодаря. Изключително много.

# 33
  • Мнения: X
Задачата е много лесна при зададени критерии НС, квартали Изгрев и Изток, апартаменти: 1-стаен, 2-стаен, 3-стаен и ателие и таван; бюджет до 80 000 евро има само 1 обява в най-големият сайт за имоти, като упоменатата цена е без ДДС, т.е. крайната цена надминава бюджета. Разбира, се няма акт 16, но с този бюджет - това е:
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b14906037383883 … k=2qdx49&f1=1

Summersunsun, имате следните варианти:
1) Вдигате бюджета;
2) Разширявате периметърът от квартали (но от сега мога да ви кажа, че и в съседните нищо няма да намерите, освен ако не се насочите към Дървеница, Мусагеница);
Във вашия случай дори и да преглътнете старото строителство, в този бюджет няма предлагане към момента.

Идете в някоя от големите агенции и кажете критериите си - консултациите и огледите са безплатни и ще Ви дадат реална представа за пазара в момента.  Максималната комисионна, която съм срещала е 3.6%, но повярвайте ми, ако някой брокер Ви намери такъв апартамент в този бюджет, той ще си е заслужил всяка стотинка. (За справка - дори и да вдигнете бюджета с 5 000 евро, пак нищо НС не излиза в посочените от Вас райони).

# 34
  • Мнения: 1 483
Малко не ми се връзват нещата. Как така двустаен, но да е между 80 и 120 квадрата? Съмнявам се да се намират подобни имоти тук, дори и да имате предвид с общите части, пак трудно... newsm78 Двустайните обикновено са до към 60-65 кв застроен площ, а над 80 са тристайните.
Но в посочените квартали мисля, че няма двустайни под 80 хиляди. В новото комплексче до КАТ дават някакви гарсониерки за по 92, в блокчето на Артекс до 4-ти км сигурно са още по-скъпи.
Като алтернатива, макар и на 10мин по-далеч, мога да дам новите блокчета по Пимен Зографски и Тинтява. Не са най-страхотното строителство, но са с поносими цени.

Последна редакция: вт, 16 май 2017, 21:52 от killpop

# 35
  • Мнения: 308
Благодаря ви много. Аз разглеждам в сайта къде и какви са обявите, но без акт 16 не искам. Искам всичко да е точно откъм закони, разрешителни и т.н. Ще огледам още  и се надявам да намеря най-подходящата Simple Smile

# 36
  • Мнения: 888
Някой пробвал ли е брокерския приом да си разпространява бележки с обявата, че търси да закупи апартамент в желания район и дали това ще даде някакъв резултат?
Разказват ми как някои са закупили от собственик някакви имоти на по-изгодни от обявените в Интернет цени, само, че този собственик/собственици прост/и ли е/са, че да продава по-евтино, като може да вземе повече  newsm78

# 37
  • Мнения: 1 483
Пробвах. Никой не ми се обади.

# 38
  • Мнения: 888
Пробвах. Никой не ми се обади.

И аз така си мисля, или другия лош вариант..някой брокер да звънне.
При такова засилено търсене, както в момента няма залежало или необявено предлагане.
Сещам се, че преди няколко години по снимка намерихме един имот, отдаващ се под наем, открихме собственика, кандидат наемодателя беше с парите в джоба си, а онзи хъка мъка си каза, че предпочитал чрез агенцията, която беше пуснала обявата да го отдаде  Joy

Другото, което си мисля е на някакви изоставени, необитаеми  апартаменти ако се издирят наследниците и ако не са много да им се направи оферта, но и тази кауза е малко пер дута.

# 39
  • Мнения: 3 072
Някой пробвал ли е брокерския приом да си разпространява бележки с обявата, че търси да закупи апартамент в желания район и дали това ще даде някакъв резултат?
Разказват ми как някои са закупили от собственик някакви имоти на по-изгодни от обявените в Интернет цени, само, че този собственик/собственици прост/и ли е/са, че да продава по-евтино, като може да вземе повече  newsm78
Да, аз пробвах. Ефект - нула обаждания.

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 30
Някой пробвал ли е брокерския приом да си разпространява бележки с обявата, че търси да закупи апартамент в желания район и дали това ще даде някакъв резултат?
Разказват ми как някои са закупили от собственик някакви имоти на по-изгодни от обявените в Интернет цени, само, че този собственик/собственици прост/и ли е/са, че да продава по-евтино, като може да вземе повече  newsm78

Споделям моя опит като се цитирам от една друга тема:
"преди години ние така намерихме апартамент, който да купим. Собственикът видял бележката и ми се обади, видяхме апартамента, харесахме го, но в един момент собственикът "се сети", че вече бил подписал ексклузивен договор за продажба с една агенция. В крайна сметка докато се чудеше може ли да разтрогне договора или не, от агенцията му доведоха клиент, на когото продавачът предпочете да го продаде, за да не си наруши договора."

# 41
  • Мнения: 2 526
Влезте във ФБ групите на съответния квартал, за които се ориентирате  и там споделете, че търсите жилище. Поне за квартала в който живея, доста народ се разминаха от посредници и брокери.

Общи условия

Активация на акаунт