Търсене на имот

  • 8 349
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 424
 Не е до липса на отзивчивост .
Всеки търси нещо с определени параметри. Вашите са много различни.
Подводни камъни всякакви и във всичко. Форума може да даде много, но трябва да пожертвате от времето си и да четете.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=969599;topicrefid=19
На първа страница има линк към старите теми Peace
Има и теми за брокери.
Съветвам ви накрая да ползвате и професионални услуги поне на строител и юрист.

# 31
  • Мнения: 1 483
И това обяснение пак не дава много информация - колко стаи ви трябват, отделна кухня или не, с дете ли сте или не, какво отопление предпочитате, какъв е реалистичния ви диапазон на цена?

# 32
  • Мнения: 308
Не е до липса на отзивчивост .
Всеки търси нещо с определени параметри. Вашите са много различни.
Подводни камъни всякакви и във всичко. Форума може да даде много, но трябва да пожертвате от времето си и да четете.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=969599;topicrefid=19
На първа страница има линк към старите теми Peace
Има и теми за брокери.
Съветвам ви накрая да ползвате и професионални услуги поне на строител и юрист.

Много ви благодаря. Изключително много.

# 33
  • Мнения: X
Задачата е много лесна при зададени критерии НС, квартали Изгрев и Изток, апартаменти: 1-стаен, 2-стаен, 3-стаен и ателие и таван; бюджет до 80 000 евро има само 1 обява в най-големият сайт за имоти, като упоменатата цена е без ДДС, т.е. крайната цена надминава бюджета. Разбира, се няма акт 16, но с този бюджет - това е:
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b14906037383883 … k=2qdx49&f1=1

Summersunsun, имате следните варианти:
1) Вдигате бюджета;
2) Разширявате периметърът от квартали (но от сега мога да ви кажа, че и в съседните нищо няма да намерите, освен ако не се насочите към Дървеница, Мусагеница);
Във вашия случай дори и да преглътнете старото строителство, в този бюджет няма предлагане към момента.

Идете в някоя от големите агенции и кажете критериите си - консултациите и огледите са безплатни и ще Ви дадат реална представа за пазара в момента.  Максималната комисионна, която съм срещала е 3.6%, но повярвайте ми, ако някой брокер Ви намери такъв апартамент в този бюджет, той ще си е заслужил всяка стотинка. (За справка - дори и да вдигнете бюджета с 5 000 евро, пак нищо НС не излиза в посочените от Вас райони).

# 34
  • Мнения: 1 483
Малко не ми се връзват нещата. Как така двустаен, но да е между 80 и 120 квадрата? Съмнявам се да се намират подобни имоти тук, дори и да имате предвид с общите части, пак трудно... newsm78 Двустайните обикновено са до към 60-65 кв застроен площ, а над 80 са тристайните.
Но в посочените квартали мисля, че няма двустайни под 80 хиляди. В новото комплексче до КАТ дават някакви гарсониерки за по 92, в блокчето на Артекс до 4-ти км сигурно са още по-скъпи.
Като алтернатива, макар и на 10мин по-далеч, мога да дам новите блокчета по Пимен Зографски и Тинтява. Не са най-страхотното строителство, но са с поносими цени.

Последна редакция: вт, 16 май 2017, 21:52 от killpop

# 35
  • Мнения: 308
Благодаря ви много. Аз разглеждам в сайта къде и какви са обявите, но без акт 16 не искам. Искам всичко да е точно откъм закони, разрешителни и т.н. Ще огледам още  и се надявам да намеря най-подходящата Simple Smile

# 36
  • Мнения: 888
Някой пробвал ли е брокерския приом да си разпространява бележки с обявата, че търси да закупи апартамент в желания район и дали това ще даде някакъв резултат?
Разказват ми как някои са закупили от собственик някакви имоти на по-изгодни от обявените в Интернет цени, само, че този собственик/собственици прост/и ли е/са, че да продава по-евтино, като може да вземе повече  newsm78

# 37
  • Мнения: 1 483
Пробвах. Никой не ми се обади.

# 38
  • Мнения: 888
Пробвах. Никой не ми се обади.

И аз така си мисля, или другия лош вариант..някой брокер да звънне.
При такова засилено търсене, както в момента няма залежало или необявено предлагане.
Сещам се, че преди няколко години по снимка намерихме един имот, отдаващ се под наем, открихме собственика, кандидат наемодателя беше с парите в джоба си, а онзи хъка мъка си каза, че предпочитал чрез агенцията, която беше пуснала обявата да го отдаде  Joy

Другото, което си мисля е на някакви изоставени, необитаеми  апартаменти ако се издирят наследниците и ако не са много да им се направи оферта, но и тази кауза е малко пер дута.

# 39
  • Мнения: 3 071
Някой пробвал ли е брокерския приом да си разпространява бележки с обявата, че търси да закупи апартамент в желания район и дали това ще даде някакъв резултат?
Разказват ми как някои са закупили от собственик някакви имоти на по-изгодни от обявените в Интернет цени, само, че този собственик/собственици прост/и ли е/са, че да продава по-евтино, като може да вземе повече  newsm78
Да, аз пробвах. Ефект - нула обаждания.

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 30
Някой пробвал ли е брокерския приом да си разпространява бележки с обявата, че търси да закупи апартамент в желания район и дали това ще даде някакъв резултат?
Разказват ми как някои са закупили от собственик някакви имоти на по-изгодни от обявените в Интернет цени, само, че този собственик/собственици прост/и ли е/са, че да продава по-евтино, като може да вземе повече  newsm78

Споделям моя опит като се цитирам от една друга тема:
"преди години ние така намерихме апартамент, който да купим. Собственикът видял бележката и ми се обади, видяхме апартамента, харесахме го, но в един момент собственикът "се сети", че вече бил подписал ексклузивен договор за продажба с една агенция. В крайна сметка докато се чудеше може ли да разтрогне договора или не, от агенцията му доведоха клиент, на когото продавачът предпочете да го продаде, за да не си наруши договора."

# 41
  • Мнения: 2 524
Влезте във ФБ групите на съответния квартал, за които се ориентирате  и там споделете, че търсите жилище. Поне за квартала в който живея, доста народ се разминаха от посредници и брокери.

Общи условия

Активация на акаунт